2016 Individual Results

Abby Casalnova

  • All Ohio XC Championships Open: 6K/31:41.7/142nd place (Team Finish: 10th)

Maria DeRenzo

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/18:20.0/33rd place (Team Finish: 19th)
  • Behrend Invitational: 5K/25:01.1/68th place (Team Finish: 5th)
  • All Ohio XC Championships Open: 6K/28:13.0/121st place (Team Finish: 7th)
  • Inter-Regional Rumble Open: 6K/26:18.5/62nd place (Team Finish: 6th)

Kate Erickson

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/17:25.0/23rd place (Team Finish: 14th)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/26:55.4/233rd place (Team Finish: 14th)
  • All Ohio XC Championships Open: 6K/26:42.4/79th place (Team Finish: 3rd)
  • Inter-Regional Rumble Open: 6K/25:53.4/48th place (Team Finish: 4th)

Maryellen Heebner

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/19:46.0/38th place (Team Finish: 20th)
  • Behrend Invitational: 5K/24:09.3/58th place (Team Finish: 4th)
  • All Ohio XC Championships Open: 6K/29:15.6/132nd place (Team Finish: 9th)

Jennifer Hoffmann

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/15:35.0/3rd place (Team Finish: 2nd)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/23:25.4/32nd place (Team Finish: 2nd)
  • All Ohio XC Championships: 6K/23:39.0/22nd place Div. III/83rd Overall (Team Finish: 2nd)
  • Inter-Regional Rumble: 6K/22:41.0/25th place (Team Finish: 2nd)
  • UAA Championship: 6K/23:18.22/31st place (Team Finish: 2nd)
  • NCAA Regional: 6K/23:27.3/62nd place (Team Finish: 2nd)

Danielle Kulpins

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/15:02.0/1st place (Team Finish: 1st)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/22:53.2/22nd place (Team Finish: 1st)
  • All Ohio XC Championships: 6K/22:48.3/3rd place Div. III/30th Overall (Team Finish: 1st)
  • Inter-Regional Rumble: 6K/22:19.0/11th place (Team Finish: 1st)
  • UAA Championship: 6K/22:16.87/10th place (Team Finish: 1st)
  • NCAA Regional: 6K/22:28.5/20th place (Team Finish: 1st)

Rachel Laveson

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/15:59.0/7th place (Team Finish: 7th)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/24:21.9/76th place (Team Finish: 5th)
  • Inter-Regional Rumble: 6K/23:09.6/51st place (Team Finish: 3rd)
  • UAA Championship: 6K/23:40.52/42nd place (Team Finish: 5th)
  • NCAA Regional: 6K/24:12.7/99th place (Team Finish: 5th)

Amy Lin

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/16:25.0/12th place (Team Finish: 6th)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/26:15.6/194th place (Team Finish: 11th)

Madeline Lindemann

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/16:46.0/18th place (Team Finish: 10th)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/24:53.4/111th place (Team Finish: 7th)
  • All Ohio XC Championships: 6K/22:48.3/58th place Div. III/154th Overall(Team Finish: 5th)
  • Inter-Regional Rumble: 6K/23:36.8/78th place (Team Finish: 6th)
  • UAA Championship: 6K/24:07.55/52nd place (Team Finish: 7th)
  • NCAA Regional: 6K/24:29.5/115th place (Team Finish: 6th)

Malorie Mitchem

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/18:06.0/30th place (Team Finish: 17th)
  • Behrend Invitational: 5K/22:37.8/33rd place (Team Finish: 1st)
  • All Ohio XC Championships Open: 6K/26:19.3/65th place (Team Finish: 2nd)
  • Inter-Regional Rumble Open: 6K/26:14.5/59th place (Team Finish: 5th)

Marissa Miyagi

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/17:22.0/21st place (Team Finish: 12th)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/26:38.0/221st place (Team Finish: 13th)
  • All Ohio XC Championships Open: 6K/27:03.6/96th place (Team Finish: 6th)
  • Inter-Regional Rumble Open: 6K/25:12.1/30th place (Team Finish: 2nd)

Vanessa Pasadyn

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/15:41.0/5th place (Team Finish: 3rd)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/23:52.0/45th place (Team Finish: 3rd)
  • All Ohio XC Championships: 6K/24:09.7/33rd place Div. III/108th Overall(Team Finish: 4th)
  • Inter-Regional Rumble: 6K/23:23.0/69th place (Team Finish: 5th)
  • UAA Championship: 6K/23:30.49/40th place (Team Finish: 4th)
  • NCAA Regional: 6K/23:38.1/68th place (Team Finish: 3rd)

Elena Polivka

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/16:40.0/16th place (Team Finish: 9th)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/25:24.3/149th place (Team Finish: 10th)
  • Inter-Regional Rumble Open: 6K/25:15.2/31st place (Team Finish: 3rd)

Micah Pollak

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/17:59.0/29th place (Team Finish: 16th)
  • Behrend Invitational: 5K/23:44.6/49th place (Team Finish: 3rd)
  • All Ohio XC Championships Open: 6K/28:29.5/123rd place (Team Finish: 8th)
  • Inter-Regional Rumble Open: 6K/26:38.7/70th place (Team Finish: 7th)

Gillian Prater-Lee

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/17:49.0/28th place (Team Finish: 15th)
  • Behrend Invitational: 5K/22:48.2/35th place (Team Finish: 2nd)
  • Inter-Regional Rumble Open: 6K/27:34.3/92nd place (Team Finish: 8th)

Karyn Rapundalo

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/16:37.0/15th place (Team Finish: 8th)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/24:41.0/93rd place (Team Finish: 6th)
  • All Ohio XC Championships: 6K/24:51.6/60th place Div. III/160th Overall(Team Finish: 7th)
  • Inter-Regional Rumble: 6K/24:13.9/115th place (Team Finish: 9th)
  • UAA Championship: 6K/24:17.41/58th place (Team Finish: 8th)

Ellen Sears

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/17:24.0/22nd place (Team Finish: 13th)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/26:28.4/211th place (Team Finish: 12th)
  • All Ohio XC Championships Open: 6K/26:44.1/81st place (Team Finish: 4th)
  • Inter-Regional Rumble Open: 6K/25:09.8/28th place (Team Finish: 1st)
  • UAA Championship: 6K/26:08.22/78th place (Team Finish: 10th)

Isabel Torres-Padin

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/16:02.0/8th place (Team Finish: 5th)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/24:10.5/61st place (Team Finish: 4th)
  • All Ohio XC Championships: 6K/23:53.9/27th place Div. III/94th place (Team Finish: 3rd)
  • Inter-Regional Rumble: 6K/23:12.0/54th place (Team Finish: 4th)
  • UAA Championship: 6K/23:28.51/38th place (Team Finish: 3rd)
  • NCAA Regional: 6K/23:57.1/84th place (Team Finish: 4th)

Sophie Trikeriotis

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/16:35.0/14th place (Team Finish: 7th)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/24:56.8/116th place (Team Finish: 8th)
  • All Ohio XC Championships: 6K/24:48.1/59th place Div. III/156th Overall(Team Finish: 6th)
  • Inter-Regional Rumble: 6K/23:37.0/79th place (Team Finish: 7th)
  • UAA Championship: 6K/24:05.18/51st place (Team Finish: 6th)
  • NCAA Regional: 6K/24:30.3/118th place (Team Finish: 7th)

Laura Wheeler

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/16:49.0/19th place (Team Finish: 11th)
  • Yellowjacket Invitational: 6K/25:23.9/148th place (Team Finish: 9th)
  • All Ohio XC Championships Open: 6K/25:38.8/40th place (Team Finish: 1st)
  • Inter-Regional Rumble: 6K/24:00.6/100th place (Team Finish: 8th)
  • UAA Championship: 6K/24:45.46/68th place (Team Finish: 9th)

Olivia Zabrodsky

  • Sudeck Sundown Classic: 4K/18:11.0/31st place (Team Finish: 18th)
  • All Ohio XC Championships Open: 6K/27:03.2/95th place (Team Finish: 5th)
  • Inter-Regional Rumble: 6K/24:56.0/156th place (Team Finish: 10th)