Licensed to College of Wooster     HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/3/2015 09:11 PM
            2015 College of Wooster Invite - 12/3/2015 to 12/5/2015            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gannon University-LE  'A'                         1:39.43    1:35.95   64  
     1) Summers, Madeline               2) Hubert, Courteney              
     3) Nottingham, Emily               4) Lydic, Morgan                  
       24.34    24.45    23.35    23.81                                    
  2 Ohio Northern University-OH  'A'                  1:40.41    1:37.33   56  
     1) Veon, Sydney SO                 2) Lohnes, Allison SR             
     3) Wheeler, Molly JR               4) Chapman, Jillian JR            
       25.15    23.84    24.92    23.42                                    
  3 Case Western Reserve Univ.  'A'                   1:40.33    1:38.57   54  
     1) Eurich, Jenny SO                2) Kumaran, Bhavya FR             
     3) Homack, Lauren FR               4) Moore, Inez SO                 
       24.56    24.39    25.27    24.35                                    
  4 Edinboro University of Pennsyl-MA  'A'            1:42.39    1:39.38   52  
     1) Joseph, Morgan SO               2) Tokarski, Casey FR             
     3) Purnell, Breanna JR             4) Semkiv, Anastasiia SO          
       25.28    24.86    24.61    24.63                                    
  5 Westminster College-MA  'A'                       1:44.85    1:40.24   50  
     1) Douds, Megan SO                 2) Kovacicek, Cassidy SO          
     3) Peace, Sara SR                  4) Tillie, Anne JR                
       25.40    25.27    25.36    24.21                                    
  6 College of Wooster-LE  'A'                        1:41.81    1:40.29   48  
     1) Hibbs, Jamie JR                 2) Layde, Maggie SO               
     3) Blinka, Abby FR                 4) Desotelle, Alex SR             
       25.61    25.01    25.34    24.33                                    
  7 Case Western Reserve Univ.  'B'                   1:42.88    1:40.44   46  
     1) Decker, Renee FR                2) Laios, Cassandra SO            
     3) Drohosky, Alli FR               4) Schuett, Ashley FR             
       25.31    25.19    25.38    24.56                                    
  8 University of Mount Union-LE  'A'                 1:43.79    1:40.73   44  
     1) Kassinger, Jenna SO             2) Zielasko, Ann SO               
     3) Kranz, Peyton JR                4) Aldo, Rose SR                  
       25.12    25.61    25.01    24.99                                    
  9 Gannon University-LE  'B'                         1:41.00    1:41.15   40  
     1) Novak, Carolyn                  2) Haskins, McKenna               
     3) Hayman, Tessa                   4) Rodriguez, Ruby                
       25.82    25.04    26.07    24.22                                    
 10 Edinboro University of Pennsyl-MA  'B'            1:43.91    1:41.44   34  
     1) Gilley, Natalie SO              2) Kressley, Cheyenne SR          
     3) Stein, Holly JR                 4) Drozda, Charlotte SR           
       25.95    25.71    24.57    25.21                                    
 11 Chatham Swimming and Diving-AM  'A'               1:45.60    1:42.18   32  
     1) Marzolf, Iris FR                2) Marzolf, Jade FR               
     3) Puskar, Melissa SR              4) Sheehan, Aurelia FR            
       25.75    26.24    25.68    24.51                                    
 12 University of Mount Union-LE  'B'                 1:46.36    1:42.85   30  
     1) Hirsh, Jessica SO               2) Jacobs, Abbey JR               
     3) Hamit, Alex SR                  4) Lammlein, Lauren SR            
       26.19    26.00    25.15    25.51                                    
 13 Ohio Northern University-OH  'B'                  1:46.87    1:43.22   28  
     1) Uhrin, Emily JR                 2) Sautter, Hailee SO             
     3) Brebberman, Kelsey JR           4) Melody, Stacie JR              
       25.43    25.74    25.94    26.11                                    
 14 Malone University-LE  'A'                         1:45.71    1:43.60   26  
     1) Friedrich, Carolin SO           2) Jankowska, Marta SR            
     3) Bently, Olivia JR               4) McCue, Brittany JR             
       26.50    24.82    25.63    26.65                                    
 15 College of Wooster-LE  'B'                        1:46.99    1:43.68   24  
     1) De la Chappelle, Lissy JR       2) McGlade, Anna JR               
     3) May, Danielle FR                4) Hopkins, Annabelle FR          
       26.25    25.34    26.83    25.26                                    
 16 Westminster College-MA  'B'                       1:49.23    1:44.57   22  
     1) Cleveland, Cheyenne FR          2) Pace, Sarah JR                 
     3) Amsbaugh, Anna SO               4) Long, Maggie FR                
       26.67    25.61    26.67    25.62                                    
 17 Alderson Broaddus  'A'                            1:50.00    1:46.77   18  
     1) Mersing, Sarah JR               2) Rathvon, Crystalynn SO         
     3) Wertman, Felicity SO            4) Grudowski, Kayla JR            
       27.27    27.29    26.67    25.54                                    
 18 Chatham Swimming and Diving-AM  'B'                    NT    1:48.26   14  
     1) Lankinen, Elina JR              2) Foulkrod, Ashley JR            
     3) Ream, Samantha FR               4) Mikita, Christine FR           
       27.00    27.65    27.89    25.72                                    
 19 Malone University-LE  'B'                              NT    1:49.19   12  
     1) Schuttinger, Kaylor FR          2) Yu, Christina JR               
     3) Baker, Victoria FR              4) Mally, Sarah SO                
       26.72    26.87    28.40    27.20                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malone University-LE  'A'                         1:26.47    1:24.30   64  
     1) Eckard, Christoph SR            2) Boogaart, Cory JR              
     3) Gonzalez, Hector SR             4) Misak, Zach JR                 
       21.14    21.21    21.48    20.47                                    
  2 Case Western Reserve Univ.  'A'                   1:26.86    1:24.44   56  
     1) Kerbel, Elliott SR              2) Tam, Aaron SR                  
     3) David, Alec SR                  4) Hudgins, Oliver SO             
       21.48    21.08    20.91    20.97                                    
  3 Ohio Northern University-OH  'A'                  1:27.51    1:24.54   54  
     1) Chen, Eric JR                   2) Golba, Thomas SO               
     3) Murphy, Mitchell SR             4) Pfeifer, Logan JR              
       21.74    20.81    21.03    20.96                                    
  4 Edinboro University of Pennsyl-MA  'A'            1:27.57    1:24.79   52  
     1) Ransel, Justin JR               2) Folz, Francis FR               
     3) Frederick, Luke JR              4) Cattell, Micah SR              
       21.44    21.27    21.32    20.76                                    
  5 Gannon University-LE  'A'                         1:27.78    1:25.34   50  
     1) Weiser, Michael                 2) Carter, Ryan                   
     3) Collins, Allan                  4) Loughner, Matthew              
       21.50    21.77    20.87    21.20                                    
  6 Westminster College-MA  'A'                       1:28.51    1:25.85   48  
     1) Stahara, Mitch SO               2) Nincke, Griffin FR             
     3) Bogen, Daniel SO                4) Spencer, Michael FR            
       21.56    21.80    21.47    21.02                                    
  7 Case Western Reserve Univ.  'B'                   1:27.86    1:26.33   46  
     1) Hamilton, Drew SO               2) Schmidt, Brody FR              
     3) Gray, Sean FR                   4) Seiler, John SO                
       21.65    21.77    22.11    20.80                                    
  8 Ohio Northern University-OH  'B'                  1:29.48    1:26.36   44  
     1) Simpson, Ian SO                 2) Chapman, Justin FR             
     3) Holke, Tanner SO                4) Hagemann, Bryant FR            
       21.84    21.53    21.64    21.35                                    
  9 College of Wooster-LE  'A'                        1:29.83    1:27.03   40  
     1) Campbell, Griffin FR            2) Layde, Garrett FR              
     3) Gelwicks, Cameron FR            4) Campbell, Ryan FR              
       22.04    21.73    21.67    21.59                                    
 10 University of Mount Union-LE  'A'                 1:27.94    1:27.19   34  
     1) Moore, Tyler JR                 2) Fry, Tyler SO                  
     3) Machovina, Alex JR              4) Rogers, Logan SR               
       22.01    21.94    21.76    21.48                                    
 11 Westminster College-MA  'B'                       1:31.31    1:27.93   32  
     1) Morosetti, Scott SO             2) Karper, Austin SR              
     3) Kolesar, Brad SO                4) Hague, Max SR                  
       22.39    21.98    21.67    21.89                                    
 12 College of Wooster-LE  'B'                        1:32.26    1:29.16   30  
     1) Poeting, Burke FR               2) Reynolds, Richard FR           
     3) Sokolich, Michael SR            4) Wilson, Avery JR               
       22.59    22.29    21.92    22.36                                    
 13 Edinboro University of Pennsyl-MA  'B'            1:32.00    1:30.03   28  
     1) Karcher, Christopher JR         2) Cerroni, Dylan SO              
     3) Shugarts, Alex FR               4) Beabout, Joshua SR             
       23.04    22.63    22.41    21.95                                    
 14 Gannon University-LE  'B'                         1:30.00    1:30.25   26  
     1) Dyer, Corey                     2) Daniels, Cameron               
     3) Garich, Jonathan                4) Kilstrom, Parker               
       23.39    22.66    22.43    21.77                                    
 15 University of Mount Union-LE  'B'                 1:30.79    1:30.55   24  
     1) Campbell, Matt SR               2) Barkley, Nik SR                
     3) Turnbull, Will FR               4) Jeromin, Mike FR               
       23.19    22.59    22.73    22.04                                    
 16 Malone University-LE  'B'                              NT    1:32.29   22  
     1) Dickes, Evan SR                 2) Weingart, Austin JR            
     3) Lenartowicz, Carl FR            4) Moore, Zach FR                 
       22.50    22.67    23.27    23.85                                    
 17 Alderson Broaddus  'A'                            1:50.80    1:36.46   18  
     1) Doherty, Hunter SO              2) Forino, Andrew SO              
     3) Banasiak, Conner JR             4) Drake, Tyler JR                
       24.16    24.68    24.09    23.53                                    
 
Event 3  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lautenschleger, Dana      SO Mount Union-LE       5:06.16    5:05.47   32  
      26.70   29.40   30.44   31.22   31.32   31.36   31.65   31.46
      31.22   30.70                                                
  2 Fikse, Emma               FR WOO-LE               5:08.94    5:09.56   28  
      27.28   30.32   30.95   31.62   31.57   31.93   32.19   31.96
      31.55   30.19                                                
  3 Drozda, Charlotte         SR Edinboro-MA          5:11.31    5:09.70   27  
      27.80   30.23   31.10   31.84   31.59   31.52   31.30   31.59
      32.00   30.73                                                
  4 Tillie, Anne              JR Westminster-MA       5:12.81    5:10.11   26  
      28.00   30.29   30.69   31.21   31.44   31.66   32.35   32.26
      31.86   30.35                                                
  5 Sheehan, Aurelia          FR Chatham SwimDive-AM  5:12.64    5:13.25   25  
      27.01   29.96   31.21   32.18   32.26   32.16   32.43   32.78
      32.05   31.21                                                
  6 Layde, Maggie             SO WOO-LE               5:16.44    5:14.15   24  
      28.29   30.70   31.30   31.84   31.75   32.34   32.14   32.12
      32.15   31.52                                                
  7 Rosati, Mary              JR Edinboro-MA          5:12.88    5:14.17   23  
      28.10   30.63   31.35   32.00   31.97   31.99   32.54   32.55
      32.13   30.91                                                
  8 McGlade, Anna             JR WOO-LE               5:14.33    5:17.13   22  
      28.01   30.51   31.37   32.07   32.15   32.22   32.50   32.61
      33.09   32.60                                                
B - Final
  9 Holmberg, Kelsey          FR CWRU                 5:19.57    5:15.70   20  
      28.55   31.64   32.14   32.34   32.41   32.23   32.00   32.17
      31.99   30.23                                                
 10 Friedrich, Carolin        SO Malone-LE            5:17.82    5:15.79   17  
      27.97   30.53   31.14   31.98   32.20   32.71   32.79   32.94
      32.77   30.76                                                
 11 Leibensperger, Megan      SO Mount Union-LE       5:21.56    5:18.85   16  
      28.43   31.23   32.07   32.33   32.25   32.92   32.83   32.79
      32.38   31.62                                                
 12 Wu, Abigail                  GU-LE                5:17.28    5:22.14   15  
      28.67   31.52   32.37   32.68   32.71   32.72   32.72   32.79
      33.06   32.90                                                
 13 Pakradooni, Rebecca       SR CWRU                 5:25.07    5:24.49   14  
      28.39   31.26   32.21   32.86   33.15   33.88   34.07   34.37
      32.63   31.67                                                
 14 Terwilliger, Meghan          GU-LE                5:25.00    5:24.88   13  
      28.79   32.20   32.77   33.19   33.18   33.26   33.53   32.98
      33.10   31.88                                                
 15 Pace, Sarah               JR Westminster-MA       5:25.09    5:25.92   12  
      29.33   32.04   33.20   32.98   33.39   33.24   33.18   33.46
      32.93   32.17                                                
 16 Thorp, Kara               SO Edinboro-MA          5:25.69    5:28.27   11  
      28.08   31.57   32.67   33.18   33.35   33.51   33.99   34.16
      34.22   33.54                                                
C - Final
 17 Oblak, Rebecca            SR Mount Union-LE       5:26.94    5:23.80    9  
      28.80   31.28   32.07   32.45   33.17   33.28   33.27   33.34
      33.21   32.93                                                
 18 Lammlein, Lauren          SR Mount Union-LE       5:30.43    5:24.32    7  
      28.98   32.45   32.66   33.03   33.56   33.08   33.67   33.31
      32.56   31.02                                                
 19 Oktavec, Lauren           FR Mount Union-LE       5:28.96    5:24.89    6  
      29.21   32.45   32.84   33.07   32.94   33.03   33.29   33.25
      33.05   31.76                                                
 20 Sautter, Hailee           SO Ohio Northern-OH     5:29.56    5:25.55    5  
      29.34   31.56   32.38   32.42   32.91   33.15   33.59   33.82
      33.78   32.60                                                
 21 Padrutt, Sarah            SO WOO-LE               5:27.87    5:27.37    4  
      29.17   31.64   32.34   33.36   33.34   33.61   33.42   33.64
      34.15   32.70                                                
 22 Uhrin, Emily              JR Ohio Northern-OH     5:28.71    5:31.01    3  
      29.22   32.36   32.83   32.87   33.40   33.98   34.11   34.50
      34.37   33.37                                                
 23 Johnson, Taylor           SO CWRU                 5:32.43    5:32.71    2  
      30.08   32.70   33.27   33.70   33.80   33.85   34.26   34.29
      33.92   32.84                                                
 24 Gorski, Kaitlyn           SO CWRU                 5:32.65    5:33.34    1  
      29.90   32.26   33.19   33.49   34.11   33.98   34.17   34.53
      34.09   33.62                                                
 
Event 4  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hamilton, Drew            SO CWRU                 4:37.72    4:35.97   32  
      24.43   26.99   27.42   27.86   28.31   28.38   28.52   28.63
      28.30   27.13                                                
  2 Fedorchenko, Denys           GU-LE                4:40.83    4:36.64   28  
      24.69   27.04   27.72   27.89   28.31   28.43   28.55   28.73
      28.77   26.51                                                
  3 Beabout, Joshua           SR Edinboro-MA          4:40.31    4:37.31   27  
      24.93   27.24   27.75   27.89   27.96   28.11   28.22   28.70
      28.75   27.76                                                
  4 Stahara, Mitch            SO Westminster-MA       4:42.24    4:40.34   26  
      25.24   27.57   28.35   28.62   28.66   28.63   28.80   28.75
      28.43   27.29                                                
  5 Schmidt, Brody            FR CWRU                 4:45.05    4:43.68   25  
      25.94   29.17   29.79   28.93   29.18   28.79   28.68   28.36
      27.81   27.03                                                
  6 Smith, Logan              SO CWRU                 4:43.70    4:43.90   24  
      25.88   28.62   29.03   29.40   29.35   29.50   29.05   28.74
      27.97   26.36                                                
  7 Erichsen, Keith           FR CWRU                 4:45.69    4:44.34   23  
      26.16   28.31   28.39   29.03   29.00   29.09   28.93   29.07
      28.88   27.48                                                
  8 Hisnanick, James          FR CWRU                 4:44.45    4:47.59   22  
      25.58   27.77   28.46   29.11   29.02   29.59   29.86   29.98
      29.61   28.61                                                
B - Final
  9 Wolter, Drew                 GU-LE                4:46.31    4:43.29   20  
      25.63   28.54   28.86   28.93   28.68   28.55   28.51   28.66
      28.75   28.18                                                
 10 Merriman, David           JR CWRU                 4:46.67    4:44.75   17  
      25.64   28.42   30.02   28.75   28.28   29.09   29.04   28.77
      28.69   28.05                                                
 11 Kolesar, Brad             SO Westminster-MA       4:46.29    4:45.15   16  
      25.69   28.46   29.29   29.66   29.13   28.92   29.22   29.24
      28.52   27.02                                                
 12 Lawrence, Michael            GU-LE                4:50.87    4:45.34   15  
      26.19   28.37   28.69   28.98   28.93   29.19   28.99   29.19
      29.28   27.53                                                
 13 Maxian, Ondrej            SO CWRU                 4:46.83    4:46.41   14  
      26.16   28.53   29.16   29.46   29.31   29.44   28.85   28.54
      28.53   28.43                                                
 14 Gelwicks, Cameron         FR WOO-LE               4:46.15    4:46.48   13  
      25.41   28.44   29.26   29.90   29.04   28.89   28.64   29.23
      29.23   28.44                                                
 15 Karper, Austin            SR Westminster-MA       4:50.22    4:51.11   12  
      26.22   28.98   29.22   29.51   29.43   29.41   29.43   29.53
      29.90   29.48                                                
 16 Nincke, Griffin           FR Westminster-MA       4:48.01    4:52.91   11  
      26.40   28.59   29.00   29.35   29.13   30.02   30.53   30.50
      30.50   28.89                                                
C - Final
 17 Henning, Andrew           JR CWRU                 4:51.27    4:45.60    9  
      26.02   28.45   28.66   28.84   29.49   29.35   28.76   29.03
      29.24   27.76                                                
 18 Vevoda, Andrew            FR AB Swim Team         4:52.06    4:48.13    7  
      25.69   28.24   28.90   29.27   29.41   29.46   29.30   29.08
      29.33   29.45                                                
 19 Hagemann, Bryant          FR Ohio Northern-OH     4:52.93    4:50.41    6  
      26.08   28.57   28.99   29.17   29.54   29.93   29.82   30.16
      29.68   28.47                                                
 20 Herman, Thomas               GU-LE                4:52.37    4:51.72    5  
      25.79   28.67   29.21   29.43   29.73   29.77   29.61   29.67
      30.09   29.75                                                
 21 Nicklous, Ryan            JR AB Swim Team         4:51.58    4:51.80    4  
      25.65   28.12   28.78   29.80   29.94   30.34   30.29   30.07
      29.86   28.95                                                
 22 Morgan, Ian                  GU-LE                4:54.35    4:53.41    3  
      26.44   28.88   29.35   29.37   29.66   29.79   30.03   30.12
      30.21   29.56                                                
 23 Morazan, Jacobo           SO Edinboro-MA          4:51.93    4:55.95    2  
      25.84   28.78   29.49   29.82   29.93   30.58   30.68   30.95
      30.40   29.48                                                
 24 DiDomenico, Mike          SO Westminster-MA       4:55.09    5:00.91    1  
      25.92   29.03   29.67   30.11   30.61   30.93   31.32   31.61
      31.55   30.16                                                
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jankowska, Marta          SR Malone-LE            2:08.11    2:06.63   32  
      27.00   31.70   37.67   30.26                                
  2 Mestha, Suhan             FR CWRU                 2:10.64    2:09.67   28  
      26.67   31.42   40.73   30.85                                
  3 Lohnes, Allison           SR Ohio Northern-OH     2:11.50    2:10.33   27  
      27.79   32.02   40.59   29.93                                
  4 Purnell, Breanna          JR Edinboro-MA          2:11.44    2:10.90   26  
      26.79   33.44   39.26   31.41                                
  5 Stein, Holly              JR Edinboro-MA          2:10.88    2:12.48   25  
      27.96   34.98   36.70   32.84                                
  6 Chaney, Lauren            FR Ohio Northern-OH     2:13.95    2:14.06   24  
      28.29   35.77   38.03   31.97                                
  7 Aldo, Rose                SR Mount Union-LE       2:13.31    2:14.15   23  
      28.15   34.73   40.24   31.03                                
  8 Hayman, Tessa                GU-LE                2:13.79    2:14.93   22  
      27.70   33.47   39.75   34.01                                
B - Final
  9 Mufti, Selena             JR CWRU                 2:15.93    2:15.22   20  
      29.18   33.97   41.91   30.16                                
 10 Tower, Samantha           JR Westminster-MA       2:16.06    2:15.56   17  
      28.96   36.02   39.34   31.24                                
 11 Smith, Lena               SR WOO-LE               2:17.93    2:17.37   16  
      29.35   34.85   41.23   31.94                                
 12 Peduto, Anita                GU-LE                2:17.51    2:17.63   15  
      30.09   33.99   41.39   32.16                                
 13 Khiraoui, Noora           FR CWRU                 2:18.22    2:17.79   14  
      28.90   35.37   39.93   33.59                                
 14 Wheeler, Molly            JR Ohio Northern-OH     2:18.29    2:18.60   13  
      29.51   37.18   40.40   31.51                                
 15 Simoneau, Lexie           FR CWRU                 2:18.13    2:18.65   12  
      29.49   35.67   40.53   32.96                                
 16 Kling, Emily              SO Edinboro-MA          2:18.28    2:20.35   11  
      31.11   36.85   39.42   32.97                                
C - Final
 17 Pigliacampi, Alexa        JR AB Swim Team         2:19.06    2:15.50    9  
      28.89   34.39   40.45   31.77                                
 18 Rohrer, Alyson            FR Ohio Northern-OH     2:18.72    2:18.68    7  
      28.87   34.89   42.68   32.24                                
 19 Ott, Jessica                 GU-LE                2:19.99    2:19.06    6  
      30.19   36.14   41.58   31.15                                
 20 Sturonas, Kalla           FR WOO-LE               2:20.35    2:19.08    5  
      28.82   35.43   43.49   31.34                                
 21 Bently, Olivia            JR Malone-LE            2:19.73    2:19.09    4  
      28.96   37.53   39.56   33.04                                
 22 Melody, Stacie            JR Ohio Northern-OH     2:20.20    2:19.49    2.5
      28.82   35.34   42.19   33.14                                
 22 Hirsh, Jessica            SO Mount Union-LE       2:19.99    2:19.49    2.5
      28.59   37.00   41.77   32.13                                
 24 Kovacicek, Cassidy        SO Westminster-MA       2:20.40    2:22.06    1  
      30.10   35.32   43.98   32.66                                
 
Event 6  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zellin, Florian           SR Malone-LE            1:56.71    1:54.83   32  
      23.13   29.65   34.52   27.53                                
  2 Keriazes, Trevor          SO Ohio Northern-OH     1:55.49    1:55.17   28  
      24.02   31.35   32.00   27.80                                
  3 Gröppler, Nils               GU-LE                1:55.90    1:55.55   27  
      23.45   29.33   34.72   28.05                                
  4 Simmons, Luke             FR Westminster-MA       1:56.36    1:56.59   26  
      25.37   28.54   34.33   28.35                                
  5 Pang, Aaron               SO CWRU                 1:58.11    1:57.04   25  
      25.31   30.23   34.17   27.33                                
  6 Raker, John               JR Ohio Northern-OH     1:58.26    1:57.60   24  
      24.41   30.69   34.27   28.23                                
  7 Collins, Allan               GU-LE                1:57.93    1:57.76   23  
      24.70   29.77   35.28   28.01                                
  8 Kizek, Dominic            SO CWRU                 1:57.79    1:58.07   22  
      25.25   30.75   34.83   27.24                                
B - Final
  9 Donovan, Noah                GU-LE                1:59.06    1:57.62   20  
      24.67   30.07   35.50   27.38                                
 10 He, Peter                 FR Ohio Northern-OH     1:59.09    1:58.37   17  
      24.86   31.27   35.58   26.66                                
 11 Frederick, Luke           JR Edinboro-MA          1:59.74    1:58.40   16  
      24.59   31.99   33.66   28.16                                
 12 Ritchey, Michael          FR CWRU                 1:59.44    1:59.17   15  
      24.81   31.04   35.69   27.63                                
 13 Skrzypczak, Maciej           GU-LE                2:00.32    1:59.25   14  
      24.81   30.17   36.10   28.17                                
 14 Baurle, Matthew           SR Westminster-MA       2:00.04    2:00.31   13  
      27.04   31.39   32.48   29.40                                
 15 Davis, Cole                  GU-LE                1:59.25    2:00.44   12  
      25.36   30.42   35.84   28.82                                
 16 Ineson, Jack              FR Mount Union-LE       2:01.01    2:01.15   11  
      24.93   31.54   35.41   29.27                                
C - Final
 17 Walker, Brian             SO Mount Union-LE       2:01.87    1:59.74    9  
      26.03   30.72   35.15   27.84                                
 18 Ferrell, Anthony          FR Ohio Northern-OH     2:01.86    2:00.37    7  
      25.69   32.66   32.84   29.18                                
 19 Tomko, John               JR CWRU                 2:02.18    2:01.19    6  
      25.50   30.66   36.97   28.06                                
 20 Cerroni, Dylan            SO Edinboro-MA          2:02.11    2:01.35    5  
      25.28   32.31   35.44   28.32                                
 21 Rose, Evan                SO CWRU                 2:01.84    2:01.48    4  
      26.48   32.59   33.81   28.60                                
 22 Carey, Dionisio              GU-LE                2:03.82    2:02.64    3  
      25.27   28.79   36.77   31.81                                
 23 Newman, Jimmy             SR Westminster-MA       2:03.29    2:03.90    2  
      25.48   32.39   36.91   29.12                                
 24 Guthro, Joseph            JR AB Swim Team         2:02.90    2:04.98    1  
      25.86   33.80   36.39   28.93                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chapman, Jillian          JR Ohio Northern-OH       23.65      23.89   32  
  2 Nottingham, Emily            GU-LE                  23.90      23.92   28  
  3 Lydic, Morgan                GU-LE                  23.88      23.95   27  
  4 Summers, Madeline            GU-LE                  24.52      24.24   26  
  5 Eurich, Jenny             SO CWRU                   24.26      24.40   25  
  6 Moore, Inez               SO CWRU                   24.80      24.80   24  
  7 Rodriguez, Ruby              GU-LE                  24.64      24.82   23  
  8 Semkiv, Anastasiia        SO Edinboro-MA            24.65      24.84   22  
B - Final
  9 Hubert, Courteney            GU-LE                  24.91      24.85   20  
 10 Kumaran, Bhavya           FR CWRU                   25.02      25.02   17  
 11 Joseph, Morgan            SO Edinboro-MA            25.02      25.06   16  
 12 Homack, Lauren            FR CWRU                   24.87      25.12   15  
 13 Veon, Sydney              SO Ohio Northern-OH       25.07      25.21   14  
 14 Sheehan, Aurelia          FR Chatham SwimDive-AM    24.89      25.34   13  
 15 Laios, Cassandra          SO CWRU                   25.07      25.42   12  
 16 Douds, Megan              SO Westminster-MA         24.91      25.51   11  
C - Final
 17 Desotelle, Alex           SR WOO-LE                 25.15      25.07    9  
 18 Tokarski, Casey           FR Edinboro-MA            25.20      25.08    7  
 19 Decker, Renee             FR CWRU                   25.20      25.11    6  
 20 Schuett, Ashley           FR CWRU                   25.21      25.15    5  
 21 Kassinger, Jenna          SO Mount Union-LE         25.19      25.36    4  
 22 Hibbs, Jamie              JR WOO-LE                 25.21      25.48    3  
 23 Kressley, Cheyenne        SR Edinboro-MA            25.39      25.60    2  
 24 Blinka, Abby              FR WOO-LE                 25.50      25.86    1  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Eckard, Christoph         SR Malone-LE              21.23      21.14   32  
  2 Misak, Zach               JR Malone-LE              21.29      21.30   28  
  3 Spencer, Michael          FR Westminster-MA         21.39      21.36   27  
  4 Ransel, Justin            JR Edinboro-MA            21.46      21.38   25.5
  4 Kerbel, Elliott           SR CWRU                   21.26      21.38   25.5
  6 Hudgins, Oliver           SO CWRU                   21.41      21.39   24  
  7 Golba, Thomas             SO Ohio Northern-OH       21.27      21.48   23  
  8 Boogaart, Cory            JR Malone-LE              21.43      21.72   22  
B - Final
  9 Cattell, Micah            SR Edinboro-MA            21.53      21.36   20  
 10 Folz, Francis             FR Edinboro-MA            21.49      21.41   17  
 11 Murphy, Mitchell          SR Ohio Northern-OH       21.59      21.49   16  
 12 Seiler, John              SO CWRU                   21.63      21.69   15  
 13 Bogen, Daniel             SO Westminster-MA         21.62      21.72   14  
 14 David, Alec               SR CWRU                   21.67      21.76   12.5
 14 Dauch, Gabe               SO Ohio Northern-OH       21.58      21.76   12.5
 16 Pfeifer, Logan            JR Ohio Northern-OH       21.59      21.87   11  
C - Final
 17 Weiser, Michael              GU-LE                  21.70      21.38    9  
 18 Loughner, Matthew            GU-LE                  22.03      21.60    7  
 19 Tam, Aaron                SR CWRU                   21.73      21.63    6  
 20 Campbell, Griffin         FR WOO-LE                 22.04      21.77    4.5
 20 Gonzalez, Hector          SR Malone-LE              21.68      21.77    4.5
 22 Chen, Eric                JR Ohio Northern-OH       21.87      21.90    3  
 23 Gray, Sean                FR CWRU                   22.03      22.23    2  
 24 Chapman, Justin           FR Ohio Northern-OH       21.90      22.36    1  
 
Event 9  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                   4:04.73    3:56.48   64  
     1) Mestha, Suhan FR                2) Drohosky, Alli FR              
     3) Pakradooni, Rebecca SR          4) Eurich, Jenny SO               
       28.11    58.44    30.46  1:07.58    26.32    57.58    25.04    52.88
  2 Gannon University-LE  'A'                         4:10.43    3:57.64   56  
     1) Rodriguez, Ruby                 2) Borza, Gabrielle               
     3) Summers, Madeline               4) Lydic, Morgan                  
       29.12    59.54    31.37  1:07.60    26.46    58.31    24.47    52.19
  3 Edinboro University of Pennsyl-MA  'A'            4:07.54    3:58.77   54  
     1) Joseph, Morgan SO               2) Stein, Holly JR                
     3) Purnell, Breanna JR             4) Semkiv, Anastasiia SO          
       29.31  1:00.90    30.08  1:05.11    26.83    58.30    25.37    54.46
  4 Gannon University-LE  'B'                         4:20.00    4:00.68   52  
     1) Wu, Abigail                     2) Hayman, Tessa                  
     3) Terwilliger, Meghan             4) Nottingham, Emily              
       29.29  1:00.83    31.50  1:08.16    27.35    59.65    24.81    52.04
  5 Ohio Northern University-OH  'A'                  4:07.63    4:02.58   50  
     1) Lohnes, Allison SR              2) Veon, Sydney SO                
     3) Chaney, Lauren FR               4) Chapman, Jillian JR            
       28.60    59.30    31.25  1:09.36    28.31  1:01.15    25.04    52.77
  6 Case Western Reserve Univ.  'B'                   4:09.87    4:02.59   48  
     1) Kumaran, Bhavya FR              2) Khiraoui, Noora FR             
     3) Farnham, Madeleine FR           4) Moore, Inez SO                 
       28.59  1:00.07    31.12  1:08.62    27.23    59.20    26.03    54.70
  7 University of Mount Union-LE  'A'                 4:10.05    4:03.65   46  
     1) Lautenschleger, Dana SO         2) Kranz, Peyton JR               
     3) Buehl, Caroline SR              4) Aldo, Rose SR                  
       29.41    59.97    30.97  1:08.84    27.64  1:00.36    25.95    54.48
  8 College of Wooster-LE  'A'                        4:10.67    4:03.67   44  
     1) Fikse, Emma FR                  2) Desotelle, Alex SR             
     3) Layde, Maggie SO                4) Hibbs, Jamie JR                
       30.15  1:02.19    30.63  1:07.29    27.35    59.48    25.60    54.71
  9 University of Mount Union-LE  'B'                 4:13.08    4:05.38   40  
     1) Gonda, Sarah FR                 2) Saxon, Gina FR                 
     3) Hirsh, Jessica SO               4) Kassinger, Jenna SO            
       29.23  1:01.07    31.26  1:07.35    27.81  1:01.21    25.86    55.75
 10 Westminster College-MA  'A'                       4:11.06    4:05.98   34  
     1) Reott, Kelsey SR                2) Tower, Samantha JR             
     3) Douds, Megan SO                 4) Tillie, Anne JR                
       29.86  1:01.99    32.81  1:10.08    27.08    59.37    26.02    54.54
 11 College of Wooster-LE  'B'                        4:14.59    4:07.81   32  
     1) Litt, Sarah SR                  2) Blinka, Abby FR                
     3) Sturonas, Kalla FR              4) McGlade, Anna JR               
       30.39  1:03.24    31.95  1:08.14    28.27  1:00.93    26.28    55.50
 12 Edinboro University of Pennsyl-MA  'B'            4:21.55    4:10.99   30  
     1) Tokarski, Casey FR              2) Kling, Emily SO                
     3) Albrecht, Kelsey FR             4) Drozda, Charlotte SR           
       29.98  1:01.75    32.53  1:10.17    29.37  1:04.54    16.20    54.53
 13 Ohio Northern University-OH  'B'                  4:21.87    4:14.13   28  
     1) Watson, Kierra FR               2) Melody, Stacie JR              
     3) Rohrer, Alyson FR               4) Wheeler, Molly JR              
       29.77  1:01.33    34.29  1:13.62    28.64  1:03.30    26.30    55.88
 14 Westminster College-MA  'B'                       4:19.54    4:16.32   26  
     1) Braun, Katarina FR              2) Morrow, Mikayla JR             
     3) Sutherland, Savannah FR         4) Pace, Sarah JR                 
       32.10  1:05.70    15.36    32.57    38.03  1:08.01    34.15  1:30.04
 15 Chatham Swimming and Diving-AM  'A'               4:31.42    4:21.33   24  
     1) Ream, Samantha FR               2) Lankinen, Elina JR             
     3) Marzolf, Jade FR                4) Puskar, Melissa SR             
       34.52  1:10.73    32.79  1:10.27    29.54  1:04.01    26.83    56.32
 16 Malone University-LE  'A'                         4:10.89    4:21.49   22  
     1) McCue, Brittany JR              2) Bently, Olivia JR              
     3) Neumann, Christina FR           4) Yu, Christina JR               
       30.44  1:05.09    15.86    31.96    37.61  1:43.13    28.25  1:01.31
 17 Alderson Broaddus  'A'                            4:31.40    4:22.60   18  
     1) Pigliacampi, Alexa JR           2) Wyse, Rose JR                  
     3) Wertman, Felicity SO            4) Grudowski, Kayla JR            
       30.84  1:03.26    34.86  1:14.64    30.85  1:07.86    26.57    56.84
 18 Malone University-LE  'B'                         4:19.88    4:53.54   14  
     1) Stichert, Karleigh FR           2) Baker, Victoria FR             
     3) Miller, Audrey JR               4) Jewel, Cindy SR                
       35.15  1:14.12    37.79  1:23.35    32.10  1:11.21    30.05  1:04.86
 
Event 10  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malone University-LE  'A'                         3:32.89    3:24.03   64  
     1) Misak, Zach JR                  2) Collet, Tim SR                 
     3) Zellin, Florian SR              4) Eckard, Christoph SR           
       25.16    52.11    26.00    56.48    22.76    49.89    21.96    45.55
  2 Westminster College-MA  'A'                       3:34.79    3:24.97   56  
     1) Karper, Austin SR               2) Baurle, Matthew SR             
     3) Kolesar, Brad SO                4) Stahara, Mitch SO              
       24.81    52.19    26.26    56.49    23.30    50.29    21.77    46.00
  3 Case Western Reserve Univ.  'A'                   3:34.35    3:26.69   54  
     1) Hudgins, Oliver SO              2) Kerbel, Elliott SR             
     3) Tam, Aaron SR                   4) Hamilton, Drew SO              
       25.50    51.92    26.75    58.27    23.22    49.60    22.04    46.90
  4 Ohio Northern University-OH  'A'                  3:34.84    3:28.23   52  
     1) Dauch, Gabe SO                  2) Keriazes, Trevor SO            
     3) He, Peter FR                    4) Chen, Eric JR                  
       25.20    53.24    25.79    56.80    23.43    51.73    22.06    46.46
  5 Gannon University-LE  'A'                         3:37.50    3:28.56   50  
     1) Carey, Dionisio                 2) Smith, Michael                 
     3) Gröppler, Nils                  4) Collins, Allan                 
       25.03    52.63    27.02    59.30    22.94    49.85    22.37    46.78
  6 Edinboro University of Pennsyl-MA  'A'            3:38.38    3:29.26   48  
     1) Grosso, Marcus FR               2) Frederick, Luke JR             
     3) Ransel, Justin JR               4) Cattell, Micah SR              
       25.47    52.96    26.84    58.12    23.02    51.06    22.65    47.12
  7 Ohio Northern University-OH  'B'                  3:39.80    3:31.82   46  
     1) Simpson, Ian SO                 2) Ferrell, Anthony FR            
     3) Raker, John JR                  4) Murphy, Mitchell SR            
       25.91    54.25    26.82    58.83    23.87    52.51    21.95    46.23
  8 Case Western Reserve Univ.  'B'                   3:41.12    3:31.96   44  
     1) Maxian, Ondrej SO               2) Kilbane, John SO               
     3) David, Alec SR                  4) Schmidt, Brody FR              
       27.19    55.44    26.73    58.75    23.77    50.33    22.67    47.44
  9 College of Wooster-LE  'A'                        3:39.29    3:32.60   40  
     1) Gelwicks, Conner JR             2) Poeting, Frayne SR             
     3) Layde, Garrett FR               4) Gelwicks, Cameron FR           
       24.81    51.05    28.12  1:01.65    24.42    52.06    22.86    47.84
 10 University of Mount Union-LE  'A'                 3:34.99    3:32.98   34  
     1) Fry, Tyler SO                   2) Ineson, Jack FR                
     3) Rundell, Gavin SR               4) Machovina, Alex JR             
       25.16    52.39    28.41  1:01.90    22.95    50.48    22.83    48.21
 11 Gannon University-LE  'B'                         3:45.00    3:35.04   32  
     1) Durnwald, Trevor                2) Garich, Jonathan               
     3) Donovan, Noah                   4) Loughner, Matthew              
       26.14    54.26    28.39  1:00.66    24.55    52.81    22.36    47.31
 12 Westminster College-MA  'B'                       3:41.95    3:35.37   30  
     1) Peffer, David FR                2) Smale, Adam SR                 
     3) Spencer, Michael FR             4) Nincke, Griffin FR             
       26.44    53.58    27.99    59.86    24.46    52.50    23.30    49.43
 13 Alderson Broaddus  'A'                            3:42.60    3:37.85   28  
     1) Nicklous, Ryan JR               2) Drake, Tyler JR                
     3) Guthro, Joseph JR               4) Mesde, Paolo SO                
       25.97    53.73    28.00  1:00.82    25.61    55.18    22.46    48.12
 14 College of Wooster-LE  'B'                        3:48.96    3:39.41   26  
     1) Pool, Zack SR                   2) Campbell, Griffin FR           
     3) Wilson, Avery JR                4) Campbell, Ryan FR              
       26.30    54.08    28.98  1:03.57    24.91    53.83    22.47    47.93
 15 Edinboro University of Pennsyl-MA  'B'            3:51.03    3:40.99   24  
     1) Wilkinson, Nicholas JR          2) O'Polka, Michael JR            
     3) Morazan, Jacobo SO              4) Beabout, Joshua SR             
       26.62    55.43    28.99  1:02.63    25.32    54.51    15.94    48.42
 16 University of Mount Union-LE  'B'                 3:43.25    3:43.57   22  
     1) Turnbull, Will FR               2) Evans, Seth SR                 
     3) Hoffman, Nickolas FR            4) Rogers, Logan SR               
       26.52    54.99    30.72  1:06.62    23.91    52.65    22.97    49.31
 17 Alderson Broaddus  'B'                            3:56.10    3:43.60   18  
     1) Shingledecker, Ty FR            2) Rodriguez, Jed SO              
     3) Cavanaugh, Brandon JR           4) Seidowski, Colin JR            
       26.88    55.37    29.14  1:02.60    24.89    55.43    23.56    50.20
 18 Malone University-LE  'B'                         4:01.76    4:12.58   14  
     1) Williams, Jeremy JR             2) Schmid, Collin FR              
     3) Moore, Zach FR                  4) Lenartowicz, Carl FR           
       32.27  1:05.68    32.93  1:11.34    27.39  1:01.81    25.06    53.75
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 10                    
 
  1. Case Western Reserve Univ.          427   2. Gannon University                   407
  3. Edinboro University of Pennsyl      340   4. Ohio Northern University          289.5
  5. College of Wooster                  260   6. University of Mount Union         259.5
  7. Westminster College                 199   8. Malone University                   127
  9. Chatham Swimming and Diving         108  10. Alderson Broaddus                    45
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 10                     
 
  1. Case Western Reserve Univ.          523   2. Ohio Northern University          344.5
  3. Gannon University                   344   4. Westminster College                 314
  5. Malone University                 282.5   6. Edinboro University of Pennsyl    264.5
  7. College of Wooster                153.5   8. University of Mount Union           134
  9. Alderson Broaddus                    76