Licensed to Case Western Reserve University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/24/2015 03:42 PM
                           CWRU vs. ONU - 1/24/2015                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    1:52.10   11  
     1) Laios, Cassandra T 18           2) Wilson, Ellie S 18             
     3) Pakradooni, Rebecca K 20        4) Eurich, Jenny T 18             
                  29.63     1:00.25 (30.62)     1:27.04 (26.79)     1:52.10 (25.06)
  2 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    1:55.65    4  
     1) Inkrott, Lindsey N 20           2) Veon, Sydney M 18              
     3) Zoeller, Ashley N 21            4) Brookens, Stephanie A 21       
                  29.83     1:01.34 (31.51)     1:30.82 (29.48)     1:55.65 (24.83)
  3 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    1:55.69    2  
     1) Loek, Rachael J 20              2) Cain, Brianna M 22             
     3) Moore, Inez M 19                4) Dessart, Abby L 18             
                  30.87     1:02.73 (31.86)     1:29.59 (26.86)     1:55.69 (26.10)
  4 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    2:03.25  
     1) Melody, Stacie E 19             2) Wheeler, Molly E 19            
     3) Mucher, Kasey E 19              4) Barlage, Abbey A 21            
                  31.96     1:06.94 (34.98)     1:37.03 (30.09)     2:03.25 (26.22)
  5 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x2:03.57  
     1) Krynicki, Jenna N 18            2) Mastrandrea, Sarah E 21        
     3) Johnson, Taylor N 18            4) Mufti, Selena L 19             
                  32.14     1:08.12 (35.98)     1:37.30 (29.18)     2:03.57 (26.27)
  6 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x2:04.44  
     1) Vogler, Allison M 21            2) Forsythe, Taylor A 20          
     3) Landis, Elizabeth C 20          4) Colevas, Sophia M 21           
                  32.01     1:06.30 (34.29)     1:37.07 (30.77)     2:04.44 (27.37)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    1:36.92   11  
     1) Bollinger, Andrew J 21          2) Kilbane, John T 18             
     3) Allen, Caleb L 21               4) Tam, Aaron C 20                
                  25.05       52.39 (27.34)     1:15.59 (23.20)     1:36.92 (21.33)
  2 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    1:38.33    4  
     1) Weibel, Drew E 20               2) Primachenko, Daniel 19         
     3) David, Alec R 21                4) Hudgins, Oliver E 18           
                  25.29       53.30 (28.01)     1:16.51 (23.21)     1:38.33 (21.82)
  3 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    1:40.15    2  
     1) Dauch, Gabe A 19                2) Luthman, Jason M 21            
     3) Raker, John S 19                4) Murphy, Mitchell J 20          
                  25.73       53.72 (27.99)     1:17.83 (24.11)     1:40.15 (22.32)
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x1:40.47  
     1) Jensen, Joe P 19                2) Kerbel, Elliott J 21           
     3) Haufler, Eric W 21              4) Seiler, John R 19              
                  26.89       54.95 (28.06)     1:11.06 (16.11)     1:40.47 (29.41)
  5 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    1:44.44  
     1) Oneill, Sean M 20               2) Krivanek, Kevin J 23           
     3) Trenary, Duggan K 18            4) Golba, Thomas B 19             
                  28.13       56.86 (28.73)     1:21.36 (24.50)     1:44.44 (23.08)
  6 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x1:44.66  
     1) Pierre, Tommy J 18              2) Howes, Andrew M 21             
     3) Smith, Logan T 18               4) Sederholm, Daniel R 21         
                  27.03       56.86 (29.83)     1:21.49 (24.63)     1:44.66 (23.17)
  7 Ohio Northern University-OH  'C'                       NT   x1:46.63  
     1) Franzoi, Spencer L 22           2) Kuhn, Braden J 18              
     3) Mullen, Joey K 20               4) Holke, Tanner M 18             
                  27.72       58.52 (30.80)     1:24.62 (26.10)     1:46.63 (22.01)
  8 Ohio Northern University-OH  'D'                       NT   x1:56.15  
     1) Barnes, Eric M 18               2) Willamowski, John R 21         
     3) Henderson, Kevin N 18           4) Ranck, Chip T 18               
                  30.41     1:00.79 (30.38)     1:29.77 (28.98)     1:56.15 (26.38)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Abby R             21 CWRU                      NT   11:18.24    9  
                  29.99     1:02.90 (32.91)     1:36.94 (34.04)     2:10.86 (33.92)
        2:45.20 (34.34)     3:19.22 (34.02)     3:53.95 (34.73)     4:28.17 (34.22)
        5:02.45 (34.28)     5:36.73 (34.28)     6:11.08 (34.35)     6:45.44 (34.36)
        7:19.97 (34.53)     7:54.14 (34.17)     8:28.70 (34.56)     9:02.75 (34.05)
        9:37.77 (35.02)    10:11.80 (34.03)    10:45.99 (34.19)    11:18.24 (32.25)
  2 Zoeller, Ashley N         21 Ohio Northern-OH          NT   11:25.19    4  
                  31.51     1:05.92 (34.41)     1:40.62 (34.70)     2:15.32 (34.70)
        2:50.03 (34.71)     3:25.15 (35.12)     4:00.04 (34.89)     4:34.79 (34.75)
        5:09.34 (34.55)     5:44.11 (34.77)     6:18.61 (34.50)     6:53.07 (34.46)
        7:27.47 (34.40)     8:01.92 (34.45)     8:36.79 (34.87)     9:11.15 (34.36)
        9:45.82 (34.67)    10:19.95 (34.13)    10:53.29 (33.34)    11:25.19 (31.90)
  3 Tingley, Brianna N        20 Ohio Northern-OH          NT   11:25.95    3  
                  31.24     1:05.20 (33.96)     1:39.87 (34.67)     2:14.48 (34.61)
        2:49.01 (34.53)     3:23.69 (34.68)     3:58.47 (34.78)     4:33.38 (34.91)
        5:08.15 (34.77)     5:42.78 (34.63)     6:17.19 (34.41)     6:51.80 (34.61)
        7:26.41 (34.61)     8:01.01 (34.60)     8:35.60 (34.59)     9:10.17 (34.57)
        9:44.85 (34.68)    10:19.09 (34.24)    10:53.04 (33.95)    11:25.95 (32.91)
  4 Gorski, Kaitlyn M         19 CWRU                      NT   11:37.94    2  
                  31.40     1:05.59 (34.19)     1:39.87 (34.28)     2:14.70 (34.83)
        2:49.89 (35.19)     3:25.16 (35.27)     4:00.38 (35.22)     4:35.95 (35.57)
        5:11.40 (35.45)     5:46.60 (35.20)     6:22.02 (35.42)     6:57.17 (35.15)
        7:32.23 (35.06)     8:07.74 (35.51)     8:43.41 (35.67)     9:18.45 (35.04)
        9:54.04 (35.59)    10:29.12 (35.08)    11:03.94 (34.82)    11:37.94 (34.00)
  5 Adkins, Erin A            21 Ohio Northern-OH          NT   11:44.97    1  
                  31.99     1:07.37 (35.38)     1:43.10 (35.73)     2:18.89 (35.79)
        2:54.68 (35.79)     3:30.31 (35.63)     4:05.96 (35.65)     4:41.30 (35.34)
        5:17.03 (35.73)     5:52.30 (35.27)     6:27.62 (35.32)     7:03.15 (35.53)
        7:38.40 (35.25)     8:13.80 (35.40)     8:49.41 (35.61)     9:24.84 (35.43)
       10:00.33 (35.49)    10:35.45 (35.12)    11:10.66 (35.21)    11:44.97 (34.31)
  6 Boluda, Emily A           19 CWRU                      NT   12:03.39  
                  32.11     1:06.39 (34.28)     1:41.46 (35.07)     2:16.82 (35.36)
        2:52.63 (35.81)     3:28.60 (35.97)     4:04.99 (36.39)     4:41.34 (36.35)
        5:17.74 (36.40)     5:54.27 (36.53)     6:30.83 (36.56)     7:07.34 (36.51)
        7:44.08 (36.74)     8:20.87 (36.79)     8:57.66 (36.79)     9:35.07 (37.41)
       10:12.20 (37.13)    10:49.64 (37.44)    11:27.20 (37.56)    12:03.39 (36.19)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Drew P          19 CWRU                      NT    9:57.18    9  
                  25.61       54.28 (28.67)     1:23.81 (29.53)     1:53.61 (29.80)
        2:23.23 (29.62)     2:53.27 (30.04)     3:23.32 (30.05)     3:53.40 (30.08)
        4:23.52 (30.12)     4:53.71 (30.19)     5:23.80 (30.09)     5:53.85 (30.05)
        6:24.10 (30.25)     6:54.67 (30.57)     7:25.37 (30.70)     7:55.84 (30.47)
        8:26.49 (30.65)     8:57.09 (30.60)     9:27.86 (30.77)     9:57.18 (29.32)
  2 Martin, Zach R            21 Ohio Northern-OH          NT   10:20.36    4  
                  27.39       57.21 (29.82)     1:27.93 (30.72)     1:59.09 (31.16)
        2:30.37 (31.28)     3:01.78 (31.41)     3:32.98 (31.20)     4:03.95 (30.97)
        4:36.03 (32.08)     5:09.02 (32.99)     5:39.94 (30.92)     6:10.99 (31.05)
        6:42.73 (31.74)     7:14.68 (31.95)     7:47.17 (32.49)     8:17.93 (30.76)
        8:50.01 (32.08)     9:20.45 (30.44)     9:51.64 (31.19)    10:20.36 (28.72)
  3 Alspaw, Jacob A           18 CWRU                      NT   10:34.99    3  
                  28.46       59.14 (30.68)     1:30.62 (31.48)     2:02.46 (31.84)
        2:34.17 (31.71)     3:06.22 (32.05)     3:37.95 (31.73)     4:09.99 (32.04)
        4:42.35 (32.36)     5:14.53 (32.18)     5:46.84 (32.31)     6:18.89 (32.05)
        6:51.29 (32.40)     7:23.52 (32.23)     7:55.51 (31.99)     8:27.78 (32.27)
        9:00.10 (32.32)     9:32.43 (32.33)    10:04.15 (31.72)    10:34.99 (30.84)
  4 Wolfson, David W          21 CWRU                      NT   10:39.73    2  
                  27.67       58.48 (30.81)     1:30.20 (31.72)     2:02.26 (32.06)
        2:34.54 (32.28)     3:07.04 (32.50)     3:39.01 (31.97)     4:11.29 (32.28)
        4:43.48 (32.19)     5:15.86 (32.38)     5:48.55 (32.69)     6:21.24 (32.69)
        6:53.71 (32.47)     7:26.38 (32.67)     7:58.88 (32.50)     8:31.34 (32.46)
        9:03.76 (32.42)     9:36.05 (32.29)    10:08.36 (32.31)    10:39.73 (31.37)
  5 Gomez del Campo, Felipe   21 CWRU                      NT  x10:54.61  
                  29.21     1:01.74 (32.53)     1:34.51 (32.77)     2:08.13 (33.62)
        2:41.31 (33.18)     3:13.77 (32.46)     3:46.48 (32.71)     4:18.90 (32.42)
        4:52.56 (33.66)     5:26.08 (33.52)     5:58.99 (32.91)     6:32.73 (33.74)
        7:05.81 (33.08)     7:38.64 (32.83)     8:11.71 (33.07)     8:44.53 (32.82)
        9:17.56 (33.03)     9:50.71 (33.15)    10:22.86 (32.15)    10:54.61 (31.75)
  6 Drake, Michael R          18 Ohio Northern-OH          NT   11:02.91    1  
                  29.01     1:01.09 (32.08)     1:33.88 (32.79)     2:06.63 (32.75)
        2:39.68 (33.05)     3:13.10 (33.42)     3:46.02 (32.92)     4:19.50 (33.48)
        4:52.62 (33.12)     5:26.40 (33.78)     6:00.48 (34.08)     6:33.87 (33.39)
        7:07.50 (33.63)     7:40.98 (33.48)     8:14.69 (33.71)     8:48.20 (33.51)
        9:22.24 (34.04)     9:56.36 (34.12)    10:29.75 (33.39)    11:02.91 (33.16)
  7 Mullen, Joey K            20 Ohio Northern-OH          NT   11:28.08  
                  29.88     1:03.34 (33.46)     1:37.17 (33.83)     2:11.38 (34.21)
        2:45.16 (33.78)     3:20.02 (34.86)     3:54.80 (34.78)     4:29.36 (34.56)
        5:04.14 (34.78)     5:39.33 (35.19)     6:14.55 (35.22)     6:49.27 (34.72)
        7:23.97 (34.70)     7:59.14 (35.17)     8:34.82 (35.68)     9:08.81 (33.99)
        9:43.82 (35.01)    10:19.02 (35.20)    10:54.10 (35.08)    11:28.08 (33.98)
  8 Ranck, Chip T             18 Ohio Northern-OH          NT  x11:51.98  
                  31.01     1:04.99 (33.98)     1:40.09 (35.10)     2:15.73 (35.64)
        2:51.16 (35.43)     3:26.95 (35.79)     4:02.68 (35.73)     4:38.98 (36.30)
        5:15.24 (36.26)     5:51.61 (36.37)     6:28.13 (36.52)     7:04.71 (36.58)
        7:41.30 (36.59)     8:18.09 (36.79)     8:54.81 (36.72)     9:30.89 (36.08)
       10:06.79 (35.90)    10:42.64 (35.85)    11:17.76 (35.12)    11:51.98 (34.22)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pakradooni, Rebecca K     20 CWRU                      NT    2:01.61    9  
                  28.54       59.53 (30.99)     1:30.98 (31.45)     2:01.61 (30.63)
  2 Brookens, Stephanie A     21 Ohio Northern-OH          NT    2:03.66    4  
                  28.61     1:00.94 (32.33)     1:33.90 (32.96)     2:03.66 (29.76)
  3 Dessart, Abby L           18 CWRU                      NT    2:04.65    3  
                  29.71     1:02.07 (32.36)     1:33.77 (31.70)     2:04.65 (30.88)
  4 Mufti, Selena L           19 CWRU                      NT    2:04.66    2  
                  28.95     1:01.16 (32.21)     1:33.23 (32.07)     2:04.66 (31.43)
  5 Hall, Dominique R         19 CWRU                      NT   x2:08.70  
                  29.29     1:01.21 (31.92)     1:34.65 (33.44)     2:08.70 (34.05)
  6 Sautter, Hailee M         19 Ohio Northern-OH          NT    2:09.90    1  
                  30.51     1:03.29 (32.78)     1:36.52 (33.23)     2:09.90 (33.38)
  7 Uhrin, Emily A            19 Ohio Northern-OH          NT    2:10.17  
                  30.33     1:03.51 (33.18)     1:37.21 (33.70)     2:10.17 (32.96)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tam, Aaron C              20 CWRU                      NT    1:44.42    9  
                  24.86       51.00 (26.14)     1:17.78 (26.78)     1:44.42 (26.64)
  2 Haufler, Eric W           21 CWRU                      NT    1:44.93    4  
                  24.97       51.82 (26.85)     1:18.80 (26.98)     1:44.93 (26.13)
  3 Henning, Andrew A         19 CWRU                      NT    1:47.80    3  
                  25.59       53.16 (27.57)     1:20.52 (27.36)     1:47.80 (27.28)
  4 Chen, Eric T              20 Ohio Northern-OH          NT    1:48.01    2  
                  25.63       53.61 (27.98)     1:21.24 (27.63)     1:48.01 (26.77)
  5 Arne, Jason M             21 CWRU                      NT   x1:49.57  
                  25.82       54.41 (28.59)     1:21.93 (27.52)     1:49.57 (27.64)
  6 Hoffman, Chris W          22 Ohio Northern-OH          NT    1:50.91    1  
                  25.26       53.64 (28.38)     1:22.59 (28.95)     1:50.91 (28.32)
  7 Pfeifer, Logan T          19 Ohio Northern-OH          NT    1:53.58  
                  25.59       53.80 (28.21)     1:22.98 (29.18)     1:53.58 (30.60)
  8 Holke, Tanner M           18 Ohio Northern-OH          NT   x1:58.64  
                  25.56       54.50 (28.94)     1:25.97 (31.47)     1:58.64 (32.67)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laios, Cassandra T        18 CWRU                      NT    1:03.95    9  
                  31.34     1:03.95 (32.61)                                        
  2 Colevas, Sophia M         21 CWRU                      NT    1:04.36    4  
                  31.19     1:04.36 (33.17)                                        
  3 Inkrott, Lindsey N        20 Ohio Northern-OH          NT    1:04.46    3  
                  31.61     1:04.46 (32.85)                                        
  4 Melody, Stacie E          19 Ohio Northern-OH          NT    1:08.22    2  
                  33.20     1:08.22 (35.02)                                        
  5 Vogler, Allison M         21 CWRU                      NT    1:08.47    1  
                  33.07     1:08.47 (35.40)                                        
  6 Krynicki, Jenna N         18 CWRU                      NT   x1:08.88  
                  33.41     1:08.88 (35.47)                                        
  7 Weaver, Missy C           20 Ohio Northern-OH          NT    1:14.00  
                  35.57     1:14.00 (38.43)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bollinger, Andrew J       21 CWRU                      NT      54.04    9  
                  26.09       54.04 (27.95)                                        
  2 Dauch, Gabe A             19 Ohio Northern-OH          NT      54.30    4  
                  26.76       54.30 (27.54)                                        
  3 Weibel, Drew E            20 CWRU                      NT      54.34    3  
                  26.31       54.34 (28.03)                                        
  4 Hudgins, Oliver E         18 CWRU                      NT      54.81    2  
                  26.96       54.81 (27.85)                                        
  5 Jensen, Joe P             19 CWRU                      NT     x57.38  
                  28.04       57.38 (29.34)                                        
  6 Oneill, Sean M            20 Ohio Northern-OH          NT      59.71    1  
                  29.05       59.71 (30.66)                                        
  7 Barnes, Eric M            18 Ohio Northern-OH          NT    1:04.61  
                  31.50     1:04.61 (33.11)                                        
  8 Henderson, Kevin N        18 Ohio Northern-OH          NT   x1:05.85  
                  32.22     1:05.85 (33.63)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ellie S           18 CWRU                      NT    1:07.87    9  
                  32.23     1:07.87 (35.64)                                        
  2 Cain, Brianna M           22 CWRU                      NT    1:10.87    4  
                  33.54     1:10.87 (37.33)                                        
  3 Veon, Sydney M            18 Ohio Northern-OH          NT    1:11.73    3  
                  33.02     1:11.73 (38.71)                                        
  4 Forsythe, Taylor A        20 CWRU                      NT    1:15.57    2  
                  35.87     1:15.57 (39.70)                                        
  5 Wheeler, Molly E          19 Ohio Northern-OH          NT    1:16.27    1  
                  36.90     1:16.27 (39.37)                                        
  6 Adkins, Erin A            21 Ohio Northern-OH          NT    1:16.42  
                  35.58     1:16.42 (40.84)                                        
  7 Manuck, Carolyn R         19 CWRU                      NT   x1:16.50  
                  35.74     1:16.50 (40.76)                                        
  8 Dempster, Maggie L        18 Ohio Northern-OH          NT   x1:24.99  
                  40.62     1:24.99 (44.37)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yeung, Aaron S            21 CWRU                      NT    1:01.27    9  
                  28.95     1:01.27 (32.32)                                        
  2 Kilbane, John T           18 CWRU                      NT    1:01.66    4  
                  28.99     1:01.66 (32.67)                                        
  3 Luthman, Jason M          21 Ohio Northern-OH          NT    1:01.88    3  
                  29.85     1:01.88 (32.03)                                        
  4 Primachenko, Daniel       19 CWRU                      NT    1:04.26    2  
                  29.96     1:04.26 (34.30)                                        
  5 Krivanek, Kevin J         23 Ohio Northern-OH          NT    1:04.67    1  
                  29.92     1:04.67 (34.75)                                        
  6 Franzoi, Spencer L        22 Ohio Northern-OH          NT    1:05.50  
                  30.25     1:05.50 (35.25)                                        
  7 Howes, Andrew M           21 CWRU                      NT   x1:06.29  
                  31.10     1:06.29 (35.19)                                        
  8 Golba, Thomas B           19 Ohio Northern-OH          NT   x1:08.94  
                  32.34     1:08.94 (36.60)                                        
 -- Pierre, Tommy J           18 CWRU                      NT   X1:03.04  
                  29.84     1:03.04 (33.20)                                        
 -- Maxian, Ondrej S          19 CWRU                      NT   X1:04.24  
                  30.55     1:04.24 (33.69)                                        
 -- Rose, Evan N              18 CWRU                      NT   X1:04.27  
                  30.66     1:04.27 (33.61)                                        
 -- Roeseler, Stefan A        19 CWRU                      NT   X1:04.28  
                  30.26     1:04.28 (34.02)                                        
 -- Lee, Justin P             18 CWRU                      NT   X1:04.95  
                  30.04     1:04.95 (34.91)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, MK K              19 CWRU                      NT    2:14.92    9  
                  29.51     1:03.14 (33.63)     1:38.58 (35.44)     2:14.92 (36.34)
  2 Johnson, Taylor N         18 CWRU                      NT    2:20.00    4  
                  30.31     1:05.83 (35.52)     1:43.06 (37.23)     2:20.00 (36.94)
  3 Landis, Elizabeth C       20 CWRU                      NT    2:27.98    3  
                  32.15     1:09.15 (37.00)     1:48.32 (39.17)     2:27.98 (39.66)
  4 Tingley, Brianna N        20 Ohio Northern-OH          NT    2:34.31    2  
                  33.94     1:13.42 (39.48)     1:54.21 (40.79)     2:34.31 (40.10)
  5 Mucher, Kasey E           19 Ohio Northern-OH          NT    2:35.45    1  
                  34.04     1:13.44 (39.40)     1:54.54 (41.10)     2:35.45 (40.91)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pang, Aaron Y             18 CWRU                      NT    1:55.82    9  
                  26.60       55.99 (29.39)     1:25.67 (29.68)     1:55.82 (30.15)
  2 Kizek, Dominic J          18 CWRU                      NT    1:59.26    4  
                  27.15       56.65 (29.50)     1:27.63 (30.98)     1:59.26 (31.63)
  3 Raker, John S             19 Ohio Northern-OH          NT    2:03.58    3  
                  26.15       56.33 (30.18)     1:29.13 (32.80)     2:03.58 (34.45)
  4 Pospisil, Nick M          21 CWRU                      NT    2:04.62    2  
                  26.51       57.87 (31.36)     1:30.73 (32.86)     2:04.62 (33.89)
  5 Petro, Tom W              18 CWRU                      NT   x2:08.24  
                  27.73       59.79 (32.06)     1:33.92 (34.13)     2:08.24 (34.32)
  6 Mullen, Joey K            20 Ohio Northern-OH          NT    2:12.00    1  
                  27.77     1:00.84 (33.07)     1:36.31 (35.47)     2:12.00 (35.69)
  7 Drake, Michael R          18 Ohio Northern-OH          NT    2:13.18  
                  29.02     1:01.96 (32.94)     1:37.30 (35.34)     2:13.18 (35.88)
  8 Trenary, Duggan K         18 Ohio Northern-OH          NT   x2:14.31  
                  27.82       59.36 (31.54)     1:35.32 (35.96)     2:14.31 (38.99)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Inez M             19 CWRU                      NT      25.49    9  
  2 Eurich, Jenny T           18 CWRU                      NT      25.51    4  
  3 Brookens, Stephanie A     21 Ohio Northern-OH          NT      25.62    3  
  4 Loek, Rachael J           20 CWRU                      NT      26.94    2  
  5 Barlage, Abbey A          21 Ohio Northern-OH          NT      26.97    1  
  6 Mastrandrea, Sarah E      21 CWRU                      NT     x27.19  
  7 Uhrin, Emily A            19 Ohio Northern-OH          NT      27.51  
  8 Sautter, Hailee M         19 Ohio Northern-OH          NT     x28.16  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerbel, Elliott J         21 CWRU                      NT      22.19    9  
  2 Pfeifer, Logan T          19 Ohio Northern-OH          NT      22.28    4  
  3 Seiler, John R            19 CWRU                      NT      22.50    2.5
  3 David, Alec R             21 CWRU                      NT      22.50    2.5
  5 Chen, Eric T              20 Ohio Northern-OH          NT      22.52    1  
  6 Allen, Caleb L            21 CWRU                      NT     x22.67  
  7 Murphy, Mitchell J        20 Ohio Northern-OH          NT      23.27  
  8 Barnes, Eric M            18 Ohio Northern-OH          NT     x25.95  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hortness, Brooke A        19 CWRU                      NP     187.45    9  
  2 Collopy, Jennifer R       20 Ohio Northern-OH          NP     136.30    4  
  3 Dempster, Maggie L        18 Ohio Northern-OH          NP     118.40    3  
  4 Pete, Danielle            19 Ohio Northern-OH          NP     118.00    2  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Connor R         20 CWRU                      NP     273.45    9  
  2 Holke, Tanner M           18 Ohio Northern-OH          NP     134.90    4  
  3 Kuhn, Braden J            18 Ohio Northern-OH          NP     125.70    3  
  4 Henderson, Kevin N        18 Ohio Northern-OH          NP     104.15    2  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eurich, Jenny T           18 CWRU                      NT      56.39    9  
                  27.39       56.39 (29.00)                                        
  2 Brookens, Stephanie A     21 Ohio Northern-OH          NT      57.21    4  
                  27.71       57.21 (29.50)                                        
  3 Zoeller, Ashley N         21 Ohio Northern-OH          NT      57.55    3  
                  28.03       57.55 (29.52)                                        
  4 Krynicki, Jenna N         18 CWRU                      NT      58.72    2  
                  28.25       58.72 (30.47)                                        
  5 Hall, Dominique R         19 CWRU                      NT      59.47    1  
                  28.57       59.47 (30.90)                                        
  6 Mastrandrea, Sarah E      21 CWRU                      NT   x1:00.36  
                  29.22     1:00.36 (31.14)                                        
  7 Barlage, Abbey A          21 Ohio Northern-OH          NT    1:00.64  
                  28.96     1:00.64 (31.68)                                        
  8 Uhrin, Emily A            19 Ohio Northern-OH          NT   x1:01.25  
                  29.40     1:01.25 (31.85)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeifer, Logan T          19 Ohio Northern-OH          NT      48.34    9  
                  23.56       48.34 (24.78)                                        
  2 Bollinger, Andrew J       21 CWRU                      NT      48.75    4  
                  23.67       48.75 (25.08)                                        
  3 Chen, Eric T              20 Ohio Northern-OH          NT      49.10    3  
                  23.91       49.10 (25.19)                                        
  4 Allen, Caleb L            21 CWRU                      NT      49.69    2  
                  24.06       49.69 (25.63)                                        
  5 Seiler, John R            19 CWRU                      NT      50.09    1  
                  24.15       50.09 (25.94)                                        
  6 Hoffman, Chris W          22 Ohio Northern-OH          NT      50.52  
                  24.15       50.52 (26.37)                                        
  7 Kerbel, Elliott J         21 CWRU                      NT     x50.62  
                  24.26       50.62 (26.36)                                        
  8 Golba, Thomas B           19 Ohio Northern-OH          NT     x52.20  
                  24.95       52.20 (27.25)                                        
 -- Pang, Aaron Y             18 CWRU                      NT     X50.48  
                  24.21       50.48 (26.27)                                        
 -- Sederholm, Daniel R       21 CWRU                      NT     X50.51  
                  24.11       50.51 (26.40)                                        
 -- Howes, Andrew M           21 CWRU                      NT     X51.67  
                  24.53       51.67 (27.14)                                        
 -- Petro, Tom W              18 CWRU                      NT     X52.13  
                  25.36       52.13 (26.77)                                        
 -- Lee, Justin P             18 CWRU                      NT     X52.21  
                  26.08       52.21 (26.13)                                        
 -- Gomez del Campo, Felipe   21 CWRU                      NT     X55.03  
                  26.38       55.03 (28.65)                                        
 -- Alspaw, Jacob A           18 CWRU                      NT     X55.51  
                  26.91       55.51 (28.60)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colevas, Sophia M         21 CWRU                      NT    2:16.09    9  
                  32.03     1:06.72 (34.69)     1:41.31 (34.59)     2:16.09 (34.78)
  2 Inkrott, Lindsey N        20 Ohio Northern-OH          NT    2:19.97    4  
                  33.26     1:08.59 (35.33)     1:44.30 (35.71)     2:19.97 (35.67)
  3 Laios, Cassandra T        18 CWRU                      NT    2:23.85    3  
                  33.59     1:10.91 (37.32)     1:48.55 (37.64)     2:23.85 (35.30)
  4 Mucher, Kasey E           19 Ohio Northern-OH          NT    2:27.67    2  
                  35.79     1:14.22 (38.43)     1:51.82 (37.60)     2:27.67 (35.85)
  5 Melody, Stacie E          19 Ohio Northern-OH          NT    2:27.69    1  
                  34.06     1:11.39 (37.33)     1:50.33 (38.94)     2:27.69 (37.36)
  6 Vogler, Allison M         21 CWRU                      NT    2:28.94  
                  34.53     1:12.44 (37.91)     1:51.29 (38.85)     2:28.94 (37.65)
  7 Boluda, Emily A           19 CWRU                      NT   x2:32.64  
                  35.63     1:14.04 (38.41)     1:53.50 (39.46)     2:32.64 (39.14)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hudgins, Oliver E         18 CWRU                      NT    1:58.50    9  
                  28.27       58.09 (29.82)     1:28.49 (30.40)     1:58.50 (30.01)
  2 Maxian, Ondrej S          19 CWRU                      NT    1:59.10    4  
                  28.78       58.82 (30.04)     1:28.95 (30.13)     1:59.10 (30.15)
  3 Weibel, Drew E            20 CWRU                      NT    2:00.44    3  
                  28.92       59.19 (30.27)     1:29.92 (30.73)     2:00.44 (30.52)
  4 Dauch, Gabe A             19 Ohio Northern-OH          NT    2:01.26    2  
                  29.20     1:00.49 (31.29)     1:31.40 (30.91)     2:01.26 (29.86)
  5 Jensen, Joe P             19 CWRU                      NT   x2:07.97  
                  29.56     1:01.65 (32.09)     1:34.66 (33.01)     2:07.97 (33.31)
  6 Oneill, Sean M            20 Ohio Northern-OH          NT    2:10.36    1  
                  29.87     1:02.91 (33.04)     1:37.51 (34.60)     2:10.36 (32.85)
  7 Trenary, Duggan K         18 Ohio Northern-OH          NT    2:17.68  
                  32.09     1:07.21 (35.12)     1:43.13 (35.92)     2:17.68 (34.55)
  8 Martin, Zach R            21 Ohio Northern-OH          NT   x2:24.61  
                  33.32     1:09.17 (35.85)     1:46.76 (37.59)     2:24.61 (37.85)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ellie S           18 CWRU                      NT    2:29.45    9  
                  34.03     1:11.50 (37.47)     1:50.44 (38.94)     2:29.45 (39.01)
  2 Veon, Sydney M            18 Ohio Northern-OH          NT    2:36.47    4  
                  34.57     1:14.13 (39.56)     1:55.24 (41.11)     2:36.47 (41.23)
  3 Miller, MK K              19 CWRU                      NT    2:39.53    3  
                  36.10     1:16.85 (40.75)     1:58.57 (41.72)     2:39.53 (40.96)
  4 Forsythe, Taylor A        20 CWRU                      NT    2:40.38    2  
                  36.59     1:17.42 (40.83)     1:58.98 (41.56)     2:40.38 (41.40)
  5 Manuck, Carolyn R         19 CWRU                      NT   x2:44.14  
                  38.03     1:19.09 (41.06)     2:01.30 (42.21)     2:44.14 (42.84)
  6 Adkins, Erin A            21 Ohio Northern-OH          NT    2:44.62    1  
                  36.54     1:18.99 (42.45)     2:02.19 (43.20)     2:44.62 (42.43)
  7 Weaver, Missy C           20 Ohio Northern-OH          NT    2:48.28  
                  38.81     1:21.00 (42.19)     2:05.39 (44.39)     2:48.28 (42.89)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yeung, Aaron S            21 CWRU                      NT    2:14.68    9  
                  31.02     1:05.27 (34.25)     1:39.70 (34.43)     2:14.68 (34.98)
  2 Luthman, Jason M          21 Ohio Northern-OH          NT    2:19.41    4  
                  32.26     1:07.93 (35.67)     1:44.09 (36.16)     2:19.41 (35.32)
  3 Rose, Evan N              18 CWRU                      NT    2:20.44    3  
                  32.21     1:07.82 (35.61)     1:44.19 (36.37)     2:20.44 (36.25)
  4 Franzoi, Spencer L        22 Ohio Northern-OH          NT    2:22.10    2  
                  31.92     1:08.11 (36.19)     1:44.73 (36.62)     2:22.10 (37.37)
  5 Roeseler, Stefan A        19 CWRU                      NT    2:23.95    1  
                  32.30     1:09.16 (36.86)     1:46.86 (37.70)     2:23.95 (37.09)
  6 Primachenko, Daniel       19 CWRU                      NT   x2:24.78  
                  32.01     1:09.19 (37.18)     1:46.90 (37.71)     2:24.78 (37.88)
  7 Krivanek, Kevin J         23 Ohio Northern-OH          NT    2:25.86  
                  32.55     1:09.85 (37.30)     1:48.64 (38.79)     2:25.86 (37.22)
  8 Willamowski, John R       21 Ohio Northern-OH          NT   x2:35.76  
                  33.93     1:14.03 (40.10)     1:55.30 (41.27)     2:35.76 (40.46)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Abby R             21 CWRU                      NT    5:30.38    9  
                  29.51     1:02.15 (32.64)     1:35.53 (33.38)     2:09.15 (33.62)
        2:42.59 (33.44)     3:16.37 (33.78)     3:50.42 (34.05)     4:24.19 (33.77)
        4:57.88 (33.69)     5:30.38 (32.50)                                        
  2 Mufti, Selena L           19 CWRU                      NT    5:35.36    4  
                  29.89     1:03.15 (33.26)     1:37.51 (34.36)     2:11.98 (34.47)
        2:46.38 (34.40)     3:20.94 (34.56)     3:54.99 (34.05)     4:28.87 (33.88)
        5:03.03 (34.16)     5:35.36 (32.33)                                        
  3 Zoeller, Ashley N         21 Ohio Northern-OH          NT    5:35.46    3  
                  30.41     1:03.38 (32.97)     1:37.46 (34.08)     2:12.00 (34.54)
        2:46.55 (34.55)     3:21.26 (34.71)     3:56.01 (34.75)     4:30.28 (34.27)
        5:03.97 (33.69)     5:35.46 (31.49)                                        
  4 Gorski, Kaitlyn M         19 CWRU                      NT    5:36.40    2  
                  31.53     1:05.40 (33.87)     1:39.82 (34.42)     2:14.23 (34.41)
        2:48.57 (34.34)     3:22.86 (34.29)     3:57.09 (34.23)     4:31.34 (34.25)
        5:04.45 (33.11)     5:36.40 (31.95)                                        
  5 Dessart, Abby L           18 CWRU                      NT   x5:40.45  
                  31.13     1:05.12 (33.99)     1:39.94 (34.82)     2:15.34 (35.40)
        2:50.40 (35.06)     3:25.12 (34.72)     4:00.06 (34.94)     4:34.46 (34.40)
        5:07.98 (33.52)     5:40.45 (32.47)                                        
  6 Sautter, Hailee M         19 Ohio Northern-OH          NT    5:50.15    1  
                  31.72     1:05.74 (34.02)     1:40.61 (34.87)     2:16.01 (35.40)
        2:51.64 (35.63)     3:27.10 (35.46)     4:02.99 (35.89)     4:39.04 (36.05)
        5:15.12 (36.08)     5:50.15 (35.03)                                        
  7 Tingley, Brianna N        20 Ohio Northern-OH          NT    5:55.58  
                  31.96     1:07.48 (35.52)     1:43.42 (35.94)     2:19.68 (36.26)
        2:55.74 (36.06)     3:31.94 (36.20)     4:08.29 (36.35)     4:44.28 (35.99)
        5:20.24 (35.96)     5:55.58 (35.34)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Drew P          19 CWRU                      NT    4:46.04    9  
                  25.36       53.73 (28.37)     1:22.74 (29.01)     1:51.95 (29.21)
        2:21.25 (29.30)     2:50.45 (29.20)     3:19.85 (29.40)     3:49.04 (29.19)
        4:18.01 (28.97)     4:46.04 (28.03)                                        
  2 Henning, Andrew A         19 CWRU                      NT    5:00.28    4  
                  27.06       56.66 (29.60)     1:27.14 (30.48)     1:57.55 (30.41)
        2:27.58 (30.03)     2:57.59 (30.01)     3:28.03 (30.44)     3:58.63 (30.60)
        4:29.84 (31.21)     5:00.28 (30.44)                                        
  3 Martin, Zach R            21 Ohio Northern-OH          NT    5:00.76    3  
                  26.80       55.70 (28.90)     1:25.55 (29.85)     1:56.12 (30.57)
        2:27.25 (31.13)     2:58.97 (31.72)     3:30.83 (31.86)     4:01.00 (30.17)
        4:32.40 (31.40)     5:00.76 (28.36)                                        
  4 Arne, Jason M             21 CWRU                      NT    5:02.11    2  
                  28.09       59.10 (31.01)     1:29.96 (30.86)     2:01.69 (31.73)
        2:33.42 (31.73)     3:04.56 (31.14)     3:34.07 (29.51)     4:03.69 (29.62)
        4:32.95 (29.26)     5:02.11 (29.16)                                        
  5 Hoffman, Chris W          22 Ohio Northern-OH          NT    5:05.23    1  
                  26.88       57.02 (30.14)     1:27.70 (30.68)     1:58.87 (31.17)
        2:30.41 (31.54)     3:01.76 (31.35)     3:33.58 (31.82)     4:04.88 (31.30)
        4:35.93 (31.05)     5:05.23 (29.30)                                        
  6 Wolfson, David W          21 CWRU                      NT   x5:07.12  
                  27.60       57.70 (30.10)     1:28.41 (30.71)     1:59.42 (31.01)
        2:30.28 (30.86)     3:01.66 (31.38)     3:33.52 (31.86)     4:05.12 (31.60)
        4:36.74 (31.62)     5:07.12 (30.38)                                        
  7 Raker, John S             19 Ohio Northern-OH          NT    5:07.36  
                  25.85       54.94 (29.09)     1:25.51 (30.57)     1:56.74 (31.23)
        2:27.74 (31.00)     2:59.01 (31.27)     3:30.75 (31.74)     4:03.42 (32.67)
        4:35.87 (32.45)     5:07.36 (31.49)                                        
  8 Drake, Michael R          18 Ohio Northern-OH          NT   x5:28.95  
                  29.54     1:01.86 (32.32)     1:35.21 (33.35)     2:08.86 (33.65)
        2:42.48 (33.62)     3:15.80 (33.32)     3:49.23 (33.43)     4:22.86 (33.63)
        4:56.46 (33.60)     5:28.95 (32.49)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pakradooni, Rebecca K     20 CWRU                      NT      59.99    9  
                  28.67       59.99 (31.32)                                        
  2 Moore, Inez M             19 CWRU                      NT    1:01.46    4  
                  28.14     1:01.46 (33.32)                                        
  3 Loek, Rachael J           20 CWRU                      NT    1:04.09    3  
                  30.50     1:04.09 (33.59)                                        
  4 Mucher, Kasey E           19 Ohio Northern-OH          NT    1:08.63    2  
                  31.78     1:08.63 (36.85)                                        
  5 Wheeler, Molly E          19 Ohio Northern-OH          NT    1:08.68    1  
                  31.41     1:08.68 (37.27)                                        
  6 Dempster, Maggie L        18 Ohio Northern-OH          NT    1:12.32  
                  34.96     1:12.32 (37.36)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tam, Aaron C              20 CWRU                      NT      51.69    9  
                  24.54       51.69 (27.15)                                        
  2 Haufler, Eric W           21 CWRU                      NT      52.01    4  
                  24.27       52.01 (27.74)                                        
  3 David, Alec R             21 CWRU                      NT      52.97    3  
                  24.64       52.97 (28.33)                                        
  4 Smith, Logan T            18 CWRU                      NT     x54.16  
                  25.44       54.16 (28.72)                                        
  5 Oneill, Sean M            20 Ohio Northern-OH          NT      55.19    2  
                  26.37       55.19 (28.82)                                        
  6 Trenary, Duggan K         18 Ohio Northern-OH          NT      56.66    1  
                  26.30       56.66 (30.36)                                        
  7 Murphy, Mitchell J        20 Ohio Northern-OH          NT      58.30  
                  27.26       58.30 (31.04)                                        
  8 Mullen, Joey K            20 Ohio Northern-OH          NT     x59.19  
                  27.36       59.19 (31.83)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hortness, Brooke A        19 CWRU                      NP     198.85    9  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Connor R         20 CWRU                      NP     273.00    9  
  2 Kuhn, Braden J            18 Ohio Northern-OH          NP     119.25    4  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, MK K              19 CWRU                      NT    2:19.51    9  
                  29.76     1:05.85 (36.09)     1:46.48 (40.63)     2:19.51 (33.03)
  2 Johnson, Taylor N         18 CWRU                      NT    2:19.85    4  
                  30.12     1:07.11 (36.99)     1:48.23 (41.12)     2:19.85 (31.62)
  3 Wheeler, Molly E          19 Ohio Northern-OH          NT    2:26.32    3  
                  33.66     1:11.28 (37.62)     1:53.20 (41.92)     2:26.32 (33.12)
  4 Melody, Stacie E          19 Ohio Northern-OH          NT    2:27.30    2  
                  32.71     1:09.83 (37.12)     1:54.56 (44.73)     2:27.30 (32.74)
  5 Landis, Elizabeth C       20 CWRU                      NT    2:29.57    1  
                  31.46     1:10.80 (39.34)     1:54.71 (43.91)     2:29.57 (34.86)
  6 Veon, Sydney M            18 Ohio Northern-OH          NT    2:30.20  
                  33.47     1:13.46 (39.99)     1:55.43 (41.97)     2:30.20 (34.77)
  7 Weaver, Missy C           20 Ohio Northern-OH          NT   x2:41.01  
                  35.25     1:15.28 (40.03)     2:01.83 (46.55)     2:41.01 (39.18)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pang, Aaron Y             18 CWRU                      NT    1:58.95    9  
                  25.49       55.83 (30.34)     1:31.13 (35.30)     1:58.95 (27.82)
  2 Dauch, Gabe A             19 Ohio Northern-OH          NT    2:02.26    4  
                  25.97       58.81 (32.84)     1:34.60 (35.79)     2:02.26 (27.66)
  3 Yeung, Aaron S            21 CWRU                      NT    2:05.06    3  
                  26.44       58.94 (32.50)     1:34.70 (35.76)     2:05.06 (30.36)
  4 Kizek, Dominic J          18 CWRU                      NT    2:05.08    2  
                  26.72       58.68 (31.96)     1:37.05 (38.37)     2:05.08 (28.03)
  5 Pospisil, Nick M          21 CWRU                      NT   x2:06.60  
                  26.19       58.43 (32.24)     1:36.30 (37.87)     2:06.60 (30.30)
  6 Franzoi, Spencer L        22 Ohio Northern-OH          NT    2:09.27    1  
                  28.39     1:01.57 (33.18)     1:38.73 (37.16)     2:09.27 (30.54)
  7 Raker, John S             19 Ohio Northern-OH          NT    2:10.01  
                  26.70     1:01.00 (34.30)     1:38.95 (37.95)     2:10.01 (31.06)
  8 Luthman, Jason M          21 Ohio Northern-OH          NT   x2:12.41  
                  29.02     1:04.82 (35.80)     1:40.71 (35.89)     2:12.41 (31.70)
 -- Pierre, Tommy J           18 CWRU                      NT   X1:59.07  
                  26.27       55.74 (29.47)     1:30.60 (34.86)     1:59.07 (28.47)
 -- Maxian, Ondrej S          19 CWRU                      NT   X2:06.13  
                  29.39     1:00.89 (31.50)     1:37.55 (36.66)     2:06.13 (28.58)
 -- Smith, Logan T            18 CWRU                      NT   X2:06.55  
                  27.05     1:02.19 (35.14)     1:39.75 (37.56)     2:06.55 (26.80)
 -- Rose, Evan N              18 CWRU                      NT   X2:10.76  
                  28.70     1:03.02 (34.32)     1:40.16 (37.14)     2:10.76 (30.60)
 -- Kilbane, John T           18 CWRU                      NT   X2:11.40  
                  29.01     1:02.64 (33.63)     1:40.04 (37.40)     2:11.40 (31.36)
 -- Roeseler, Stefan A        19 CWRU                      NT   X2:12.62  
                  28.85     1:04.65 (35.80)     1:43.46 (38.81)     2:12.62 (29.16)
 -- Alspaw, Jacob A           18 CWRU                      NT   X2:17.06  
                  29.18     1:02.28 (33.10)     1:46.96 (44.68)     2:17.06 (30.10)
 -- Lee, Justin P             18 CWRU                      NT        XDQ  
                  29.02     1:06.93 (37.91)     1:45.24 (38.31)          DQ (31.56)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    3:46.15   11  
     1) Wilson, Ellie S 18              2) Moore, Inez M 19               
     3) Eurich, Jenny T 18              4) Pakradooni, Rebecca K 20       
                  26.81       55.93 (55.93)     1:22.68 (26.75)     1:52.36 (56.43)
        2:19.82 (27.46)     2:49.93 (57.57)     3:16.97 (27.04)     3:46.15 (56.22)
  2 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    3:53.92    4  
     1) Mufti, Selena L 19              2) Loek, Rachael J 20             
     3) Krynicki, Jenna N 18            4) Dessart, Abby L 18             
                  28.21       58.43 (58.43)     1:26.46 (28.03)     1:57.68 (59.25)
        2:25.01 (27.33)     2:55.66 (57.98)     3:23.22 (27.56)     3:53.92 (58.26)
  3 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    4:00.70    2  
     1) Barlage, Abbey A 21             2) Sautter, Hailee M 19           
     3) Uhrin, Emily A 19               4) Inkrott, Lindsey N 20          
                  28.53   1:01.15 (1:01.15)     1:29.44 (28.29)   2:01.68 (1:00.53)
        2:30.18 (28.50)   3:02.40 (1:00.72)     3:30.23 (27.83)     4:00.70 (58.30)
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x4:01.73  
     1) Colevas, Sophia M 21            2) Cain, Brianna M 22             
     3) Glenn, Abby R 21                4) Mastrandrea, Sarah E 21        
                  28.98   1:00.86 (1:00.86)     1:30.25 (29.39)   2:02.01 (1:01.15)
        2:30.78 (28.77)   3:02.05 (1:00.04)     3:30.17 (28.12)     4:01.73 (59.68)
  5 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x4:03.46  
     1) Laios, Cassandra T 18           2) Manuck, Carolyn R 19           
     3) Forsythe, Taylor A 20           4) Hall, Dominique R 19           
                  27.42       57.10 (57.10)     1:26.97 (29.87)   2:00.46 (1:03.36)
        2:30.12 (29.66)   3:04.26 (1:03.80)     3:31.87 (27.61)     4:03.46 (59.20)
  6 Case Western Reserve Univ.  'E'                        NT   x4:12.34  
     1) Vogler, Allison M 21            2) Gorski, Kaitlyn M 19           
     3) Boluda, Emily A 19              4) Landis, Elizabeth C 20         
                  30.61   1:04.36 (1:04.36)     1:34.08 (29.72)   2:06.93 (1:02.57)
        2:36.82 (29.89)   3:09.56 (1:02.63)     3:39.01 (29.45)   4:12.34 (1:02.78)
  7 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    4:22.34  
     1) Adkins, Erin A 21               2) Dempster, Maggie L 18          
     3) Weaver, Missy C 20              4) Tingley, Brianna N 20          
                  29.93   1:02.75 (1:02.75)     1:34.23 (31.48)   2:09.29 (1:06.54)
        2:40.18 (30.89)   3:16.40 (1:07.11)     3:47.47 (31.07)   4:22.34 (1:05.94)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    3:09.88   11  
     1) Tam, Aaron C 20                 2) Hudgins, Oliver E 18           
     3) Allen, Caleb L 21               4) Haufler, Eric W 21             
                  23.30       47.20 (47.20)     1:09.82 (22.62)     1:34.12 (46.92)
        1:57.43 (23.31)     2:22.68 (48.56)     2:44.99 (22.31)     3:09.88 (47.20)
  2 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    3:15.26    4  
     1) Chen, Eric T 20                 2) Hoffman, Chris W 22            
     3) Murphy, Mitchell J 20           4) Pfeifer, Logan T 19            
                  23.38       48.86 (48.86)     1:11.87 (23.01)     1:38.32 (49.46)
        2:01.75 (23.43)     2:27.86 (49.54)     2:50.52 (22.66)     3:15.26 (47.40)
  3 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    3:17.92    2  
     1) David, Alec R 21                2) Arne, Jason M 21               
     3) Seiler, John R 19               4) Bollinger, Andrew J 21         
                  23.89       49.97 (49.97)     1:13.98 (24.01)     1:40.84 (50.87)
        2:04.36 (23.52)     2:30.35 (49.51)     2:52.74 (22.39)     3:17.92 (47.57)
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x3:25.46  
     1) Hamilton, Drew P 19             2) Sederholm, Daniel R 21         
     3) Henning, Andrew A 19            4) Gomez del Campo, Felipe 21     
                  23.69       49.04 (49.04)     1:12.92 (23.88)     1:39.44 (50.40)
        2:04.17 (24.73)     2:30.47 (51.03)     2:56.62 (26.15)     3:25.46 (54.99)
  5 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x3:29.92  
     1) Wolfson, David W 21             2) Petro, Tom W 18                
     3) Kizek, Dominic J 18             4) Pospisil, Nick M 21            
                  25.49       52.99 (52.99)     1:18.10 (25.11)     1:46.00 (53.01)
        2:10.71 (24.71)     2:38.29 (52.29)     3:02.09 (23.80)     3:29.92 (51.63)
  6 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    3:36.41  
     1) Holke, Tanner M 18              2) Golba, Thomas B 19             
     3) Henderson, Kevin N 18           4) Krivanek, Kevin J 23           
                  24.66       52.54 (52.54)     1:16.36 (23.82)     1:44.82 (52.28)
        2:12.75 (27.93)     2:42.58 (57.76)     3:07.89 (25.31)     3:36.41 (53.83)
  7 Ohio Northern University-OH  'C'                       NT   x3:45.52  
     1) Drake, Michael R 18             2) Barnes, Eric M 18              
     3) Ranck, Chip T 18                4) Willamowski, John R 21         
                  26.35       55.44 (55.44)     1:22.42 (26.98)     1:51.89 (56.45)
        2:19.60 (27.71)     2:50.83 (58.94)     3:16.21 (25.38)     3:45.52 (54.69)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Case Western Reserve Univ.          214   2. Ohio Northern University             75
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Case Western Reserve Univ.          215   2. Ohio Northern University             78