Licensed to Case Western Reserve University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/30/2016 03:17 PM
                      Baldwin-Wallace at CWRU - 1/30/2016                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    1:52.68  
     1) Kumaran, Bhavya L 18            2) Drohosky, Alli J 18            
     3) Farnham, Madeleine G 18         4) Mestha, Suhan L 18             
                  28.73     1:00.41 (31.68)     1:28.36 (27.95)     1:52.68 (24.32)
  2 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    1:57.56  
     1) Laios, Cassandra T 19           2) Manuck, Carolyn R 20           
     3) Eurich, Jenny T 20              4) Moore, Inez M 20               
                  29.47     1:05.07 (35.60)     1:32.50 (27.43)     1:57.56 (25.06)
  3 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x1:58.63  
     1) Schuett, Ashley M 19            2) Simoneau, Lexie M 18           
     3) Khiraoui, Noora A 18            4) Homack, Lauren E 18            
                  30.48     1:03.16 (32.68)     1:33.02 (29.86)     1:58.63 (25.61)
  4 Baldwin Wallace University-LE  'A'                     NT    2:04.66  
     1) Gladish, Nicole M 19            2) Severns, Courtney 20           
     3) Krupp, Sarah L 18               4) Onchuck, Claire E 18           
                  31.32     1:06.66 (35.34)     1:37.33 (30.67)     2:04.66 (27.33)
  5 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x2:18.32  
     1) Mufti, Selena L 20              2) Dowling, Jackie A 22           
     3) Loek, Rachael J 22              4) Pakradooni, Rebecca K 21       
                  31.79     1:10.33 (38.54)     1:33.16 (22.83)     2:18.32 (45.16)
 -- Case Western Reserve Univ.  'E'                        NT   X2:01.79  
     1) Decker, Renee A 18              2) Taylor, Aila M 19              
     3) Johnson, Taylor N 19            4) Dessart, Abby L 19             
                  30.57     1:06.15 (35.58)     1:35.54 (29.39)     2:01.79 (26.25)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    1:37.70  
     1) Tam, Aaron C 21                 2) Kerbel, Elliott J 22           
     3) David, Alec R 22                4) Arne, Jason M 22               
                  25.52       52.35 (26.83)     1:15.23 (22.88)     1:37.70 (22.47)
  2 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT    1:38.84  
     1) Hudgins, Oliver E 19            2) Kilbane, John T 19             
     3) Smith, Logan T 19               4) Hamilton, Drew P 20            
                  25.53       53.10 (27.57)     1:17.14 (24.04)     1:38.84 (21.70)
  3 Baldwin Wallace University-LE  'A'                     NT    1:42.90  
     1) Allison, Tyler J 19             2) Thompson, Tyler A 20           
     3) Rudolph, Sean 23                4) Onchuck, Nathan J 21           
                  28.11       54.15 (26.04)     1:19.34 (25.19)     1:42.90 (23.56)
  4 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x1:43.59  
     1) Okada da Silva, Vini 18         2) Erichsen, Keith W 18           
     3) O'Donnell, Pat J 19             4) Schmidt, Brody B 18            
                  26.67       56.36 (29.69)     1:21.15 (24.79)     1:43.59 (22.44)
  5 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT   x1:45.45  
     1) Tomko, John S 21                2) Howes, Andrew M 22             
     3) Henning, Andrew A 20            4) Gomez del Campo, Felipe 22     
                  26.96       55.65 (28.69)     1:20.69 (25.04)     1:45.45 (24.76)
 -- Case Western Reserve Univ.  'E'                        NT   X1:42.22  
     1) Pang, Aaron Y 19                2) Maxian, Ondrej S 20            
     3) Kizek, Dominic J 19             4) Petro, Tom W 19                
                  25.81       55.28 (29.47)     1:19.67 (24.39)     1:42.22 (22.55)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holmberg, Kelsey R        18 CWRU                      NT   11:17.50  
                  30.55     1:04.65 (34.10)     1:39.12 (34.47)     2:13.70 (34.58)
        2:48.05 (34.35)     3:22.41 (34.36)     3:56.67 (34.26)     4:30.89 (34.22)
        5:05.41 (34.52)     5:39.85 (34.44)     6:13.94 (34.09)     6:48.06 (34.12)
        7:22.09 (34.03)     7:56.09 (34.00)     8:30.34 (34.25)     9:04.50 (34.16)
        9:37.85 (33.35)    10:11.56 (33.71)    10:45.17 (33.61)    11:17.50 (32.33)
  2 Gorski, Kaitlyn M         20 CWRU                      NT   12:03.41  
                  31.78     1:06.45 (34.67)     1:42.12 (35.67)     2:18.21 (36.09)
        2:54.13 (35.92)     3:30.23 (36.10)     4:06.63 (36.40)     4:43.58 (36.95)
        5:20.29 (36.71)     5:57.12 (36.83)     6:33.92 (36.80)     7:10.48 (36.56)
        7:47.57 (37.09)     8:24.37 (36.80)     9:01.17 (36.80)     9:38.28 (37.11)
       10:14.86 (36.58)    10:51.42 (36.56)    11:27.85 (36.43)    12:03.41 (35.56)
  3 Boluda, Emily A           20 CWRU                      NT   12:05.10  
                  32.87     1:07.91 (35.04)     1:43.42 (35.51)     2:19.16 (35.74)
        2:55.07 (35.91)     3:31.03 (35.96)     4:07.50 (36.47)     4:43.65 (36.15)
        5:20.05 (36.40)     5:56.59 (36.54)     6:33.65 (37.06)     7:10.49 (36.84)
        7:47.40 (36.91)     8:24.25 (36.85)     9:01.44 (37.19)     9:38.55 (37.11)
       10:15.73 (37.18)    10:52.99 (37.26)    11:29.60 (36.61)    12:05.10 (35.50)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Brody B          18 CWRU                      NT    9:55.33  
                  27.01       56.34 (29.33)     1:26.95 (30.61)     1:57.27 (30.32)
        2:27.54 (30.27)     2:58.24 (30.70)     3:29.02 (30.78)     3:59.57 (30.55)
        4:29.94 (30.37)     5:00.48 (30.54)     5:30.30 (29.82)     6:00.27 (29.97)
        6:30.18 (29.91)     7:00.02 (29.84)     7:30.19 (30.17)     8:00.37 (30.18)
        8:29.93 (29.56)     8:59.25 (29.32)     9:28.19 (28.94)     9:55.33 (27.14)
  2 Erichsen, Keith W         18 CWRU                      NT    9:58.07  
                  27.31       56.97 (29.66)     1:27.05 (30.08)     1:57.50 (30.45)
        2:28.08 (30.58)     2:58.64 (30.56)     3:29.23 (30.59)     3:59.67 (30.44)
        4:30.10 (30.43)     5:00.50 (30.40)     5:30.50 (30.00)     6:00.53 (30.03)
        6:30.47 (29.94)     7:00.73 (30.26)     7:30.70 (29.97)     8:00.61 (29.91)
        8:30.45 (29.84)     9:00.04 (29.59)     9:29.66 (29.62)     9:58.07 (28.41)
  3 Pang, Aaron Y             19 CWRU                      NT   10:03.04  
                  27.09       56.56 (29.47)     1:26.82 (30.26)     1:57.09 (30.27)
        2:27.71 (30.62)     2:57.97 (30.26)     3:28.47 (30.50)     3:58.87 (30.40)
        4:29.35 (30.48)     4:59.61 (30.26)     5:29.72 (30.11)     5:59.89 (30.17)
        6:29.82 (29.93)     6:59.80 (29.98)     7:30.25 (30.45)     8:00.53 (30.28)
        8:31.25 (30.72)     9:02.10 (30.85)     9:33.08 (30.98)    10:03.04 (29.96)
  4 Merriman, David A         20 CWRU                      NT  x10:14.16  
                  27.35       57.18 (29.83)     1:27.44 (30.26)     1:58.03 (30.59)
        2:28.72 (30.69)     2:59.67 (30.95)     3:30.45 (30.78)     4:01.69 (31.24)
        4:32.94 (31.25)     5:03.94 (31.00)     5:35.41 (31.47)     6:06.90 (31.49)
        6:38.30 (31.40)     7:09.16 (30.86)     7:40.31 (31.15)     8:11.36 (31.05)
        8:42.33 (30.97)     9:13.26 (30.93)     9:44.16 (30.90)    10:14.16 (30.00)
  5 Burk, Jacob M             20 Baldwin Wallace-LE        NT   10:32.23  
                  27.09       57.16 (30.07)     1:27.80 (30.64)     1:58.69 (30.89)
        2:30.19 (31.50)     3:01.81 (31.62)     3:33.53 (31.72)     4:05.28 (31.75)
        4:36.93 (31.65)     5:09.31 (32.38)     5:41.59 (32.28)     6:13.94 (32.35)
        6:46.27 (32.33)     7:18.78 (32.51)     7:51.64 (32.86)     8:24.18 (32.54)
        8:56.85 (32.67)     9:29.48 (32.63)     9:59.56 (30.08)    10:32.23 (32.67)
  6 Hartenstein, Kevin        18 Baldwin Wallace-LE        NT   10:41.98  
                  28.06       58.57 (30.51)     1:30.49 (31.92)     2:02.81 (32.32)
        2:35.18 (32.37)     3:07.77 (32.59)     3:40.58 (32.81)     4:13.36 (32.78)
        4:46.21 (32.85)     5:19.26 (33.05)     5:51.96 (32.70)     6:24.81 (32.85)
        6:57.49 (32.68)     7:29.87 (32.38)     8:02.60 (32.73)     8:34.73 (32.13)
        9:07.13 (32.40)     9:39.22 (32.09)    10:10.88 (31.66)    10:41.98 (31.10)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mestha, Suhan L           18 CWRU                      NT    1:58.90  
                  27.17       57.38 (30.21)     1:27.88 (30.50)     1:58.90 (31.02)
  2 Moore, Inez M             20 CWRU                      NT    2:04.11  
                  28.53     1:00.09 (31.56)     1:32.32 (32.23)     2:04.11 (31.79)
  3 Dessart, Abby L           19 CWRU                      NT    2:05.21  
                  29.81     1:01.76 (31.95)     1:33.83 (32.07)     2:05.21 (31.38)
  4 Kumaran, Bhavya L         18 CWRU                      NT   x2:05.46  
                  28.77     1:00.93 (32.16)     1:33.65 (32.72)     2:05.46 (31.81)
  5 Miller, Jordyn R          20 Baldwin Wallace-LE        NT    2:05.59  
                  29.49     1:01.45 (31.96)     1:33.77 (32.32)     2:05.59 (31.82)
  6 Biastre, Mackenzie        18 Baldwin Wallace-LE        NT    2:21.79  
                  31.44     1:07.20 (35.76)     1:44.47 (37.27)     2:21.79 (37.32)
  7 Sant, Elizabeth           18 Baldwin Wallace-LE        NT    2:24.85  
                  33.32     1:09.73 (36.41)     1:47.58 (37.85)     2:24.85 (37.27)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Drew P          20 CWRU                      NT    1:45.55  
                  24.81       51.66 (26.85)     1:18.54 (26.88)     1:45.55 (27.01)
  2 Smith, Logan T            19 CWRU                      NT    1:47.43  
                  25.96       53.37 (27.41)     1:20.75 (27.38)     1:47.43 (26.68)
  3 Arne, Jason M             22 CWRU                      NT    1:51.60  
                  25.44       53.35 (27.91)     1:22.25 (28.90)     1:51.60 (29.35)
  4 Philbrick, James M        18 Baldwin Wallace-LE        NT    2:06.24  
                  28.24     1:00.91 (32.67)     1:33.71 (32.80)     2:06.24 (32.53)
  5 Elgart, Taylor            20 Baldwin Wallace-LE        NT    2:20.29  
                  30.61     1:07.02 (36.41)     1:44.05 (37.03)     2:20.29 (36.24)
 -- Swain, Da'qeayce L        19 Baldwin Wallace-LE        NT   X1:56.02  
                  29.74     1:08.17 (38.43)     1:56.02 (47.85)                    
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loek, Rachael J           22 CWRU                      NT      29.95  
  2 Schuett, Ashley M         19 CWRU                      NT      29.97  
  3 Laios, Cassandra T        19 CWRU                      NT      30.18  
  4 Taylor, Aila M            19 CWRU                      NT     x31.22  
  5 Gladish, Nicole M         19 Baldwin Wallace-LE        NT      31.37  
  6 Johnson, Rebecca          18 Baldwin Wallace-LE        NT      35.24  
  7 Elliott, Contessa L       21 Baldwin Wallace-LE        NT      35.40  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okada da Silva, Vini      18 CWRU                      NT      26.51  
  2 Tomko, John S             21 CWRU                      NT      27.07  
  3 Henning, Andrew A         20 CWRU                      NT      27.61  
  4 Onchuck, Nathan J         21 Baldwin Wallace-LE        NT      28.28  
  5 Allison, Tyler J          19 Baldwin Wallace-LE        NT      28.56  
  6 Beyer, John M             19 Baldwin Wallace-LE        NT      29.84  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drohosky, Alli J          18 CWRU                      NT      32.43  
  2 Khiraoui, Noora A         18 CWRU                      NT      33.16  
  3 Simoneau, Lexie M         18 CWRU                      NT      33.55  
  4 Severns, Courtney         20 Baldwin Wallace-LE        NT      35.09  
  5 Manuck, Carolyn R         20 CWRU                      NT     x37.21  
  6 Sant, Elizabeth           18 Baldwin Wallace-LE        NT      41.94  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Tyler A         20 Baldwin Wallace-LE        NT      26.51  
  2 Kerbel, Elliott J         22 CWRU                      NT      28.13  
  3 Howes, Andrew M           22 CWRU                      NT      28.94  
  4 Maxian, Ondrej S          20 CWRU                      NT      30.25  
  5 Elgart, Taylor            20 Baldwin Wallace-LE        NT      32.93  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pakradooni, Rebecca K     21 CWRU                      NT    1:00.50  
                  28.79     1:00.50 (31.71)                                        
  2 Farnham, Madeleine G      18 CWRU                      NT    1:02.21  
                  29.55     1:02.21 (32.66)                                        
  3 Ashbaugh, Chandler M      21 Baldwin Wallace-LE        NT    1:03.07  
                  29.29     1:03.07 (33.78)                                        
  4 Johnson, Taylor N         19 CWRU                      NT    1:04.63  
                  30.89     1:04.63 (33.74)                                        
  5 Krynicki, Jenna N         19 CWRU                      NT   x1:04.89  
                  30.54     1:04.89 (34.35)                                        
  6 Kortis, Magdalena G       19 Baldwin Wallace-LE        NT    1:05.61  
                  30.75     1:05.61 (34.86)                                        
  7 Krupp, Sarah L            18 Baldwin Wallace-LE        NT    1:07.19  
                  31.08     1:07.19 (36.11)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Pat J          19 CWRU                      NT      55.11  
                  25.79       55.11 (29.32)                                        
  2 Kizek, Dominic J          19 CWRU                      NT      55.13  
                  26.20       55.13 (28.93)                                        
  3 Petro, Tom W              19 CWRU                      NT      57.11  
                  27.32       57.11 (29.79)                                        
  4 Rudolph, Sean             23 Baldwin Wallace-LE        NT      58.06  
                  27.67       58.06 (30.39)                                        
  5 Hammond, Henry            22 Baldwin Wallace-LE        NT    1:06.44  
                  29.60     1:06.44 (36.84)                                        
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eurich, Jenny T           20 CWRU                      NT      25.36  
  2 Homack, Lauren E          18 CWRU                      NT      25.86  
  3 Decker, Renee A           18 CWRU                      NT      26.67  
  4 Onchuck, Claire E         18 Baldwin Wallace-LE        NT      27.81  
  5 Gladish, Nicole M         19 Baldwin Wallace-LE        NT      28.07  
  6 Dowling, Jackie A         22 CWRU                      NT     x29.00  
  7 Johnson, Rebecca          18 Baldwin Wallace-LE        NT      31.51  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudgins, Oliver E         19 CWRU                      NT      21.65  
  2 Kilbane, John T           19 CWRU                      NT      23.09  
  3 Merriman, David A         20 CWRU                      NT      23.92  
  4 Allison, Tyler J          19 Baldwin Wallace-LE        NT      24.19  
  5 Onchuck, Nathan J         21 Baldwin Wallace-LE        NT      24.26  
  6 Beyer, John M             19 Baldwin Wallace-LE        NT      24.53  
  7 Gomez del Campo, Felipe   22 CWRU                      NT     x24.60  
 -- Gray, Sean                   CWRU                      NT     X22.35  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budziszewski, Emily G     18 CWRU                      NP     191.75  
  2 Fortune, Maddie           21 Baldwin Wallace-LE    225.95     189.80  
  3 Anderson, Sydney J        19 CWRU                      NP     159.80  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Connor R         21 CWRU                      NP     260.30  
  2 Levin, Jon                21 Baldwin Wallace-LE    155.10     175.05  
  3 Swain, Da'qeayce L        19 Baldwin Wallace-LE    144.70     121.10  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eurich, Jenny T           20 CWRU                      NT      55.91  
                  27.25       55.91 (28.66)                                        
  2 Homack, Lauren E          18 CWRU                      NT      58.02  
                  27.87       58.02 (30.15)                                        
  3 Decker, Renee A           18 CWRU                      NT      58.11  
                  28.36       58.11 (29.75)                                        
  4 Dessart, Abby L           19 CWRU                      NT     x58.73  
                  29.14       58.73 (29.59)                                        
  5 Onchuck, Claire E         18 Baldwin Wallace-LE        NT    1:02.02  
                  28.78     1:02.02 (33.24)                                        
  6 Gladish, Nicole M         19 Baldwin Wallace-LE        NT    1:02.09  
                  29.94     1:02.09 (32.15)                                        
  7 Biastre, Mackenzie        18 Baldwin Wallace-LE        NT    1:02.71  
                  29.82     1:02.71 (32.89)                                        
 -- Holmberg, Kelsey R        18 CWRU                      NT     X57.75  
                  28.42       57.75 (29.33)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Drew P          20 CWRU                      NT      48.68  
                  23.37       48.68 (25.31)                                        
  2 Arne, Jason M             22 CWRU                      NT      48.89  
                  23.53       48.89 (25.36)                                        
  3 Schmidt, Brody B          18 CWRU                      NT      49.27  
                  24.36       49.27 (24.91)                                        
  4 Pang, Aaron Y             19 CWRU                      NT     x50.77  
                  24.37       50.77 (26.40)                                        
  5 Allison, Tyler J          19 Baldwin Wallace-LE        NT      53.59  
                  25.87       53.59 (27.72)                                        
  6 Beyer, John M             19 Baldwin Wallace-LE        NT      53.83  
                  25.58       53.83 (28.25)                                        
  7 Hartenstein, Kevin        18 Baldwin Wallace-LE        NT      55.68  
                  26.20       55.68 (29.48)                                        
  8 Hammond, Henry            22 Baldwin Wallace-LE        NT     x56.03  
                  26.70       56.03 (29.33)                                        
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kumaran, Bhavya L         18 CWRU                      NT    1:02.99  
                  30.34     1:02.99 (32.65)                                        
  2 Laios, Cassandra T        19 CWRU                      NT    1:04.61  
                  31.68     1:04.61 (32.93)                                        
  3 Schuett, Ashley M         19 CWRU                      NT    1:05.44  
                  31.48     1:05.44 (33.96)                                        
  4 Taylor, Aila M            19 CWRU                      NT   x1:08.01  
                  32.85     1:08.01 (35.16)                                        
  5 Miller, Jordyn R          20 Baldwin Wallace-LE        NT    1:13.57  
                  35.52     1:13.57 (38.05)                                        
  6 Elliott, Contessa L       21 Baldwin Wallace-LE        NT    1:14.25  
                  36.79     1:14.25 (37.46)                                        
  7 Johnson, Rebecca          18 Baldwin Wallace-LE        NT    1:17.81  
                  37.75     1:17.81 (40.06)                                        
 -- Boluda, Emily A           20 CWRU                      NT   X1:11.93  
                  35.15     1:11.93 (36.78)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudgins, Oliver E         19 CWRU                      NT      53.73  
                  26.72       53.73 (27.01)                                        
  2 Maxian, Ondrej S          20 CWRU                      NT      56.21  
                  27.71       56.21 (28.50)                                        
  3 Tomko, John S             21 CWRU                      NT      58.25  
                  28.61       58.25 (29.64)                                        
  4 Okada da Silva, Vini      18 CWRU                      NT     x58.81  
                  28.49       58.81 (30.32)                                        
  5 Rudolph, Sean             23 Baldwin Wallace-LE        NT    1:01.88  
                  31.40     1:01.88 (30.48)                                        
  6 Onchuck, Nathan J         21 Baldwin Wallace-LE        NT    1:04.69  
                  30.14     1:04.69 (34.55)                                        
  7 Philbrick, James M        18 Baldwin Wallace-LE        NT    1:07.24  
                  32.53     1:07.24 (34.71)                                        
  8 Swain, Da'qeayce L        19 Baldwin Wallace-LE        NT   x1:15.44  
                  35.79     1:15.44 (39.65)                                        
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simoneau, Lexie M         18 CWRU                      NT    1:10.43  
                  33.43     1:10.43 (37.00)                                        
  2 Khiraoui, Noora A         18 CWRU                      NT    1:12.45  
                  34.68     1:12.45 (37.77)                                        
  3 Severns, Courtney         20 Baldwin Wallace-LE        NT    1:17.68  
                  36.22     1:17.68 (41.46)                                        
  4 Krupp, Sarah L            18 Baldwin Wallace-LE   1:15.50    1:18.31  
                  37.58     1:18.31 (40.73)                                        
  5 Manuck, Carolyn R         20 CWRU                      NT    1:19.12  
                  37.28     1:19.12 (41.84)                                        
  6 Sant, Elizabeth           18 Baldwin Wallace-LE        NT    1:31.76  
                  43.40     1:31.76 (48.36)                                        
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Tyler A         20 Baldwin Wallace-LE        NT      58.89  
                  27.07       58.89 (31.82)                                        
  2 Kilbane, John T           19 CWRU                      NT    1:02.72  
                  29.15     1:02.72 (33.57)                                        
  3 Howes, Andrew M           22 CWRU                      NT    1:04.77  
                  29.75     1:04.77 (35.02)                                        
  4 Erichsen, Keith W         18 CWRU                      NT    1:07.66  
                  31.48     1:07.66 (36.18)                                        
  5 Merriman, David A         20 CWRU                      NT   x1:09.09  
                  32.78     1:09.09 (36.31)                                        
  6 Elgart, Taylor            20 Baldwin Wallace-LE        NT    1:15.81  
                  35.07     1:15.81 (40.74)                                        
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Taylor N         19 CWRU                      NT    5:28.84  
                  30.46     1:03.06 (32.60)     1:36.18 (33.12)     2:09.60 (33.42)
        2:43.31 (33.71)     3:16.54 (33.23)     3:50.11 (33.57)     4:23.70 (33.59)
        4:57.13 (33.43)     5:28.84 (31.71)                                        
  2 Farnham, Madeleine G      18 CWRU                      NT    5:28.92  
                  30.05     1:02.85 (32.80)     1:36.10 (33.25)     2:09.86 (33.76)
        2:43.91 (34.05)     3:17.54 (33.63)     3:51.05 (33.51)     4:24.57 (33.52)
        4:57.28 (32.71)     5:28.92 (31.64)                                        
  3 Mufti, Selena L           20 CWRU                      NT    5:37.56  
                  30.03     1:03.11 (33.08)     1:37.69 (34.58)     2:12.45 (34.76)
        2:47.42 (34.97)     3:22.12 (34.70)     3:56.61 (34.49)     4:30.97 (34.36)
        5:04.97 (34.00)     5:37.56 (32.59)                                        
  4 Miller, Jordyn R          20 Baldwin Wallace-LE        NT    5:38.49  
                  31.41     1:05.81 (34.40)     1:40.71 (34.90)     2:15.73 (35.02)
        2:50.20 (34.47)     3:24.35 (34.15)     3:58.15 (33.80)     4:31.87 (33.72)
        5:05.77 (33.90)     5:38.49 (32.72)                                        
  5 Gorski, Kaitlyn M         20 CWRU                      NT   x5:52.41  
                  31.92     1:05.97 (34.05)     1:41.46 (35.49)     2:17.17 (35.71)
        2:53.02 (35.85)     3:29.01 (35.99)     4:05.04 (36.03)     4:41.22 (36.18)
        5:17.11 (35.89)     5:52.41 (35.30)                                        
  6 Biastre, Mackenzie        18 Baldwin Wallace-LE        NT    6:29.72  
                  33.03     1:09.86 (36.83)     1:49.14 (39.28)     2:28.86 (39.72)
        3:09.51 (40.65)     3:50.55 (41.04)     4:31.33 (40.78)     5:11.81 (40.48)
        5:51.59 (39.78)     6:29.72 (38.13)                                        
 -- Drohosky, Alli J          18 CWRU                      NT   X5:45.08  
                  30.01     1:02.18 (32.17)     1:36.29 (34.11)     2:09.97 (33.68)
        2:44.18 (34.21)     3:19.50 (35.32)     3:55.31 (35.81)     4:31.78 (36.47)
        5:08.18 (36.40)     5:45.08 (36.90)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Logan T            19 CWRU                      NT    4:52.10  
                  26.62       55.89 (29.27)     1:25.37 (29.48)     1:55.09 (29.72)
        2:25.03 (29.94)     2:54.66 (29.63)     3:24.34 (29.68)     3:54.06 (29.72)
        4:23.77 (29.71)     4:52.10 (28.33)                                        
  2 Henning, Andrew A         20 CWRU                      NT    4:58.15  
                  26.76       55.86 (29.10)     1:25.41 (29.55)     1:55.28 (29.87)
        2:25.15 (29.87)     2:54.85 (29.70)     3:25.20 (30.35)     3:56.44 (31.24)
        4:27.87 (31.43)     4:58.15 (30.28)                                        
  3 Burk, Jacob M             20 Baldwin Wallace-LE        NT    5:02.65  
                  26.98       56.83 (29.85)     1:26.99 (30.16)     1:57.52 (30.53)
        2:28.25 (30.73)     2:58.97 (30.72)     3:30.06 (31.09)     4:01.13 (31.07)
        4:31.99 (30.86)     5:02.65 (30.66)                                        
  4 Kizek, Dominic J          19 CWRU                      NT    5:09.56  
                  27.85       58.20 (30.35)     1:28.94 (30.74)     2:00.05 (31.11)
        2:31.32 (31.27)     3:02.85 (31.53)     3:34.71 (31.86)     4:06.75 (32.04)
        4:38.50 (31.75)     5:09.56 (31.06)                                        
  5 Gomez del Campo, Felipe   22 CWRU                      NT   x5:17.72  
                  27.45       58.17 (30.72)     1:30.01 (31.84)     2:02.66 (32.65)
        2:35.57 (32.91)     3:08.78 (33.21)     3:41.84 (33.06)     4:14.92 (33.08)
        4:47.48 (32.56)     5:17.72 (30.24)                                        
  6 Hartenstein, Kevin        18 Baldwin Wallace-LE        NT    5:20.96  
                  27.55       58.58 (31.03)     1:31.10 (32.52)     2:03.94 (32.84)
        2:36.95 (33.01)     3:10.42 (33.47)     3:43.61 (33.19)     4:16.47 (32.86)
        4:49.07 (32.60)     5:20.96 (31.89)                                        
  7 Philbrick, James M        18 Baldwin Wallace-LE        NT    5:50.91  
                  32.09     1:06.14 (34.05)     1:41.42 (35.28)     2:17.26 (35.84)
        2:52.30 (35.04)     3:28.21 (35.91)     4:04.37 (36.16)     4:40.68 (36.31)
        5:16.04 (35.36)     5:50.91 (34.87)                                        
 
Event 25  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Inez M             20 CWRU                      NT      27.36  
  2 Pakradooni, Rebecca K     21 CWRU                      NT      27.72  
  3 Ashbaugh, Chandler M      21 Baldwin Wallace-LE        NT      28.17  
  4 Krynicki, Jenna N         19 CWRU                      NT      28.63  
  5 Kortis, Magdalena G       19 Baldwin Wallace-LE        NT      29.98  
  6 Krupp, Sarah L            18 Baldwin Wallace-LE        NT      31.04  
  7 Dowling, Jackie A         22 CWRU                      NT     x33.47  
 -- Manuck, Carolyn R         20 CWRU                      NT     X30.42  
 
Event 26  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David, Alec R             22 CWRU                      NT      23.51  
  2 Tam, Aaron C              21 CWRU                      NT      23.61  
  3 O'Donnell, Pat J          19 CWRU                      NT      25.09  
  4 Rudolph, Sean             23 Baldwin Wallace-LE        NT      25.25  
  5 Petro, Tom W              19 CWRU                      NT     x26.19  
  6 Hammond, Henry            22 Baldwin Wallace-LE        NT      28.79  
  7 Swain, Da'qeayce L        19 Baldwin Wallace-LE        NT      29.08  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fortune, Maddie           21 Baldwin Wallace-LE    207.00     200.85  
  2 Budziszewski, Emily G     18 CWRU                      NP     179.85  
  3 Anderson, Sydney J        19 CWRU                      NP     156.65  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Connor R         21 CWRU                      NP     290.10  
  2 Levin, Jon                21 Baldwin Wallace-LE        NP       1.48  
 
Event 29  Women 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashbaugh, Chandler M      21 Baldwin Wallace-LE        NT    1:04.04  
                  28.85     1:04.04 (35.19)                                        
  2 Kortis, Magdalena G       19 Baldwin Wallace-LE        NT    1:12.07  
                  32.50     1:12.07 (39.57)                                        
  3 Onchuck, Claire E         18 Baldwin Wallace-LE        NT    1:14.11  
                  34.49     1:14.11 (39.62)                                        
  4 Elliott, Contessa L       21 Baldwin Wallace-LE        NT   x1:15.57  
                  35.18     1:15.57 (40.39)                                        
 -- Mestha, Suhan L           18 CWRU                      NT   X1:01.45  
                  27.58     1:01.45 (33.87)                                        
 -- Loek, Rachael J           22 CWRU                      NT   X1:05.43  
                  29.80     1:05.43 (35.63)                                        
 -- Khiraoui, Noora A         18 CWRU                      NT   X1:06.47  
                  30.90     1:06.47 (35.57)                                        
 -- Mufti, Selena L           20 CWRU                      NT   X1:07.83  
                  31.70     1:07.83 (36.13)                                        
 
Event 30  Men 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Tyler A         20 Baldwin Wallace-LE        NT      56.91  
                  27.42       56.91 (29.49)                                        
  2 Burk, Jacob M             20 Baldwin Wallace-LE        NT    1:00.44  
                  27.98     1:00.44 (32.46)                                        
  3 Beyer, John M             19 Baldwin Wallace-LE        NT    1:06.25  
                  28.01     1:06.25 (38.24)                                        
 -- Tam, Aaron C              21 CWRU                      NT     X54.50  
                  25.30       54.50 (29.20)                                        
 -- David, Alec R             22 CWRU                      NT     X54.83  
                  25.22       54.83 (29.61)                                        
 -- Kerbel, Elliott J         22 CWRU                      NT     X55.34  
                  25.58       55.34 (29.76)                                        
 -- Henning, Andrew A         20 CWRU                      NT     X58.15  
                  26.51       58.15 (31.64)                                        
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldwin Wallace University-LE  'A'                     NT    1:47.83  
     1) Severns, Courtney 20            2) Miller, Jordyn R 20            
     3) Kortis, Magdalena G 19          4) Ashbaugh, Chandler M 21        
                  27.52       55.44 (27.92)     1:22.91 (27.47)     1:47.83 (24.92)
  2 Baldwin Wallace University-LE  'B'                     NT    2:01.16  
     1) Biastre, Mackenzie 18           2) Johnson, Rebecca 18            
     3) Sant, Elizabeth 18              4) Elliott, Contessa L 21         
                  28.52       59.85 (31.33)     1:30.13 (30.28)     2:01.16 (31.03)
 -- Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT   X1:43.03  
     1) Kumaran, Bhavya L 18            2) Homack, Lauren E 18            
     3) Decker, Renee A 18              4) Mestha, Suhan L 18             
                  26.07       51.83 (25.76)     1:18.43 (26.60)     1:43.03 (24.60)
 -- Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT   X1:44.25  
     1) Moore, Inez M 20                2) Krynicki, Jenna N 19           
     3) Dessart, Abby L 19              4) Eurich, Jenny T 20             
                  25.73       52.05 (26.32)     1:18.50 (26.45)     1:44.25 (25.75)
 -- Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   X1:48.12  
     1) Pakradooni, Rebecca K 21        2) Mufti, Selena L 20             
     3) Simoneau, Lexie M 18            4) Loek, Rachael J 22             
                  26.55       53.92 (27.37)     1:21.31 (27.39)     1:48.12 (26.81)
 -- Case Western Reserve Univ.  'E'                        NT   X1:48.41  
     1) Schuett, Ashley M 19            2) Drohosky, Alli J 18            
     3) Holmberg, Kelsey R 18           4) Taylor, Aila M 19              
                  27.02       54.39 (27.37)     1:21.74 (27.35)     1:48.41 (26.67)
 -- Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   X1:56.52  
     1) Dowling, Jackie A 22            2) Gorski, Kaitlyn M 20           
     3) Farnham, Madeleine G 18         4) Boluda, Emily A 20             
                  29.23       59.07 (29.84)     1:27.39 (28.32)     1:56.52 (29.13)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldwin Wallace University-LE  'A'                     NT    1:40.89  
     1) Hartenstein, Kevin 18           2) Philbrick, James M 18          
     3) Hammond, Henry 22               4) Burk, Jacob M 20               
                  24.14       51.02 (26.88)     1:15.95 (24.93)     1:40.89 (24.94)
 -- Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   X1:29.16  
     1) Hamilton, Drew P 20             2) Kilbane, John T 19             
     3) Smith, Logan T 19               4) Hudgins, Oliver E 19           
                  22.37       45.18 (22.81)     1:08.33 (23.15)     1:29.16 (20.83)
 -- Case Western Reserve Univ.  'E'                        NT   X1:32.77  
     1) Kizek, Dominic J 19             2) Petro, Tom W 19                
     3) Maxian, Ondrej S 20             4) Pang, Aaron Y 19               
                  23.69       46.82 (23.13)     1:10.29 (23.47)     1:32.77 (22.48)
 -- Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   X1:32.85  
     1) O'Donnell, Pat J 19             2) Erichsen, Keith W 18           
     3) Okada da Silva, Vini 18         4) Schmidt, Brody B 18            
                  23.59       47.29 (23.70)     1:10.71 (23.42)     1:32.85 (22.14)
 -- Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT   X1:32.86  
     1) Howes, Andrew M 22              2) Merriman, David A 20           
     3) Tomko, John S 21                4) Gomez del Campo, Felipe 22     
                  23.21       46.27 (23.06)     1:08.67 (22.40)     1:32.86 (24.19)
 -- Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT   X1:32.90  
     1) Kerbel, Elliott J 22            2) Tam, Aaron C 21                
     3) Arne, Jason M 22                4) David, Alec R 22               
                  24.32       47.24 (22.92)     1:09.79 (22.55)     1:32.90 (23.11)
 -- Baldwin Wallace University-LE  'B'                     NT   X1:44.90  
     1) Elgart, Taylor 20               2) Levin, Jon 21                  
     3) Swain, Da'qeayce L 19           4) Rudolph, Sean 23               
                  28.87       53.30 (24.43)     1:20.44 (27.14)     1:44.90 (24.46)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Case Western Reserve Univ.          206   2. Baldwin Wallace University           80
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Case Western Reserve Univ.          194   2. Baldwin Wallace University           88