Licensed to College of Wooster     HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/4/2015 08:52 PM
            2015 College of Wooster Invite - 12/3/2015 to 12/5/2015            
                                    Results                                    
 
Event 11  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edinboro University of Pennsyl-MA  'A'            1:52.30    1:47.88   64  
     1) Joseph, Morgan SO               2) Stein, Holly JR                
     3) Purnell, Breanna JR             4) Semkiv, Anastasiia SO          
       28.22    29.05    26.26    24.35                                    
  2 Case Western Reserve Univ.  'A'                   1:51.89    1:47.92   56  
     1) Kumaran, Bhavya FR              2) Drohosky, Alli FR              
     3) Pakradooni, Rebecca SR          4) Mestha, Suhan FR               
       27.94    30.73    25.95    23.30                                    
  3 Gannon University-LE  'A'                         1:50.39    1:48.03   54  
     1) Rodriguez, Ruby                 2) Borza, Gabrielle               
     3) Summers, Madeline               4) Nottingham, Emily              
       27.69    31.06    25.89    23.39                                    
  4 Ohio Northern University-OH  'A'                  1:51.64    1:48.83   52  
     1) Lohnes, Allison SR              2) Veon, Sydney SO                
     3) Chaney, Lauren FR               4) Chapman, Jillian JR            
       27.46    30.67    27.48    23.22                                    
  5 Westminster College-MA  'A'                       1:55.03    1:50.81   50  
     1) Reott, Kelsey SR                2) Tower, Samantha JR             
     3) Douds, Megan SO                 4) Tillie, Anne JR                
       28.96    31.11    26.43    24.31                                    
  6 College of Wooster-LE  'A'                        1:52.73    1:51.51   48  
     1) Fikse, Emma FR                  2) Desotelle, Alex SR             
     3) Sturonas, Kalla FR              4) Hibbs, Jamie JR                
       29.25    30.13    26.99    25.14                                    
  7 University of Mount Union-LE  'A'                 1:53.00    1:51.55   46  
     1) Lautenschleger, Dana SO         2) Swanson, Jess SR               
     3) Hirsh, Jessica SO               4) Kassinger, Jenna SO            
       28.32    31.08    27.24    24.91                                    
  8 Case Western Reserve Univ.  'B'                   1:52.96    1:52.70   44  
     1) Laios, Cassandra SO             2) Khiraoui, Noora FR             
     3) Farnham, Madeleine FR           4) Schuett, Ashley FR             
       28.73    31.28    27.63    25.06                                    
  9 College of Wooster-LE  'B'                        1:55.79    1:53.01   40  
     1) Laubernds, Molly SR             2) Blinka, Abby FR                
     3) Hopkins, Annabelle FR           4) De la Chappelle, Lissy JR      
       29.33    30.69    27.42    25.57                                    
 10 University of Mount Union-LE  'B'                 1:53.51    1:53.36   34  
     1) Hamit, Alex SR                  2) Glenn, Mallory FR              
     3) Buehl, Caroline SR              4) Kranz, Peyton JR               
       28.99    31.65    27.74    24.98                                    
 11 Ohio Northern University-OH  'B'                  2:00.23    1:53.63   32  
     1) Watson, Kierra FR               2) Melody, Stacie JR              
     3) Rohrer, Alyson FR               4) Wheeler, Molly JR              
       29.01    32.45    27.16    25.01                                    
 12 Gannon University-LE  'B'                         1:56.00    1:53.65   30  
     1) Peduto, Anita                   2) Mann, McKenzie                 
     3) Terwilliger, Meghan             4) Haskins, McKenna               
       29.12    32.54    26.58    25.41                                    
 13 Malone University-LE  'A'                         1:53.30    1:53.82   28  
     1) McCue, Brittany JR              2) Bently, Olivia JR              
     3) Jankowska, Marta SR             4) Friedrich, Carolin SO          
       30.12    32.45    25.57    25.68                                    
 14 Edinboro University of Pennsyl-MA  'B'            1:58.00    1:55.93   26  
     1) Kressley, Cheyenne SR           2) Kling, Emily SO                
     3) O'Dell, Jenna JR                4) Gilley, Natalie SO             
       29.31    32.03    29.49    25.10                                    
 15 Westminster College-MA  'B'                       1:58.88    1:56.13   24  
     1) Kovacicek, Cassidy SO           2) Morrow, Mikayla JR             
     3) Nutter, Sarah SO                4) Long, Maggie FR                
       29.70    32.35    28.51    25.57                                    
 16 Chatham Swimming and Diving-AM  'A'               2:00.34    1:57.42   22  
     1) Rectenwald, Alexis SR           2) Lankinen, Elina JR             
     3) Marzolf, Jade FR                4) Marzolf, Iris FR               
       31.53    31.99    28.18    25.72                                    
 17 Alderson Broaddus  'A'                            2:02.50    1:57.61   18  
       30.26    35.17    27.09    25.09                                    
 18 Chatham Swimming and Diving-AM  'B'                    NT    2:09.44   14  
     1) LaPosta, Kaylee SR              2) Foulkrod, Ashley JR            
     3) Noal, Courtney FR               4) Mikita, Christine FR           
       36.95    34.05    32.34    26.10                                    
 -- Malone University-LE  'B'                         2:00.67         DQ  
     1) Miller, Audrey JR               2) Baker, Victoria FR             
     3) Yu, Christina JR                4) Schuttinger, Kaylor FR         
       33.72    35.85    29.19    25.91                                    
 
Event 12  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malone University-LE  'A'                         1:35.82    1:33.07   64  
     1) Misak, Zach JR                  2) Collet, Tim SR                 
     3) Zellin, Florian SR              4) Boogaart, Cory JR              
       24.35    25.55    22.50    20.67                                    
  2 Ohio Northern University-OH  'A'                  1:37.44    1:33.65   56  
     1) Dauch, Gabe SO                  2) Keriazes, Trevor SO            
     3) Murphy, Mitchell SR             4) Golba, Thomas SO               
       24.77    25.67    22.68    20.53                                    
  3 Gannon University-LE  'A'                         1:37.05    1:33.89   54  
     1) Carey, Dionisio                 2) Smith, Michael                 
     3) Gröppler, Nils                  4) Weiser, Michael                
       23.83    26.42    22.65    20.99                                    
  4 Westminster College-MA  'A'                       1:37.64    1:34.17   52  
     1) Karper, Austin SR               2) Baurle, Matthew SR             
     3) Kolesar, Brad SO                4) Spencer, Michael FR            
       24.47    25.92    22.88    20.90                                    
  5 Edinboro University of Pennsyl-MA  'A'            1:37.85    1:34.91   50  
     1) Grosso, Marcus FR               2) Frederick, Luke JR             
     3) Ransel, Justin JR               4) Folz, Francis FR               
       24.89    26.80    22.14    21.08                                    
  6 Case Western Reserve Univ.  'A'                   1:37.19    1:36.02   48  
     1) Jensen, Joe JR                  2) Kerbel, Elliott SR             
     3) David, Alec SR                  4) Seiler, John SO                
       26.03    26.54    22.43    21.02                                    
  7 Ohio Northern University-OH  'B'                  1:41.29    1:36.37   46  
     1) Simpson, Ian SO                 2) Ferrell, Anthony FR            
     3) He, Peter FR                    4) Pfeifer, Logan JR              
       25.31    26.75    23.27    21.04                                    
  8 College of Wooster-LE  'A'                        1:38.53    1:36.79   44  
     1) Gelwicks, Conner JR             2) Poeting, Frayne SR             
     3) Pool, Zack SR                   4) Layde, Garrett FR              
       24.08    27.38    23.65    21.68                                    
  9 Case Western Reserve Univ.  'B'                   1:40.61    1:37.42   40  
     1) Tomko, John JR                  2) Kilbane, John SO               
     3) Smith, Logan SO                 4) Gray, Sean FR                  
       26.08    26.79    23.11    21.44                                    
 10 University of Mount Union-LE  'A'                 1:34.94    1:37.71   34  
     1) Fry, Tyler SO                   2) Ineson, Jack FR                
     3) Rundell, Gavin SR               4) Rogers, Logan SR               
       24.74    28.38    23.07    21.52                                    
 11 Gannon University-LE  'B'                         1:41.00    1:38.71   32  
     1) Skrzypczak, Maciej              2) Garich, Jonathan               
     3) Donovan, Noah                   4) Loughner, Matthew              
       25.92    28.00    23.44    21.35                                    
 12 Westminster College-MA  'B'                       1:40.40    1:39.14   30  
     1) Simmons, Luke FR                2) Smale, Adam SR                 
     3) Murray, Clay FR                 4) Bogen, Daniel SO               
       25.42    28.11    24.24    21.37                                    
 13 Edinboro University of Pennsyl-MA  'B'            1:45.00    1:40.98   28  
     1) Wilkinson, Nicholas JR          2) O'Polka, Michael JR            
     3) Morazan, Jacobo SO              4) Shugarts, Alex FR              
       25.74    28.41    24.88    21.95                                    
 14 College of Wooster-LE  'B'                        1:43.84    1:41.14   26  
     1) Reynolds, Richard FR            2) Campbell, Griffin FR           
     3) Wilson, Avery JR                4) Poeting, Burke FR              
       26.82    27.72    24.33    22.27                                    
 15 University of Mount Union-LE  'B'                 1:41.90    1:42.15   24  
     1) Turnbull, Will FR               2) Evans, Seth SR                 
     3) Hoffman, Nickolas FR            4) Campbell, Matt SR              
       25.37    30.10    23.88    22.80                                    
 16 Alderson Broaddus  'B'                            1:45.80    1:43.74   22  
     1) Shingledecker, Ty FR            2) Rodriguez, Jed SO              
     3) Guthro, Joseph JR               4) Doherty, Hunter SO             
       26.31    29.19    25.13    23.11                                    
 17 Malone University-LE  'B'                        15:28.03    1:45.62   18  
     1) Rehfus, Jacob JR                2) Weingart, Austin JR            
     3) Moore, Zach FR                  4) Lenartowicz, Carl FR           
       26.95    29.36    25.93    23.38                                    
 -- Alderson Broaddus  'A'                            1:41.81         DQ  
     1) Nicklous, Ryan JR               2) Drake, Tyler JR                
     3) Cavanaugh, Brandon JR           4) Mesde, Paolo SO                
       25.10    27.56    24.38    21.27                                    
 
Event 13  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wu, Abigail                  GU-LE                4:42.28    4:39.84   32  
      29.21   33.97   34.97   35.06   39.88   41.39   32.71   32.65
  2 Aldo, Rose                SR Mount Union-LE       4:50.25    4:44.61   28  
      29.53   33.56   37.33   36.32   41.51   41.93   32.89   31.54
  3 Litt, Sarah               SR WOO-LE               4:45.31    4:44.70   27  
      29.90   33.85   36.19   36.48   41.33   42.09   33.14   31.72
  4 Mufti, Selena             JR CWRU                 4:46.10    4:44.90   26  
      30.00   35.68   35.57   35.17   42.12   44.47   31.18   30.71
  5 Mucher, Kasey             SO Ohio Northern-OH     4:50.56    4:47.55   25  
      31.32   35.63   37.67   35.90   42.12   41.45   33.13   30.33
  6 Peace, Sara               SR Westminster-MA       4:52.23    4:48.32   24  
      30.24   35.56   38.64   37.76   40.49   40.49   32.96   32.18
  7 Smith, Lena               SR WOO-LE               4:54.98    4:54.90   23  
      30.42   35.47   37.45   36.93   43.42   43.86   34.06   33.29
  8 Watson, Kierra            FR Ohio Northern-OH     4:53.85    4:55.34   22  
      30.19   35.79   37.12   36.83   43.30   43.72   34.36   34.03
B - Final
  9 Peduto, Anita                GU-LE                4:55.37    4:51.17   20  
      30.39   35.82   36.69   36.07   42.36   42.80   34.05   32.99
 10 Gonda, Sarah              FR Mount Union-LE       5:01.52    4:56.99   17  
      31.20   35.85   37.22   36.76   42.39   44.36   35.61   33.60
 11 Ott, Jessica                 GU-LE                4:55.23    4:57.97   16  
      31.31   35.12   38.28   38.78   42.63   43.33   34.87   33.65
 12 Johnson, Taylor           SO CWRU                 4:57.99    4:59.08   15  
      30.61   35.39   39.64   40.62   41.87   43.35   34.21   33.39
 13 Neumann, Christina        FR Malone-LE            5:03.90    5:00.14   14  
      30.65   35.88   38.79   38.05   43.76   44.72   35.06   33.23
 14 Dowling, Jackie           SR CWRU                 5:00.85    5:00.71   13  
      32.63   36.35   40.31   40.21   43.12   44.35   32.60   31.14
 15 Tingley, Brianna          JR Ohio Northern-OH     4:58.61    5:03.37   12  
      32.30   38.50   38.87   37.85   43.85   43.89   34.37   33.74
 16 Brebberman, Kelsey        JR Ohio Northern-OH     5:04.23    5:07.31   11  
      31.24   37.10   39.71   38.99   43.50   45.41   36.32   35.04
C - Final
 17 Loughney, Patricia        FR Westminster-MA       5:06.05    4:58.55    9  
      32.34   37.37   39.32   37.88   42.22   42.49   34.19   32.74
 18 Ream, Samantha            FR Chatham SwimDive-AM  5:08.33    5:02.76    7  
      31.31   35.99   39.79   38.35   43.95   44.17   34.99   34.21
 19 Oblak, Rebecca            SR Mount Union-LE       5:05.48    5:04.51    6  
      31.65   39.86   38.61   37.45   45.74   45.68   33.24   32.28
 20 Mandel, Rachel            FR WOO-LE               5:06.66    5:05.71    5  
      32.65   39.05   39.71   40.03   43.15   43.65   34.07   33.40
 21 Fenimore, Kayla           FR Ohio Northern-OH     5:14.39    5:12.20    4  
      33.55   38.87   42.17   42.67   43.44   43.82   34.95   32.73
 22 Strawser, Amy             SO Mount Union-LE       5:11.37    5:12.31    3  
      30.51   35.30   41.59   40.81   47.36   47.87   35.47   33.40
 23 Leitenberger, Kristin     SR Mount Union-LE       5:18.25    5:14.22    2  
      31.91   39.04   41.13   39.22   44.62   44.75   37.81   35.74
 24 Kaschalk, MacKenzie       FR Ohio Northern-OH     5:12.96    5:22.71    1  
      33.98   41.07   41.18   41.40   44.31   45.55   37.41   37.81
 
Event 14  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fedorchenko, Denys           GU-LE                4:09.75    3:59.46   32  
      25.01   28.41   30.20   30.61   34.64   34.95   28.68   26.96
  2 Hamilton, Drew            SO CWRU                 4:06.59    4:03.78   28  
      25.31   29.38   30.95   30.29   34.91   35.97   29.02   27.95
  3 Pang, Aaron               SO CWRU                 4:11.56    4:10.92   27  
      26.27   29.85   32.10   32.17   36.41   36.04   29.70   28.38
  4 Simmons, Luke             FR Westminster-MA       4:13.25    4:11.95   26  
      26.92   31.68   31.89   31.30   35.30   36.73   29.32   28.81
  5 Lawrence, Michael            GU-LE                4:12.62    4:13.67   25  
      27.08   31.62   33.30   33.02   35.15   35.41   29.67   28.42
  6 Erichsen, Keith           FR CWRU                 4:16.40    4:15.48   24  
      26.68   30.30   33.46   32.77   36.02   37.76   29.93   28.56
  7 Walker, Brian             SO Mount Union-LE       4:17.06    4:18.71   23  
      26.57   30.45   33.98   32.66   37.18   37.55   30.53   29.79
  8 Donovan, Noah                GU-LE                4:17.43    4:19.76   22  
      25.72   30.52   34.25   33.83   37.78   38.30   30.68   28.68
B - Final
  9 Raker, John               JR Ohio Northern-OH     4:19.63    4:13.56   20  
      24.61   29.35   34.19   33.43   35.57   36.75   30.28   29.38
 10 Merriman, David           JR CWRU                 4:19.76    4:15.82   17  
      26.39   30.44   33.83   33.90   37.04   37.07   29.75   27.40
 11 Maxian, Ondrej            SO CWRU                 4:18.02    4:16.16   16  
      27.75   32.54   31.58   31.12   37.51   38.02   29.13   28.51
 12 Davis, Cole                  GU-LE                4:20.68    4:19.84   15  
      26.15   29.68   33.52   33.36   38.11   38.90   30.54   29.58
 13 Ineson, Jack              FR Mount Union-LE       4:28.65    4:21.95   14  
      26.18   30.69   34.72   34.74   36.26   37.60   31.12   30.64
 14 Newman, Jimmy             SR Westminster-MA       4:21.41    4:24.21   13  
      26.40   31.06   34.72   34.34   37.69   39.70   30.79   29.51
 15 Zappa, Marcus             SR Mount Union-LE       4:26.07    4:25.38   12  
      26.72   32.36   35.02   34.80   38.53   39.49   30.11   28.35
 16 Branch, Michael           SR Mount Union-LE       4:25.60    4:25.44   11  
      27.19   31.37   33.70   33.22   39.60   40.16   30.49   29.71
C - Final
 17 Drake, Michael            SO Ohio Northern-OH     4:30.40    4:27.50    9  
      27.22   31.30   34.52   33.38   38.47   38.83   31.91   31.87
 18 DiDomenico, Mike          SO Westminster-MA       4:38.04    4:32.69    7  
      27.72   31.98   36.55   36.77   38.92   40.24   31.54   28.97
 19 Martin, Zach              SR Ohio Northern-OH     4:41.59    4:33.82    6  
      28.44   35.46   35.65   36.73   39.95   40.51   28.45   28.63
 20 Sokolich, Michael         SR WOO-LE               4:48.79    4:34.40    5  
      27.60   32.45   35.21   34.72   39.68   41.77   32.62   30.35
 21 Barkley, Nik              SR Mount Union-LE       4:35.92    4:35.32    4  
      27.01   31.27   36.19   36.16   40.56   41.50   32.01   30.62
 22 Lorah, Nathan             SR Mount Union-LE       5:01.82    4:54.83    3  
      28.16   33.50   37.33   35.95   46.28   46.48   33.96   33.17
 
Event 15  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jankowska, Marta          SR Malone-LE              56.61      56.75   32  
      26.50   30.25                                                
  2 Summers, Madeline            GU-LE                  57.63      57.50   28  
      26.25   31.25                                                
  3 Pakradooni, Rebecca       SR CWRU                   57.69      58.03   27  
      27.22   30.81                                                
  4 Purnell, Breanna          JR Edinboro-MA            58.21      58.28   26  
      26.52   31.76                                                
  5 Hayman, Tessa                GU-LE                  59.14      58.65   25  
      27.22   31.43                                                
  6 Layde, Maggie             SO WOO-LE                 59.74      58.71   24  
      27.54   31.17                                                
  7 Douds, Megan              SO Westminster-MA         59.82      59.14   23  
      27.76   31.38                                                
  8 Terwilliger, Meghan          GU-LE                  59.18      59.41   22  
      27.85   31.56                                                
B - Final
  9 Pigliacampi, Alexa        JR AB Swim Team         1:00.35      59.62   20  
      27.62   32.00                                                
 10 Farnham, Madeleine        FR CWRU                   59.98      59.63   16.5
      28.17   31.46                                                
 10 Loek, Rachael             SR CWRU                 1:00.55      59.63   16.5
      27.67   31.96                                                
 12 Sturonas, Kalla           FR WOO-LE               1:00.15      59.66   15  
      28.20   31.46                                                
 13 Joseph, Morgan            SO Edinboro-MA          1:01.09      59.80   14  
      27.92   31.88                                                
 14 Buehl, Caroline           SR Mount Union-LE       1:01.92    1:01.40   13  
      28.90   32.50                                                
 15 Holmberg, Kelsey          FR CWRU                 1:00.95    1:01.53   12  
      28.69   32.84                                                
 16 Hirsh, Jessica            SO Mount Union-LE       1:02.02    1:03.14   11  
      28.57   34.57                                                
C - Final
 17 Rohrer, Alyson            FR Ohio Northern-OH     1:03.30    1:02.05    9  
      29.14   32.91                                                
 18 Hibbs, Jamie              JR WOO-LE               1:02.11    1:02.39    7  
      28.58   33.81                                                
 19 Bently, Olivia            JR Malone-LE            1:02.25    1:02.49    6  
      28.34   34.15                                                
 20 Semkiv, Anastasiia        SO Edinboro-MA          1:02.59    1:03.01    5  
      28.80   34.21                                                
 21 Sincel, Monica            SR Mount Union-LE       1:02.59    1:03.12    4  
      28.47   34.65                                                
 22 Hopkins, Annabelle        FR WOO-LE               1:02.88    1:03.29    3  
      28.81   34.48                                                
 23 Cleveland, Cheyenne       FR Westminster-MA       1:03.26    1:03.30    2  
      29.18   34.12                                                
 24 Fogel, Rachael            JR Ursuline-LE          1:03.15    1:04.35    1  
      29.23   35.12                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gröppler, Nils               GU-LE                  49.85      49.84   32  
      23.03   26.81                                                
  2 Zellin, Florian           SR Malone-LE              50.12      49.94   28  
      22.96   26.98                                                
  3 Tam, Aaron                SR CWRU                   50.74      50.53   27  
      23.90   26.63                                                
  4 David, Alec               SR CWRU                   50.72      50.74   26  
      23.75   26.99                                                
  5 Kolesar, Brad             SO Westminster-MA         51.44      51.48   25  
      24.18   27.30                                                
  6 Gelwicks, Conner          JR WOO-LE                 51.46      51.56   24  
      24.45   27.11                                                
  7 Ransel, Justin            JR Edinboro-MA            51.70      51.63   23  
      23.72   27.91                                                
  8 Gonzalez, Hector          SR Malone-LE              51.75      51.88   22  
      24.10   27.78                                                
B - Final
  9 Collet, Tim               SR Malone-LE              51.89      51.75   20  
      24.39   27.36                                                
 10 Weiser, Michael              GU-LE                  52.52      51.81   16.5
      24.44   27.37                                                
 10 Murphy, Mitchell          SR Ohio Northern-OH       52.24      51.81   16.5
      23.94   27.87                                                
 12 Smith, Logan              SO CWRU                   52.37      51.88   15  
      24.28   27.60                                                
 13 He, Peter                 FR Ohio Northern-OH       52.65      52.40   14  
      24.45   27.95                                                
 14 Pool, Zack                SR WOO-LE                 52.52      52.57   13  
      24.38   28.19                                                
 15 Grosso, Marcus            FR Edinboro-MA            52.83      53.16   12  
      24.47   28.69                                                
 16 Seiler, John              SO CWRU                   52.68      53.17   11  
      24.46   28.71                                                
C - Final
 17 O'Donnell, Pat            FR CWRU                   53.84      52.99    9  
      24.90   28.09                                                
 18 Layde, Garrett            FR WOO-LE                 53.54      53.01    7  
      25.08   27.93                                                
 19 Spencer, Michael          FR Westminster-MA         53.03      53.08    6  
      24.99   28.09                                                
 20 Hoffman, Nickolas         FR Mount Union-LE         53.92      53.23    5  
      24.37   28.86                                                
 21 Oneill, Sean              SR Ohio Northern-OH       53.33      53.38    4  
      25.00   28.38                                                
 22 Kizek, Dominic            SO CWRU                   53.11      53.43    3  
      24.76   28.67                                                
 23 Nicklous, Ryan            JR AB Swim Team           53.93      53.56    2  
      25.41   28.15                                                
 24 Wilson, Avery             JR WOO-LE                 54.09      54.10    1  
      25.27   28.83                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sheehan, Aurelia          FR Chatham SwimDive-AM  1:56.75    1:55.24   32  
      26.46   28.68   30.01   30.09                                
  2 Fikse, Emma               FR WOO-LE               1:56.02    1:55.31   28  
      26.27   29.01   30.26   29.77                                
  3 Tillie, Anne              JR Westminster-MA       1:57.65    1:56.51   27  
      27.25   29.19   30.09   29.98                                
  4 Lautenschleger, Dana      SO Mount Union-LE       1:56.68    1:57.26   26  
      26.65   29.16   30.69   30.76                                
  5 Hubert, Courteney            GU-LE                1:58.05    1:57.28   25  
      26.51   29.47   30.59   30.71                                
  6 Lydic, Morgan                GU-LE                1:56.66    1:57.49   24  
      25.61   29.30   30.86   31.72                                
  7 McGlade, Anna             JR WOO-LE               1:58.24    1:57.50   23  
      27.22   29.41   30.25   30.62                                
  8 Eurich, Jenny             SO CWRU                 1:58.02    1:58.73   22  
      26.56   29.64   31.08   31.45                                
B - Final
  9 Drozda, Charlotte         SR Edinboro-MA          1:58.82    1:57.17   20  
      27.20   29.57   30.62   29.78                                
 10 Nottingham, Emily            GU-LE                1:59.79    1:59.27   17  
      27.32   30.31   31.21   30.43                                
 11 Uhrin, Emily              JR Ohio Northern-OH     2:00.57    1:59.34   16  
      27.43   30.27   31.44   30.20                                
 12 Friedrich, Carolin        SO Malone-LE            2:00.43    1:59.77   15  
      27.33   30.31   31.15   30.98                                
 13 Thorp, Kara               SO Edinboro-MA          2:01.16    2:00.73   14  
      27.58   30.36   31.63   31.16                                
 14 Leibensperger, Megan      SO Mount Union-LE       2:01.40    2:01.71   13  
      27.89   30.90   32.00   30.92                                
 15 Homack, Lauren            FR CWRU                 2:02.40    2:02.01   12  
      28.07   31.11   31.75   31.08                                
 16 Decker, Renee             FR CWRU                 2:01.85    2:06.83   11  
      28.60   32.20   33.05   32.98                                
C - Final
 17 Pace, Sarah               JR Westminster-MA       2:02.67    2:00.64    9  
      27.53   30.45   31.68   30.98                                
 18 Padrutt, Sarah            SO WOO-LE               2:03.17    2:02.00    7  
      27.78   30.72   31.57   31.93                                
 19 Dessart, Abby             SO CWRU                 2:04.34    2:02.25    6  
      29.33   31.77   30.98   30.17                                
 20 Marzolf, Iris             FR Chatham SwimDive-AM  2:03.55    2:02.29    5  
      27.33   30.63   32.13   32.20                                
 21 Moore, Inez               SO CWRU                 2:02.51    2:02.54    4  
      26.93   30.16   32.80   32.65                                
 22 Sautter, Hailee           SO Ohio Northern-OH     2:03.69    2:03.36    3  
      27.54   30.32   32.51   32.99                                
 23 Puskar, Melissa           SR Chatham SwimDive-AM  2:03.67    2:03.42    2  
      27.91   30.88   32.43   32.20                                
 24 Lammlein, Lauren          SR Mount Union-LE       2:03.32    2:05.21    1  
      28.16   31.37   32.89   32.79                                
 
Event 18  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Eckard, Christoph         SR Malone-LE            1:40.61    1:40.55   32  
      23.06   25.68   26.02   25.79                                
  2 Hudgins, Oliver           SO CWRU                 1:43.18    1:41.31   28  
      23.79   25.50   26.10   25.92                                
  3 Stahara, Mitch            SO Westminster-MA       1:41.11    1:41.39   27  
      23.27   25.56   26.21   26.35                                
  4 Boogaart, Cory            JR Malone-LE            1:42.42    1:41.92   26  
      23.25   25.79   26.18   26.70                                
  5 Gelwicks, Cameron         FR WOO-LE               1:43.72    1:43.60   25  
      24.15   26.20   26.54   26.71                                
  6 Cattell, Micah            SR Edinboro-MA          1:44.28    1:43.75   24  
      23.50   25.76   26.92   27.57                                
  7 Folz, Francis             FR Edinboro-MA          1:44.41    1:43.79   23  
      24.03   26.02   26.76   26.98                                
  8 Wolter, Drew                 GU-LE                1:44.05    1:44.28   22  
      23.99   26.12   26.75   27.42                                
B - Final
  9 Henning, Andrew           JR CWRU                 1:45.07    1:43.96   20  
      24.47   26.11   26.59   26.79                                
 10 Peffer, David             FR Westminster-MA       1:44.84    1:44.07   17  
      24.61   26.88   26.48   26.10                                
 11 Beabout, Joshua           SR Edinboro-MA          1:45.36    1:44.23   16  
      24.09   26.61   26.71   26.82                                
 12 Collins, Allan               GU-LE                1:45.69    1:44.35   15  
      24.33   26.25   27.06   26.71                                
 13 Carter, Ryan                 GU-LE                1:45.40    1:44.39   14  
      24.23   26.29   26.86   27.01                                
 14 Ritchey, Michael          FR CWRU                 1:45.26    1:45.41   13  
      24.35   26.82   27.12   27.12                                
 15 Schmidt, Brody            FR CWRU                 1:45.48    1:45.65   12  
      24.74   27.19   27.42   26.30                                
 16 Nincke, Griffin           FR Westminster-MA       1:45.75    1:46.20   11  
      24.74   27.10   27.34   27.02                                
C - Final
 17 Chen, Eric                JR Ohio Northern-OH     1:45.97    1:45.44    9  
      24.55   27.13   27.35   26.41                                
 18 Loughner, Matthew            GU-LE                1:46.96    1:46.09    7  
      23.65   26.46   27.44   28.54                                
 19 Hisnanick, James          FR CWRU                 1:46.27    1:46.25    6  
      24.47   26.78   27.60   27.40                                
 20 Rundell, Gavin            SR Mount Union-LE       1:46.25    1:46.66    5  
      25.18   26.93   27.54   27.01                                
 21 Hagemann, Bryant          FR Ohio Northern-OH     1:46.51    1:47.05    4  
      24.60   27.15   27.87   27.43                                
 22 Vevoda, Andrew            FR AB Swim Team         1:46.99    1:47.14    3  
      24.23   27.19   27.82   27.90                                
 23 Crookshanks, Michael      FR WOO-LE               1:47.10    1:47.50    2  
      24.60   27.17   27.93   27.80                                
 24 Pfeifer, Logan            JR Ohio Northern-OH     1:46.11    1:48.14    1  
      24.77   27.10   27.94   28.33                                
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stein, Holly              JR Edinboro-MA          1:04.76    1:05.76   32  
      30.60   35.16                                                
  2 Blinka, Abby              FR WOO-LE               1:07.07    1:06.77   28  
      31.50   35.27                                                
  3 Borza, Gabrielle             GU-LE                1:08.57    1:07.80   27  
      32.15   35.65                                                
  4 Desotelle, Alex           SR WOO-LE               1:08.30    1:08.19   26  
      31.72   36.47                                                
  5 Swanson, Jess             SR Mount Union-LE       1:08.28    1:08.30   25  
      31.53   36.77                                                
  6 Drohosky, Alli            FR CWRU                 1:08.82    1:08.88   24  
      31.62   37.26                                                
  7 Drake, Erin               SR WOO-LE               1:09.60    1:09.05   23  
      32.49   36.56                                                
  8 Tower, Samantha           JR Westminster-MA       1:09.09    1:09.67   22  
      32.78   36.89                                                
B - Final
  9 Chaney, Lauren            FR Ohio Northern-OH     1:10.19    1:08.78   20  
      31.95   36.83                                                
 10 Glenn, Mallory            FR Mount Union-LE       1:09.92    1:09.77   17  
      32.32   37.45                                                
 11 Khiraoui, Noora           FR CWRU                 1:09.76    1:09.84   16  
      32.49   37.35                                                
 12 Kling, Emily              SO Edinboro-MA          1:10.03    1:09.93   15  
      32.43   37.50                                                
 13 Simoneau, Lexie           FR CWRU                 1:10.36    1:10.25   14  
      32.97   37.28                                                
 14 Kranz, Peyton             JR Mount Union-LE       1:09.98    1:11.04   13  
      33.13   37.91                                                
 15 Veon, Sydney              SO Ohio Northern-OH     1:10.05    1:11.08   12  
      32.38   38.70                                                
 16 Morrow, Mikayla           JR Westminster-MA       1:11.00    1:11.78   11  
      33.92   37.86                                                
C - Final
 17 Wheeler, Molly            JR Ohio Northern-OH     1:12.49    1:09.55    9  
      33.26   36.29                                                
 18 Peace, Sara               SR Westminster-MA       1:11.30    1:10.28    7  
      33.54   36.74                                                
 19 Lankinen, Elina           JR Chatham SwimDive-AM  1:11.37    1:10.44    6  
      33.63   36.81                                                
 20 Bently, Olivia            JR Malone-LE            1:11.22    1:10.55    5  
      33.09   37.46                                                
 21 Mazey, Mary               SO Mount Union-LE       1:12.06    1:11.05    4  
      33.00   38.05                                                
 22 Fogel, Rachael            JR Ursuline-LE          1:11.69    1:11.83    3  
      33.92   37.91                                                
 23 Mann, McKenzie               GU-LE                1:11.47    1:11.84    2  
      33.49   38.35                                                
 24 Loughney, Patricia        FR Westminster-MA       1:11.60    1:11.93    1  
      33.57   38.36                                                
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Collet, Tim               SR Malone-LE              56.67      56.50   32  
      26.30   30.20                                                
  2 Baurle, Matthew           SR Westminster-MA         57.06      57.15   28  
      27.18   29.97                                                
  3 Keriazes, Trevor          SO Ohio Northern-OH       57.14      57.22   27  
      26.54   30.68                                                
  4 Frederick, Luke           JR Edinboro-MA            58.40      58.78   26  
      27.59   31.19                                                
  5 Smith, Michael               GU-LE                  59.63      59.20   25  
      27.17   32.03                                                
  6 Ferrell, Anthony          FR Ohio Northern-OH     1:00.58      59.84   24  
      27.77   32.07                                                
  7 Kerbel, Elliott           SR CWRU                   58.68    1:00.13   23  
      28.04   32.09                                                
  8 Rose, Evan                SO CWRU                 1:00.26    1:00.27   22  
      28.45   31.82                                                
B - Final
  9 Primachenko, Daniel       JR CWRU                 1:02.18      57.86   20  
      26.87   30.99                                                
 10 Drake, Tyler              JR AB Swim Team         1:01.19      59.68   17  
      28.23   31.45                                                
 11 Kilbane, John             SO CWRU                 1:00.64    1:00.42   16  
      28.18   32.24                                                
 12 Smale, Adam               SR Westminster-MA       1:01.05    1:00.64   15  
      28.67   31.97                                                
 13 Golba, Thomas             SO Ohio Northern-OH     1:01.04    1:00.90   14  
      28.44   32.46                                                
 14 Garich, Jonathan             GU-LE                1:00.73    1:00.94   13  
      28.62   32.32                                                
 15 Roeseler, Stefan          SO CWRU                 1:02.48    1:02.95   12  
      28.97   33.98                                                
 16 Angelo, Samuel            JR Westminster-MA       1:02.46    1:02.99   11  
      29.68   33.31                                                
C - Final
 17 Howes, Andrew             SR CWRU                 1:03.19    1:01.86    9  
      28.14   33.72                                                
 18 Poeting, Frayne           SR WOO-LE               1:03.55    1:01.88    7  
      28.84   33.04                                                
 19 Campbell, Griffin         FR WOO-LE               1:03.77    1:02.57    6  
      28.89   33.68                                                
 20 Allison, Michael             GU-LE                1:03.73    1:02.58    5  
      28.68   33.90                                                
 21 O'Polka, Michael          JR Edinboro-MA          1:03.62    1:02.59    4  
      29.88   32.71                                                
 22 Cassara, Conor            SO Ohio Northern-OH     1:03.59    1:04.60    3  
      29.57   35.03                                                
 23 Guthro, Joseph            JR AB Swim Team         1:04.12    1:04.80    2  
      30.09   34.71                                                
 24 Rodriguez, Jed            SO AB Swim Team         1:03.79    1:04.96    1  
      30.52   34.44                                                
 
Event 21  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mestha, Suhan             FR CWRU                   58.14      57.94   32  
      27.81   30.13                                                
  2 Lohnes, Allison           SR Ohio Northern-OH       58.93      58.04   28  
      28.30   29.74                                                
  3 Rodriguez, Ruby              GU-LE                  59.48      59.77   27  
      28.76   31.01                                                
  4 Joseph, Morgan            SO Edinboro-MA            59.72      59.92   26  
      28.59   31.33                                                
  5 Kumaran, Bhavya           FR CWRU                 1:00.58    1:00.07   25  
      28.68   31.39                                                
  6 Laios, Cassandra          SO CWRU                 1:00.46    1:00.92   24  
      29.54   31.38                                                
  7 Tokarski, Casey           FR Edinboro-MA          1:01.22    1:00.97   23  
      29.30   31.67                                                
  8 Watson, Kierra            FR Ohio Northern-OH     1:01.22    1:01.99   22  
      30.29   31.70                                                
B - Final
  9 Gonda, Sarah              FR Mount Union-LE       1:01.71    1:00.64   20  
      29.33   31.31                                                
 10 Hamit, Alex               SR Mount Union-LE       1:01.99    1:01.80   17  
      30.22   31.58                                                
 11 Oktavec, Lauren           FR Mount Union-LE       1:02.67    1:01.86   16  
      29.90   31.96                                                
 12 Kressley, Cheyenne        SR Edinboro-MA          1:02.01    1:02.37   15  
      30.18   32.19                                                
 13 Clough, Allison           FR WOO-LE               1:02.77    1:02.47   14  
      29.84   32.63                                                
 14 Sincel, Monica            SR Mount Union-LE       1:02.77    1:02.56   13  
      30.04   32.52                                                
 15 Schuett, Ashley           FR CWRU                 1:02.16    1:02.74   12  
      29.67   33.07                                                
 16 Reott, Kelsey             SR Westminster-MA       1:02.52    1:03.02   11  
      30.45   32.57                                                
C - Final
 17 Laubernds, Molly          SR WOO-LE               1:03.11    1:02.52    9  
      30.65   31.87                                                
 18 Braun, Katarina           FR Westminster-MA       1:05.41    1:02.76    7  
      30.64   32.12                                                
 19 Kovacicek, Cassidy        SO Westminster-MA       1:03.61    1:03.12    6  
      30.64   32.48                                                
 20 Taylor, Aila              FR CWRU                 1:03.64    1:03.69    5  
      30.53   33.16                                                
 21 McCue, Brittany           JR Malone-LE            1:04.12    1:04.09    4  
      30.38   33.71                                                
 22 Melody, Stacie            JR Ohio Northern-OH     1:03.73    1:04.44    3  
      31.07   33.37                                                
 23 Zielasko, Ann             SO Mount Union-LE       1:04.94    1:05.83    2  
      31.57   34.26                                                
 24 Brebberman, Kelsey        JR Ohio Northern-OH     1:05.48    1:06.01    1  
      32.05   33.96                                                
 
Event 22  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gelwicks, Conner          JR WOO-LE                 50.92      50.75   32  
      25.20   25.55                                                
  2 Misak, Zach               JR Malone-LE              51.75      50.90   28  
      24.99   25.91                                                
  3 Karper, Austin            SR Westminster-MA         51.96      51.93   27  
      25.01   26.92                                                
  4 Carey, Dionisio              GU-LE                  53.03      52.10   26  
      24.66   27.44                                                
  5 Dauch, Gabe               SO Ohio Northern-OH       52.67      52.99   25  
      25.69   27.30                                                
  6 Peffer, David             FR Westminster-MA         53.23      53.06   24  
      26.37   26.69                                                
  7 Grosso, Marcus            FR Edinboro-MA            53.37      53.22   23  
      25.87   27.35                                                
  8 Fry, Tyler                SO Mount Union-LE         53.56      53.36   22  
      25.39   27.97                                                
B - Final
  9 Skrzypczak, Maciej           GU-LE                  53.68      53.56   20  
      26.42   27.14                                                
 10 Durnwald, Trevor             GU-LE                  54.05      54.05   17  
      26.52   27.53                                                
 11 Simpson, Ian              SO Ohio Northern-OH       53.96      54.17   16  
      26.12   28.05                                                
 12 Wilkinson, Nicholas       JR Edinboro-MA            56.30      55.09   15  
      26.35   28.74                                                
 13 Shingledecker, Ty         FR AB Swim Team           54.97      55.16   14  
      27.03   28.13                                                
 14 Pool, Zack                SR WOO-LE                 54.81      55.34   13  
      27.13   28.21                                                
 15 Turnbull, Will            FR Mount Union-LE         54.94      55.46   12  
      26.85   28.61                                                
 16 Jensen, Joe               JR CWRU                   55.16      55.56   11  
      26.82   28.74                                                
C - Final
 17 Tomko, John               JR CWRU                   56.38      55.60    9  
      27.46   28.14                                                
 18 Rehfus, Jacob             JR Malone-LE              57.93      56.37    7  
      27.63   28.74                                                
 19 Okada da Silva, Vini      FR CWRU                   56.89      56.73    6  
      26.65   30.08                                                
 20 Marks, Eric               SO Edinboro-MA            56.53      56.88    5  
      27.88   29.00                                                
 21 Hopper, Ben               JR WOO-LE                 56.89      57.11    4  
      27.92   29.19                                                
 22 Wilson, Avery             JR WOO-LE                 56.84      57.14    3  
      28.04   29.10                                                
 23 Reynolds, Richard         FR WOO-LE                 57.34      57.94    2  
      28.58   29.36                                                
 24 Karcher, Christopher      JR Edinboro-MA            57.21      58.03    1  
      28.03   30.00                                                
 
Event 23  Women 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                   8:06.42    7:52.33   64  
     1) Mestha, Suhan FR                2) Pakradooni, Rebecca SR         
     3) Holmberg, Kelsey FR             4) Eurich, Jenny SO               
       25.42    54.22  1:24.81  1:55.98    26.89    57.06  1:27.73  1:58.14
       16.05    57.49  1:28.88  2:00.21    26.61    56.95  1:28.65  1:58.00
  2 Gannon University-LE  'A'                         8:10.00    7:52.53   56  
     1) Summers, Madeline               2) Wu, Abigail                    
     3) Hubert, Courteney               4) Lydic, Morgan                  
       26.99    56.90  1:27.59  1:57.77    27.05    57.16  1:27.75  1:58.73
       14.51    56.69  1:27.82  1:58.48    25.50    55.21  1:26.57  1:57.55
  3 Edinboro University of Pennsyl-MA  'A'            8:11.67    7:56.47   54  
     1) Rosati, Mary JR                 2) Stein, Holly JR                
     3) Thorp, Kara SO                  4) Drozda, Charlotte SR           
       27.56    57.62  1:28.28  1:58.88    26.34    56.53  1:28.02  1:59.95
       27.39    58.30  1:29.96  2:01.53    26.32    55.69  1:26.02  1:56.11
  4 College of Wooster-LE  'A'                        8:09.63    7:57.85   52  
     1) Layde, Maggie SO                2) McGlade, Anna JR               
     3) Padrutt, Sarah SO               4) Fikse, Emma FR                 
       27.24    56.89  1:27.37  1:57.73    27.01    57.54  1:28.49  1:59.86
       27.65    58.69  1:31.01  2:02.54    15.18    55.63  1:26.87  1:57.72
  5 Westminster College-MA  'A'                       8:08.08    8:01.70   50  
     1) Douds, Megan SO                 2) Peace, Sara SR                 
     3) Pace, Sarah JR                  4) Tillie, Anne JR                
       27.52    57.99  1:28.71  1:58.86    27.13    58.42  1:30.70  2:03.13
       27.00    58.10  1:29.90  2:01.06    26.34    56.41  1:27.89  1:58.65
  6 Ohio Northern University-OH  'A'                  8:40.29    8:05.31   48  
     1) Uhrin, Emily JR                 2) Sautter, Hailee SO             
     3) Rohrer, Alyson FR               4) Chaney, Lauren FR              
       27.57    58.10  1:29.68  2:00.89    27.07    57.66  1:29.93  2:02.66
       27.38    58.20  1:30.33  2:02.59    26.51    57.00  1:27.69  1:59.17
  7 Chatham Swimming and Diving-AM  'A'               8:31.45    8:07.45   46  
     1) Puskar, Melissa SR              2) Marzolf, Jade FR               
     3) Marzolf, Iris FR                4) Sheehan, Aurelia FR            
       28.11    59.65  1:33.01  2:06.43    27.94    59.20  1:31.15  2:03.24
       27.19    58.16  1:30.43  2:02.47    25.89    54.89  1:24.88  1:55.31
  8 Case Western Reserve Univ.  'B'                   8:16.79    8:10.72   44  
     1) Dessart, Abby SO                2) Loek, Rachael SR               
     3) Homack, Lauren FR               4) Mufti, Selena JR               
       28.67  1:00.25  1:31.52  2:03.13    27.18    57.63  1:29.27  2:00.71
       28.23  1:00.58  1:33.51  2:06.09    27.17    58.21  1:30.02  2:00.79
  9 University of Mount Union-LE  'A'                 8:18.31    8:10.76   40  
     1) Leibensperger, Megan SO         2) Oblak, Rebecca SR              
     3) Lammlein, Lauren SR             4) Lautenschleger, Dana SO        
       28.28    59.61  1:32.18  2:04.22    28.15    59.40  1:31.55  2:03.04
       27.56    59.95  1:33.22  2:05.80    26.27    55.76  1:26.78  1:57.70
 10 University of Mount Union-LE  'B'                 8:34.89    8:15.80   34  
     1) Aldo, Rose SR                   2) Buehl, Caroline SR             
     3) Mazey, Mary SO                  4) Oktavec, Lauren FR             
       27.69    57.76  1:29.30  2:00.45    28.20  1:00.10  1:33.31  2:06.63
       28.40  1:00.14  1:33.50  2:05.28    27.62    59.35  1:31.64  2:03.44
 11 College of Wooster-LE  'B'                        8:25.79    8:16.68   32  
     1) Hopkins, Annabelle FR           2) Litt, Sarah SR                 
     3) Sturonas, Kalla FR              4) Laubernds, Molly SR            
       28.25    59.32  1:31.85  2:04.42    18.21  1:02.03  1:34.52  2:07.19
       29.04  1:00.98  1:33.67  2:04.90    27.80    58.30  1:29.27  2:00.17
 12 Edinboro University of Pennsyl-MA  'B'            8:30.00    8:21.28   30  
     1) Kling, Emily SO                 2) Gilley, Natalie SO             
     3) Tokarski, Casey FR              4) Kressley, Cheyenne SR          
       28.86    59.98  1:32.41  2:04.86    27.16    57.66  1:29.57  2:01.42
       26.98    58.56  1:32.80  2:08.06    26.91    58.99  1:32.86  2:06.94
 13 Westminster College-MA  'B'                       8:34.48    8:22.60   28  
     1) Long, Maggie FR                 2) Loughney, Patricia FR          
     3) Rossi, Alyssa SO                4) Tower, Samantha JR             
       29.45  1:01.77  1:33.99  2:06.55    28.61  1:01.33  1:33.88  2:05.97
       28.69  1:01.43  1:34.45  2:05.93    28.24    59.91  1:32.07  2:04.15
 14 Gannon University-LE  'B'                         8:30.00    8:26.64   26  
     1) Printz, Abigail                 2) Williams, Makayla              
     3) Novak, Carolyn                  4) McCormick, Kelsey              
       28.66  1:01.30  1:34.78  2:07.11    28.02    59.61  1:32.97  2:06.53
       26.98    58.28  1:32.37  2:07.44    28.20  1:00.14  1:32.93  2:05.56
 15 Malone University-LE  'A'                         8:23.86    8:27.29   24  
     1) Mally, Sarah SO                 2) Neumann, Christina FR          
     3) Livchak, Quincy SO              4) Friedrich, Carolin SO          
       28.39  1:00.10  1:33.93  2:08.46    19.41  1:00.38  1:34.24  2:07.94
       27.83  1:00.84  1:35.67  2:10.87    26.64    57.10  1:29.01  2:00.02
 16 Ohio Northern University-OH  'B'                  8:46.54    8:41.47   22  
     1) Watson, Kierra FR               2) Brebberman, Kelsey JR          
     3) Heenan, Julia FR                4) Mucher, Kasey SO               
       28.95  1:01.40  1:34.97  2:07.86    29.20  1:02.54  1:37.05  2:10.86
       15.38  1:02.74  1:37.73  2:12.58    29.26  1:02.84  1:37.16  2:10.17
 
Event 24  Men 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malone University-LE  'A'                         7:03.15    6:49.56   64  
     1) Gonzalez, Hector SR             2) Eckard, Christoph SR           
     3) Collet, Tim SR                  4) Boogaart, Cory JR              
       23.86    49.75  1:16.56  1:43.03    22.93    48.72  1:15.14  1:41.12
       23.65    50.26  1:17.31  1:43.80    22.49    48.26  1:14.59  1:41.61
  2 Case Western Reserve Univ.  'A'                   7:03.05    6:52.65   56  
     1) Hamilton, Drew SO               2) Tam, Aaron SR                  
     3) Hudgins, Oliver SO              4) Henning, Andrew JR             
       23.55    49.46  1:15.98  1:42.59    24.04    50.62  1:16.95  1:43.65
       23.07    48.96  1:15.12  1:41.23    24.08    50.40  1:17.62  1:45.18
  3 Gannon University-LE  'A'                         7:10.00    6:53.94   54  
     1) Wolter, Drew                    2) Collins, Allan                 
     3) Carter, Ryan                    4) Fedorchenko, Denys             
       23.80    49.77  1:16.74  1:43.93    23.31    49.50  1:16.79  1:43.91
       23.08    49.04  1:16.63  1:44.63    22.57    48.35  1:15.07  1:41.47
  4 Edinboro University of Pennsyl-MA  'A'            7:10.04    6:56.22   52  
     1) Frederick, Luke JR              2) Beabout, Joshua SR             
     3) Cattell, Micah SR               4) Folz, Francis FR               
       23.69    50.38  1:18.21  1:46.92    23.46    50.06  1:16.83  1:43.23
       23.32    49.43  1:16.59  1:43.11    22.98    48.68  1:15.32  1:42.96
  5 Case Western Reserve Univ.  'B'                   7:12.82    7:03.85   50  
     1) Ritchey, Michael FR             2) Schmidt, Brody FR              
     3) Hisnanick, James FR             4) Arne, Jason SR                 
       24.27    50.91  1:18.19  1:45.23    23.94    50.96  1:18.74  1:45.83
       24.21    51.09  1:18.85  1:46.55    23.87    50.11  1:17.56  1:46.24
  6 Ohio Northern University-OH  'A'                  7:10.97    7:03.89   48  
     1) He, Peter FR                    2) Chen, Eric JR                  
     3) Dauch, Gabe SO                  4) Keriazes, Trevor SO            
       24.24    50.64  1:17.76  1:45.19    23.39    50.20  1:17.86  1:45.26
       23.78    50.04  1:17.38  1:46.05    23.57    50.21  1:18.69  1:47.39
  7 Westminster College-MA  'A'                       7:11.77    7:05.16   46  
     1) Stahara, Mitch SO               2) Nincke, Griffin FR             
     3) Kolesar, Brad SO                4) Peffer, David FR               
       23.47    49.61  1:16.31  1:42.67    24.19    51.92  1:20.77  1:48.66
       24.05    50.96  1:19.13  1:47.51    23.98    51.08  1:19.07  1:46.32
  8 College of Wooster-LE  'A'                        7:17.73    7:05.48   44  
     1) Gelwicks, Conner JR             2) Gelwicks, Cameron FR           
     3) Layde, Garrett FR               4) Crookshanks, Michael FR        
       24.78    51.25  1:18.23  1:44.57    24.09    51.00  1:18.04  1:44.95
       24.72    52.36  1:20.58  1:48.55    23.94    50.48  1:18.45  1:47.41
  9 Gannon University-LE  'B'                         7:20.00    7:10.93   40  
     1) Morgan, Ian                     2) Ruisanchez, Javier             
     3) Kilstrom, Parker                4) Herman, Thomas                 
       25.44    52.64  1:20.68  1:49.02    24.12    51.25  1:18.88  1:46.95
       23.60    50.99  1:19.53  1:47.91    24.24    51.37  1:19.34  1:47.05
 10 Edinboro University of Pennsyl-MA  'B'            7:28.00    7:11.08   34  
     1) Grosso, Marcus FR               2) Fromholzer, Ryne JR            
     3) Morazan, Jacobo SO              4) Wilkinson, Nicholas JR         
       24.75    51.98  1:19.57  1:46.82    24.72    52.29  1:20.29  1:48.03
       24.55    51.81  1:20.09  1:47.99    24.74    52.16  1:20.44  1:48.24
 11 Ohio Northern University-OH  'B'                  7:31.47    7:12.38   32  
     1) Golba, Thomas SO                2) Pfeifer, Logan JR              
     3) Hagemann, Bryant FR             4) Raker, John JR                 
       24.33    51.55  1:19.62  1:48.15    23.68    50.13  1:18.67  1:47.54
       24.23    51.34  1:19.53  1:47.69    24.31    51.78  1:20.16  1:49.00
 12 Westminster College-MA  'B'                       7:25.68    7:14.66   30  
     1) Bogen, Daniel SO                2) Newman, Jimmy SR               
     3) Simmons, Luke FR                4) Karper, Austin SR              
       25.05    52.35  1:19.63  1:48.21    25.09    53.15  1:22.09  1:50.25
       25.28    53.30  1:21.24  1:48.84    23.86    51.49  1:19.51  1:47.36
 13 Alderson Broaddus  'A'                            7:18.82    7:15.81   28  
     1) Mesde, Paolo SO                 2) Shingledecker, Ty FR           
     3) Nicklous, Ryan JR               4) Vevoda, Andrew FR              
       25.21    53.45  1:21.90  1:50.33    24.41    52.10  1:20.87  1:49.97
       24.76    52.41  1:21.12  1:49.20    23.39    49.96  1:17.89  1:46.31
 14 College of Wooster-LE  'B'                        7:36.30    7:17.24   26  
     1) Campbell, Ryan FR               2) Koch, Max FR                   
     3) Wilson, Avery JR                4) Pool, Zack SR                  
       24.73    52.08  1:20.18  1:48.01    24.11    51.31  1:19.26  1:46.85
       25.37    53.91  1:23.52  1:53.00    25.20    52.84  1:21.44  1:49.38
 15 University of Mount Union-LE  'A'                 7:15.44    7:17.93   24  
     1) Rundell, Gavin SR               2) Machovina, Alex JR             
     3) Fry, Tyler SO                   4) Zappa, Marcus SR               
       24.78    51.32  1:18.90  1:46.82    23.91    51.28  1:19.70  1:48.54
       25.04    53.15  1:22.65  1:52.27    24.04    51.79  1:21.13  1:50.30
 16 University of Mount Union-LE  'B'                 7:28.09    7:27.35   22  
     1) Walker, Brian SO                2) Barkley, Nik SR                
     3) Ineson, Jack FR                 4) Hoffman, Nickolas FR           
       25.43    53.28  1:21.89  1:50.70    24.56    52.53  1:22.50  1:53.04
       24.37    52.59  1:21.12  1:49.72    24.19    52.55  1:22.98  1:53.89
 17 Alderson Broaddus  'B'                            7:39.40    7:34.43   18  
     1) Doherty, Hunter SO              2) Cavanaugh, Brandon JR          
     3) Seidowski, Colin JR             4) Guthro, Joseph JR              
       25.04    53.58  1:24.41  1:55.61    24.71    53.49  1:23.04  1:52.37
       25.09    53.53  1:22.94  1:52.67    25.99    54.87  1:24.33  1:53.78
 
Event 25  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rectenwald, Alexis        SR Chatham SwimDive-AM   277.10     412.30   32  
  2 Day, Morgan               FR WOO-LE                    NP     397.40   28  
  3 Hinson, Emily             JR Chatham SwimDive-AM   225.25     395.90   27  
  4 Hortness, Brooke          SO CWRU                  227.55     363.65   26  
  5 Budziszewski, Emily       FR CWRU                  217.55     329.30   25  
  6 Spadola, Theresa          JR WOO-LE                    NP     319.55   24  
  7 Anderson, Sydney          FR CWRU                  157.95     289.10   23  
  8 Fountain, Sara            SR Mount Union-LE        164.10     289.00   22  
  9 Jones, Emily              FR Ohio Northern-OH      145.45     285.30   20  
 10 Hemmelgarn, Courtney      SO Westminster-MA        136.30     276.55   17  
 11 Herlihy, Bridget          SO Westminster-MA            NP     264.60   16  
 12 McMichael, Hannah         FR Westminster-MA        142.95     262.80   15  
 13 Dempster, Maggie          SO Ohio Northern-OH      159.08     260.90   14  
 14 Collopy, Jennifer         JR Ohio Northern-OH      120.80     255.90   13  
 15 Pete, Danielle            SO Ohio Northern-OH      129.90     234.55   12  
 16 Nice, Leah                JR Mount Union-LE        161.05     228.75   11  
 
Event 26  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Connor           SR CWRU                  317.30     506.15   32  
  2 Salzman, Aaron            JR WOO-LE                    NP     384.50   28  
  3 Kuhn, Braden              SO Ohio Northern-OH      186.83     339.00   27  
  4 Levengood, Nathan         SR Mount Union-LE        192.55     332.00   26  
 -- Henderson, Kevin          SO Ohio Northern-OH      138.98         DQ  
 
Event 63  Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Grudowski, Kayla          JR AB Swim Team              NT      26.08  
 
Event 64  Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trenary, Duggan           SO Ohio Northern-OH          NT      55.20  
      24.95   30.25                                                
  2 Forino, Andrew            SO AB Swim Team              NT      59.71  
      27.02   32.69                                                
  3 Sheets, Tyler             SO Westminster-MA            NT    1:04.91  
      29.52   35.39                                                
  4 Wertman, Felicity         SO AB Swim Team              NT    1:07.80  
      30.57   37.23                                                
  5 Schmid, Collin            FR Malone-LE                 NT    1:11.15  
      32.94   38.21                                                
  6 Waddell, Emilee           JR Westminster-MA            NT    1:19.28  
      37.25   42.03                                                
  7 Rathvon, Crystalynn       SO AB Swim Team              NT    1:19.70  
      36.92   42.78                                                
  8 Boothe, Nicholas          JR AB Swim Team              NT    1:19.71  
      36.33   43.38                                                
 
Event 65  Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Zach              SR Ohio Northern-OH          NT    1:52.02  
      24.81   27.88   29.14   30.19                                
  2 Pigliacampi, Alexa        JR AB Swim Team              NT    2:05.59  
      28.49   32.47   32.80   31.83                                
 
Event 66  Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Jed            SO AB Swim Team              NT    4:31.38  
      27.19   33.03   36.52   36.79   37.11   38.11   31.69   30.94
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 66                    
 
  1. Case Western Reserve Univ.         1042   2. Gannon University                   838
  3. College of Wooster                  746   4. Edinboro University of Pennsyl      704
  5. Ohio Northern University          700.5   6. University of Mount Union         697.5
  7. Westminster College                 558   8. Chatham Swimming and Diving         301
  9. Malone University                   255  10. Alderson Broaddus                    83
 11. Ursuline College                      4                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 66                     
 
  1. Case Western Reserve Univ.         1159   2. Gannon University                 830.5
  3. Ohio Northern University            746   4. Westminster College                 709
  5. Malone University                 623.5   6. Edinboro University of Pennsyl    600.5
  7. College of Wooster                465.5   8. University of Mount Union           375
  9. Alderson Broaddus                   183