Licensed to Grove City College    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/23/2019 05:25 PM
                  GCC - Case Western - Rochester - 11/23/2019                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grove City College-AM  'A'                             NT    1:36.40  
     1) Alexander, Jason S 22           2) Slate, Ben A 22                
     3) Hancock, James A 20             4) Wakefield, Joshua P 22         
                  25.25       51.69 (26.44)     1:14.88 (23.19)     1:36.40 (21.52)
  2 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    1:37.48  
     1) McDonald, Will J 20             2) Cavanaugh, Patrick R 18        
     3) Borisov, Tolik A 18             4) Tecson, Cal R 19               
                  25.72       53.51 (27.79)     1:16.50 (22.99)     1:37.48 (20.98)
  3 University of Rochester-NI  'A'                        NT    1:38.32  
     1) Bushnell, Christopher C 18      2) Liu, Kevin 19                  
     3) Hoch, Trevor J 18               4) Klar-Chaudhuri, Raahi 19       
                  25.38       52.44 (27.06)     1:16.24 (23.80)     1:38.32 (22.08)
  4 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT    1:40.17  
     1) Tay, Kelvin K 19                2) Quinn, A.J. J 21               
     3) Woerner, Jakob A 19             4) Bryant, Will J 18              
                  25.76       53.91 (28.15)     1:18.38 (24.47)     1:40.17 (21.79)
  5 Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT   x1:40.33  
     1) Weinman, Dakota E 20            2) Duffield, Andy J 20            
     3) Clough, Michael J 19            4) Smith, Andrew Q 18             
                  26.03       53.44 (27.41)     1:18.00 (24.56)     1:40.33 (22.33)
  6 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT   x1:41.40  
     1) Gilbert, Ryan A 19              2) Lee, Yoochan 18                
     3) Barclay, Kyle W 20              4) Wible, Neil A 19               
                  26.32       54.51 (28.19)     1:19.38 (24.87)     1:41.40 (22.02)
  7 Grove City College-AM  'B'                             NT    1:41.43  
     1) Berkebile, Noah G 19            2) Griffin, Elias R 18            
     3) Hannon, William C 19            4) Reynolds, Devin R 21           
                  26.24       53.86 (27.62)     1:18.85 (24.99)     1:41.43 (22.58)
  8 University of Rochester-NI  'B'                        NT    1:41.86  
     1) Kim, Brandon H 19               2) Kiel, Matt J 18                
     3) Sonheim, Eric W 20              4) Yap, Grant 19                  
                  25.91       55.20 (29.29)     1:19.51 (24.31)     1:41.86 (22.35)
  9 Grove City College-AM  'C'                             NT   x1:42.54  
     1) Suorsa, Heston P 18             2) Hancock, Mac M 18              
     3) Blackstone, Reid T 19           4) Grove, Gavin W 18              
                  27.12       55.26 (28.14)     1:19.83 (24.57)     1:42.54 (22.71)
 10 Grove City College-AM  'D'                             NT   x1:42.84  
     1) Moosa, Michael J 21             2) Astrab, Joey G 19              
     3) Miller, Caleb J 21              4) Green, Jacob C 19              
                  26.28       54.22 (27.94)     1:19.59 (25.37)     1:42.84 (23.25)
 11 Case Western Reserve Universit-OH  'E'                 NT   x1:44.26  
     1) Callithen, Nathan A 20          2) Patterson, Campbell M 18       
     3) Hostetler, Mathias J 19         4) Pierre, Jimmy J 21             
                  28.04       56.30 (28.26)     1:21.71 (25.41)     1:44.26 (22.55)
 12 University of Rochester-NI  'C'                        NT   x1:44.37  
     1) Chang, Eric 20                  2) Dabhade, Arpeet T 19           
     3) Albuquerque, Eric R 21          4) Finnerty, Sean 18              
                  25.97       55.15 (29.18)     1:20.70 (25.55)     1:44.37 (23.67)
 13 Grove City College-AM  'E'                             NT   x1:47.84  
     1) Dieter, Marc A 18               2) Rose, Nathan D 21              
     3) Kraus, Tony J 20                4) Keyes, Tyler E 19              
                  27.89       57.80 (29.91)     1:23.93 (26.13)     1:47.84 (23.91)
 
Event 2  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    1:51.57  
     1) Vonfeldt, Caitlyn A 20          2) Moton, Kelly R 19              
     3) Smith, Anna K 19                4) Krueger, Sarah A 19            
                  28.00       59.46 (31.46)     1:26.79 (27.33)     1:51.57 (24.78)
  2 Grove City College-AM  'A'                             NT    1:53.25  
     1) Byer, Britt M 21                2) Wendelschaefer, Kimmi S 21     
     3) Dassow, Anne Shirley S 21       4) Hutzelmann, Denali M 20        
                  28.98     1:02.16 (33.18)     1:28.37 (26.21)     1:53.25 (24.88)
  3 University of Rochester-NI  'A'                        NT    1:53.75  
     1) Bartlett, Kelsey 20             2) Jackson, Monica A 21           
     3) Hughes, Erica M 21              4) Gelb, Nicole M 19              
                  29.58     1:01.15 (31.57)     1:28.65 (27.50)     1:53.75 (25.10)
  4 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT    1:55.86  
     1) Love, Olivia M 20               2) Taekman, Sarah A 20            
     3) Yang, Erica K 18                4) Rupert, Daniella M 19          
                  30.10     1:02.89 (32.79)     1:30.57 (27.68)     1:55.86 (25.29)
  5 Grove City College-AM  'B'                             NT    1:56.50  
     1) Ledford, Rachel L 18            2) Laughlin, Sydney I 18          
     3) Trauger, Reese M 18             4) Wallace, Rachael K 18          
                  30.13     1:02.98 (32.85)     1:30.70 (27.72)     1:56.50 (25.80)
  6 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT   x1:57.74  
     1) Ngu, Jackie S 20                2) Dudenhoeffer, Caroline R 20    
     3) Ver Voort, Julia R 21           4) Reese, Rhiannon F 21           
                  30.44     1:03.77 (33.33)     1:31.73 (27.96)     1:57.74 (26.01)
  7 Grove City College-AM  'C'                             NT   x1:59.17  
     1) Grubbs, Rachel 18               2) Baglia, Jenny E 19             
     3) Gann, Sarah E 18                4) Tipple, Madison B 18           
                  31.12     1:05.02 (33.90)     1:33.25 (28.23)     1:59.17 (25.92)
  8 Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT   x2:00.77  
     1) McDyer, Libby A 18              2) Mason, Julie E 18              
     3) Hill, C.J. J 19                 4) Picchione, Olivia G 21         
                  31.08     1:05.65 (34.57)     1:34.54 (28.89)     2:00.77 (26.23)
  9 University of Rochester-NI  'B'                        NT    2:00.95  
     1) Shannon, Sydney R 21            2) Doll, Maya L 19                
     3) Kochek, Carolyn R 18            4) Weeden, Caity R 21             
                  30.75     1:05.33 (34.58)     1:34.87 (29.54)     2:00.95 (26.08)
 10 Grove City College-AM  'D'                             NT   x2:01.03  
     1) Jones, Amanda M 19              2) Bently, Leona E 21             
     3) Dobel, Ellie V 18               4) Vanderweele, Emily R 19        
                  31.58     1:05.78 (34.20)     1:34.76 (28.98)     2:01.03 (26.27)
 11 University of Rochester-NI  'C'                        NT   x2:04.11  
     1) Flatte, Meirav 18               2) Uong, Serena H 19              
     3) Werwaiss, Abby R 20             4) Kearney, Shannon M 20          
                  31.40     1:07.99 (36.59)     1:37.37 (29.38)     2:04.11 (26.74)
 12 Grove City College-AM  'E'                             NT   x2:06.23  
     1) Russell, Heather L 20           2) Froebel, Kaylyn A 21           
     3) Carrasco, Katie M 19            4) Andrews, Elizabeth R 21        
                  37.75     1:09.20 (31.45)     1:40.06 (30.86)     2:06.23 (26.17)
 
Event 3  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corredor Alvarez, Jose    18 Rochester-NI              NT   10:08.21  
                  27.45       57.72 (30.27)     1:28.19 (30.47)     1:58.82 (30.63)
        2:29.60 (30.78)     2:59.84 (30.24)     3:30.46 (30.62)     4:01.35 (30.89)
        4:31.98 (30.63)     5:02.79 (30.81)     5:33.27 (30.48)     6:04.24 (30.97)
        6:35.02 (30.78)     7:05.80 (30.78)     7:36.50 (30.70)     8:06.87 (30.37)
        8:37.55 (30.68)     9:08.03 (30.48)     9:38.08 (30.05)    10:08.21 (30.13)
  2 Christensen, Justin R     18 Case Western-OH           NT   10:10.40  
                  27.98       58.63 (30.65)     1:29.31 (30.68)     2:00.01 (30.70)
        2:30.80 (30.79)     3:01.63 (30.83)     3:32.55 (30.92)     4:03.62 (31.07)
        4:34.34 (30.72)     5:05.01 (30.67)     5:35.35 (30.34)     6:05.93 (30.58)
        6:36.75 (30.82)     7:07.37 (30.62)     7:37.98 (30.61)     8:08.91 (30.93)
        8:39.81 (30.90)     9:10.39 (30.58)     9:40.95 (30.56)    10:10.40 (29.45)
  3 Guerrero, Xander L        18 Case Western-OH           NT   10:10.57  
                  27.90       57.73 (29.83)     1:28.23 (30.50)     1:58.90 (30.67)
        2:29.91 (31.01)     3:01.05 (31.14)     3:32.52 (31.47)     4:04.13 (31.61)
        4:35.70 (31.57)     5:07.30 (31.60)     5:37.68 (30.38)     6:08.12 (30.44)
        6:38.70 (30.58)     7:09.71 (31.01)     7:40.54 (30.83)     8:11.19 (30.65)
        8:41.41 (30.22)     9:12.02 (30.61)     9:42.24 (30.22)    10:10.57 (28.33)
  4 Weidman, Eric J           21 Rochester-NI              NT   10:12.85  
                  27.28       57.15 (29.87)     1:27.52 (30.37)     1:58.00 (30.48)
        2:28.53 (30.53)     2:59.78 (31.25)     3:30.82 (31.04)     4:01.83 (31.01)
        4:32.81 (30.98)     5:03.79 (30.98)     5:34.68 (30.89)     6:05.55 (30.87)
        6:36.83 (31.28)     7:07.94 (31.11)     7:39.44 (31.50)     8:10.40 (30.96)
        8:41.11 (30.71)     9:12.51 (31.40)     9:42.83 (30.32)    10:12.85 (30.02)
  5 Gorman, Ryan J            19 Case Western-OH           NT   10:34.83  
                  27.84       58.31 (30.47)     1:29.25 (30.94)     2:00.68 (31.43)
        2:32.17 (31.49)     3:03.80 (31.63)     3:35.42 (31.62)     4:07.36 (31.94)
        4:39.41 (32.05)     5:11.67 (32.26)     5:44.03 (32.36)     6:16.16 (32.13)
        6:48.52 (32.36)     7:20.90 (32.38)     7:53.29 (32.39)     8:25.73 (32.44)
        8:58.29 (32.56)     9:31.01 (32.72)    10:03.36 (32.35)    10:34.83 (31.47)
  6 James, Evan M             21 Rochester-NI              NT   10:53.12  
                  28.51       59.84 (31.33)     1:31.57 (31.73)     2:03.31 (31.74)
        2:35.96 (32.65)     3:08.26 (32.30)     3:40.77 (32.51)     4:14.22 (33.45)
        4:47.19 (32.97)     5:20.15 (32.96)     5:53.23 (33.08)     6:26.78 (33.55)
        6:59.82 (33.04)     7:33.28 (33.46)     8:07.23 (33.95)     8:40.95 (33.72)
        9:14.83 (33.88)     9:47.92 (33.09)    10:20.82 (32.90)    10:53.12 (32.30)
  7 Pietroboni, Ashton J      21 Grove City-AM             NT   11:09.67  
                  29.44     1:02.04 (32.60)     1:35.06 (33.02)     2:08.62 (33.56)
        2:42.26 (33.64)     3:15.98 (33.72)     3:49.73 (33.75)     4:23.80 (34.07)
        4:57.57 (33.77)     5:31.51 (33.94)     6:05.51 (34.00)     6:33.72 (28.21)
        7:13.94 (40.22)     7:48.00 (34.06)     8:22.05 (34.05)     8:56.02 (33.97)
        9:29.50 (33.48)    10:03.00 (33.50)    10:36.83 (33.83)    11:09.67 (32.84)
  8 Klein, Shawn Luke         21 Grove City-AM             NT   12:05.60  
                  31.85     1:06.30 (34.45)     1:41.74 (35.44)     2:17.59 (35.85)
        2:53.74 (36.15)     3:30.57 (36.83)     4:07.39 (36.82)     4:44.19 (36.80)
        5:21.17 (36.98)     5:58.19 (37.02)     6:35.24 (37.05)     7:12.21 (36.97)
        7:49.56 (37.35)     8:26.74 (37.18)     9:03.55 (36.81)     9:40.28 (36.73)
       10:17.05 (36.77)    10:54.40 (37.35)    11:31.40 (37.00)    12:05.60 (34.20)
  9 Kirchner, Tim W           18 Grove City-AM             NT   12:28.12  
                  32.14     1:07.98 (35.84)     1:45.34 (37.36)     2:23.20 (37.86)
        3:00.65 (37.45)     3:38.30 (37.65)     4:16.18 (37.88)     4:54.02 (37.84)
        5:32.82 (38.80)     6:11.74 (38.92)     6:50.83 (39.09)     7:29.69 (38.86)
        8:07.43 (37.74)     8:45.54 (38.11)     9:23.57 (38.03)    10:01.53 (37.96)
       10:38.94 (37.41)    11:15.98 (37.04)    11:53.21 (37.23)    12:28.12 (34.91)
 
Event 4  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearson, Johanna G        18 Case Western-OH           NT   10:53.19  
                  29.94     1:01.86 (31.92)     1:34.19 (32.33)     2:06.80 (32.61)
        2:39.60 (32.80)     3:12.34 (32.74)     3:45.23 (32.89)     4:18.25 (33.02)
        4:51.46 (33.21)     5:24.53 (33.07)     5:57.70 (33.17)     6:30.62 (32.92)
        7:03.58 (32.96)     7:36.80 (33.22)     8:09.91 (33.11)     8:42.86 (32.95)
        9:15.81 (32.95)     9:48.82 (33.01)    10:21.36 (32.54)    10:53.19 (31.83)
  2 Ptashnik, Kate G          19 Case Western-OH           NT   11:26.86  
                  30.69     1:04.19 (33.50)     1:38.58 (34.39)     2:13.34 (34.76)
        2:48.17 (34.83)     3:23.04 (34.87)     3:58.19 (35.15)     4:33.43 (35.24)
        5:08.75 (35.32)     5:43.97 (35.22)     6:18.03 (34.06)     6:52.60 (34.57)
        7:27.09 (34.49)     8:01.84 (34.75)     8:36.46 (34.62)     9:11.04 (34.58)
        9:45.92 (34.88)    10:20.43 (34.51)    10:53.87 (33.44)    11:26.86 (32.99)
  3 Wendelschaefer, Kimmi S   21 Grove City-AM             NT   11:28.11  
                  31.49     1:05.31 (33.82)     1:39.74 (34.43)     2:14.41 (34.67)
        2:49.23 (34.82)     3:23.85 (34.62)     3:58.71 (34.86)     4:33.48 (34.77)
        5:08.49 (35.01)     5:43.39 (34.90)     6:17.97 (34.58)     6:52.78 (34.81)
        7:27.59 (34.81)     8:02.58 (34.99)     8:37.04 (34.46)     9:11.63 (34.59)
        9:46.33 (34.70)    10:20.89 (34.56)    10:55.11 (34.22)    11:28.11 (33.00)
  4 Werwaiss, Abby R          20 Rochester-NI              NT   11:36.12  
                  31.48     1:05.20 (33.72)     1:39.63 (34.43)     2:14.32 (34.69)
        2:48.90 (34.58)     3:23.70 (34.80)     3:58.78 (35.08)     4:33.66 (34.88)
        5:08.71 (35.05)     5:43.80 (35.09)     6:18.77 (34.97)     6:54.08 (35.31)
        7:29.50 (35.42)     8:04.81 (35.31)     8:40.56 (35.75)     9:16.04 (35.48)
        9:51.48 (35.44)    10:26.82 (35.34)    11:01.83 (35.01)    11:36.12 (34.29)
  5 Doll, Maya L              19 Rochester-NI              NT   11:43.20  
                  32.29     1:06.88 (34.59)     1:41.76 (34.88)     2:16.66 (34.90)
        2:51.74 (35.08)     3:26.99 (35.25)     4:02.20 (35.21)     4:37.81 (35.61)
        5:13.24 (35.43)     5:48.59 (35.35)     6:23.68 (35.09)     6:58.78 (35.10)
        7:34.23 (35.45)     8:09.37 (35.14)     8:45.22 (35.85)     9:20.83 (35.61)
        9:57.02 (36.19)    10:32.75 (35.73)    11:08.49 (35.74)    11:43.20 (34.71)
  6 Brzac, Emily A            19 Rochester-NI              NT   11:48.59  
                  32.86     1:08.28 (35.42)     1:44.31 (36.03)     2:20.33 (36.02)
        2:55.64 (35.31)     3:30.97 (35.33)     4:06.02 (35.05)     4:41.55 (35.53)
        5:16.71 (35.16)     5:52.15 (35.44)     6:27.51 (35.36)     7:03.54 (36.03)
        7:39.11 (35.57)     8:14.92 (35.81)     8:51.03 (36.11)     9:27.81 (36.78)
       10:03.32 (35.51)    10:39.17 (35.85)    11:15.12 (35.95)    11:48.59 (33.47)
  7 Vanderweele, Emily R      19 Grove City-AM             NT   11:49.75  
                  31.93     1:06.69 (34.76)     1:42.08 (35.39)     2:17.60 (35.52)
        2:53.18 (35.58)     3:29.27 (36.09)     4:05.54 (36.27)     4:41.40 (35.86)
        5:17.71 (36.31)     5:53.29 (35.58)     6:29.16 (35.87)     7:05.19 (36.03)
        7:41.40 (36.21)     8:17.36 (35.96)     8:53.59 (36.23)     9:29.68 (36.09)
       10:05.66 (35.98)    10:41.47 (35.81)    11:16.53 (35.06)    11:49.75 (33.22)
  8 Mazoch, Amanda N          21 Grove City-AM             NT   12:35.57  
                  34.39     1:11.90 (37.51)     1:49.89 (37.99)     2:28.03 (38.14)
        3:06.36 (38.33)     3:44.33 (37.97)     4:22.80 (38.47)     5:00.62 (37.82)
        5:38.65 (38.03)     6:16.98 (38.33)     6:55.30 (38.32)     7:33.40 (38.10)
        8:11.03 (37.63)     8:48.92 (37.89)     9:26.74 (37.82)    10:02.45 (35.71)
       10:42.94 (40.49)    11:20.69 (37.75)    11:58.38 (37.69)    12:35.57 (37.19)
  9 Klein, Sylvia R           17 Grove City-AM             NT  x13:47.78  
                  35.93     1:15.94 (40.01)     1:57.53 (41.59)     2:38.45 (40.92)
        3:19.85 (41.40)     4:00.89 (41.04)     4:42.38 (41.49)     5:24.12 (41.74)
        6:06.00 (41.88)     6:48.04 (42.04)     7:30.16 (42.12)     8:12.08 (41.92)
        8:54.50 (42.42)     9:36.76 (42.26)    10:18.92 (42.16)    11:01.20 (42.28)
       11:44.11 (42.91)    12:12.51 (28.40)    13:07.91 (55.40)    13:47.78 (39.87)
 
Event 5  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Andrew Q           18 Case Western-OH           NT    1:45.93  
                  24.58       51.08 (26.50)     1:18.12 (27.04)     1:45.93 (27.81)
  2 Wible, Neil A             19 Case Western-OH           NT    1:46.84  
                  25.11       52.24 (27.13)     1:19.51 (27.27)     1:46.84 (27.33)
  3 Millar, Peter S           20 Grove City-AM             NT    1:49.32  
                  25.35       53.01 (27.66)     1:20.94 (27.93)     1:49.32 (28.38)
  4 Mason, Luke S             19 Grove City-AM             NT    1:50.25  
                  24.92       52.54 (27.62)     1:21.26 (28.72)     1:50.25 (28.99)
  5 Gilbert, Ryan A           19 Case Western-OH           NT    1:50.35  
                  24.78       52.36 (27.58)     1:20.99 (28.63)     1:50.35 (29.36)
  6 Sonheim, Eric W           20 Rochester-NI              NT    1:50.47  
                  25.09       52.90 (27.81)     1:21.18 (28.28)     1:50.47 (29.29)
  7 Twomey, Sean P            20 Case Western-OH           NT   x1:50.62  
                  25.33       53.02 (27.69)     1:21.56 (28.54)     1:50.62 (29.06)
  8 Blackstone, Reid T        19 Grove City-AM             NT    1:51.60  
                  25.50       54.85 (29.35)     1:23.26 (28.41)     1:51.60 (28.34)
  9 Yap, Grant                19 Rochester-NI              NT    1:51.64  
                  25.72       53.08 (27.36)     1:21.86 (28.78)     1:51.64 (29.78)
 10 Miller, Caleb J           21 Grove City-AM             NT   x1:52.01  
                  25.84       53.72 (27.88)     1:22.68 (28.96)     1:52.01 (29.33)
 11 Backer, Will H            19 Case Western-OH           NT   x1:52.44  
                  25.54       53.74 (28.20)     1:22.64 (28.90)     1:52.44 (29.80)
 12 Finnerty, Sean            18 Rochester-NI              NT    1:53.37  
                  25.99       54.49 (28.50)     1:23.97 (29.48)     1:53.37 (29.40)
 13 Alldritt, Samuel          20 Rochester-NI              NT   x1:55.55  
                  26.15       55.56 (29.41)     1:25.84 (30.28)     1:55.55 (29.71)
 14 Keyes, Tyler E            19 Grove City-AM             NT   x2:00.93  
                  27.42       58.56 (31.14)     1:30.22 (31.66)     2:00.93 (30.71)
 15 Gelb, Robert J            19 Rochester-NI              NT   x2:02.47  
                  27.44       58.06 (30.62)     1:30.21 (32.15)     2:02.47 (32.26)
 
Event 6  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halsdorfer, Abby K        18 Case Western-OH           NT    1:59.14  
                  27.96       57.85 (29.89)     1:28.71 (30.86)     1:59.14 (30.43)
  2 Pritchett, Maria T        18 Case Western-OH           NT    1:59.43  
                  27.87       57.75 (29.88)     1:28.47 (30.72)     1:59.43 (30.96)
  3 Brennan, Maggie           19 Rochester-NI              NT    2:02.46  
                  28.18       59.11 (30.93)     1:31.16 (32.05)     2:02.46 (31.30)
  4 Laughlin, Sydney I        18 Grove City-AM             NT    2:02.99  
                  28.18       59.14 (30.96)     1:31.36 (32.22)     2:02.99 (31.63)
  5 Dudenhoeffer, Caroline R  20 Case Western-OH           NT    2:03.51  
                  29.33     1:00.50 (31.17)     1:32.10 (31.60)     2:03.51 (31.41)
  6 Byer, Britt M             21 Grove City-AM             NT    2:04.13  
                  28.94     1:00.39 (31.45)     1:32.40 (32.01)     2:04.13 (31.73)
  7 Ott, Hannah M             17 Rochester-NI              NT    2:04.66  
                  28.97     1:00.48 (31.51)     1:32.35 (31.87)     2:04.66 (32.31)
  8 Dowd, Emma L              20 Rochester-NI              NT    2:05.05  
                  29.55     1:01.38 (31.83)     1:33.60 (32.22)     2:05.05 (31.45)
  9 Weeden, Caity R           21 Rochester-NI              NT   x2:05.67  
                  28.31       59.82 (31.51)     1:32.89 (33.07)     2:05.67 (32.78)
 10 Grinevich, Sasha O        18 Case Western-OH           NT   x2:07.40  
                  29.26     1:01.44 (32.18)     1:34.70 (33.26)     2:07.40 (32.70)
 11 Tipple, Madison B         18 Grove City-AM             NT    2:07.64  
                  28.86     1:00.90 (32.04)     1:34.78 (33.88)     2:07.64 (32.86)
 12 Scalise, Alliefair D      19 Grove City-AM             NT   x2:07.84  
                  29.76     1:02.48 (32.72)     1:35.34 (32.86)     2:07.84 (32.50)
 
Event 7  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bushnell, Christopher C   18 Rochester-NI              NT      53.77  
                  26.03       53.77 (27.74)                                        
  2 McDonald, Will J          20 Case Western-OH           NT      54.19  
                  26.26       54.19 (27.93)                                        
  3 Chignell, Connor L        18 Case Western-OH           NT      54.21  
                  26.03       54.21 (28.18)                                        
  4 Alexander, Jason S        22 Grove City-AM             NT      54.51  
                  26.24       54.51 (28.27)                                        
  5 Tay, Kelvin K             19 Case Western-OH           NT      54.77  
                  26.60       54.77 (28.17)                                        
  6 Kim, Brandon H            19 Rochester-NI              NT      55.08  
                  26.81       55.08 (28.27)                                        
  7 Chang, Eric               20 Rochester-NI              NT      55.44  
                  26.88       55.44 (28.56)                                        
  8 Moosa, Michael J          21 Grove City-AM             NT      56.24  
                  27.01       56.24 (29.23)                                        
  9 Chopey, Andy T            18 Rochester-NI              NT     x56.87  
                  27.47       56.87 (29.40)                                        
 10 Pierre, Jimmy J           21 Case Western-OH           NT     x57.34  
                  27.79       57.34 (29.55)                                        
 11 Holman, Tommy S           18 Rochester-NI              NT     x57.57  
                  28.19       57.57 (29.38)                                        
 12 Suorsa, Heston P          18 Grove City-AM             NT      59.11  
                  28.55       59.11 (30.56)                                        
 13 Callithen, Nathan A       20 Case Western-OH           NT   x1:01.02  
                  29.49     1:01.02 (31.53)                                        
 14 Dieter, Marc A            18 Grove City-AM             NT   x1:01.46  
                  30.28     1:01.46 (31.18)                                        
 15 Berkmeyer, Nate J         19 Grove City-AM             NT   x1:02.98  
                  30.26     1:02.98 (32.72)                                        
 -- Hodge, Andrew             19 Rochester-NI              NT   X1:00.15  
                  29.01     1:00.15 (31.14)                                        
 
Event 8  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vonfeldt, Caitlyn A       20 Case Western-OH           NT      59.70  
                  28.95       59.70 (30.75)                                        
  2 Hughes, Erica M           21 Rochester-NI              NT      59.97  
                  29.06       59.97 (30.91)                                        
  3 Bartlett, Kelsey          20 Rochester-NI              NT    1:03.14  
                  30.84     1:03.14 (32.30)                                        
  4 Hutzelmann, Denali M      20 Grove City-AM             NT    1:03.63  
                  31.12     1:03.63 (32.51)                                        
  5 Ledford, Rachel L         18 Grove City-AM             NT    1:04.22  
                  31.57     1:04.22 (32.65)                                        
  6 Ngu, Jackie S             20 Case Western-OH           NT    1:04.64  
                  31.25     1:04.64 (33.39)                                        
  7 Smith, Anna K             19 Case Western-OH           NT    1:04.78  
                  30.89     1:04.78 (33.89)                                        
  8 Shannon, Sydney R         21 Rochester-NI              NT    1:05.02  
                  31.57     1:05.02 (33.45)                                        
  9 Love, Olivia M            20 Case Western-OH           NT   x1:05.41  
                  31.68     1:05.41 (33.73)                                        
 10 Grubbs, Rachel            18 Grove City-AM             NT    1:05.80  
                  31.72     1:05.80 (34.08)                                        
 11 Jones, Amanda M           19 Grove City-AM             NT   x1:09.98  
                  34.04     1:09.98 (35.94)                                        
 12 Shoemaker, Rachel E       18 Grove City-AM             NT   x1:11.90  
                  34.55     1:11.90 (37.35)                                        
 
Event 9  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slate, Ben A              22 Grove City-AM             NT      59.51  
                  27.77       59.51 (31.74)                                        
  2 Liu, Kevin                19 Rochester-NI              NT    1:00.06  
                  28.05     1:00.06 (32.01)                                        
  3 Cavanaugh, Patrick R      18 Case Western-OH           NT    1:01.06  
                  28.60     1:01.06 (32.46)                                        
  4 Griffin, Elias R          18 Grove City-AM             NT    1:01.23  
                  28.79     1:01.23 (32.44)                                        
  5 Bryant, Will J            18 Case Western-OH           NT    1:01.64  
                  28.91     1:01.64 (32.73)                                        
  6 Quinn, A.J. J             21 Case Western-OH           NT    1:02.30  
                  29.46     1:02.30 (32.84)                                        
  7 Hancock, Mac M            18 Grove City-AM             NT    1:02.46  
                  29.43     1:02.46 (33.03)                                        
  8 Duffield, Andy J          20 Case Western-OH           NT   x1:03.00  
                  29.36     1:03.00 (33.64)                                        
  9 Kiel, Matt J              18 Rochester-NI              NT    1:03.23  
                  30.14     1:03.23 (33.09)                                        
  9 Lee, Yoochan              18 Case Western-OH           NT   x1:03.23  
                  29.02     1:03.23 (34.21)                                        
 11 Astrab, Joey G            19 Grove City-AM             NT   x1:03.51  
                  29.31     1:03.51 (34.20)                                        
 12 Green, Jacob C            19 Grove City-AM             NT   x1:04.36  
                  30.21     1:04.36 (34.15)                                        
 13 Rose, Nathan D            21 Grove City-AM             NT   x1:05.35  
                  30.61     1:05.35 (34.74)                                        
 14 Klein, Shawn Luke         21 Grove City-AM             NT   x1:22.53  
                  38.95     1:22.53 (43.58)                                        
 
Event 10  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Monica A         21 Rochester-NI              NT    1:08.56  
                  32.15     1:08.56 (36.41)                                        
  2 Moton, Kelly R            19 Case Western-OH           NT    1:08.60  
                  32.13     1:08.60 (36.47)                                        
  3 Ver Voort, Julia R        21 Case Western-OH           NT    1:11.10  
                  33.38     1:11.10 (37.72)                                        
  4 Taekman, Sarah A          20 Case Western-OH           NT    1:11.91  
                  33.84     1:11.91 (38.07)                                        
  5 Wendelschaefer, Kimmi S   21 Grove City-AM             NT    1:13.15  
                  34.30     1:13.15 (38.85)                                        
  6 Mason, Julie E            18 Case Western-OH           NT   x1:15.83  
                  35.74     1:15.83 (40.09)                                        
  7 Baglia, Jenny E           19 Grove City-AM             NT    1:16.54  
                  35.61     1:16.54 (40.93)                                        
  8 Bently, Leona E           21 Grove City-AM             NT    1:16.87  
                  36.26     1:16.87 (40.61)                                        
  9 Uong, Serena H            19 Rochester-NI              NT    1:17.09  
                  36.70     1:17.09 (40.39)                                        
 10 Froebel, Kaylyn A         21 Grove City-AM             NT   x1:18.07  
                  36.40     1:18.07 (41.67)                                        
 
Event 11  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clough, Michael J         19 Case Western-OH           NT    1:59.12  
                  27.04       57.25 (30.21)     1:28.04 (30.79)     1:59.12 (31.08)
  2 Woerner, Jakob A          19 Case Western-OH           NT    2:00.01  
                  26.14       56.21 (30.07)     1:27.28 (31.07)     2:00.01 (32.73)
  3 Wakefield, Joshua P       22 Grove City-AM             NT    2:00.90  
                  27.32       58.75 (31.43)     1:29.99 (31.24)     2:00.90 (30.91)
  4 Berkebile, Noah G         19 Grove City-AM             NT    2:03.42  
                  26.74       57.93 (31.19)     1:31.04 (33.11)     2:03.42 (32.38)
  5 Barclay, Kyle W           20 Case Western-OH           NT    2:04.93  
                  26.54       57.18 (30.64)     1:30.39 (33.21)     2:04.93 (34.54)
  6 Dabhade, Arpeet T         19 Rochester-NI              NT    2:06.30  
                  27.98       59.14 (31.16)     1:31.99 (32.85)     2:06.30 (34.31)
  7 Hannon, William C         19 Grove City-AM             NT    2:06.49  
                  28.75     1:00.90 (32.15)     1:33.27 (32.37)     2:06.49 (33.22)
  8 Hostetler, Mathias J      19 Case Western-OH           NT   x2:06.94  
                  27.96     1:00.53 (32.57)     1:33.81 (33.28)     2:06.94 (33.13)
  9 Sullivan, Kyle P          18 Rochester-NI              NT    2:07.36  
                  27.70       58.29 (30.59)     1:31.34 (33.05)     2:07.36 (36.02)
 10 Miller, Caleb J           21 Grove City-AM             NT   x2:09.97  
                  29.11     1:01.43 (32.32)     1:35.40 (33.97)     2:09.97 (34.57)
 11 Kraus, Tony J             20 Grove City-AM             NT   x2:12.23  
                  29.27     1:02.79 (33.52)     1:38.07 (35.28)     2:12.23 (34.16)
 
Event 12  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dassow, Anne Shirley S    21 Grove City-AM             NT    2:11.83  
                  30.48     1:04.63 (34.15)     1:38.62 (33.99)     2:11.83 (33.21)
  2 Picchione, Olivia G       21 Case Western-OH           NT    2:14.49  
                  29.77     1:03.31 (33.54)     1:38.59 (35.28)     2:14.49 (35.90)
  3 Hill, C.J. J              19 Case Western-OH           NT    2:16.91  
                  31.33     1:06.86 (35.53)     1:42.42 (35.56)     2:16.91 (34.49)
  4 Wallace, Rachael K        18 Grove City-AM             NT    2:17.22  
                  30.49     1:05.67 (35.18)     1:41.78 (36.11)     2:17.22 (35.44)
  5 Kochek, Carolyn R         18 Rochester-NI              NT    2:17.30  
                  31.37     1:06.07 (34.70)     1:41.13 (35.06)     2:17.30 (36.17)
  6 Reese, Rhiannon F         21 Case Western-OH           NT    2:19.46  
                  31.42     1:08.39 (36.97)     1:44.09 (35.70)     2:19.46 (35.37)
  7 Flatte, Meirav            18 Rochester-NI              NT    2:20.19  
                  30.82     1:05.87 (35.05)     1:43.05 (37.18)     2:20.19 (37.14)
  8 Gann, Sarah E             18 Grove City-AM             NT    2:26.79  
                  31.65     1:07.62 (35.97)     1:46.19 (38.57)     2:26.79 (40.60)
  9 Dobel, Ellie V            18 Grove City-AM             NT   x2:31.53  
                  30.75     1:08.84 (38.09)     1:50.58 (41.74)     2:31.53 (40.95)
 10 Russell, Heather L        20 Grove City-AM             NT   x2:48.54  
                  35.79     1:16.83 (41.04)     2:01.27 (44.44)     2:48.54 (47.27)
 11 Klein, Sylvia R           17 Grove City-AM             NT   x2:55.87  
                  38.01     1:22.32 (44.31)     2:08.60 (46.28)     2:55.87 (47.27)
 
Event 13  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tecson, Cal R             19 Case Western-OH           NT      21.59  
  2 Hoch, Trevor J            18 Rochester-NI              NT      21.98  
  3 Borisov, Tolik A          18 Case Western-OH           NT      22.15  
  4 Klar-Chaudhuri, Raahi     19 Rochester-NI              NT      22.18  
  5 Cicchelli, Jared R        21 Grove City-AM             NT      22.50  
  6 Weinman, Dakota E         20 Case Western-OH           NT      22.61  
  7 Patterson, Campbell M     18 Case Western-OH           NT     x22.90  
  8 Grove, Gavin W            18 Grove City-AM             NT      23.15  
  9 Reynolds, Devin R         21 Grove City-AM             NT      23.26  
 10 Albuquerque, Eric R       21 Rochester-NI              NT      23.43  
 11 Suorsa, Heston P          18 Grove City-AM             NT     x23.49  
 12 Alexander, Jason S        22 Grove City-AM             NT     x24.08  
 13 Gelb, Matthew R           19 Rochester-NI              NT     x24.49  
 14 Berkmeyer, Nate J         19 Grove City-AM             NT     x25.13  
 15 Beichner, Andrew E        18 Grove City-AM             NT     x25.62  
 16 Kirchner, Tim W           18 Grove City-AM             NT     x28.76  
 
Event 14  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krueger, Sarah A          19 Case Western-OH           NT      25.15  
  2 Gelb, Nicole M            19 Rochester-NI              NT      25.39  
  3 Byer, Britt M             21 Grove City-AM             NT      25.71  
  4 Trauger, Reese M          18 Grove City-AM             NT      25.81  
  5 Rupert, Daniella M        19 Case Western-OH           NT      25.84  
  6 Yang, Erica K             18 Case Western-OH           NT      26.29  
  7 Tipple, Madison B         18 Grove City-AM             NT      26.63  
  8 Kearney, Shannon M        20 Rochester-NI              NT      26.66  
  9 McDyer, Libby A           18 Case Western-OH           NT     x26.87  
 10 Berkhof, Lucia M          19 Rochester-NI              NT      27.07  
 11 Andrews, Elizabeth R      21 Grove City-AM             NT     x27.19  
 12 Ledyard, Danielle A       21 Grove City-AM             NT     x27.81  
 13 Shoemaker, Rachel E       18 Grove City-AM             NT     x28.57  
 
Event 15  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Savchik, Stephen          21 Rochester-NI              NP     296.10  
  2 Hopson, Adam R            19 Rochester-NI              NP     244.20  
  3 Morris, Ryan T            19 Grove City-AM             NP     236.65  
  4 Sutter, Jonah A           20 Grove City-AM             NP     205.70  
  5 Fox, Mark J               20 Case Western-OH           NP     203.20  
  6 Yuzik, Cassiel S          19 Case Western-OH           NP     193.95  
  7 Dickhudt, Garrett R       19 Grove City-AM             NP     149.75  
  8 Parker, Colson E          18 Grove City-AM             NP    x146.75  
  9 Martin, Sam E             18 Case Western-OH           NP     141.50  
 
Event 16  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lever, Sophie             18 Rochester-NI              NP     258.10  
  2 Shaver, Jaelyn            18 Rochester-NI              NP     245.45  
  3 Mark, Trinity G           18 Rochester-NI              NP     226.20  
  4 Seibert, Hailey A         19 Case Western-OH           NP     217.05  
  5 Hayward, Paige            21 Rochester-NI              NP    x201.90  
  6 Tan, Miriam R             21 Grove City-AM             NP     133.80  
 -- Dobel, Meg R              18 Grove City-AM             NP         DQ  
 
Event 17  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yap, Grant                19 Rochester-NI              NT      48.91  
                  23.79       48.91 (25.12)                                        
  2 Wible, Neil A             19 Case Western-OH           NT      49.19  
                  24.03       49.19 (25.16)                                        
  3 Hancock, James A          20 Grove City-AM             NT      49.42  
                  24.01       49.42 (25.41)                                        
  4 Sonheim, Eric W           20 Rochester-NI              NT      49.53  
                  23.73       49.53 (25.80)                                        
  5 Bryant, Will J            18 Case Western-OH           NT      49.66  
                  24.53       49.66 (25.13)                                        
  6 Tecson, Cal R             19 Case Western-OH           NT      49.79  
                  23.93       49.79 (25.86)                                        
  7 Grove, Gavin W            18 Grove City-AM             NT      50.81  
                  24.58       50.81 (26.23)                                        
  8 Patterson, Campbell M     18 Case Western-OH           NT     x50.93  
                  24.89       50.93 (26.04)                                        
  9 Reynolds, Devin R         21 Grove City-AM             NT      51.31  
                  24.41       51.31 (26.90)                                        
 10 Blackstone, Reid T        19 Grove City-AM             NT     x51.75  
                  24.63       51.75 (27.12)                                        
 11 Cicchelli, Jared R        21 Grove City-AM             NT     x52.34  
                  24.31       52.34 (28.03)                                        
 12 Gelb, Robert J            19 Rochester-NI              NT      54.70  
                  26.14       54.70 (28.56)                                        
 13 Berkmeyer, Nate J         19 Grove City-AM             NT     x55.16  
                  26.33       55.16 (28.83)                                        
 14 Glichowski, Joe           18 Rochester-NI              NT     x55.88  
                  25.99       55.88 (29.89)                                        
 15 Gelb, Matthew R           19 Rochester-NI              NT     x55.90  
                  26.15       55.90 (29.75)                                        
 
Event 18  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krueger, Sarah A          19 Case Western-OH           NT      54.26  
                  25.89       54.26 (28.37)                                        
  2 Weeden, Caity R           21 Rochester-NI              NT      55.91  
                  26.76       55.91 (29.15)                                        
  3 Rupert, Daniella M        19 Case Western-OH           NT      55.94  
                  26.97       55.94 (28.97)                                        
  4 Dassow, Anne Shirley S    21 Grove City-AM             NT      56.20  
                  27.32       56.20 (28.88)                                        
  5 Trauger, Reese M          18 Grove City-AM             NT      57.53  
                  27.55       57.53 (29.98)                                        
  6 Gelb, Nicole M            19 Rochester-NI              NT      57.80  
                  27.74       57.80 (30.06)                                        
  7 Ver Voort, Julia R        21 Case Western-OH           NT      58.06  
                  27.52       58.06 (30.54)                                        
  8 McDyer, Libby A           18 Case Western-OH           NT     x59.00  
                  28.11       59.00 (30.89)                                        
  9 Kearney, Shannon M        20 Rochester-NI              NT      59.20  
                  28.28       59.20 (30.92)                                        
 10 Berkhof, Lucia M          19 Rochester-NI              NT     x59.43  
                  28.24       59.43 (31.19)                                        
 11 Brzac, Emily A            19 Rochester-NI              NT     x59.75  
                  28.99       59.75 (30.76)                                        
 12 Andrews, Elizabeth R      21 Grove City-AM             NT    1:00.23  
                  29.06     1:00.23 (31.17)                                        
 13 Vanderweele, Emily R      19 Grove City-AM             NT   x1:00.49  
                  28.94     1:00.49 (31.55)                                        
 14 Carrasco, Katie M         19 Grove City-AM             NT   x1:03.19  
                  30.06     1:03.19 (33.13)                                        
 15 Ledyard, Danielle A       21 Grove City-AM             NT   x1:03.28  
                  30.27     1:03.28 (33.01)                                        
 16 Shoemaker, Rachel E       18 Grove City-AM             NT   x1:04.12  
                  30.96     1:04.12 (33.16)                                        
 
Event 19  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tay, Kelvin K             19 Case Western-OH           NT    1:57.81  
                  28.37       58.74 (30.37)     1:28.48 (29.74)     1:57.81 (29.33)
  2 Alexander, Jason S        22 Grove City-AM             NT    1:58.91  
                  28.06       57.59 (29.53)     1:28.00 (30.41)     1:58.91 (30.91)
  3 Kim, Brandon H            19 Rochester-NI              NT    1:58.98  
                  28.26       57.90 (29.64)     1:27.82 (29.92)     1:58.98 (31.16)
  4 Weinman, Dakota E         20 Case Western-OH           NT    1:59.84  
                  28.29       58.12 (29.83)     1:28.93 (30.81)     1:59.84 (30.91)
  5 Bushnell, Christopher C   18 Rochester-NI              NT    2:00.47  
                  26.95       57.02 (30.07)     1:28.52 (31.50)     2:00.47 (31.95)
  6 Berkebile, Noah G         19 Grove City-AM             NT    2:00.54  
                  28.40       58.85 (30.45)     1:30.25 (31.40)     2:00.54 (30.29)
  7 Gilbert, Ryan A           19 Case Western-OH           NT    2:00.92  
                  28.20       58.52 (30.32)     1:29.56 (31.04)     2:00.92 (31.36)
  8 Chang, Eric               20 Rochester-NI              NT    2:01.90  
                  28.74       59.48 (30.74)     1:30.41 (30.93)     2:01.90 (31.49)
  9 Millar, Peter S           20 Grove City-AM             NT    2:03.15  
                  29.31     1:00.93 (31.62)     1:31.95 (31.02)     2:03.15 (31.20)
 10 McDonald, Will J          20 Case Western-OH           NT   x2:03.55  
                  28.54       58.80 (30.26)     1:30.77 (31.97)     2:03.55 (32.78)
 11 Moosa, Michael J          21 Grove City-AM             NT   x2:03.97  
                  28.71     1:00.21 (31.50)     1:32.38 (32.17)     2:03.97 (31.59)
 12 Chopey, Andy T            18 Rochester-NI              NT   x2:04.23  
                  29.07       59.95 (30.88)     1:31.81 (31.86)     2:04.23 (32.42)
 13 Holman, Tommy S           18 Rochester-NI              NT   x2:07.13  
                  29.94     1:01.27 (31.33)     1:33.77 (32.50)     2:07.13 (33.36)
 14 Dieter, Marc A            18 Grove City-AM             NT   x2:10.90  
                  30.29     1:03.42 (33.13)     1:37.64 (34.22)     2:10.90 (33.26)
 15 Callithen, Nathan A       20 Case Western-OH           NT   x2:14.93  
                  30.52     1:04.27 (33.75)     1:39.69 (35.42)     2:14.93 (35.24)
 
Event 20  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vonfeldt, Caitlyn A       20 Case Western-OH           NT    2:09.26  
                  30.36     1:03.00 (32.64)     1:36.17 (33.17)     2:09.26 (33.09)
  2 Hughes, Erica M           21 Rochester-NI              NT    2:09.95  
                  30.85     1:03.42 (32.57)     1:37.24 (33.82)     2:09.95 (32.71)
  3 Pearson, Johanna G        18 Case Western-OH           NT    2:12.63  
                  32.02     1:05.69 (33.67)     1:39.73 (34.04)     2:12.63 (32.90)
  4 Bartlett, Kelsey          20 Rochester-NI              NT    2:12.73  
                  31.85     1:05.50 (33.65)     1:39.31 (33.81)     2:12.73 (33.42)
  5 Ledford, Rachel L         18 Grove City-AM             NT    2:16.58  
                  32.40     1:07.14 (34.74)     1:42.57 (35.43)     2:16.58 (34.01)
  6 Ngu, Jackie S             20 Case Western-OH           NT    2:20.01  
                  33.63     1:09.58 (35.95)     1:44.48 (34.90)     2:20.01 (35.53)
  7 Hutzelmann, Denali M      20 Grove City-AM             NT    2:21.62  
                  33.73     1:09.99 (36.26)     1:46.34 (36.35)     2:21.62 (35.28)
  8 Shannon, Sydney R         21 Rochester-NI              NT    2:22.65  
                  33.69     1:09.83 (36.14)     1:46.53 (36.70)     2:22.65 (36.12)
  9 Love, Olivia M            20 Case Western-OH           NT   x2:22.97  
                  33.93     1:10.16 (36.23)     1:47.00 (36.84)     2:22.97 (35.97)
 10 Grubbs, Rachel            18 Grove City-AM             NT    2:24.74  
                  33.58     1:10.91 (37.33)     1:49.03 (38.12)     2:24.74 (35.71)
 11 Scalise, Alliefair D      19 Grove City-AM             NT   x2:25.31  
                  35.68     1:12.41 (36.73)     1:48.88 (36.47)     2:25.31 (36.43)
 12 Jones, Amanda M           19 Grove City-AM             NT   x2:28.41  
                  35.17     1:13.65 (38.48)     1:51.38 (37.73)     2:28.41 (37.03)
 
Event 21  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slate, Ben A              22 Grove City-AM             NT    2:12.99  
                  29.90     1:04.11 (34.21)     1:39.08 (34.97)     2:12.99 (33.91)
  2 Twomey, Sean P            20 Case Western-OH           NT    2:13.51  
                  30.25     1:04.60 (34.35)     1:39.01 (34.41)     2:13.51 (34.50)
  3 Liu, Kevin                19 Rochester-NI              NT    2:15.14  
                  29.83     1:03.72 (33.89)     1:39.48 (35.76)     2:15.14 (35.66)
  4 Kiel, Matt J              18 Rochester-NI              NT    2:15.49  
                  30.40     1:05.03 (34.63)     1:40.40 (35.37)     2:15.49 (35.09)
  5 Dabhade, Arpeet T         19 Rochester-NI              NT    2:16.34  
                  30.74     1:05.16 (34.42)     1:40.76 (35.60)     2:16.34 (35.58)
  6 Griffin, Elias R          18 Grove City-AM             NT    2:16.63  
                  30.43     1:05.52 (35.09)     1:41.62 (36.10)     2:16.63 (35.01)
  7 Cavanaugh, Patrick R      18 Case Western-OH           NT    2:16.93  
                  30.32     1:05.40 (35.08)     1:40.90 (35.50)     2:16.93 (36.03)
  8 Quinn, A.J. J             21 Case Western-OH           NT    2:17.91  
                  31.05     1:05.92 (34.87)     1:41.47 (35.55)     2:17.91 (36.44)
  9 Hancock, Mac M            18 Grove City-AM             NT    2:19.28  
                  31.11     1:07.17 (36.06)     1:43.51 (36.34)     2:19.28 (35.77)
 10 Lee, Yoochan              18 Case Western-OH           NT   x2:21.65  
                  32.27     1:08.64 (36.37)     1:45.28 (36.64)     2:21.65 (36.37)
 11 Astrab, Joey G            19 Grove City-AM             NT   x2:21.75  
                  31.07     1:06.69 (35.62)     1:44.18 (37.49)     2:21.75 (37.57)
 12 Duffield, Andy J          20 Case Western-OH           NT   x2:23.68  
                  32.66     1:09.79 (37.13)     1:47.62 (37.83)     2:23.68 (36.06)
 13 Green, Jacob C            19 Grove City-AM             NT   x2:24.21  
                  32.58     1:09.41 (36.83)     1:46.88 (37.47)     2:24.21 (37.33)
 14 Rose, Nathan D            21 Grove City-AM             NT   x2:28.95  
                  33.71     1:12.21 (38.50)     1:51.01 (38.80)     2:28.95 (37.94)
 15 Beichner, Andrew E        18 Grove City-AM             NT   x2:47.79  
                  35.41     1:18.21 (42.80)     2:03.60 (45.39)     2:47.79 (44.19)
 
Event 22  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Monica A         21 Rochester-NI              NT    2:30.94  
                  33.93     1:11.53 (37.60)     1:50.72 (39.19)     2:30.94 (40.22)
  2 Moton, Kelly R            19 Case Western-OH           NT    2:32.39  
                  33.81     1:13.10 (39.29)     1:53.01 (39.91)     2:32.39 (39.38)
  3 Taekman, Sarah A          20 Case Western-OH           NT    2:33.02  
                  35.27     1:14.64 (39.37)     1:54.14 (39.50)     2:33.02 (38.88)
  4 Dudenhoeffer, Caroline R  20 Case Western-OH           NT    2:33.29  
                  35.74     1:13.98 (38.24)     1:53.24 (39.26)     2:33.29 (40.05)
  5 Laughlin, Sydney I        18 Grove City-AM             NT    2:34.38  
                  35.10     1:14.95 (39.85)     1:54.50 (39.55)     2:34.38 (39.88)
  6 Doll, Maya L              19 Rochester-NI              NT    2:39.15  
                  36.53     1:16.85 (40.32)     1:58.12 (41.27)     2:39.15 (41.03)
  7 Wendelschaefer, Kimmi S   21 Grove City-AM             NT    2:40.49  
                  36.79     1:17.85 (41.06)     1:59.29 (41.44)     2:40.49 (41.20)
  8 Mason, Julie E            18 Case Western-OH           NT   x2:41.87  
                  36.21     1:17.24 (41.03)     1:59.35 (42.11)     2:41.87 (42.52)
  9 Uong, Serena H            19 Rochester-NI              NT    2:43.05  
                  37.72     1:19.00 (41.28)     2:01.14 (42.14)     2:43.05 (41.91)
 10 Baglia, Jenny E           19 Grove City-AM             NT    2:46.62  
                  37.02     1:20.19 (43.17)     2:03.97 (43.78)     2:46.62 (42.65)
 11 Bently, Leona E           21 Grove City-AM             NT   x2:47.37  
                  37.68     1:20.23 (42.55)     2:03.69 (43.46)     2:47.37 (43.68)
 12 Froebel, Kaylyn A         21 Grove City-AM             NT   x2:52.54  
                  38.78     1:22.30 (43.52)     2:06.97 (44.67)     2:52.54 (45.57)
 
Event 23  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corredor Alvarez, Jose    18 Rochester-NI              NT    4:56.84  
                  26.81       55.90 (29.09)     1:25.17 (29.27)     1:55.37 (30.20)
        2:25.42 (30.05)     2:55.55 (30.13)     3:25.95 (30.40)     3:56.77 (30.82)
        4:27.74 (30.97)     4:56.84 (29.10)                                        
  2 Backer, Will H            19 Case Western-OH           NT    4:57.95  
                  27.15       57.08 (29.93)     1:27.54 (30.46)     1:58.21 (30.67)
        2:28.87 (30.66)     2:59.26 (30.39)     3:29.82 (30.56)     4:00.42 (30.60)
        4:30.04 (29.62)     4:57.95 (27.91)                                        
  3 Guerrero, Xander L        18 Case Western-OH           NT    4:58.36  
                  26.69       55.69 (29.00)     1:25.50 (29.81)     1:55.59 (30.09)
        2:26.02 (30.43)     2:56.79 (30.77)     3:27.95 (31.16)     3:58.87 (30.92)
        4:29.05 (30.18)     4:58.36 (29.31)                                        
  4 Weidman, Eric J           21 Rochester-NI              NT    5:01.37  
                  27.01       56.99 (29.98)     1:27.20 (30.21)     1:57.84 (30.64)
        2:28.97 (31.13)     3:00.05 (31.08)     3:30.80 (30.75)     4:01.26 (30.46)
        4:31.47 (30.21)     5:01.37 (29.90)                                        
  5 Christensen, Justin R     18 Case Western-OH           NT    5:03.04  
                  27.15       56.67 (29.52)     1:26.78 (30.11)     1:57.58 (30.80)
        2:28.46 (30.88)     2:59.41 (30.95)     3:30.48 (31.07)     4:01.69 (31.21)
        4:32.72 (31.03)     5:03.04 (30.32)                                        
  6 Chignell, Connor L        18 Case Western-OH           NT   x5:05.06  
                  27.26       56.68 (29.42)     1:27.23 (30.55)     1:57.48 (30.25)
        2:28.39 (30.91)     2:59.24 (30.85)     3:30.35 (31.11)     4:01.99 (31.64)
        4:33.56 (31.57)     5:05.06 (31.50)                                        
  7 Finnerty, Sean            18 Rochester-NI              NT    5:06.26  
                  27.22       57.10 (29.88)     1:27.89 (30.79)     1:58.85 (30.96)
        2:30.01 (31.16)     3:01.52 (31.51)     3:33.06 (31.54)     4:04.68 (31.62)
        4:35.98 (31.30)     5:06.26 (30.28)                                        
  8 Mason, Luke S             19 Grove City-AM             NT    5:08.77  
                  27.18       57.08 (29.90)     1:28.27 (31.19)     1:59.72 (31.45)
        2:31.15 (31.43)     3:02.81 (31.66)     3:34.67 (31.86)     4:06.08 (31.41)
        4:37.79 (31.71)     5:08.77 (30.98)                                        
  9 Alldritt, Samuel          20 Rochester-NI              NT   x5:12.32  
                  27.72       58.29 (30.57)     1:29.83 (31.54)     2:01.32 (31.49)
        2:33.08 (31.76)     3:05.01 (31.93)     3:37.05 (32.04)     4:09.30 (32.25)
        4:41.46 (32.16)     5:12.32 (30.86)                                        
 10 James, Evan M             21 Rochester-NI              NT   x5:12.54  
                  27.39       58.12 (30.73)     1:29.71 (31.59)     2:01.91 (32.20)
        2:34.29 (32.38)     3:06.39 (32.10)     3:39.08 (32.69)     4:11.43 (32.35)
        4:43.71 (32.28)     5:12.54 (28.83)                                        
 11 Moosa, Michael J          21 Grove City-AM             NT    5:18.38  
                  27.18       57.49 (30.31)     1:28.84 (31.35)     2:01.17 (32.33)
        2:34.05 (32.88)     3:07.10 (33.05)     3:40.19 (33.09)     4:13.44 (33.25)
        4:46.46 (33.02)     5:18.38 (31.92)                                        
 12 Millar, Peter S           20 Grove City-AM             NT    5:19.61  
                  27.86       58.97 (31.11)     1:31.51 (32.54)     2:04.54 (33.03)
        2:38.02 (33.48)     3:11.31 (33.29)     3:44.25 (32.94)     4:16.83 (32.58)
        4:48.66 (31.83)     5:19.61 (30.95)                                        
 13 Pietroboni, Ashton J      21 Grove City-AM             NT   x5:28.46  
                  28.26     1:00.23 (31.97)     1:33.60 (33.37)     2:06.66 (33.06)
        2:40.15 (33.49)     3:13.76 (33.61)     3:48.01 (34.25)     4:21.80 (33.79)
        4:55.65 (33.85)     5:28.46 (32.81)                                        
 14 Kirchner, Tim W           18 Grove City-AM             NT   x5:55.97  
                  31.44     1:07.67 (36.23)     1:44.42 (36.75)     2:20.20 (35.78)
        2:55.51 (35.31)     3:31.86 (36.35)     4:08.39 (36.53)     4:44.73 (36.34)
        5:20.56 (35.83)     5:55.97 (35.41)                                        
 15 Klein, Shawn Luke         21 Grove City-AM             NT   x6:01.80  
                  31.40     1:07.28 (35.88)     1:44.14 (36.86)     2:21.48 (37.34)
        2:58.77 (37.29)     3:35.92 (37.15)     4:13.33 (37.41)     4:50.86 (37.53)
        5:27.25 (36.39)     6:01.80 (34.55)                                        
 
Event 24  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halsdorfer, Abby K        18 Case Western-OH           NT    5:20.83  
                  28.90     1:00.14 (31.24)     1:31.91 (31.77)     2:04.37 (32.46)
        2:36.84 (32.47)     3:09.34 (32.50)     3:42.49 (33.15)     4:15.53 (33.04)
        4:48.70 (33.17)     5:20.83 (32.13)                                        
  2 Brennan, Maggie           19 Rochester-NI              NT    5:29.04  
                  29.31     1:01.62 (32.31)     1:34.73 (33.11)     2:08.04 (33.31)
        2:41.86 (33.82)     3:15.37 (33.51)     3:48.78 (33.41)     4:22.44 (33.66)
        4:56.15 (33.71)     5:29.04 (32.89)                                        
  3 Dowd, Emma L              20 Rochester-NI              NT    5:33.17  
                  30.83     1:04.27 (33.44)     1:38.21 (33.94)     2:12.39 (34.18)
        2:46.70 (34.31)     3:20.51 (33.81)     3:53.93 (33.42)     4:27.66 (33.73)
        5:00.99 (33.33)     5:33.17 (32.18)                                        
  4 Grinevich, Sasha O        18 Case Western-OH           NT    5:37.19  
                  30.38     1:03.51 (33.13)     1:37.43 (33.92)     2:11.59 (34.16)
        2:46.31 (34.72)     3:20.41 (34.10)     3:54.80 (34.39)     4:29.47 (34.67)
        5:03.60 (34.13)     5:37.19 (33.59)                                        
  5 Ptashnik, Kate G          19 Case Western-OH           NT    5:38.17  
                  30.39     1:04.31 (33.92)     1:39.14 (34.83)     2:14.07 (34.93)
        2:48.97 (34.90)     3:23.21 (34.24)     3:58.03 (34.82)     4:33.26 (35.23)
        5:07.03 (33.77)     5:38.17 (31.14)                                        
  6 Ott, Hannah M             17 Rochester-NI              NT    5:38.56  
                  30.02     1:02.61 (32.59)     1:36.12 (33.51)     2:10.84 (34.72)
        2:45.45 (34.61)     3:19.88 (34.43)     3:54.90 (35.02)     4:29.82 (34.92)
        5:04.59 (34.77)     5:38.56 (33.97)                                        
  7 Werwaiss, Abby R          20 Rochester-NI              NT   x5:39.10  
                  31.18     1:04.97 (33.79)     1:39.23 (34.26)     2:13.72 (34.49)
        2:48.62 (34.90)     3:23.23 (34.61)     3:57.46 (34.23)     4:31.85 (34.39)
        5:05.97 (34.12)     5:39.10 (33.13)                                        
  8 Vanderweele, Emily R      19 Grove City-AM             NT    5:50.37  
                  31.55     1:06.56 (35.01)     1:42.60 (36.04)     2:18.19 (35.59)
        2:54.27 (36.08)     3:29.60 (35.33)     4:05.71 (36.11)     4:41.72 (36.01)
        5:16.47 (34.75)     5:50.37 (33.90)                                        
  9 Scalise, Alliefair D      19 Grove City-AM             NT    5:53.23  
                  32.74     1:09.25 (36.51)     1:44.77 (35.52)     2:20.79 (36.02)
        2:56.72 (35.93)     3:32.23 (35.51)     4:07.98 (35.75)     4:43.50 (35.52)
        5:18.79 (35.29)     5:53.23 (34.44)                                        
 10 Mazoch, Amanda N          21 Grove City-AM             NT    5:53.90  
                  31.58     1:06.15 (34.57)     1:41.74 (35.59)     2:17.61 (35.87)
        2:53.49 (35.88)     3:29.65 (36.16)     4:06.19 (36.54)     4:42.88 (36.69)
        5:18.93 (36.05)     5:53.90 (34.97)                                        
 11 Grubbs, Rachel            18 Grove City-AM             NT   x6:09.52  
                  32.60     1:10.42 (37.82)     1:48.92 (38.50)     2:26.72 (37.80)
        3:04.82 (38.10)     3:42.92 (38.10)     4:20.66 (37.74)     4:58.07 (37.41)
        5:35.15 (37.08)     6:09.52 (34.37)                                        
 12 Russell, Heather L        20 Grove City-AM             NT   x6:10.01  
                  33.98     1:11.60 (37.62)     1:49.70 (38.10)     2:27.92 (38.22)
        3:05.39 (37.47)     3:42.80 (37.41)     4:20.35 (37.55)     4:57.62 (37.27)
        5:34.69 (37.07)     6:10.01 (35.32)                                        
 13 Klein, Sylvia R           17 Grove City-AM             NT   x6:44.33  
                  36.04     1:17.32 (41.28)     1:58.35 (41.03)     2:39.52 (41.17)
        3:20.86 (41.34)     4:02.47 (41.61)     4:43.58 (41.11)     5:24.54 (40.96)
        6:05.22 (40.68)     6:44.33 (39.11)                                        
 
Event 25  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wakefield, Joshua P       22 Grove City-AM             NT      52.76  
                  25.14       52.76 (27.62)                                        
  2 Borisov, Tolik A          18 Case Western-OH           NT      52.88  
                  24.59       52.88 (28.29)                                        
  3 Clough, Michael J         19 Case Western-OH           NT      54.09  
                  24.87       54.09 (29.22)                                        
  4 Blackstone, Reid T        19 Grove City-AM             NT      54.15  
                  24.93       54.15 (29.22)                                        
  5 Smith, Andrew Q           18 Case Western-OH           NT      54.20  
                  25.20       54.20 (29.00)                                        
  6 Woerner, Jakob A          19 Case Western-OH           NT     x54.40  
                  25.64       54.40 (28.76)                                        
  7 Hoch, Trevor J            18 Rochester-NI              NT      54.47  
                  25.87       54.47 (28.60)                                        
  8 Klar-Chaudhuri, Raahi     19 Rochester-NI              NT      55.28  
                  25.95       55.28 (29.33)                                        
  9 Hancock, James A          20 Grove City-AM             NT      55.68  
                  25.66       55.68 (30.02)                                        
 10 Bushnell, Christopher C   18 Rochester-NI              NT      56.19  
                  25.96       56.19 (30.23)                                        
 11 Berkebile, Noah G         19 Grove City-AM             NT     x56.38  
                  26.43       56.38 (29.95)                                        
 12 Hannon, William C         19 Grove City-AM             NT     x56.67  
                  26.45       56.67 (30.22)                                        
 13 Hostetler, Mathias J      19 Case Western-OH           NT     x57.33  
                  27.01       57.33 (30.32)                                        
 14 Cicchelli, Jared R        21 Grove City-AM             NT     x57.67  
                  26.43       57.67 (31.24)                                        
 15 Albuquerque, Eric R       21 Rochester-NI              NT     x58.40  
                  26.60       58.40 (31.80)                                        
 16 Glichowski, Joe           18 Rochester-NI              NT   x1:02.16  
                  27.97     1:02.16 (34.19)                                        
 
Event 26  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dassow, Anne Shirley S    21 Grove City-AM             NT      59.22  
                  28.32       59.22 (30.90)                                        
  2 Jackson, Monica A         21 Rochester-NI              NT      59.59  
                  27.88       59.59 (31.71)                                        
  3 Smith, Anna K             19 Case Western-OH           NT    1:01.25  
                  28.76     1:01.25 (32.49)                                        
  4 Wallace, Rachael K        18 Grove City-AM             NT    1:01.46  
                  28.45     1:01.46 (33.01)                                        
  5 Yang, Erica K             18 Case Western-OH           NT    1:01.54  
                  29.12     1:01.54 (32.42)                                        
  6 Hill, C.J. J              19 Case Western-OH           NT    1:03.81  
                  29.85     1:03.81 (33.96)                                        
  7 Flatte, Meirav            18 Rochester-NI              NT    1:05.26  
                  29.96     1:05.26 (35.30)                                        
  8 Trauger, Reese M          18 Grove City-AM             NT    1:05.31  
                  29.93     1:05.31 (35.38)                                        
  9 Gann, Sarah E             18 Grove City-AM             NT   x1:05.61  
                  29.45     1:05.61 (36.16)                                        
 10 Dobel, Ellie V            18 Grove City-AM             NT   x1:07.32  
                  30.74     1:07.32 (36.58)                                        
 11 Carrasco, Katie M         19 Grove City-AM             NT   x1:10.41  
                  32.60     1:10.41 (37.81)                                        
 12 Ledyard, Danielle A       21 Grove City-AM             NT   x1:10.51  
                  31.60     1:10.51 (38.91)                                        
 
Event 27  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Savchik, Stephen          21 Rochester-NI              NP     320.20  
  2 Hopson, Adam R            19 Rochester-NI              NP     279.50  
  3 Morris, Ryan T            19 Grove City-AM             NP     239.00  
  4 Fox, Mark J               20 Case Western-OH           NP     227.50  
  5 Sutter, Jonah A           20 Grove City-AM             NP     209.85  
  6 Dickhudt, Garrett R       19 Grove City-AM             NP     185.70  
  7 Parker, Colson E          18 Grove City-AM             NP    x184.60  
  8 Gartley, Thomas W         19 Case Western-OH           NP     173.80  
  9 Martin, Sam E             18 Case Western-OH           NP     155.70  
 
Event 28  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaver, Jaelyn            18 Rochester-NI              NP     264.85  
  2 Lever, Sophie             18 Rochester-NI              NP     262.85  
  3 Seibert, Hailey A         19 Case Western-OH           NP     241.85  
  4 Mark, Trinity G           18 Rochester-NI              NP     220.80  
  5 Hayward, Paige            21 Rochester-NI              NP    x198.25  
 
Event 29  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason, Luke S             19 Grove City-AM             NT    1:58.97  
                  25.94       58.26 (32.32)     1:30.96 (32.70)     1:58.97 (28.01)
  2 Liu, Kevin                19 Rochester-NI              NT    2:01.72  
                  26.07       57.61 (31.54)     1:32.80 (35.19)     2:01.72 (28.92)
  3 Gorman, Ryan J            19 Case Western-OH           NT    2:03.27  
                  26.77       58.75 (31.98)     1:34.34 (35.59)     2:03.27 (28.93)
  4 Slate, Ben A              22 Grove City-AM             NT    2:04.57  
                  27.08     1:02.31 (35.23)     1:35.58 (33.27)     2:04.57 (28.99)
  5 Pierre, Jimmy J           21 Case Western-OH           NT    2:05.17  
                  26.38       58.33 (31.95)     1:35.36 (37.03)     2:05.17 (29.81)
  6 Kraus, Tony J             20 Grove City-AM             NT    2:05.60  
                  26.90     1:00.86 (33.96)     1:36.61 (35.75)     2:05.60 (28.99)
  7 Sullivan, Kyle P          18 Rochester-NI              NT    2:05.67  
                  26.41       57.18 (30.77)     1:34.91 (37.73)     2:05.67 (30.76)
  8 Chopey, Andy T            18 Rochester-NI              NT    2:05.95  
                  27.28       59.35 (32.07)     1:36.21 (36.86)     2:05.95 (29.74)
  9 Kiel, Matt J              18 Rochester-NI              NT   x2:06.19  
                  28.04     1:02.76 (34.72)     1:36.11 (33.35)     2:06.19 (30.08)
 10 Cavanaugh, Patrick R      18 Case Western-OH           NT    2:09.87  
                  27.42     1:01.08 (33.66)     1:38.39 (37.31)     2:09.87 (31.48)
 11 Holman, Tommy S           18 Rochester-NI              NT   x2:14.07  
                  28.78     1:01.33 (32.55)     1:42.04 (40.71)     2:14.07 (32.03)
 12 Keyes, Tyler E            19 Grove City-AM             NT   x2:14.76  
                  28.80     1:03.69 (34.89)     1:44.12 (40.43)     2:14.76 (30.64)
 13 Pietroboni, Ashton J      21 Grove City-AM             NT   x2:17.09  
                  29.16     1:05.22 (36.06)     1:46.07 (40.85)     2:17.09 (31.02)
 14 Beichner, Andrew E        18 Grove City-AM             NT   x2:32.93  
                  32.40     1:12.88 (40.48)     1:56.98 (44.10)     2:32.93 (35.95)
 
Event 30  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pritchett, Maria T        18 Case Western-OH           NT    2:12.04  
                  28.51     1:02.27 (33.76)     1:40.72 (38.45)     2:12.04 (31.32)
  2 Laughlin, Sydney I        18 Grove City-AM             NT    2:16.23  
                  29.02     1:04.38 (35.36)     1:44.06 (39.68)     2:16.23 (32.17)
  3 Ver Voort, Julia R        21 Case Western-OH           NT    2:16.86  
                  29.47     1:05.02 (35.55)     1:44.99 (39.97)     2:16.86 (31.87)
  4 Picchione, Olivia G       21 Case Western-OH           NT    2:17.34  
                  28.97     1:04.42 (35.45)     1:45.10 (40.68)     2:17.34 (32.24)
  5 Wallace, Rachael K        18 Grove City-AM             NT    2:18.33  
                  29.14     1:05.00 (35.86)     1:45.44 (40.44)     2:18.33 (32.89)
  6 Reese, Rhiannon F         21 Case Western-OH           NT   x2:21.45  
                  30.65     1:06.64 (35.99)     1:48.10 (41.46)     2:21.45 (33.35)
  7 Uong, Serena H            19 Rochester-NI              NT    2:22.27  
                  29.49     1:05.59 (36.10)     1:48.65 (43.06)     2:22.27 (33.62)
  8 Byer, Britt M             21 Grove City-AM             NT    2:23.94  
                  31.10     1:07.39 (36.29)     1:51.29 (43.90)     2:23.94 (32.65)
  9 Ledford, Rachel L         18 Grove City-AM             NT   x2:24.59  
                  30.41     1:05.80 (35.39)     1:51.23 (45.43)     2:24.59 (33.36)
 10 Hutzelmann, Denali M      20 Grove City-AM             NT   x2:27.39  
                  29.50     1:08.82 (39.32)     1:53.56 (44.74)     2:27.39 (33.83)
 11 Kochek, Carolyn R         18 Rochester-NI              NT    2:31.00  
                  31.17     1:08.93 (37.76)     1:55.55 (46.62)     2:31.00 (35.45)
 12 Bently, Leona E           21 Grove City-AM             NT   x2:36.65  
                  33.27     1:16.34 (43.07)     2:00.16 (43.82)     2:36.65 (36.49)
 
Event 31  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    1:26.79  
     1) Tecson, Cal R 19                2) Bryant, Will J 18              
     3) Gilbert, Ryan A 19              4) Borisov, Tolik A 18            
                  21.47       43.17 (21.70)     1:05.15 (21.98)     1:26.79 (21.64)
  2 University of Rochester-NI  'A'                        NT    1:27.53  
     1) Sonheim, Eric W 20              2) Yap, Grant 19                  
     3) Klar-Chaudhuri, Raahi 19        4) Hoch, Trevor J 18              
                  22.35       44.54 (22.19)     1:06.48 (21.94)     1:27.53 (21.05)
  3 Grove City College-AM  'A'                             NT    1:28.25  
     1) Hancock, Mac M 18               2) Cicchelli, Jared R 21          
     3) Hancock, James A 20             4) Wakefield, Joshua P 22         
                  22.38       44.61 (22.23)     1:06.83 (22.22)     1:28.25 (21.42)
  4 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT    1:28.66  
     1) Smith, Andrew Q 18              2) Wible, Neil A 19               
     3) Pierre, Jimmy J 21              4) Weinman, Dakota E 20           
                  22.38       44.30 (21.92)     1:06.91 (22.61)     1:28.66 (21.75)
  5 Grove City College-AM  'B'                             NT    1:29.39  
     1) Hannon, William C 19            2) Reynolds, Devin R 21           
     3) Grove, Gavin W 18               4) Mason, Luke S 19               
                  23.18       45.08 (21.90)     1:07.33 (22.25)     1:29.39 (22.06)
  6 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT   x1:31.15  
     1) Lee, Yoochan 18                 2) McDonald, Will J 20            
     3) Patterson, Campbell M 18        4) Quinn, A.J. J 21               
                  22.73       45.51 (22.78)     1:07.67 (22.16)     1:31.15 (23.48)
  7 University of Rochester-NI  'B'                        NT    1:33.17  
     1) Albuquerque, Eric R 21          2) Finnerty, Sean 18              
     3) Weidman, Eric J 21              4) Dabhade, Arpeet T 19           
                  23.61       47.21 (23.60)     1:10.18 (22.97)     1:33.17 (22.99)
  8 Grove City College-AM  'C'                             NT   x1:33.48  
     1) Griffin, Elias R 18             2) Astrab, Joey G 19              
     3) Dieter, Marc A 18               4) Green, Jacob C 19              
                  23.61       46.97 (23.36)     1:10.48 (23.51)     1:33.48 (23.00)
  9 Case Western Reserve Universit-OH  'E'                 NT   x1:34.22  
     1) Chignell, Connor L 18           2) Callithen, Nathan A 20         
     3) Duffield, Andy J 20             4) Tay, Kelvin K 19               
                  22.90       47.46 (24.56)     1:11.28 (23.82)     1:34.22 (22.94)
 10 Grove City College-AM  'D'                             NT   x1:34.69  
     1) Keyes, Tyler E 19               2) Suorsa, Heston P 18            
     3) Miller, Caleb J 21              4) Millar, Peter S 20             
                  24.44       47.33 (22.89)     1:10.68 (23.35)     1:34.69 (24.01)
 11 Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT   x1:35.18  
     1) Backer, Will H 19               2) Guerrero, Xander L 18          
     3) Christensen, Justin R 18        4) Gorman, Ryan J 19              
                  23.80       47.20 (23.40)     1:11.20 (24.00)     1:35.18 (23.98)
 12 University of Rochester-NI  'C'                        NT   x1:37.27  
     1) Gelb, Robert J 19               2) Hodge, Andrew 19               
     3) Alldritt, Samuel 20             4) Gelb, Matthew R 19             
                  24.51       49.04 (24.53)     1:13.59 (24.55)     1:37.27 (23.68)
 13 Grove City College-AM  'E'                             NT   x1:39.87  
     1) Berkmeyer, Nate J 19            2) Kraus, Tony J 20               
     3) Rose, Nathan D 21               4) Pietroboni, Ashton J 21        
                  25.03       49.50 (24.47)     1:15.48 (25.98)     1:39.87 (24.39)
 
Event 32  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    1:40.53  
     1) Rupert, Daniella M 19           2) Vonfeldt, Caitlyn A 20         
     3) Pritchett, Maria T 18           4) Krueger, Sarah A 19            
                  26.05       50.66 (24.61)     1:15.43 (24.77)     1:40.53 (25.10)
  2 University of Rochester-NI  'A'                        NT    1:41.96  
     1) Brennan, Maggie 19              2) Gelb, Nicole M 19              
     3) Hughes, Erica M 21              4) Weeden, Caity R 21             
                  26.56       51.51 (24.95)     1:16.92 (25.41)     1:41.96 (25.04)
  3 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT    1:44.78  
     1) Yang, Erica K 18                2) Reese, Rhiannon F 21           
     3) Halsdorfer, Abby K 18           4) McDyer, Libby A 18             
                  26.42       52.70 (26.28)     1:18.56 (25.86)     1:44.78 (26.22)
  4 Grove City College-AM  'A'                             NT    1:44.98  
     1) Baglia, Jenny E 19              2) Gann, Sarah E 18               
     3) Tipple, Madison B 18            4) Andrews, Elizabeth R 21        
                  26.27       52.65 (26.38)     1:18.59 (25.94)     1:44.98 (26.39)
  5 University of Rochester-NI  'B'                        NT    1:47.22  
     1) Berkhof, Lucia M 19             2) Dowd, Emma L 20                
     3) Ott, Hannah M 17                4) Kearney, Shannon M 20          
                  27.25       53.45 (26.20)     1:20.71 (27.26)     1:47.22 (26.51)
  6 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT   x1:47.92  
     1) Moton, Kelly R 19               2) Hill, C.J. J 19                
     3) Smith, Anna K 19                4) Picchione, Sienna M 21         
                  27.78     1:21.72 (53.94)     1:48.08 (26.36)         1:47.92 ( )
  7 Case Western Reserve Universit-OH  'E'                 NT   x1:48.69  
     1) Ngu, Jackie S 20                2) Mason, Julie E 18              
     3) Ptashnik, Kate G 19             4) Pearson, Johanna G 18          
                  28.77       54.09 (25.32)     1:21.86 (27.77)     1:48.69 (26.83)
  8 University of Rochester-NI  'C'                        NT   x1:49.76  
     1) Werwaiss, Abby R 20             2) Shannon, Sydney R 21           
     3) Bartlett, Kelsey 20             4) Brzac, Emily A 19              
                  28.36       55.04 (26.68)     1:22.92 (27.88)     1:49.76 (26.84)
  9 Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT   x1:49.78  
     1) Love, Olivia M 20               2) Taekman, Sarah A 20            
     3) Dudenhoeffer, Caroline R 20     4) Grinevich, Sasha O 18          
                  27.97       54.62 (26.65)     1:21.54 (26.92)     1:49.78 (28.24)
 10 Grove City College-AM  'B'                             NT    1:54.53  
     1) Ledyard, Danielle A 21          2) Dobel, Ellie V 18              
     3) Russell, Heather L 20           4) Scalise, Alliefair D 19        
                  29.59       57.45 (27.86)     1:28.00 (30.55)     1:54.53 (26.53)
 11 Grove City College-AM  'C'                             NT   x1:54.78  
     1) Shoemaker, Rachel E 18          2) Carrasco, Katie M 19           
     3) Mazoch, Amanda N 21             4) Jones, Amanda M 19             
                  28.08       57.48 (29.40)     1:27.79 (30.31)     1:54.78 (26.99)