Licensed to Case Western Reserve University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/21/2017 04:43 PM
                    ONU vs. Hillsdale vs. CWRU - 1/21/2017                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hillsdale College-MI  'A'                              NT    1:51.49  
     1) Farris, Tiffany 19              2) Ellingson, Anika G 20          
     3) Voisin, Catherine M 18          4) Addis, Victoria M 18           
                  28.83       59.43 (30.60)     1:27.21 (27.78)     1:51.49 (24.28)
  2 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    1:52.18  
     1) Kumaran, Bhavya L 19            2) Drohosky, Alli J 19            
     3) Crowley, Casey M 20             4) Eurich, Jenny T 21             
                  28.88       59.92 (31.04)     1:27.41 (27.49)     1:52.18 (24.77)
  3 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    1:54.18  
     1) Schoenig, Victoria A 19         2) Khiraoui, Noora A 19           
     3) Moore, Inez M 21                4) Homack, Lauren E 19            
                  29.53     1:01.50 (31.97)     1:28.14 (26.64)     1:54.18 (26.04)
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x1:55.39  
     1) Ver Voort, Julia R 19           2) Taekman, Sarah A 18            
     3) Picchione, Olivia G 18          4) Schuett, Ashley M 19           
                  29.14     1:01.69 (32.55)     1:29.25 (27.56)     1:55.39 (26.14)
  5 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    1:57.52  
     1) Watson, Kierra K 19             2) Veon, Sydney M 20              
     3) Stuart, Kyley 19                4) Wheeler, Molly E 21            
                  30.32     1:02.32 (32.00)     1:30.86 (28.54)     1:57.52 (26.66)
  6 Hillsdale College-MI  'B'                              NT    1:58.12  
     1) Matti, Allie M 19               2) Bass, Mae J 23                 
     3) Houghton, Grace A 20            4) Steyer, Taylor A 19            
                  30.33     1:04.50 (34.17)     1:32.06 (27.56)     1:58.12 (26.06)
  7 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x2:00.09  
     1) Tan, Joanne L 18                2) Sept, Corri E 19               
     3) Johnson, Taylor N 20            4) Reese, Rhiannon F 18           
                  31.96     1:06.05 (34.09)     1:35.02 (28.97)     2:00.09 (25.07)
  8 Hillsdale College-MI  'C'                              NT   x2:05.01  
     1) McComb, Caylee A 19             2) Dickhudt, Kenzi T 22           
     3) Bowen, Peyton E 20              4) Quada, Alexandra N 19          
                  32.53     1:08.41 (35.88)     1:37.95 (29.54)     2:05.01 (27.06)
  9 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    2:05.53  
     1) Brebberman, Kelsey S 21         2) Melody, Stacie E 21            
     3) Halle, Lauren 18                4) Mucher, Kasey E 21             
                  31.95     1:07.68 (35.73)     1:36.61 (28.93)     2:05.53 (28.92)
 -- Case Western Reserve Univ.  'E'                        NT   X1:59.24  
     1) Decker, Renee A 19              2) Simoneau, Lexie M 19           
     3) Khare, Monica M 18              4) Hartmann, Erin 19              
                  30.26     1:03.53 (33.27)     1:31.33 (27.80)     1:59.24 (27.91)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    1:37.68  
     1) Libert, John K 19               2) Beck, Mason M 18               
     3) Pang, Aaron Y 20                4) Hudgins, Oliver E 20           
                  25.27       52.55 (27.28)     1:16.60 (24.05)     1:37.68 (21.08)
  2 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    1:38.37  
     1) Simpson, Ian M 21               2) Ferrell, Anthony S 20          
     3) He, Peter L 19                  4) Pfeifer, Logan T 21            
                  25.27       53.06 (27.79)     1:17.30 (24.24)     1:38.37 (21.07)
  3 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    1:40.26  
     1) Okada da Silva, Vini 19         2) Kilbane, John T 20             
     3) Quinn, AJ J 18                  4) Henning, Andrew A 21           
                  26.41       53.49 (27.08)     1:17.91 (24.42)     1:40.26 (22.35)
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x1:42.28  
     1) Maxian, Ondrej S 21             2) Rose, Evan N 20                
     3) Katterle, Konrad R 18           4) Schmidt, Brody B 19            
                  27.13       55.96 (28.83)     1:20.53 (24.57)     1:42.28 (21.75)
  5 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    1:42.42  
     1) Groehl, Ryan 19                 2) Golba, Thomas B 21             
     3) Raker, John S 21                4) Chapman, Justin B 20           
                  27.08       55.66 (28.58)     1:20.38 (24.72)     1:42.42 (22.04)
  6 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x1:42.69  
     1) Pierre, Jimmy J 18              2) Roeseler, Stefan A 21          
     3) Petro, Tom W 20                 4) Tomko, John S 22               
                  27.48       54.86 (27.38)     1:20.34 (25.48)     1:42.69 (22.35)
  7 Ohio Northern University-OH  'C'                       NT   x1:48.91  
     1) Ranck, Chip T 20                2) Cassara, Conor V 20            
     3) Trenary, Duggan K 20            4) Mastowski, Collin 18           
                  30.79     1:00.41 (29.62)     1:25.38 (24.97)     1:48.91 (23.53)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shallman, Emily M         21 Hillsdale-MI              NT   11:02.79  
                  29.29     1:02.00 (32.71)     1:35.39 (33.39)     2:09.22 (33.83)
        2:42.99 (33.77)     3:16.61 (33.62)     3:50.37 (33.76)     4:24.31 (33.94)
        4:57.81 (33.50)     5:31.94 (34.13)     6:05.95 (34.01)     6:39.98 (34.03)
        7:13.64 (33.66)     7:47.27 (33.63)     8:20.85 (33.58)     8:54.28 (33.43)
        9:27.15 (32.87)     9:59.95 (32.80)    10:32.29 (32.34)    11:02.79 (30.50)
  2 Holmberg, Kelsey R        19 CWRU                      NT   11:16.60  
                  29.62     1:03.03 (33.41)     1:36.72 (33.69)     2:10.65 (33.93)
        2:44.61 (33.96)     3:18.73 (34.12)     3:52.76 (34.03)     4:27.08 (34.32)
        5:01.58 (34.50)     5:35.40 (33.82)     6:09.79 (34.39)     6:43.99 (34.20)
        7:18.30 (34.31)     7:52.42 (34.12)     8:26.68 (34.26)     9:00.92 (34.24)
        9:35.06 (34.14)    10:09.30 (34.24)    10:43.37 (34.07)    11:16.60 (33.23)
  3 Picchione, Sienna M       18 CWRU                      NT   11:29.20  
                  29.99     1:03.42 (33.43)     1:37.81 (34.39)     2:11.80 (33.99)
        2:45.91 (34.11)     3:20.14 (34.23)     3:54.86 (34.72)     4:29.62 (34.76)
        5:04.41 (34.79)     5:39.14 (34.73)     6:13.82 (34.68)     6:48.65 (34.83)
        7:23.75 (35.10)     7:58.74 (34.99)     8:33.96 (35.22)     9:09.20 (35.24)
        9:44.56 (35.36)    10:19.88 (35.32)    10:54.98 (35.10)    11:29.20 (34.22)
  4 Sautter, Hailee M         21 Ohio Northern-OH          NT   11:47.68  
                  32.11     1:06.88 (34.77)     1:42.29 (35.41)     2:18.33 (36.04)
      4:05.57 (1:47.24)     4:41.76 (36.19)     5:17.91 (36.15)                    
            5:54.07 ( )                             6:29.42 ( )     7:05.09 (35.67)
        7:40.88 (35.79)     8:16.98 (36.10)     8:52.74 (35.76)     9:28.50 (35.76)
       10:04.24 (35.74)    10:39.47 (35.23)    11:14.44 (34.97)    11:47.68 (33.24)
  5 Boluda, Emily A           21 CWRU                      NT   11:58.96  
                  31.55     1:06.08 (34.53)     1:41.44 (35.36)     2:16.86 (35.42)
        2:52.73 (35.87)     3:28.85 (36.12)     4:04.96 (36.11)     4:41.06 (36.10)
        5:17.33 (36.27)     5:53.84 (36.51)     6:30.36 (36.52)     7:07.20 (36.84)
        7:43.70 (36.50)     8:20.44 (36.74)     8:57.47 (37.03)     9:34.27 (36.80)
       10:11.35 (37.08)    10:47.77 (36.42)    11:24.29 (36.52)    11:58.96 (34.67)
  6 Gorski, Kaitlyn M         21 CWRU                      NT  x12:05.54  
                  31.82     1:06.87 (35.05)     1:43.40 (36.53)     2:20.10 (36.70)
        2:56.41 (36.31)     3:33.18 (36.77)     4:09.53 (36.35)     4:46.43 (36.90)
        5:23.71 (37.28)     6:00.73 (37.02)     6:37.40 (36.67)     7:14.16 (36.76)
        7:51.03 (36.87)     8:28.14 (37.11)     9:04.76 (36.62)     9:41.32 (36.56)
       10:17.63 (36.31)    10:54.11 (36.48)    11:30.32 (36.21)    12:05.54 (35.22)
  7 Sowell, Whitley G         21 Hillsdale-MI              NT   12:32.44  
                  31.54     1:06.90 (35.36)     1:43.26 (36.36)     2:20.32 (37.06)
        2:57.07 (36.75)     3:34.40 (37.33)     4:12.60 (38.20)     4:50.53 (37.93)
        5:29.17 (38.64)     6:08.06 (38.89)     6:47.10 (39.04)     7:25.70 (38.60)
        8:04.72 (39.02)     8:43.09 (38.37)     9:21.90 (38.81)    10:01.08 (39.18)
       10:39.55 (38.47)    11:17.84 (38.29)    11:56.53 (38.69)    12:32.44 (35.91)
  8 Stuart, Katey             19 Ohio Northern-OH          NT   12:34.42  
                  31.31     1:07.47 (36.16)     1:45.04 (37.57)     2:23.27 (38.23)
        3:01.55 (38.28)     3:40.05 (38.50)     4:17.81 (37.76)     4:56.51 (38.70)
        5:35.08 (38.57)     6:13.91 (38.83)     6:52.68 (38.77)     7:31.18 (38.50)
        8:09.59 (38.41)     8:48.16 (38.57)     9:27.15 (38.99)    10:06.07 (38.92)
       10:44.54 (38.47)    11:22.69 (38.15)    11:59.60 (36.91)    12:34.42 (34.82)
  9 Smith, Theresa M          21 Hillsdale-MI              NT   12:43.16  
                  32.79     1:08.72 (35.93)     1:45.86 (37.14)     2:22.81 (36.95)
        2:59.83 (37.02)     3:37.12 (37.29)     4:14.55 (37.43)     4:52.30 (37.75)
        5:30.03 (37.73)     6:08.17 (38.14)     6:46.19 (38.02)     7:24.65 (38.46)
        8:03.27 (38.62)     8:46.45 (43.18)     9:25.45 (39.00)    10:03.63 (38.18)
       10:43.77 (40.14)    11:25.97 (42.20)    12:05.14 (39.17)    12:43.16 (38.02)
 10 Koebel, Katelyn           19 Ohio Northern-OH          NT   13:15.25  
                  33.61     1:11.50 (37.89)     1:50.39 (38.89)     2:29.58 (39.19)
        3:09.72 (40.14)     3:49.92 (40.20)     4:30.08 (40.16)     5:10.77 (40.69)
        5:51.40 (40.63)     6:31.85 (40.45)     7:12.66 (40.81)   8:33.52 (1:20.86)
        9:14.18 (40.66)     9:54.98 (40.80)    10:35.21 (40.23)    11:15.56 (40.35)
       11:56.54 (40.98)    12:36.73 (40.19)    13:15.46 (38.73)        13:15.25 ( )
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erichsen, Keith W         19 CWRU                      NT    9:57.31  
                  26.69       56.06 (29.37)     1:25.75 (29.69)     1:55.93 (30.18)
        2:26.04 (30.11)     2:56.31 (30.27)     3:26.69 (30.38)     3:56.85 (30.16)
        4:27.26 (30.41)     4:57.59 (30.33)     5:27.62 (30.03)     5:57.89 (30.27)
        6:27.91 (30.02)     6:57.90 (29.99)     7:27.81 (29.91)     7:57.73 (29.92)
        8:27.84 (30.11)     8:57.94 (30.10)     9:28.17 (30.23)     9:57.31 (29.14)
  2 Merriman, David A         21 CWRU                      NT   10:05.65  
                  27.11       56.58 (29.47)     1:26.74 (30.16)     1:57.04 (30.30)
        2:27.16 (30.12)     2:57.60 (30.44)     3:28.09 (30.49)     3:58.71 (30.62)
        4:29.30 (30.59)     5:00.27 (30.97)     5:31.12 (30.85)     6:01.72 (30.60)
        6:32.47 (30.75)     7:03.06 (30.59)     7:33.58 (30.52)     8:04.40 (30.82)
        8:35.08 (30.68)     9:05.99 (30.91)     9:36.30 (30.31)    10:05.65 (29.35)
  3 Yongyuth, Jared           18 CWRU                      NT   10:25.35  
                  28.74       59.50 (30.76)     1:30.47 (30.97)     2:01.83 (31.36)
        2:33.23 (31.40)     3:04.67 (31.44)     3:36.07 (31.40)     4:07.97 (31.90)
        4:39.65 (31.68)     5:10.88 (31.23)     5:42.24 (31.36)     6:14.26 (32.02)
        6:46.00 (31.74)     7:17.67 (31.67)     7:49.38 (31.71)     8:21.42 (32.04)
        8:52.64 (31.22)     9:23.95 (31.31)     9:55.02 (31.07)    10:25.35 (30.33)
  4 Pfeifer, Grant            19 Ohio Northern-OH          NT   10:37.10  
                  27.66       57.60 (29.94)     1:28.64 (31.04)     1:59.88 (31.24)
        2:31.39 (31.51)     3:02.92 (31.53)     3:34.63 (31.71)     4:06.48 (31.85)
        4:38.99 (32.51)     5:11.36 (32.37)     5:43.90 (32.54)     6:16.39 (32.49)
        6:49.04 (32.65)     7:22.27 (33.23)     7:55.22 (32.95)     8:27.88 (32.66)
        9:00.92 (33.04)     9:34.07 (33.15)    10:06.18 (32.11)    10:37.10 (30.92)
  5 Donatelli, Nathan         18 Ohio Northern-OH          NT   10:52.35  
                  28.37       59.90 (31.53)     1:32.69 (32.79)   2:38.49 (1:05.80)
                                3:11.40 ( )     3:44.25 (32.85)     4:16.22 (31.97)
        4:48.83 (32.61)     5:21.37 (32.54)     5:54.27 (32.90)     6:27.32 (33.05)
        7:00.78 (33.46)     7:33.94 (33.16)     8:06.82 (32.88)     8:40.08 (33.26)
        9:13.77 (33.69)     9:47.29 (33.52)    10:19.94 (32.65)    10:52.35 (32.41)
  6 Drake, Michael R          20 Ohio Northern-OH          NT   11:36.70  
                  28.38     1:00.09 (31.71)     1:33.30 (33.21)     2:06.78 (33.48)
        2:40.86 (34.08)     3:15.05 (34.19)     3:49.29 (34.24)     4:24.63 (35.34)
        5:00.20 (35.57)     5:36.22 (36.02)     6:12.30 (36.08)     6:48.28 (35.98)
        7:24.70 (36.42)     8:00.75 (36.05)     8:36.72 (35.97)     9:13.06 (36.34)
        9:49.22 (36.16)    10:25.27 (36.05)    11:01.72 (36.45)    11:36.70 (34.98)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lebleu, Danielle E        18 Hillsdale-MI              NT    1:59.52  
                  27.48       57.99 (30.51)     1:28.86 (30.87)     1:59.52 (30.66)
  2 Picchione, Olivia G       18 CWRU                      NT    2:00.67  
                  27.71       58.11 (30.40)     1:29.01 (30.90)     2:00.67 (31.66)
  3 Homack, Lauren E          19 CWRU                      NT    2:03.22  
                  27.98       59.51 (31.53)     1:31.73 (32.22)     2:03.22 (31.49)
  4 Hixenbaugh, Aleah B       18 CWRU                      NT    2:03.43  
                  29.24     1:00.95 (31.71)     1:32.51 (31.56)     2:03.43 (30.92)
  5 Farris, Tiffany           19 Hillsdale-MI              NT    2:04.05  
                  28.35     1:00.58 (32.23)     1:32.80 (32.22)     2:04.05 (31.25)
  6 Dessart, Abby L           20 CWRU                      NT   x2:06.04  
                  30.19     1:02.90 (32.71)     1:34.76 (31.86)     2:06.04 (31.28)
  7 Quada, Alexandra N        19 Hillsdale-MI              NT    2:08.20  
                  29.67     1:02.25 (32.58)     1:35.08 (32.83)     2:08.20 (33.12)
  8 Veon, Sydney M            20 Ohio Northern-OH          NT    2:08.53  
                  29.75     1:02.53 (32.78)     1:36.65 (34.12)     2:08.53 (31.88)
  9 Bass, Mae J               23 Hillsdale-MI              NT   x2:08.83  
                  29.30     1:01.91 (32.61)     1:35.48 (33.57)     2:08.83 (33.35)
 10 Stuart, Kyley             19 Ohio Northern-OH          NT    2:12.13  
                  29.48     1:02.71 (33.23)     1:37.35 (34.64)     2:12.13 (34.78)
 11 Dempster, Maggie L        20 Ohio Northern-OH          NT    2:19.57  
                  31.48     1:06.54 (35.06)     1:43.25 (36.71)     2:19.57 (36.32)
 -- Zable, Rachel M           18 CWRU                      NT   X2:08.19  
                  30.98     1:03.84 (32.86)     1:36.24 (32.40)     2:08.19 (31.95)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Drew P          21 CWRU                      NT    1:44.20  
                  24.00       50.43 (26.43)     1:17.31 (26.88)     1:44.20 (26.89)
  2 Schmidt, Brody B          19 CWRU                      NT    1:45.33  
                  24.67       51.90 (27.23)     1:19.91 (28.01)     1:45.33 (25.42)
  3 Chen, Eric T              21 Ohio Northern-OH          NT    1:47.12  
                  24.59       51.65 (27.06)     1:19.96 (28.31)     1:47.12 (27.16)
  4 Schlechter, Tom E         18 CWRU                      NT    1:48.20  
                  25.35       53.14 (27.79)     1:20.95 (27.81)     1:48.20 (27.25)
  5 Rose, Eli S               18 CWRU                      NT   x1:54.05  
                  26.57       55.43 (28.86)     1:24.80 (29.37)     1:54.05 (29.25)
  6 Groehl, Ryan              19 Ohio Northern-OH          NT    1:54.96  
                  25.66       54.90 (29.24)     1:25.64 (30.74)     1:54.96 (29.32)
  7 Rastatter, Gabe D         21 Ohio Northern-OH          NT    1:55.81  
                  26.21       55.35 (29.14)     1:25.46 (30.11)     1:55.81 (30.35)
  8 Trenary, Duggan K         20 Ohio Northern-OH          NT   x1:57.09  
                  26.22       55.61 (29.39)     1:26.29 (30.68)     1:57.09 (30.80)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Tar, Suzanne P         20 Hillsdale-MI              NT    1:01.97  
                  29.83     1:01.97 (32.14)                                        
  2 Kumaran, Bhavya L         19 CWRU                      NT    1:03.28  
                  30.46     1:03.28 (32.82)                                        
  3 Watson, Kierra K          19 Ohio Northern-OH          NT    1:04.13  
                  31.33     1:04.13 (32.80)                                        
  4 Schoenig, Victoria A      19 CWRU                      NT    1:04.27  
                  30.78     1:04.27 (33.49)                                        
  5 Matti, Allie M            19 Hillsdale-MI              NT    1:04.43  
                  31.12     1:04.43 (33.31)                                        
  6 Bickerstaff, Bailey C     19 Hillsdale-MI              NT    1:05.12  
                  31.26     1:05.12 (33.86)                                        
  7 Mufti, Selena L           21 CWRU                      NT    1:05.59  
                  31.83     1:05.59 (33.76)                                        
  8 Tan, Joanne L             18 CWRU                      NT   x1:06.33  
                  32.25     1:06.33 (34.08)                                        
  9 Brebberman, Kelsey S      21 Ohio Northern-OH          NT    1:08.09  
                  33.11     1:08.09 (34.98)                                        
 10 Melody, Stacie E          21 Ohio Northern-OH          NT    1:08.21  
                  32.92     1:08.21 (35.29)                                        
 11 McComb, Caylee A          19 Hillsdale-MI              NT   x1:11.48  
                  34.59     1:11.48 (36.89)                                        
 -- Decker, Renee A           19 CWRU                      NT   X1:06.06  
                  32.03     1:06.06 (34.03)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudgins, Oliver E         20 CWRU                      NT      53.21  
                  26.16       53.21 (27.05)                                        
  2 Huey, Nolan               18 Ohio Northern-OH          NT      53.87  
                  26.79       53.87 (27.08)                                        
  3 Simpson, Ian M            21 Ohio Northern-OH          NT      54.22  
                  26.25       54.22 (27.97)                                        
  4 Libert, John K            19 CWRU                      NT      56.03  
                  26.49       56.03 (29.54)                                        
  5 Maxian, Ondrej S          21 CWRU                      NT      56.46  
                  27.73       56.46 (28.73)                                        
  6 Okada da Silva, Vini      19 CWRU                      NT     x56.99  
                  26.97       56.99 (30.02)                                        
  7 Mastowski, Collin         18 Ohio Northern-OH          NT    1:03.48  
                  30.19     1:03.48 (33.29)                                        
  8 Ranck, Chip T             20 Ohio Northern-OH          NT   x1:07.22  
                  32.52     1:07.22 (34.70)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellingson, Anika G        20 Hillsdale-MI              NT    1:06.88  
                  31.60     1:06.88 (35.28)                                        
  2 Addis, Victoria M         18 Hillsdale-MI              NT    1:07.19  
                  31.00     1:07.19 (36.19)                                        
  3 Khiraoui, Noora A         19 CWRU                      NT    1:10.11  
                  32.70     1:10.11 (37.41)                                        
  4 Taekman, Sarah A          18 CWRU                      NT    1:10.32  
                  33.21     1:10.32 (37.11)                                        
  5 Drohosky, Alli J          19 CWRU                      NT    1:10.37  
                  32.34     1:10.37 (38.03)                                        
  6 Ye, Elizabeth L           18 CWRU                      NT   x1:11.74  
                  33.96     1:11.74 (37.78)                                        
  7 Wheeler, Molly E          21 Ohio Northern-OH          NT    1:14.29  
                  35.07     1:14.29 (39.22)                                        
  8 Stuart, Katey             19 Ohio Northern-OH          NT    1:14.93  
                  34.78     1:14.93 (40.15)                                        
  9 Koebel, Katelyn           19 Ohio Northern-OH          NT    1:16.46  
                  36.38     1:16.46 (40.08)                                        
 10 Kaschalk, MacKenzie G     19 Ohio Northern-OH          NT   x1:18.70  
                  37.40     1:18.70 (41.30)                                        
 11 Dickhudt, Kenzi T         22 Hillsdale-MI              NT    1:19.44  
                  37.56     1:19.44 (41.88)                                        
 -- Sept, Corri E             19 CWRU                      NT   X1:15.19  
                  35.43     1:15.19 (39.76)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Mason M             18 CWRU                      NT      59.87  
                  27.99       59.87 (31.88)                                        
  2 Kilbane, John T           20 CWRU                      NT    1:00.04  
                  28.12     1:00.04 (31.92)                                        
  3 Ferrell, Anthony S        20 Ohio Northern-OH          NT    1:01.85  
                  29.20     1:01.85 (32.65)                                        
  4 Roeseler, Stefan A        21 CWRU                      NT    1:02.12  
                  28.51     1:02.12 (33.61)                                        
  5 Rose, Evan N              20 CWRU                      NT   x1:02.38  
                  29.62     1:02.38 (32.76)                                        
  6 Golba, Thomas B           21 Ohio Northern-OH          NT    1:02.79  
                  29.40     1:02.79 (33.39)                                        
  7 Cassara, Conor V          20 Ohio Northern-OH          NT    1:04.20  
                  30.05     1:04.20 (34.15)                                        
  8 Pfeifer, Grant            19 Ohio Northern-OH          NT   x1:07.76  
                  31.22     1:07.76 (36.54)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Houghton, Grace A         20 Hillsdale-MI              NT    2:11.06  
                  29.93     1:03.61 (33.68)     1:37.35 (33.74)     2:11.06 (33.71)
  2 Crowley, Casey M          20 CWRU                      NT    2:14.20  
                  29.69     1:03.63 (33.94)     1:38.38 (34.75)     2:14.20 (35.82)
  3 Halle, Lauren             18 Ohio Northern-OH          NT    2:17.62  
                  30.38     1:04.99 (34.61)     1:41.14 (36.15)     2:17.62 (36.48)
  4 Hixenbaugh, Aleah B       18 CWRU                      NT    2:19.15  
                  31.89     1:06.90 (35.01)     1:42.70 (35.80)     2:19.15 (36.45)
  5 Voisin, Catherine M       18 Hillsdale-MI              NT    2:19.53  
                  30.92     1:07.09 (36.17)     1:42.98 (35.89)     2:19.53 (36.55)
  6 Segel, Becca N            18 CWRU                      NT    2:19.72  
                  29.90     1:05.03 (35.13)     1:42.28 (37.25)     2:19.72 (37.44)
  7 Johnson, Taylor N         20 CWRU                      NT   x2:21.07  
                  30.77     1:06.59 (35.82)     1:43.76 (37.17)     2:21.07 (37.31)
  8 Bowen, Peyton E           20 Hillsdale-MI              NT    2:22.90  
                  31.20     1:06.86 (35.66)     1:44.12 (37.26)     2:22.90 (38.78)
  9 Mucher, Kasey E           21 Ohio Northern-OH          NT    2:37.62  
                  34.65     1:15.18 (40.53)     1:56.57 (41.39)     2:37.62 (41.05)
 10 Tingley, Brianna N        22 Ohio Northern-OH          NT    2:46.61  
                  36.30     1:18.12 (41.82)     2:02.35 (44.23)     2:46.61 (44.26)
 -- Ver Voort, Julia R        19 CWRU                      NT   X2:19.12  
                  30.34     1:06.20 (35.86)     1:42.99 (36.79)     2:19.12 (36.13)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pang, Aaron Y             20 CWRU                      NT    1:56.41  
                  26.45       56.33 (29.88)     1:26.39 (30.06)     1:56.41 (30.02)
  2 Smith, Logan T            20 CWRU                      NT    1:57.75  
                  26.01       56.04 (30.03)     1:26.66 (30.62)     1:57.75 (31.09)
  3 Tomko, John S             22 CWRU                      NT    2:01.25  
                  27.19       58.11 (30.92)     1:29.02 (30.91)     2:01.25 (32.23)
  4 Raker, John S             21 Ohio Northern-OH          NT    2:02.22  
                  26.18       56.65 (30.47)     1:28.82 (32.17)     2:02.22 (33.40)
  5 He, Peter L               19 Ohio Northern-OH          NT    2:03.41  
                  26.38       57.11 (30.73)     1:29.77 (32.66)     2:03.41 (33.64)
  6 Anibal, James T           19 CWRU                      NT   x2:04.19  
                  26.67       57.27 (30.60)     1:29.78 (32.51)     2:04.19 (34.41)
  7 Mullen, Joey K            22 Ohio Northern-OH          NT    2:12.60  
                  27.90     1:01.27 (33.37)     1:36.20 (34.93)     2:12.60 (36.40)
  8 Drake, Michael R          20 Ohio Northern-OH          NT   x2:19.62  
                  29.88     1:05.13 (35.25)     1:42.12 (36.99)     2:19.62 (37.50)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Tar, Suzanne P         20 Hillsdale-MI              NT      24.73  
  2 Reese, Rhiannon F         18 CWRU                      NT      25.01  
  3 Addis, Victoria M         18 Hillsdale-MI              NT      25.06  
  4 Moore, Inez M             21 CWRU                      NT      25.26  
  5 Eurich, Jenny T           21 CWRU                      NT      25.35  
  6 Lebleu, Danielle E        18 Hillsdale-MI              NT      26.17  
  7 Schuett, Ashley M         19 CWRU                      NT     x26.25  
  8 Veon, Sydney M            20 Ohio Northern-OH          NT      26.54  
  9 Stuart, Kyley             19 Ohio Northern-OH          NT      27.20  
 10 Melody, Stacie E          21 Ohio Northern-OH          NT      27.22  
 11 Sowell, Whitley G         21 Hillsdale-MI              NT     x27.43  
 12 Sautter, Hailee M         21 Ohio Northern-OH          NT     x27.48  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfeifer, Logan T          21 Ohio Northern-OH          NT      21.79  
  2 Chapman, Justin B         20 Ohio Northern-OH          NT      22.13  
  3 Simpson, Ian M            21 Ohio Northern-OH          NT      22.17  
  4 Henning, Andrew A         21 CWRU                      NT      22.28  
  5 Pierre, Jimmy J           18 CWRU                      NT      22.83  
  6 Petro, Tom W              20 CWRU                      NT      23.32  
  7 Katterle, Konrad R        18 CWRU                      NT     x23.45  
  8 Mastowski, Collin         18 Ohio Northern-OH          NT     x24.00  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hortness, Brooke A        21 CWRU                      NP     202.55  
  2 Bostwick, Vera M          19 CWRU                      NP     168.30  
  3 Nelson, Samantha          19 Ohio Northern-OH          NP     138.10  
  4 Sirody, Jordin A          18 CWRU                      NP     120.45  
  5 Sartschev, Libby          19 Ohio Northern-OH          NP       1.52  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orton, Neil R             20 CWRU                      NP     197.30  
  2 Shanks, Jared R           19 CWRU                      NP     190.60  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Tar, Suzanne P         20 Hillsdale-MI              NT      54.43  
                  26.15       54.43 (28.28)                                        
  2 Moore, Inez M             21 CWRU                      NT      55.11  
                  26.71       55.11 (28.40)                                        
  3 Eurich, Jenny T           21 CWRU                      NT      55.59  
                  26.80       55.59 (28.79)                                        
  4 Decker, Renee A           19 CWRU                      NT      56.56  
                  27.03       56.56 (29.53)                                        
  5 Homack, Lauren E          19 CWRU                      NT     x57.61  
                  27.49       57.61 (30.12)                                        
  6 Steyer, Taylor A          19 Hillsdale-MI              NT      57.84  
                  27.29       57.84 (30.55)                                        
  7 Wheeler, Molly E          21 Ohio Northern-OH          NT      59.15  
                  28.14       59.15 (31.01)                                        
  8 Bass, Mae J               23 Hillsdale-MI              NT    1:00.04  
                  28.78     1:00.04 (31.26)                                        
  9 Dempster, Maggie L        20 Ohio Northern-OH          NT    1:02.80  
                  29.91     1:02.80 (32.89)                                        
 10 McComb, Caylee A          19 Hillsdale-MI              NT   x1:04.66  
                  30.12     1:04.66 (34.54)                                        
 11 Tingley, Brianna N        22 Ohio Northern-OH          NT    1:07.97  
                  31.99     1:07.97 (35.98)                                        
 -- Hartmann, Erin            19 CWRU                      NT   X1:01.52  
                  29.13     1:01.52 (32.39)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Eric T              21 Ohio Northern-OH          NT      47.34  
                  22.71       47.34 (24.63)                                        
  2 Henning, Andrew A         21 CWRU                      NT      48.00  
                  23.37       48.00 (24.63)                                        
  3 Pfeifer, Logan T          21 Ohio Northern-OH          NT      48.65  
                  23.53       48.65 (25.12)                                        
  4 Rastatter, Gabe D         21 Ohio Northern-OH          NT      51.41  
                  24.45       51.41 (26.96)                                        
  5 Kilbane, John T           20 CWRU                      NT      51.58  
                  24.47       51.58 (27.11)                                        
  6 Donatelli, Nathan         18 Ohio Northern-OH          NT     x51.85  
                  25.01       51.85 (26.84)                                        
  7 Katterle, Konrad R        18 CWRU                      NT      51.98  
                  25.20       51.98 (26.78)                                        
  8 Rose, Eli S               18 CWRU                      NT     x52.10  
                  25.05       52.10 (27.05)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farris, Tiffany           19 Hillsdale-MI              NT    2:15.95  
                  31.15     1:05.90 (34.75)     1:41.72 (35.82)     2:15.95 (34.23)
  2 Kumaran, Bhavya L         19 CWRU                      NT    2:16.96  
                  31.48     1:05.93 (34.45)     1:41.62 (35.69)     2:16.96 (35.34)
  3 Mufti, Selena L           21 CWRU                      NT    2:17.07  
                  32.57     1:07.62 (35.05)     1:42.80 (35.18)     2:17.07 (34.27)
  4 Watson, Kierra K          19 Ohio Northern-OH          NT    2:17.34  
                  32.73     1:07.91 (35.18)     1:43.40 (35.49)     2:17.34 (33.94)
  5 Schoenig, Victoria A      19 CWRU                      NT    2:18.24  
                  32.11     1:07.46 (35.35)     1:43.58 (36.12)     2:18.24 (34.66)
  6 Matti, Allie M            19 Hillsdale-MI              NT    2:18.47  
                  33.06     1:08.05 (34.99)     1:43.18 (35.13)     2:18.47 (35.29)
  7 Bickerstaff, Bailey C     19 Hillsdale-MI              NT    2:19.21  
                  33.09     1:08.25 (35.16)     1:43.85 (35.60)     2:19.21 (35.36)
  8 Tan, Joanne L             18 CWRU                      NT   x2:21.09  
                  33.40     1:08.72 (35.32)     1:44.77 (36.05)     2:21.09 (36.32)
  9 Mucher, Kasey E           21 Ohio Northern-OH          NT    2:27.81  
                  35.85     1:14.04 (38.19)     1:51.58 (37.54)     2:27.81 (36.23)
 10 Brebberman, Kelsey S      21 Ohio Northern-OH          NT    2:28.23  
                  35.20     1:12.97 (37.77)     1:51.00 (38.03)     2:28.23 (37.23)
 11 Sowell, Whitley G         21 Hillsdale-MI              NT   x2:34.09  
                  35.51     1:14.63 (39.12)     1:54.75 (40.12)     2:34.09 (39.34)
 -- Boluda, Emily A           21 CWRU                      NT   X2:34.39  
                  36.20     1:15.16 (38.96)     1:54.79 (39.63)     2:34.39 (39.60)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudgins, Oliver E         20 CWRU                      NT    1:57.84  
                  27.40       56.72 (29.32)     1:27.35 (30.63)     1:57.84 (30.49)
  2 Huey, Nolan               18 Ohio Northern-OH          NT    2:00.82  
                  28.82       59.35 (30.53)     1:30.34 (30.99)     2:00.82 (30.48)
  3 Pierre, Jimmy J           18 CWRU                      NT    2:04.24  
                  29.46     1:00.93 (31.47)     1:32.76 (31.83)     2:04.24 (31.48)
  4 Simpson, Ian M            21 Ohio Northern-OH          NT    2:05.13  
                  28.80     1:00.89 (32.09)     1:33.23 (32.34)     2:05.13 (31.90)
  5 Okada da Silva, Vini      19 CWRU                      NT    2:05.17  
                  29.34     1:01.93 (32.59)     1:34.65 (32.72)     2:05.17 (30.52)
  6 Groehl, Ryan              19 Ohio Northern-OH          NT    2:05.25  
                  29.07     1:01.26 (32.19)     1:33.75 (32.49)     2:05.25 (31.50)
  7 Ranck, Chip T             20 Ohio Northern-OH          NT   x2:25.31  
                  34.06     1:10.67 (36.61)     1:48.20 (37.53)     2:25.31 (37.11)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellingson, Anika G        20 Hillsdale-MI              NT    2:28.04  
                  33.31     1:11.08 (37.77)     1:49.18 (38.10)     2:28.04 (38.86)
  2 Taekman, Sarah A          18 CWRU                      NT    2:29.80  
                  34.60     1:13.17 (38.57)     1:51.73 (38.56)     2:29.80 (38.07)
  3 Ye, Elizabeth L           18 CWRU                      NT    2:33.20  
                  35.22     1:14.38 (39.16)     1:53.76 (39.38)     2:33.20 (39.44)
  4 Simoneau, Lexie M         19 CWRU                      NT    2:35.24  
                  35.18     1:14.79 (39.61)     1:54.91 (40.12)     2:35.24 (40.33)
  5 Addis, Victoria M         18 Hillsdale-MI              NT    2:35.64  
                  35.59     1:15.97 (40.38)     1:54.60 (38.63)     2:35.64 (41.04)
  6 Veon, Sydney M            20 Ohio Northern-OH          NT    2:37.69  
                  35.47     1:15.76 (40.29)     1:57.03 (41.27)     2:37.69 (40.66)
  7 Smith, Theresa M          21 Hillsdale-MI              NT    2:41.97  
                  36.82     1:18.15 (41.33)     2:00.44 (42.29)     2:41.97 (41.53)
  8 Sept, Corri E             19 CWRU                      NT   x2:42.63  
                  37.11     1:19.63 (42.52)     2:01.09 (41.46)     2:42.63 (41.54)
  9 Bowen, Peyton E           20 Hillsdale-MI              NT   x2:48.78  
                  37.83     1:20.73 (42.90)     2:04.87 (44.14)     2:48.78 (43.91)
 10 Melody, Stacie E          21 Ohio Northern-OH          NT    2:51.43  
                  36.77     1:20.97 (44.20)     2:05.79 (44.82)     2:51.43 (45.64)
 11 Kaschalk, MacKenzie G     19 Ohio Northern-OH          NT    2:52.58  
                  38.73     1:22.51 (43.78)     2:07.13 (44.62)     2:52.58 (45.45)
 -- Zeidan, Karine C          20 CWRU                      NT        XDQ  
                  38.12     1:21.17 (43.05)     2:04.88 (43.71)          DQ (43.56)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Brody B          19 CWRU                      NT    2:11.18  
                  30.16     1:03.33 (33.17)     1:37.71 (34.38)     2:11.18 (33.47)
  2 Beck, Mason M             18 CWRU                      NT    2:13.46  
                  29.43     1:03.32 (33.89)     1:38.64 (35.32)     2:13.46 (34.82)
  3 Rose, Evan N              20 CWRU                      NT    2:16.75  
                  31.46     1:06.50 (35.04)     1:41.90 (35.40)     2:16.75 (34.85)
  4 Golba, Thomas B           21 Ohio Northern-OH          NT    2:18.60  
                  31.76     1:07.73 (35.97)     1:43.12 (35.39)     2:18.60 (35.48)
  5 Quinn, AJ J               18 CWRU                      NT   x2:18.63  
                  31.65     1:07.40 (35.75)     1:42.68 (35.28)     2:18.63 (35.95)
  6 Ferrell, Anthony S        20 Ohio Northern-OH          NT    2:23.31  
                  31.82     1:08.65 (36.83)     1:45.64 (36.99)     2:23.31 (37.67)
  7 Cassara, Conor V          20 Ohio Northern-OH          NT    2:23.90  
                  31.93     1:09.28 (37.35)     1:46.96 (37.68)     2:23.90 (36.94)
  8 Drake, Michael R          20 Ohio Northern-OH          NT   x2:38.93  
                  34.31     1:14.89 (40.58)     1:56.52 (41.63)     2:38.93 (42.41)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lebleu, Danielle E        18 Hillsdale-MI              NT    5:20.88  
                  28.68     1:00.22 (31.54)     1:32.18 (31.96)     2:04.39 (32.21)
        2:36.92 (32.53)     3:09.70 (32.78)     3:42.77 (33.07)     4:15.86 (33.09)
        4:48.64 (32.78)     5:20.88 (32.24)                                        
  2 Houghton, Grace A         20 Hillsdale-MI              NT    5:26.50  
                  30.14     1:03.56 (33.42)     1:37.58 (34.02)     2:10.64 (33.06)
        2:42.23 (31.59)     3:15.25 (33.02)     3:48.30 (33.05)     4:22.18 (33.88)
        4:54.39 (32.21)     5:26.50 (32.11)                                        
  3 Holmberg, Kelsey R        19 CWRU                      NT    5:32.29  
                  29.83     1:03.09 (33.26)     1:36.77 (33.68)     2:10.51 (33.74)
        2:44.54 (34.03)     3:18.57 (34.03)     3:52.13 (33.56)     4:25.73 (33.60)
        4:59.28 (33.55)     5:32.29 (33.01)                                        
  4 Picchione, Sienna M       18 CWRU                      NT    5:34.66  
                  29.79     1:03.25 (33.46)     1:37.07 (33.82)     2:11.20 (34.13)
        2:45.07 (33.87)     3:19.21 (34.14)     3:53.20 (33.99)     4:27.30 (34.10)
        5:01.12 (33.82)     5:34.66 (33.54)                                        
  5 Drohosky, Alli J          19 CWRU                      NT    5:35.81  
                  30.16     1:03.42 (33.26)     1:37.49 (34.07)     2:11.55 (34.06)
        2:45.79 (34.24)     3:20.00 (34.21)     3:54.40 (34.40)     4:28.50 (34.10)
        5:02.56 (34.06)     5:35.81 (33.25)                                        
  6 Zable, Rachel M           18 CWRU                      NT   x5:41.36  
                  32.56     1:07.49 (34.93)     1:42.35 (34.86)     2:16.99 (34.64)
        2:50.72 (33.73)     3:25.09 (34.37)     3:59.53 (34.44)     4:33.77 (34.24)
        5:08.01 (34.24)     5:41.36 (33.35)                                        
  7 Quada, Alexandra N        19 Hillsdale-MI              NT    5:44.61  
                  31.16     1:05.58 (34.42)     1:41.01 (35.43)     2:16.12 (35.11)
        2:50.80 (34.68)     3:25.71 (34.91)     4:00.36 (34.65)     4:35.38 (35.02)
        5:10.49 (35.11)     5:44.61 (34.12)                                        
  8 Sautter, Hailee M         21 Ohio Northern-OH          NT    5:45.06  
                  31.27     1:05.65 (34.38)     1:40.75 (35.10)     2:16.17 (35.42)
        2:51.65 (35.48)     3:26.89 (35.24)     4:02.67 (35.78)     4:38.04 (35.37)
        5:12.76 (34.72)     5:45.06 (32.30)                                        
  9 Stuart, Katey             19 Ohio Northern-OH          NT    6:08.78  
                  31.79     1:08.57 (36.78)     1:46.48 (37.91)     2:23.87 (37.39)
        3:01.53 (37.66)     3:39.55 (38.02)     4:17.37 (37.82)     4:55.76 (38.39)
        5:33.35 (37.59)     6:08.78 (35.43)                                        
 10 Dempster, Maggie L        20 Ohio Northern-OH          NT    6:11.27  
                  33.39     1:10.35 (36.96)     1:48.11 (37.76)     2:26.37 (38.26)
        3:04.51 (38.14)     3:42.81 (38.30)     4:21.11 (38.30)     4:59.07 (37.96)
        5:36.17 (37.10)     6:11.27 (35.10)                                        
 -- Dessart, Abby L           20 CWRU                      NT   X5:45.21  
                  31.66     1:06.38 (34.72)     1:41.74 (35.36)     2:17.12 (35.38)
        2:52.49 (35.37)     3:28.00 (35.51)     4:03.24 (35.24)     4:38.89 (35.65)
        5:12.98 (34.09)     5:45.21 (32.23)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Drew P          21 CWRU                      NT    4:46.93  
                  25.38       54.09 (28.71)     1:23.41 (29.32)     1:52.57 (29.16)
        2:21.96 (29.39)     2:50.73 (28.77)     3:20.06 (29.33)     3:49.46 (29.40)
        4:18.61 (29.15)     4:46.93 (28.32)                                        
  2 Schlechter, Tom E         18 CWRU                      NT    4:54.05  
                  26.39       55.82 (29.43)     1:26.02 (30.20)     1:56.20 (30.18)
        2:26.40 (30.20)     2:56.85 (30.45)     3:27.09 (30.24)     3:56.69 (29.60)
        4:26.21 (29.52)     4:54.05 (27.84)                                        
  2 Maxian, Ondrej S          21 CWRU                      NT    4:54.05  
                  26.71       55.75 (29.04)     1:25.82 (30.07)     1:55.83 (30.01)
        2:26.18 (30.35)     2:56.27 (30.09)     3:26.15 (29.88)     3:56.05 (29.90)
        4:25.67 (29.62)     4:54.05 (28.38)                                        
  4 Raker, John S             21 Ohio Northern-OH          NT    5:02.30  
                  25.89       55.03 (29.14)     1:24.83 (29.80)     1:55.26 (30.43)
        2:26.28 (31.02)     2:57.19 (30.91)     3:28.39 (31.20)     3:59.75 (31.36)
        4:31.19 (31.44)     5:02.30 (31.11)                                        
  5 Pfeifer, Grant            19 Ohio Northern-OH          NT    5:07.00  
                  26.54       55.80 (29.26)     1:26.19 (30.39)     1:57.72 (31.53)
        2:29.54 (31.82)     3:01.12 (31.58)     3:32.84 (31.72)     4:04.83 (31.99)
        4:36.26 (31.43)     5:07.00 (30.74)                                        
  6 Donatelli, Nathan         18 Ohio Northern-OH          NT    5:24.02  
                  27.93       59.40 (31.47)     1:31.77 (32.37)     2:04.83 (33.06)
        2:38.33 (33.50)     3:11.05 (32.72)     3:44.29 (33.24)     4:18.02 (33.73)
        4:51.75 (33.73)     5:24.02 (32.27)                                        
  7 Mullen, Joey K            22 Ohio Northern-OH          NT   x5:37.81  
                  29.63     1:02.59 (32.96)     1:36.54 (33.95)     2:10.69 (34.15)
        2:44.97 (34.28)     3:19.73 (34.76)     3:54.86 (35.13)     4:29.87 (35.01)
        5:04.40 (34.53)     5:37.81 (33.41)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crowley, Casey M          20 CWRU                      NT    1:00.73  
                  28.31     1:00.73 (32.42)                                        
  2 Shallman, Emily M         21 Hillsdale-MI              NT    1:00.76  
                  28.06     1:00.76 (32.70)                                        
  3 Reese, Rhiannon F         18 CWRU                      NT    1:01.90  
                  29.51     1:01.90 (32.39)                                        
  4 Ver Voort, Julia R        19 CWRU                      NT    1:02.61  
                  28.68     1:02.61 (33.93)                                        
  5 Halle, Lauren             18 Ohio Northern-OH          NT    1:03.02  
                  29.26     1:03.02 (33.76)                                        
  6 Segel, Becca N            18 CWRU                      NT   x1:03.30  
                  29.45     1:03.30 (33.85)                                        
  7 Matti, Allie M            19 Hillsdale-MI              NT    1:03.35  
                  30.12     1:03.35 (33.23)                                        
  8 Bickerstaff, Bailey C     19 Hillsdale-MI              NT    1:03.80  
                  29.55     1:03.80 (34.25)                                        
  9 Steyer, Taylor A          19 Hillsdale-MI              NT   x1:05.14  
                  29.77     1:05.14 (35.37)                                        
 10 Stuart, Kyley             19 Ohio Northern-OH          NT    1:05.79  
                  30.54     1:05.79 (35.25)                                        
 11 Brebberman, Kelsey S      21 Ohio Northern-OH          NT    1:08.57  
                  32.24     1:08.57 (36.33)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Libert, John K            19 CWRU                      NT      52.98  
                  24.55       52.98 (28.43)                                        
  2 Smith, Logan T            20 CWRU                      NT      53.52  
                  24.98       53.52 (28.54)                                        
  3 He, Peter L               19 Ohio Northern-OH          NT      53.62  
                  24.80       53.62 (28.82)                                        
  4 Trenary, Duggan K         20 Ohio Northern-OH          NT      56.92  
                  26.50       56.92 (30.42)                                        
  5 Anibal, James T           19 CWRU                      NT      57.11  
                  26.13       57.11 (30.98)                                        
  6 Mastowski, Collin         18 Ohio Northern-OH          NT      57.53  
                  26.72       57.53 (30.81)                                        
  7 Petro, Tom W              20 CWRU                      NT     x57.92  
                  26.72       57.92 (31.20)                                        
  8 Chapman, Justin B         20 Ohio Northern-OH          NT   x1:03.61  
                  28.46     1:03.61 (35.15)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bostwick, Vera M          19 CWRU                      NP     156.55  
  2 Sartschev, Libby          19 Ohio Northern-OH          NP     151.50  
  3 Hortness, Brooke A        21 CWRU                      NP       2.15  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orton, Neil R             20 CWRU                      NP     209.95  
  2 Shanks, Jared R           19 CWRU                      NP     156.10  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shallman, Emily M         21 Hillsdale-MI              NT    2:13.59  
                  28.11     1:03.22 (35.11)     1:42.91 (39.69)     2:13.59 (30.68)
  2 Picchione, Olivia G       18 CWRU                      NT    2:15.91  
                  28.62     1:03.61 (34.99)     1:44.06 (40.45)     2:15.91 (31.85)
  3 Hixenbaugh, Aleah B       18 CWRU                      NT    2:19.20  
                  30.28     1:06.75 (36.47)     1:46.71 (39.96)     2:19.20 (32.49)
  4 Khiraoui, Noora A         19 CWRU                      NT    2:19.72  
                  29.62     1:06.37 (36.75)     1:46.28 (39.91)     2:19.72 (33.44)
  5 Halle, Lauren             18 Ohio Northern-OH          NT    2:19.85  
                  30.22     1:07.76 (37.54)     1:47.78 (40.02)     2:19.85 (32.07)
  6 Voisin, Catherine M       18 Hillsdale-MI              NT    2:20.10  
                  29.65     1:07.36 (37.71)     1:48.52 (41.16)     2:20.10 (31.58)
  7 Watson, Kierra K          19 Ohio Northern-OH          NT    2:22.18  
                  31.12     1:08.07 (36.95)     1:49.32 (41.25)     2:22.18 (32.86)
  8 Tan, Joanne L             18 CWRU                      NT   x2:23.14  
                  31.27     1:07.52 (36.25)     1:50.19 (42.67)     2:23.14 (32.95)
  9 Smith, Theresa M          21 Hillsdale-MI              NT    2:24.06  
                  31.59     1:08.21 (36.62)     1:50.31 (42.10)     2:24.06 (33.75)
 10 Wheeler, Molly E          21 Ohio Northern-OH          NT    2:27.48  
                  32.48     1:12.98 (40.50)     1:53.88 (40.90)     2:27.48 (33.60)
 -- Johnson, Taylor N         20 CWRU                      NT   X2:20.88  
                  29.97     1:08.09 (38.12)     1:49.00 (40.91)     2:20.88 (31.88)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Eric T              21 Ohio Northern-OH          NT    2:00.23  
                  25.62       56.81 (31.19)     1:32.87 (36.06)     2:00.23 (27.36)
  2 Pang, Aaron Y             20 CWRU                      NT    2:01.17  
                  25.50       57.31 (31.81)     1:32.96 (35.65)     2:01.17 (28.21)
  3 Huey, Nolan               18 Ohio Northern-OH          NT    2:01.64  
                  26.86       58.35 (31.49)     1:33.70 (35.35)     2:01.64 (27.94)
  4 Quinn, AJ J               18 CWRU                      NT    2:02.99  
                  25.88       58.07 (32.19)     1:33.25 (35.18)     2:02.99 (29.74)
  5 Raker, John S             21 Ohio Northern-OH          NT    2:07.15  
                                  26.05 ( )   2:07.15 (1:41.10)                    
  6 Roeseler, Stefan A        21 CWRU                      NT    2:08.16  
                  27.33     1:02.33 (35.00)     1:39.10 (36.77)     2:08.16 (29.06)
  7 Yongyuth, Jared           18 CWRU                      NT   x2:09.59  
                  28.05       59.95 (31.90)     1:38.49 (38.54)     2:09.59 (31.10)
  8 Rastatter, Gabe D         21 Ohio Northern-OH          NT   x2:20.23  
                  29.14     1:05.19 (36.05)     1:47.40 (42.21)     2:20.23 (32.83)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    3:42.10  
     1) Moore, Inez M 21                2) Homack, Lauren E 19            
     3) Reese, Rhiannon F 18            4) Eurich, Jenny T 21             
                  26.29       54.79 (54.79)     1:21.75 (26.96)     1:52.08 (57.29)
        2:18.55 (26.47)     2:47.74 (55.66)     3:13.44 (25.70)     3:42.10 (54.36)
  2 Hillsdale College-MI  'A'                              NT    3:43.86  
     1) Farris, Tiffany 19              2) Lebleu, Danielle E 18          
     3) Houghton, Grace A 20            4) De Tar, Suzanne P 20           
                  26.73       56.62 (56.62)     1:23.69 (27.07)     1:53.71 (57.09)
        2:20.37 (26.66)     2:49.34 (55.63)     3:15.21 (25.87)     3:43.86 (54.52)
  3 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    3:50.92  
     1) Kumaran, Bhavya L 19            2) Schuett, Ashley M 19           
     3) Holmberg, Kelsey R 19           4) Decker, Renee A 19             
                  27.19       58.01 (58.01)     1:25.07 (27.06)     1:55.93 (57.92)
        2:23.25 (27.32)     2:53.19 (57.26)     3:20.61 (27.42)     3:50.92 (57.73)
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x3:51.45  
     1) Dessart, Abby L 20              2) Schoenig, Victoria A 19        
     3) Picchione, Olivia G 18          4) Ver Voort, Julia R 19          
                  28.19       57.92 (57.92)     1:24.84 (26.92)     1:54.98 (57.06)
        2:22.43 (27.45)     2:52.92 (57.94)     3:10.26 (17.34)     3:51.45 (58.53)
  5 Hillsdale College-MI  'B'                              NT    3:53.24  
     1) Bickerstaff, Bailey C 19        2) Ellingson, Anika G 20          
     3) Voisin, Catherine M 18          4) Steyer, Taylor A 19            
                  28.44       59.94 (59.94)     1:27.31 (27.37)     1:57.93 (57.99)
        2:25.38 (27.45)     2:55.80 (57.87)     3:22.71 (26.91)     3:53.24 (57.44)
  6 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x3:54.89  
     1) Khare, Monica M 18              2) Drohosky, Alli J 19            
     3) Crowley, Casey M 20             4) Picchione, Sienna M 18         
                  27.25       56.94 (56.94)     1:24.17 (27.23)     1:55.88 (58.94)
        2:23.69 (27.81)   2:55.89 (1:00.01)     3:23.62 (27.73)     3:54.89 (59.00)
  7 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    4:16.84  
     1) Dempster, Maggie L 20           2) Mucher, Kasey E 21             
     3) Stuart, Katey 19                4) Koebel, Katelyn 19             
                  30.21   1:03.75 (1:03.75)     1:34.05 (30.30)   2:07.59 (1:03.84)
        2:37.18 (29.59)   3:11.88 (1:04.29)     3:42.71 (30.83)   4:16.84 (1:04.96)
  8 Hillsdale College-MI  'C'                              NT   x4:19.30  
     1) Sowell, Whitley G 21            2) Dickhudt, Kenzi T 22           
     3) Bowen, Peyton E 20              4) McComb, Caylee A 19            
                  29.24   1:04.42 (1:04.42)     1:35.85 (31.43)   2:11.03 (1:06.61)
        2:41.27 (30.24)   3:15.19 (1:04.16)     3:45.19 (30.00)   4:19.30 (1:04.11)
 -- Ohio Northern University-OH  'A'                       NT   X4:00.95  
     1) Melody, Stacie E 21             2) Brebberman, Kelsey S 21        
     3) Sautter, Hailee M 21            4) Veon, Sydney M 20              
                          1:01.31 (1:01.31)                       2:02.40 (1:01.09)
        2:30.60 (28.20)     3:01.87 (59.47)     4:00.95 (59.08)                    
 -- Case Western Reserve Univ.  'E'                        NT   X4:04.90  
     1) Zeidan, Karine C 20             2) Segel, Becca N 18              
     3) Sept, Corri E 19                4) Gorski, Kaitlyn M 21           
                  28.90   1:00.30 (1:00.30)     1:29.28 (28.98)   2:01.66 (1:01.36)
        2:30.71 (29.05)   3:03.16 (1:01.50)     3:32.91 (29.75)   4:04.90 (1:01.74)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    3:11.85  
     1) Hamilton, Drew P 21             2) Hudgins, Oliver E 20           
     3) Schmidt, Brody B 19             4) Henning, Andrew A 21           
                  23.12       48.20 (48.20)     1:10.86 (22.66)     1:35.64 (47.44)
        1:58.54 (22.90)     2:23.43 (47.79)     2:46.46 (23.03)     3:11.85 (48.42)
  2 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    3:17.66  
     1) Golba, Thomas B 21              2) He, Peter L 19                 
     3) Chen, Eric T 21                 4) Pfeifer, Logan T 21            
                  23.57       50.05 (50.05)     1:13.11 (23.06)     1:38.73 (48.68)
        2:02.29 (23.56)     2:28.29 (49.56)     2:51.85 (23.56)     3:17.66 (49.37)
  3 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    3:22.79  
     1) Cassara, Conor V 20             2) Groehl, Ryan 19                
     3) Chapman, Justin B 20            4) Huey, Nolan 18                 
                              52.05 (52.05)     1:14.71 (22.66)                    
            1:52.85 ( )         2:40.33 ( )     3:22.79 (42.46)                    
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT    3:23.13  
     1) Smith, Logan T 20               2) Pierre, Jimmy J 18             
     3) Kilbane, John T 20              4) Tomko, John S 22               
                  24.13       50.08 (50.08)     1:06.04 (15.96)     1:40.19 (50.11)
        2:06.15 (25.96)     2:33.78 (53.59)     2:57.64 (23.86)     3:23.13 (49.35)
  5 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT   x3:23.47  
     1) Schlechter, Tom E 18            2) Merriman, David A 21           
     3) Roeseler, Stefan A 21           4) Libert, John K 19              
                  24.10       50.05 (50.05)     1:14.29 (24.24)     1:40.87 (50.82)
        2:05.44 (24.57)     2:32.48 (51.61)     2:56.81 (24.33)     3:23.47 (50.99)
  6 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x3:26.85  
     1) Anibal, James T 19              2) Petro, Tom W 20                
     3) Beck, Mason M 18                4) Erichsen, Keith W 19           
                  25.42       53.64 (53.64)     1:18.25 (24.61)     1:46.04 (52.40)
        2:09.94 (23.90)     2:36.68 (50.64)     3:00.34 (23.66)     3:26.85 (50.17)
  7 Ohio Northern University-OH  'C'                       NT   x3:34.52  
     1) Mullen, Joey K 22               2) Ferrell, Anthony S 20          
     3) Drake, Michael R 20             4) Donatelli, Nathan 18           
                  26.07       55.65 (55.65)     1:19.80 (24.15)     1:46.68 (51.03)
        2:12.92 (26.24)     2:43.03 (56.35)     3:07.31 (24.28)     3:34.52 (51.49)