Licensed to Case Western Reserve University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/19/2013 04:14 PM
             Case Western Reserve v. Allegheny College - 1/19/2013             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    4:10.19   11  
     1) Loek, Rachael J 18              2) Cain, Brianna M 20             
     3) Pakradooni, Rebecca K 18        4) Dillione, Maggie R 21          
                  30.98   1:05.12 (1:05.12)     1:37.67 (32.55)   2:15.73 (1:10.61)
        2:43.29 (27.56)   3:15.80 (1:00.07)     3:41.51 (25.71)     4:10.19 (54.39)
  2 Allegheny College-AM  'A'                              NT    4:15.88    4  
     1) Wieckowska, Joanna 21           2) Krowitz, Lauren M 21           
     3) Herlitzka, Alison M 18          4) Walsh, Kaitlin M 18            
                  30.60   1:03.51 (1:03.51)     1:36.61 (33.10)   2:15.27 (1:11.76)
        2:44.53 (29.26)   3:19.84 (1:04.57)     3:46.02 (26.18)     4:15.88 (56.04)
  3 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    4:24.27    2  
     1) Madalena, Kathryn M 20          2) Payne, Krysta 22               
     3) Colevas, Sophia M 19            4) Thompson, Nicole L 18          
                  31.63   1:05.80 (1:05.80)     1:40.80 (35.00)   2:20.42 (1:14.62)
        2:50.04 (29.62)   3:27.30 (1:06.88)     3:53.27 (25.97)     4:24.27 (56.97)
  4 Allegheny College-AM  'B'                              NT    4:27.40  
     1) Jones, Blake M 18               2) Schneider, Kali Rae R 18       
     3) Durot, Molly M 22               4) Izzo, Mia C 19                 
                  33.75   1:10.80 (1:10.80)     1:45.14 (34.34)   2:24.50 (1:13.70)
        2:53.89 (29.39)   3:27.90 (1:03.40)     3:56.10 (28.20)     4:27.40 (59.50)
  5 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x4:38.38  
     1) Vogler, Allison M 19            2) McKee, Kristen A 21            
     3) Landis, Elizabeth C 18          4) Mastrandrea, Sarah E 19        
                  33.14   1:09.33 (1:09.33)     1:46.60 (37.27)   2:29.33 (1:20.00)
        3:00.64 (31.31)   3:38.45 (1:09.12)     4:06.95 (28.50)     4:38.38 (59.93)
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    3:32.53   11  
     1) Bollinger, Andrew J 19          2) Nickley, Sean D 20             
     3) Haufler, Eric W 19              4) Hudgins, Heath H 20            
                  25.73       53.94 (53.94)     1:21.20 (27.26)     1:53.07 (59.13)
        2:16.91 (23.84)     2:44.54 (51.47)     3:07.09 (22.55)     3:32.53 (47.99)
  2 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    3:39.84    4  
     1) Haufler, Alex F 19              2) Tepe, Kyle P 22                
     3) David, Alec R 19                4) McHenry, Scott M 20            
                  26.31       54.81 (54.81)     1:23.11 (28.30)   1:57.22 (1:02.41)
        2:22.30 (25.08)     2:51.57 (54.35)     3:14.35 (22.78)     3:39.84 (48.27)
  3 Allegheny College-AM  'A'                              NT    3:41.17    2  
     1) Wassell, Teddy C 19             2) Bean, Andrew 22                
     3) Csumitta, Brian D 20            4) Intrieri, Brandon M 21         
                  26.23       54.82 (54.82)     1:23.32 (28.50)   1:57.54 (1:02.72)
        2:22.55 (25.01)     2:52.34 (54.80)     3:15.22 (22.88)     3:41.17 (48.83)
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x3:42.50  
     1) Weibel, Drew E 18               2) Corcoran, Sean R 21            
     3) Roznai, Alex M 19               4) Allen, Caleb L 19              
                  26.64       55.72 (55.72)     1:24.96 (29.24)   1:58.73 (1:03.01)
        2:23.82 (25.09)     2:53.47 (54.74)     3:16.56 (23.09)     3:42.50 (49.03)
  5 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x3:52.12  
     1) Petersen, Kyle K 20             2) Yeung, Aaron S 19              
     3) Pospisil, Nick M 19             4) Wolfson, David W 19            
                  28.75       59.62 (59.62)     1:29.54 (29.92)   2:04.11 (1:04.49)
        2:29.46 (25.35)     2:59.42 (55.31)     3:24.77 (25.35)     3:52.12 (52.70)
  6 Allegheny College-AM  'B'                              NT    4:01.04  
     1) Crooks, Kevin P 19              2) Retta, David A 18              
     3) Grigsby, Kyle J 19              4) Richman, Grant S 19            
                  27.61       57.26 (57.26)     1:28.93 (31.67)   2:05.73 (1:08.47)
        2:34.33 (28.60)   3:07.76 (1:02.03)     3:32.51 (24.75)     4:01.04 (53.28)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durot, Molly M            22 Allegheny-AM              NT   11:10.15    9  
                  31.19     1:04.99 (33.80)     1:39.28 (34.29)     2:13.39 (34.11)
        2:47.68 (34.29)     3:21.53 (33.85)     3:55.25 (33.72)     4:29.06 (33.81)
        5:02.72 (33.66)     5:36.21 (33.49)     6:09.77 (33.56)     6:43.45 (33.68)
        7:17.36 (33.91)     7:50.85 (33.49)     8:24.33 (33.48)     8:57.59 (33.26)
        9:31.25 (33.66)    10:04.50 (33.25)    10:38.08 (33.58)    11:10.15 (32.07)
  2 Gunderman, Grace C        19 CASE                      NT   11:31.76    4  
                  31.24     1:05.54 (34.30)     1:40.24 (34.70)     2:14.49 (34.25)
        2:49.23 (34.74)     3:24.14 (34.91)     3:59.09 (34.95)     4:33.79 (34.70)
        5:08.71 (34.92)     5:43.40 (34.69)     6:17.91 (34.51)     6:52.67 (34.76)
        7:27.11 (34.44)     8:01.82 (34.71)     8:36.59 (34.77)     9:11.70 (35.11)
        9:46.75 (35.05)    10:21.62 (34.87)    10:56.85 (35.23)    11:31.76 (34.91)
  3 Beers, Jamie P            20 Allegheny-AM              NT   11:41.98    3  
                  32.43     1:07.37 (34.94)     1:43.41 (36.04)     2:19.38 (35.97)
        2:55.03 (35.65)     3:30.69 (35.66)     4:06.49 (35.80)     4:42.20 (35.71)
        5:18.04 (35.84)     5:53.84 (35.80)     6:29.04 (35.20)     7:04.46 (35.42)
        7:39.60 (35.14)     8:14.59 (34.99)     8:49.66 (35.07)     9:24.44 (34.78)
        9:59.24 (34.80)    10:33.74 (34.50)    11:08.18 (34.44)    11:41.98 (33.80)
  4 Dowling, Jackie A         19 CASE                      NT   11:48.99    2  
                  32.44     1:07.60 (35.16)     1:42.92 (35.32)     2:18.77 (35.85)
        2:54.90 (36.13)     3:31.15 (36.25)     4:07.28 (36.13)     4:43.66 (36.38)
        5:19.33 (35.67)     5:54.82 (35.49)     6:30.73 (35.91)     7:06.76 (36.03)
        7:42.44 (35.68)     8:18.09 (35.65)     8:53.55 (35.46)     9:29.03 (35.48)
       10:04.64 (35.61)    10:39.65 (35.01)    11:14.95 (35.30)    11:48.99 (34.04)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Matt R          20 CASE                      NT   10:21.44    9  
                  28.33       59.22 (30.89)     1:30.26 (31.04)     2:01.42 (31.16)
        2:32.60 (31.18)     3:03.82 (31.22)     3:35.15 (31.33)     4:06.23 (31.08)
        4:37.72 (31.49)     5:09.09 (31.37)     5:40.38 (31.29)     6:12.06 (31.68)
        6:43.50 (31.44)     7:14.71 (31.21)     7:46.14 (31.43)     8:17.45 (31.31)
        8:48.66 (31.21)     9:19.83 (31.17)     9:50.80 (30.97)    10:21.44 (30.64)
  2 Crooks, Kevin P           19 Allegheny-AM              NT   10:23.77    4  
                  28.76     1:00.15 (31.39)     1:31.81 (31.66)     2:03.67 (31.86)
        2:35.00 (31.33)     3:06.19 (31.19)     3:37.70 (31.51)     4:09.42 (31.72)
        4:40.82 (31.40)     5:12.39 (31.57)     5:42.64 (30.25)     6:14.27 (31.63)
        6:46.11 (31.84)     7:17.86 (31.75)     7:49.36 (31.50)     8:20.90 (31.54)
        8:52.47 (31.57)     9:23.77 (31.30)     9:54.88 (31.11)    10:23.77 (28.89)
  3 Petersen, Karch T         20 CASE                      NT   10:28.61    3  
                  28.13       59.51 (31.38)     1:30.55 (31.04)     2:02.25 (31.70)
        2:34.14 (31.89)     3:05.40 (31.26)     3:37.38 (31.98)     4:09.47 (32.09)
        4:40.89 (31.42)     5:12.65 (31.76)     5:44.57 (31.92)     6:16.36 (31.79)
        6:47.79 (31.43)     7:19.77 (31.98)     7:51.32 (31.55)     8:23.05 (31.73)
        8:54.86 (31.81)     9:26.43 (31.57)     9:57.94 (31.51)    10:28.61 (30.67)
  4 Grigsby, Kyle J           19 Allegheny-AM              NT   10:35.47    2  
                  28.93     1:00.17 (31.24)     1:31.67 (31.50)     2:03.16 (31.49)
        2:35.41 (32.25)     3:07.73 (32.32)     3:39.64 (31.91)     4:11.55 (31.91)
        4:44.19 (32.64)     5:16.46 (32.27)     5:48.70 (32.24)     6:20.76 (32.06)
        6:52.84 (32.08)     7:24.58 (31.74)     7:56.45 (31.87)     8:28.54 (32.09)
        9:00.63 (32.09)     9:32.50 (31.87)    10:04.16 (31.66)    10:35.47 (31.31)
  5 Arne, Jason M             19 CASE                      NT   10:47.12    1  
                  27.63       58.27 (30.64)     1:29.84 (31.57)     2:01.66 (31.82)
        2:33.42 (31.76)     3:05.89 (32.47)     3:38.02 (32.13)     4:10.33 (32.31)
        4:42.56 (32.23)     5:15.02 (32.46)     5:48.03 (33.01)     6:21.15 (33.12)
        6:54.40 (33.25)     7:28.17 (33.77)     8:01.55 (33.38)     8:35.09 (33.54)
        9:08.46 (33.37)     9:41.58 (33.12)    10:15.09 (33.51)    10:47.12 (32.03)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tillie, Sara G            20 CASE                      NT    1:58.53    9  
                  27.37       58.32 (30.95)     1:28.86 (30.54)     1:58.53 (29.67)
  2 Karl, Lauren S            21 Allegheny-AM              NT    1:58.86    4  
                  27.86       58.40 (30.54)     1:28.98 (30.58)     1:58.86 (29.88)
  3 Pakradooni, Rebecca K     18 CASE                      NT    1:59.67    3  
                  27.84       58.14 (30.30)     1:28.95 (30.81)     1:59.67 (30.72)
  4 Glenn, Abby R             19 CASE                      NT    2:07.80    2  
                  29.21     1:01.43 (32.22)     1:34.60 (33.17)     2:07.80 (33.20)
  5 Schneider, Kali Rae R     18 Allegheny-AM              NT    2:09.87    1  
                  30.75     1:03.99 (33.24)     1:37.15 (33.16)     2:09.87 (32.72)
  6 Izzo, Mia C               19 Allegheny-AM              NT    2:11.27  
                  30.78     1:04.41 (33.63)     1:38.64 (34.23)     2:11.27 (32.63)
  7 Jones, Blake M            18 Allegheny-AM              NT   x2:12.95  
                  29.96     1:03.81 (33.85)     1:38.58 (34.77)     2:12.95 (34.37)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McHenry, Scott M          20 CASE                      NT    1:47.11    9  
                  24.63       52.24 (27.61)     1:20.08 (27.84)     1:47.11 (27.03)
  2 Emr, Chris P              21 CASE                      NT    1:49.23    4  
                  24.94       52.91 (27.97)     1:20.63 (27.72)     1:49.23 (28.60)
  3 Richman, Grant S          19 Allegheny-AM              NT    1:51.28    3  
                  25.47       53.36 (27.89)     1:22.23 (28.87)     1:51.28 (29.05)
  4 Sederholm, Daniel R       19 CASE                      NT    1:52.05    2  
                  25.46       53.90 (28.44)     1:22.94 (29.04)     1:52.05 (29.11)
  5 Allen, Caleb L            19 CASE                      NT   x1:53.15  
                  25.92       54.62 (28.70)     1:24.42 (29.80)     1:53.15 (28.73)
  6 Devenney, Garrett P       19 Allegheny-AM              NT    1:54.23    1  
                  26.23       54.85 (28.62)     1:24.25 (29.40)     1:54.23 (29.98)
  7 Retta, David A            18 Allegheny-AM              NT    1:58.93  
                  26.89       56.73 (29.84)     1:27.94 (31.21)     1:58.93 (30.99)
  8 Bolen, Matthew S          19 Allegheny-AM              NT   x1:59.50  
                  26.88       57.07 (30.19)     1:28.65 (31.58)     1:59.50 (30.85)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wieckowska, Joanna        21 Allegheny-AM              NT    1:03.35    9  
                  30.60     1:03.35 (32.75)                                        
  2 Colevas, Sophia M         19 CASE                      NT    1:04.45    4  
                  31.29     1:04.45 (33.16)                                        
  3 Loek, Rachael J           18 CASE                      NT    1:04.56    3  
                  31.08     1:04.56 (33.48)                                        
  4 Thirion, AJ J             18 CASE                      NT    1:04.72    2  
                  31.83     1:04.72 (32.89)                                        
  5 Janvrin, Hannah K         22 Allegheny-AM              NT    1:09.96    1  
                  33.67     1:09.96 (36.29)                                        
  6 Wilhoit, Sarah A          21 Allegheny-AM              NT    1:12.07  
                  35.20     1:12.07 (36.87)                                        
  7 McNish, Laurel M          20 Allegheny-AM              NT   x1:16.23  
                  37.10     1:16.23 (39.13)                                        
  8 Robinson, Victoria K      16 CASE                      NT   x1:16.32  
                  36.65     1:16.32 (39.67)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bollinger, Andrew J       19 CASE                      NT      54.60    9  
                  26.50       54.60 (28.10)                                        
  2 Wassell, Teddy C          19 Allegheny-AM              NT      54.86    4  
                  26.80       54.86 (28.06)                                        
  3 Weibel, Drew E            18 CASE                      NT      55.39    3  
                  26.69       55.39 (28.70)                                        
  4 Wardzinski, Brian S       18 CASE                      NT      59.45    2  
                  28.50       59.45 (30.95)                                        
  5 Petersen, Kyle K          20 CASE                      NT   x1:00.20  
                  29.13     1:00.20 (31.07)                                        
  6 Kobik, Armani             18 Allegheny-AM              NT    1:01.77    1  
                  29.00     1:01.77 (32.77)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cain, Brianna M           20 CASE                      NT    1:11.95    9  
                  33.95     1:11.95 (38.00)                                        
  2 Krowitz, Lauren M         21 Allegheny-AM              NT    1:12.47    4  
                  34.18     1:12.47 (38.29)                                        
  3 Payne, Krysta             22 CASE                      NT    1:14.97    3  
                  35.19     1:14.97 (39.78)                                        
  4 Herlitzka, Alison M       18 Allegheny-AM              NT    1:15.59    2  
                  35.72     1:15.59 (39.87)                                        
  5 McKee, Kristen A          21 CASE                      NT    1:21.98    1  
                  38.50     1:21.98 (43.48)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nickley, Sean D           20 CASE                      NT      59.89    9  
                  27.92       59.89 (31.97)                                        
  2 Corcoran, Sean R          21 CASE                      NT    1:02.40    4  
                  29.42     1:02.40 (32.98)                                        
  3 Bean, Andrew              22 Allegheny-AM              NT    1:02.85    3  
                  29.09     1:02.85 (33.76)                                        
  4 Tepe, Kyle P              22 CASE                      NT    1:03.41    2  
                  30.08     1:03.41 (33.33)                                        
  5 Eiben, Dan F              21 Allegheny-AM              NT    1:04.28    1  
                  30.20     1:04.28 (34.08)                                        
  6 Olsa, Eamon J             18 Allegheny-AM              NT    1:07.04  
                  30.98     1:07.04 (36.06)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dillione, Maggie R        21 CASE                      NT    2:09.47    9  
                  29.80     1:03.09 (33.29)     1:36.15 (33.06)     2:09.47 (33.32)
  2 Durot, Molly M            22 Allegheny-AM              NT    2:16.93    4  
                  30.79     1:04.79 (34.00)     1:40.49 (35.70)     2:16.93 (36.44)
  3 Bryson, Erica D           19 Allegheny-AM              NT    2:21.59    3  
                  31.67     1:06.32 (34.65)     1:43.63 (37.31)     2:21.59 (37.96)
  4 Landis, Elizabeth C       18 CASE                      NT    2:29.90    2  
                  32.27     1:09.83 (37.56)     1:50.32 (40.49)     2:29.90 (39.58)
  5 Altman-Kurosaki, Hannah   20 CASE                      NT    2:31.96    1  
                  33.06     1:10.88 (37.82)     1:50.67 (39.79)     2:31.96 (41.29)
  6 Petersen, Catie L         18 CASE                      NT   x2:54.10  
                  36.63     1:20.48 (43.85)     2:07.37 (46.89)     2:54.10 (46.73)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yeung, Aaron S            19 CASE                      NT    2:00.48    9  
                  27.36       57.93 (30.57)     1:28.73 (30.80)     2:00.48 (31.75)
  2 Crooks, Kevin P           19 Allegheny-AM              NT    2:03.51    4  
                  27.46       58.75 (31.29)     1:30.55 (31.80)     2:03.51 (32.96)
  3 David, Alec R             19 CASE                      NT    2:03.74    3  
                  27.29       59.58 (32.29)     1:31.16 (31.58)     2:03.74 (32.58)
  4 Roznai, Alex M            19 CASE                      NT    2:05.75    2  
                  28.05     1:00.52 (32.47)     1:33.53 (33.01)     2:05.75 (32.22)
  5 Pospisil, Nick M          19 CASE                      NT   x2:07.02  
                  27.59     1:00.96 (33.37)     1:34.70 (33.74)     2:07.02 (32.32)
  6 Csumitta, Brian D         20 Allegheny-AM              NT    2:07.57    1  
                  28.62     1:00.84 (32.22)     1:34.81 (33.97)     2:07.57 (32.76)
  7 Richman, Grant S          19 Allegheny-AM              NT    2:08.04  
                  27.76       59.90 (32.14)     1:32.96 (33.06)     2:08.04 (35.08)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Kaitlin M          18 Allegheny-AM              NT      25.67    9  
  2 Lyons, Ariana A           21 Allegheny-AM              NT      25.71    4  
  3 Thompson, Nicole L        18 CASE                      NT      26.44    3  
  4 McClain, Maggie A         19 Allegheny-AM              NT      26.67    2  
  5 Mastrandrea, Sarah E      19 CASE                      NT      27.02    1  
  6 Vogler, Allison M         19 CASE                      NT      28.38  
  7 McNish, Laurel M          20 Allegheny-AM              NT     x29.42  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerbel, Elliott J         19 CASE                      NT      21.69    9  
  2 Intrieri, Brandon M       21 Allegheny-AM              NT      21.75    4  
  3 Haufler, Eric W           19 CASE                      NT      21.79    3  
  4 Bailey, Gus R             20 CASE                      NT      21.80    2  
  5 Kobik, Armani             18 Allegheny-AM              NT      23.14    1  
  6 Eiben, Dan F              21 Allegheny-AM              NT      24.20  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Capone, Emily S           20 Allegheny-AM              NP     220.40    9  
  2 Salizzoni, Erica          19 Allegheny-AM              NP     209.35    4  
  3 Fawcett, Alexandra        18 Allegheny-AM              NP     184.45    3  
  4 Drout, Riki J             18 CASE                      NP     182.25    2  
  5 Lesieutre, Maria E        18 CASE                      NP     167.40    1  
  6 Hollenbeck, Danielle L    20 Allegheny-AM              NP    x158.05  
  7 Baker, Caitlin A          18 CASE                      NP     142.25  
  8 Kolega, Kinsey M          20 CASE                      NP    x130.25  
 -- Vasil, MacKenzie          18 Allegheny-AM              NP    X142.05  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Daniel R        20 CASE                      NP     310.05    9  
  2 Kasper, Jacob A           19 CASE                      NP     254.95    4  
  3 Palmer, Vince B           21 Allegheny-AM              NP     238.25    3  
  4 Farrell, Connor R         18 CASE                      NP     233.55    2  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tillie, Sara G            20 CASE                      NT      55.30    9  
                  26.55       55.30 (28.75)                                        
  2 Walsh, Kaitlin M          18 Allegheny-AM              NT      56.78    4  
                  27.04       56.78 (29.74)                                        
  3 Karl, Lauren S            21 Allegheny-AM              NT      57.32    3  
                  27.77       57.32 (29.55)                                        
  4 Loek, Rachael J           18 CASE                      NT      58.39    2  
                  27.68       58.39 (30.71)                                        
  5 Thompson, Nicole L        18 CASE                      NT      58.48    1  
                  28.13       58.48 (30.35)                                        
  6 Mastrandrea, Sarah E      19 CASE                      NT     x59.43  
                  28.90       59.43 (30.53)                                        
  7 McClain, Maggie A         19 Allegheny-AM              NT      59.64  
                  28.95       59.64 (30.69)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hudgins, Heath H          20 CASE                      NT      48.57    9  
                  23.25       48.57 (25.32)                                        
  2 Arne, Jason M             19 CASE                      NT      49.58    4  
                  23.40       49.58 (26.18)                                        
  3 Kobik, Armani             18 Allegheny-AM              NT      50.92    3  
                  24.31       50.92 (26.61)                                        
  4 Sederholm, Daniel R       19 CASE                      NT      52.08    2  
                  24.63       52.08 (27.45)                                        
  5 Bailey, Gus R             20 CASE                      NT     x52.84  
                  24.33       52.84 (28.51)                                        
  6 Devenney, Garrett P       19 Allegheny-AM              NT      52.89    1  
                  25.48       52.89 (27.41)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colevas, Sophia M         19 CASE                      NT    2:14.67    9  
                  31.61     1:05.86 (34.25)     1:40.29 (34.43)     2:14.67 (34.38)
  2 Wieckowska, Joanna        21 Allegheny-AM              NT    2:15.53    4  
                  32.19     1:06.03 (33.84)     1:40.71 (34.68)     2:15.53 (34.82)
  3 Madalena, Kathryn M       20 CASE                      NT    2:20.22    3  
                  33.09     1:08.83 (35.74)     1:44.73 (35.90)     2:20.22 (35.49)
  4 Gunderman, Grace C        19 CASE                      NT    2:21.73    2  
                  33.35     1:08.75 (35.40)     1:45.48 (36.73)     2:21.73 (36.25)
  5 Beers, Jamie P            20 Allegheny-AM              NT    2:26.42    1  
                  35.23     1:12.51 (37.28)     1:49.52 (37.01)     2:26.42 (36.90)
  6 Janvrin, Hannah K         22 Allegheny-AM              NT    2:30.28  
                  36.87     1:15.50 (38.63)     1:53.76 (38.26)     2:30.28 (36.52)
  7 Vogler, Allison M         19 CASE                      NT   x2:31.81  
                  35.45     1:13.95 (38.50)     1:52.99 (39.04)     2:31.81 (38.82)
  8 McNish, Laurel M          20 Allegheny-AM              NT   x2:46.39  
                  38.79     1:20.89 (42.10)     2:03.93 (43.04)     2:46.39 (42.46)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haufler, Alex F           19 CASE                      NT    1:59.16    9  
                  27.45       57.30 (29.85)     1:28.31 (31.01)     1:59.16 (30.85)
  2 Wassell, Teddy C          19 Allegheny-AM              NT    2:00.96    4  
                  28.01       58.44 (30.43)     1:29.81 (31.37)     2:00.96 (31.15)
  3 Bollinger, Andrew J       19 CASE                      NT    2:03.57    3  
                  28.23       59.04 (30.81)     1:30.86 (31.82)     2:03.57 (32.71)
  4 Wardzinski, Brian S       18 CASE                      NT    2:06.74    2  
                  28.93     1:00.80 (31.87)     1:34.36 (33.56)     2:06.74 (32.38)
  5 Petersen, Kyle K          20 CASE                      NT   x2:10.22  
                  30.15     1:03.70 (33.55)     1:37.49 (33.79)     2:10.22 (32.73)
  6 Crooks, Kevin P           19 Allegheny-AM              NT    2:10.37    1  
                  29.00     1:02.05 (33.05)     1:36.56 (34.51)     2:10.37 (33.81)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schneider, Kali Rae R     18 Allegheny-AM              NT    2:38.00    9  
                  36.74     1:16.48 (39.74)     1:56.90 (40.42)     2:38.00 (41.10)
  2 Krowitz, Lauren M         21 Allegheny-AM              NT    2:38.15    4  
                  35.29     1:16.65 (41.36)     1:58.78 (42.13)     2:38.15 (39.37)
  3 Payne, Krysta             22 CASE                      NT    2:43.00    3  
                  36.04     1:17.71 (41.67)     2:00.44 (42.73)     2:43.00 (42.56)
  4 Cain, Brianna M           20 CASE                      NT    2:48.41    2  
                  37.84     1:20.57 (42.73)     2:04.39 (43.82)     2:48.41 (44.02)
  5 Dowling, Jackie A         19 CASE                      NT    2:49.17    1  
                  39.30     1:23.04 (43.74)     2:06.20 (43.16)     2:49.17 (42.97)
  6 McKee, Kristen A          21 CASE                      NT   x2:54.61  
                  39.24     1:23.92 (44.68)     2:09.52 (45.60)     2:54.61 (45.09)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nickley, Sean D           20 CASE                      NT    2:13.68    9  
                  30.33     1:04.53 (34.20)     1:39.44 (34.91)     2:13.68 (34.24)
  2 Corcoran, Sean R          21 CASE                      NT    2:18.02    4  
                  31.11     1:06.39 (35.28)     1:42.32 (35.93)     2:18.02 (35.70)
  3 Bean, Andrew              22 Allegheny-AM              NT    2:23.25    3  
                  32.66     1:09.00 (36.34)     1:46.20 (37.20)     2:23.25 (37.05)
  4 Eiben, Dan F              21 Allegheny-AM              NT    2:23.97    2  
                  32.59     1:10.04 (37.45)     1:47.13 (37.09)     2:23.97 (36.84)
  5 Tepe, Kyle P              22 CASE                      NT    2:28.15    1  
                  33.38     1:12.17 (38.79)     1:50.77 (38.60)     2:28.15 (37.38)
  6 Retta, David A            18 Allegheny-AM              NT    2:29.43  
                  33.08     1:11.19 (38.11)     1:50.82 (39.63)     2:29.43 (38.61)
  7 Olsa, Eamon J             18 Allegheny-AM              NT   x2:35.26  
                  34.29     1:13.89 (39.60)     1:54.48 (40.59)     2:35.26 (40.78)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karl, Lauren S            21 Allegheny-AM              NT    5:18.12    9  
                  29.32     1:00.77 (31.45)     1:32.57 (31.80)     2:04.73 (32.16)
        2:37.00 (32.27)     3:09.42 (32.42)     3:41.93 (32.51)     4:14.21 (32.28)
        4:46.51 (32.30)     5:18.12 (31.61)                                        
  2 Glenn, Abby R             19 CASE                      NT    5:31.05    4  
                  30.39     1:03.33 (32.94)     1:36.74 (33.41)     2:10.10 (33.36)
        2:42.91 (32.81)     3:16.53 (33.62)     3:50.75 (34.22)     4:23.90 (33.15)
        4:57.69 (33.79)     5:31.05 (33.36)                                        
  3 Bryson, Erica D           19 Allegheny-AM              NT    5:33.92    3  
                  30.01     1:02.57 (32.56)     1:36.43 (33.86)     2:11.16 (34.73)
        2:45.71 (34.55)     3:19.44 (33.73)     3:53.15 (33.71)     4:27.42 (34.27)
        5:01.16 (33.74)     5:33.92 (32.76)                                        
  4 Thirion, AJ J             18 CASE                      NT    5:41.12    2  
                  29.97     1:02.59 (32.62)     1:36.69 (34.10)     2:11.20 (34.51)
        2:45.76 (34.56)     3:20.61 (34.85)     3:55.73 (35.12)     4:31.50 (35.77)
        5:06.00 (34.50)     5:41.12 (35.12)                                        
  5 Jones, Blake M            18 Allegheny-AM              NT    5:45.50    1  
                  30.60     1:04.06 (33.46)     1:38.94 (34.88)     2:14.56 (35.62)
        2:49.94 (35.38)     3:25.64 (35.70)     4:00.93 (35.29)     4:36.41 (35.48)
        5:11.22 (34.81)     5:45.50 (34.28)                                        
  6 Izzo, Mia C               19 Allegheny-AM              NT   x5:51.98  
                  33.57     1:08.60 (35.03)     1:44.41 (35.81)     2:20.70 (36.29)
        2:56.34 (35.64)     3:31.79 (35.45)     4:07.52 (35.73)     4:43.30 (35.78)
        5:18.69 (35.39)     5:51.98 (33.29)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emr, Chris P              21 CASE                      NT    4:59.20    9  
                  25.92       54.90 (28.98)     1:24.99 (30.09)     1:55.70 (30.71)
        2:26.54 (30.84)     2:57.27 (30.73)     3:28.32 (31.05)     3:59.54 (31.22)
        4:30.39 (30.85)     4:59.20 (28.81)                                        
  2 Devenney, Garrett P       19 Allegheny-AM              NT    5:00.12    4  
                  27.37       56.96 (29.59)     1:26.93 (29.97)     1:57.25 (30.32)
        2:27.58 (30.33)     2:58.31 (30.73)     3:29.16 (30.85)     3:59.80 (30.64)
        4:30.51 (30.71)     5:00.12 (29.61)                                        
  3 Wolfson, David W          19 CASE                      NT    5:01.27    3  
                  27.08       56.57 (29.49)     1:27.15 (30.58)     1:57.97 (30.82)
        2:28.87 (30.90)     2:59.85 (30.98)     3:30.56 (30.71)     4:01.48 (30.92)
        4:31.92 (30.44)     5:01.27 (29.35)                                        
  4 Petersen, Karch T         20 CASE                      NT    5:05.08    2  
                  27.38       57.55 (30.17)     1:28.56 (31.01)     1:59.91 (31.35)
        2:30.24 (30.33)     3:01.44 (31.20)     3:33.17 (31.73)     4:03.83 (30.66)
        4:34.78 (30.95)     5:05.08 (30.30)                                        
  5 Grigsby, Kyle J           19 Allegheny-AM              NT    5:10.95    1  
                  28.28       58.91 (30.63)     1:30.35 (31.44)     2:02.15 (31.80)
        2:33.50 (31.35)     3:05.05 (31.55)     3:36.69 (31.64)     4:08.27 (31.58)
        4:40.01 (31.74)     5:10.95 (30.94)                                        
  6 Bolen, Matthew S          19 Allegheny-AM              NT    5:20.73  
                  27.75       58.70 (30.95)     1:30.75 (32.05)     2:03.39 (32.64)
        2:36.35 (32.96)     3:09.21 (32.86)     3:42.79 (33.58)     4:15.95 (33.16)
        4:48.92 (32.97)     5:20.73 (31.81)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dillione, Maggie R        21 CASE                      NT      58.56    9  
                  27.68       58.56 (30.88)                                        
  2 Pakradooni, Rebecca K     18 CASE                      NT    1:00.29    4  
                  27.84     1:00.29 (32.45)                                        
  3 Durot, Molly M            22 Allegheny-AM              NT    1:03.67    3  
                  29.97     1:03.67 (33.70)                                        
  4 Herlitzka, Alison M       18 Allegheny-AM              NT    1:03.92    2  
                  29.56     1:03.92 (34.36)                                        
  5 Altman-Kurosaki, Hannah   20 CASE                      NT    1:09.31    1  
                  32.22     1:09.31 (37.09)                                        
  6 McClain, Maggie A         19 Allegheny-AM              NT    1:11.11  
                  33.61     1:11.11 (37.50)                                        
  7 Petersen, Catie L         18 CASE                      NT   x1:12.20  
                  33.68     1:12.20 (38.52)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Intrieri, Brandon M       21 Allegheny-AM              NT      51.62    9  
                  24.56       51.62 (27.06)                                        
  2 Haufler, Eric W           19 CASE                      NT      52.00    4  
                  24.58       52.00 (27.42)                                        
  3 Tam, Aaron C              18 CASE                      NT      53.22    3  
                  25.04       53.22 (28.18)                                        
  4 Kerbel, Elliott J         19 CASE                      NT      54.25    2  
                  24.99       54.25 (29.26)                                        
  5 Csumitta, Brian D         20 Allegheny-AM              NT      54.47    1  
                  25.28       54.47 (29.19)                                        
  6 Weibel, Drew E            18 CASE                      NT     x55.51  
                  26.10       55.51 (29.41)                                        
 -- Pospisil, Nick M          19 CASE                      NT     X55.94  
                  25.70       55.94 (30.24)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Capone, Emily S           20 Allegheny-AM              NP     226.90    9  
  2 Salizzoni, Erica          19 Allegheny-AM              NP     183.85    4  
  3 Drout, Riki J             18 CASE                      NP     178.30    3  
  4 Hollenbeck, Danielle L    20 Allegheny-AM              NP     164.10    2  
  5 Fawcett, Alexandra        18 Allegheny-AM              NP    x155.95  
  6 Kolega, Kinsey M          20 CASE                      NP     152.60    1  
  7 Baker, Caitlin A          18 CASE                      NP     144.20  
  8 Lesieutre, Maria E        18 CASE                      NP    x131.35  
  9 Vasil, MacKenzie          18 Allegheny-AM              NP    x120.35  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobson, Daniel R        20 CASE                      NP     281.50    9  
  2 Farrell, Connor R         18 CASE                      NP     264.30    4  
  3 Kasper, Jacob A           19 CASE                      NP     259.45    3  
  4 Palmer, Vince B           21 Allegheny-AM              NP     211.30    2  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tillie, Sara G            20 CASE                      NT    2:15.15    9  
                  30.43     1:04.03 (33.60)     1:43.81 (39.78)     2:15.15 (31.34)
  2 Madalena, Kathryn M       20 CASE                      NT    2:19.69    4  
                  31.36     1:06.50 (35.14)     1:46.92 (40.42)     2:19.69 (32.77)
  3 Schneider, Kali Rae R     18 Allegheny-AM              NT    2:23.64    3  
                  32.02     1:09.73 (37.71)     1:50.83 (41.10)     2:23.64 (32.81)
  4 Herlitzka, Alison M       18 Allegheny-AM              NT    2:25.01    2  
                  30.07     1:08.72 (38.65)     1:51.21 (42.49)     2:25.01 (33.80)
  5 Krowitz, Lauren M         21 Allegheny-AM              NT    2:28.43    1  
                  30.71     1:11.50 (40.79)     1:53.77 (42.27)     2:28.43 (34.66)
  6 Landis, Elizabeth C       18 CASE                      NT    2:30.80  
                  31.04     1:10.92 (39.88)     1:55.28 (44.36)     2:30.80 (35.52)
  7 Wilhoit, Sarah A          21 Allegheny-AM              NT   x2:34.49  
                  33.13     1:11.19 (38.06)     1:59.75 (48.56)     2:34.49 (34.74)
  8 Robinson, Victoria K      16 CASE                      NT   x2:45.69  
                  35.79     1:17.59 (41.80)     2:08.19 (50.60)     2:45.69 (37.50)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haufler, Alex F           19 CASE                      NT    1:58.82    9  
                  25.16       54.78 (29.62)     1:30.98 (36.20)     1:58.82 (27.84)
  2 McHenry, Scott M          20 CASE                      NT    2:00.68    4  
                  25.67       57.85 (32.18)     1:32.78 (34.93)     2:00.68 (27.90)
  3 Yeung, Aaron S            19 CASE                      NT    2:03.98    3  
                  25.96       58.08 (32.12)     1:34.08 (36.00)     2:03.98 (29.90)
  4 Csumitta, Brian D         20 Allegheny-AM              NT    2:06.14    2  
                  26.20       59.22 (33.02)     1:36.98 (37.76)     2:06.14 (29.16)
  5 Flaherty, Matt R          20 CASE                      NT   x2:11.57  
                  28.71     1:03.06 (34.35)     1:43.82 (40.76)     2:11.57 (27.75)
  6 Bean, Andrew              22 Allegheny-AM              NT    2:11.89    1  
                  27.76     1:05.30 (37.54)     1:41.00 (35.70)     2:11.89 (30.89)
  7 Retta, David A            18 Allegheny-AM              NT    2:15.21  
                  29.09     1:04.10 (35.01)     1:43.67 (39.57)     2:15.21 (31.54)
  8 Olsa, Eamon J             18 Allegheny-AM              NT   x2:23.72  
                  29.84     1:07.02 (37.18)     1:49.09 (42.07)     2:23.72 (34.63)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allegheny College-AM  'A'                              NT    1:41.61   11  
     1) Walsh, Kaitlin M 18             2) Karl, Lauren S 21              
     3) Wieckowska, Joanna 21           4) Lyons, Ariana A 21             
                  25.55       51.39 (25.84)     1:17.45 (26.06)     1:41.61 (24.16)
  2 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    1:42.06    4  
     1) Loek, Rachael J 18              2) Pakradooni, Rebecca K 18       
     3) Thompson, Nicole L 18           4) Dillione, Maggie R 21          
                  25.86       51.30 (25.44)     1:17.21 (25.91)     1:42.06 (24.85)
  3 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    1:47.14    2  
     1) Mastrandrea, Sarah E 19         2) Thirion, AJ J 18               
     3) Cain, Brianna M 20              4) Payne, Krysta 22               
                  26.58       53.41 (26.83)     1:19.90 (26.49)     1:47.14 (27.24)
  4 Allegheny College-AM  'B'                              NT    1:47.95  
     1) Izzo, Mia C 19                  2) Jones, Blake M 18              
     3) McClain, Maggie A 19            4) Bryson, Erica D 19             
                  27.29       54.86 (27.57)     1:21.23 (26.37)     1:47.95 (26.72)
  5 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x1:53.72  
     1) Gunderman, Grace C 19           2) Altman-Kurosaki, Hannah M 20   
     3) Petersen, Catie L 18            4) Vogler, Allison M 19           
                  26.35       56.48 (30.13)     1:25.91 (29.43)     1:53.72 (27.81)
  6 Allegheny College-AM  'C'                              NT   x1:54.75  
     1) Beers, Jamie P 20               2) Wilhoit, Sarah A 21            
     3) McNish, Laurel M 20             4) Janvrin, Hannah K 22           
                  29.44       58.57 (29.13)     1:27.37 (28.80)     1:54.75 (27.38)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    1:26.99   11  
     1) Haufler, Eric W 19              2) Tam, Aaron C 18                
     3) Hudgins, Heath H 20             4) Kerbel, Elliott J 19           
                  21.30       43.59 (22.29)     1:05.49 (21.90)     1:26.99 (21.50)
  2 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    1:30.51    4  
     1) Bollinger, Andrew J 19          2) Arne, Jason M 19               
     3) Tepe, Kyle P 22                 4) Allen, Caleb L 19              
                  22.23       45.09 (22.86)     1:08.38 (23.29)     1:30.51 (22.13)
  3 Allegheny College-AM  'A'                              NT    1:30.55    2  
     1) Wassell, Teddy C 19             2) Eiben, Dan F 21                
     3) Kobik, Armani 18                4) Intrieri, Brandon M 21         
                  23.27       46.48 (23.21)     1:08.95 (22.47)     1:30.55 (21.60)
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x1:31.96  
     1) Weibel, Drew E 18               2) Sederholm, Daniel R 19         
     3) Roznai, Alex M 19               4) Emr, Chris P 21                
                  23.36       46.56 (23.20)     1:09.54 (22.98)     1:31.96 (22.42)
  5 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x1:35.14  
     1) Corcoran, Sean R 21             2) Wardzinski, Brian S 18         
     3) Wolfson, David W 19             4) David, Alec R 19               
                  23.44       47.58 (24.14)     1:11.69 (24.11)     1:35.14 (23.45)
  6 Allegheny College-AM  'B'                              NT    1:39.91  
     1) Bolen, Matthew S 19             2) Devenney, Garrett P 19         
     3) Grigsby, Kyle J 19              4) Olsa, Eamon J 18               
                  24.08       48.27 (24.19)     1:13.70 (25.43)     1:39.91 (26.21)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Allegheny College                   150   2. Case Western Reserve Univ.          149
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Case Western Reserve Univ.          228   2. Allegheny College                    70