Licensed to Lightning Event Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 12/3/2016 04:28 PM
             4th Annual CWRU Spartan Holiday Lidlifter - 12/3/2016             
                    Timing and Scoring by Lightning Timing                     
                   Hosted by Case Western Reserve University                   
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Cook-Gist, Imani             Oberlin                 7.91       8.04Q  1 
  2 Love, Bari                   Case Western                       8.24Q  4 
  3 Ferguson, Hailey             Muskingum               8.33       8.33Q  2 
  4 Freyhof, Morgan              Ohio Wesleya            8.20       8.48Q  3 
  5 Newman, Olivia               Case Western            8.19       8.34q  4 
  6 Braga, Skylar                Case Western            7.98       8.35q  1 
  7 McGregor, Jade               John Carroll                       8.36q  1 
  8 Atkinson, Jaliyah            Ohio Wesleya            8.20       8.49q  2 
  9 Ezimora, Ify                 Oberlin                 8.41       8.50   2 
 10 Leon, Gabrielle              John Carroll                       8.57   1 
 11 Johnson, Amarii              Ohio Wesleya            8.30       8.59   3 
 12 Casalnova, Abby              Case Western                       8.67   4 
 13 Kallon, Sallaymatu           Oberlin                 8.62       8.68   4  8.674
 14 Stottner, Sarah              Case Western            8.40       8.68   1  8.675
 15 Dore, Chanel                 Case Western                       8.81   3 
 16 Steinmetz, Kelsie            Ohio Wesleya                       8.87   4 
 17 Prall, Jordan                Muskingum                          8.90   4 
 18 Hemmingsen, Christina        Case Western                       8.97   3 
 19 Ritchie, Jennifer            Muskingum                          8.99   1 
 20 Shomon, Alexis               Ohio Wesleya                       9.00   2 
 21 Carroll, Shannon             Case Western            9.06       9.11   2 
 22 Rozsa, Nicole                Ohio Wesleya                       9.13   2 
 23 Ingalls, Emily               Case Western                       9.22   4 
 
Women 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Cook-Gist, Imani             Oberlin                 8.04       7.89  
  2 Braga, Skylar                Case Western            8.35       8.04  
  3 Ferguson, Hailey             Muskingum               8.33       8.08  
  4 McGregor, Jade               John Carroll            8.36       8.13  
  5 Love, Bari                   Case Western            8.24       8.18  
  6 Atkinson, Jaliyah            Ohio Wesleya            8.49       8.21  
  7 Freyhof, Morgan              Ohio Wesleya            8.48       8.30  
Preliminaries
  5 Newman, Olivia               Case Western            8.34             
  9 Ezimora, Ify                 Oberlin                 8.50             
 10 Leon, Gabrielle              John Carroll            8.57             
 11 Johnson, Amarii              Ohio Wesleya            8.59             
 12 Casalnova, Abby              Case Western            8.67             
 13 Kallon, Sallaymatu           Oberlin                 8.68             
 14 Stottner, Sarah              Case Western            8.68             
 15 Dore, Chanel                 Case Western            8.81             
 16 Steinmetz, Kelsie            Ohio Wesleya            8.87             
 17 Prall, Jordan                Muskingum               8.90             
 18 Hemmingsen, Christina        Case Western            8.97             
 19 Ritchie, Jennifer            Muskingum               8.99             
 20 Shomon, Alexis               Ohio Wesleya            9.00             
 21 Carroll, Shannon             Case Western            9.11             
 22 Rozsa, Nicole                Ohio Wesleya            9.13             
 23 Ingalls, Emily               Case Western            9.22             
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Brown, Emily                 Ohio Wesleya           27.30      27.37   2 
  2 Robinson, Cirrus             Ohio Wesleya                      27.57   5 
  3 Ferguson, Hailey             Muskingum              26.15      28.27   1 
  4 Atkinson, Jaliyah            Ohio Wesleya           27.35      28.28   2 
  5 Casalnova, Abby              Case Western           28.08      28.36   3 
  6 Ezimora, Ify                 Oberlin                27.00      28.41   1 
  7 Johnson, Amarii              Ohio Wesleya           27.50      28.58   3 
  8 Freyhof, Morgan              Ohio Wesleya           27.40      29.02   2 
  9 Kloster, Marie-Louise        Case Western           28.80      29.10   4 
 10 Stottner, Sarah              Case Western           28.07      29.19   3 
 11 Moore, Tiffany               Ohio Wesleya           27.90      30.00   3 
 12 Kallon, Sallaymatu           Oberlin                28.50      30.39   3 
 13 Hermann, Emily               Case Western                      30.48   4 
 14 Ingalls, Emily               Case Western                      30.69   5 
 15 Naylor, Tatum                Case Western                      30.78   6 
 16 Prall, Jordan                Muskingum                         31.15   4 
 17 Skatzes, Justine             Muskingum                         31.33   6 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Nyaanga, Joy                 John Carroll         1:00.02    1:01.38   1 
  2 Newman, Olivia               Case Western           58.17    1:01.52   1 
  3 Love, Bari                   Case Western                    1:01.79   3 
  4 Saluan, Noelle               John Carroll         1:00.13    1:01.96   1 
  5 Powell, Ashura               John Carroll           59.80    1:02.12   1 
  6 Schubert, Rachel             John Carroll         1:02.98    1:02.29   3 
  7 Casalnova, Abby              Case Western         1:01.01    1:02.65   1 
  8 Miller, Kendall              John Carroll         1:02.11    1:02.83   2 
  9 Kloster, Marie-Louise        Case Western         1:03.74    1:03.15   3 
 10 Doane, Jillian               Oberlin                         1:04.07   4 
 11 Rees, Bri                    Case Western                    1:04.08   3 
 12 Schaefer, Jillian            John Carroll         1:02.15    1:04.20   2 
 13 Ricketti, Julia              John Carroll         1:02.88    1:04.55   2 
 14 Krynicki, Jenna              Case Western                    1:04.79   4 
 15 Naylor, Tatum                Case Western                    1:06.26   4 
 16 Ferguson, Hailey             Muskingum            1:02.24    1:07.45   2 
 
Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harvey, Emma                 John Carroll         2:26.60    2:27.29  
  2 Biedron, Alyssa              John Carroll         2:28.20    2:27.91  
  3 Schmidt, Alainna             John Carroll         2:26.14    2:28.04  
  4 Eid, Shahed                  Case Western                    2:29.10  
  5 McCormick, Mallory           Ohio Wesleya         2:23.12    2:32.06  
  6 Krynicki, Jenna              Case Western                    2:34.47  
  7 DeRenzo, Maria               Case Western         2:26.06    2:35.02  
  8 Peck, Madeline               Oberlin                         3:01.67  
 
Women 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Haley, Caracol               Oberlin              5:25.00    5:43.11  
 
Women 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Halsten, Linnea              Oberlin                        10:25.22  
 
Women 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Piazza, Antonia              John Carroll            9.40      10.09Q  1 
  2 Newman, Olivia               Case Western                      10.11Q  2 
  3 Ellyson, Emily               Muskingum                         10.29q  2 
  4 Martinko, Sara               John Carroll            9.26      10.30q  1 
  5 Carroll, Shannon             Case Western           10.39      10.36q  1 
  6 Kelts, Sam                   Case Western                      10.43q  1 
  7 Hermann, Emily               Case Western                      10.68q  2 
  8 Weiland, Abby                Muskingum              10.69      11.13q  2 
 
Women 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Martinko, Sara               John Carroll           10.30       9.61  
  2 Piazza, Antonia              John Carroll           10.09      10.03  
  3 Carroll, Shannon             Case Western           10.36      10.44  
  4 Kelts, Sam                   Case Western           10.43      10.48  
  5 Ellyson, Emily               Muskingum              10.29      10.55  
  6 Hermann, Emily               Case Western           10.68      10.98  
  7 Weiland, Abby                Muskingum              11.13      11.14  
Preliminaries
  2 Newman, Olivia               Case Western           10.11             
 
Women 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Case Western  'A'                                 1:48.48    1:49.99  
     1) Braga, Skylar                   2) Rees, Bri                      
     3) Love, Bari                      4) Newman, Olivia                 
  2 Oberlin  'A'                                      1:47.02    1:56.20  
     1) Ezimora, Ify                    2) Kallon, Sallaymatu             
     3) Robinson, Megan                 4) Woods, Olivia                  
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 John Carroll  'A'                                 4:12.14    4:18.35  
     1) Schaefer, Jillian               2) Miller, Kendall                
     3) Ricketti, Julia                 4) Schubert, Rachel               
  2 Oberlin  'A'                                      4:04.11    4:30.10  
     1) Doane, Jillian                  2) Cook-Gist, Imani               
     3) Haley, Caracol                  4) Goodridge, Annie               
 
Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Robinson, Cirrus             Ohio Wesleya                      1.65m    5-05.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.69 
        P    P    P    P    O    O   XO  XXX 
  2 Ellyson, Emily               Muskingum                         1.55m    5-01.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3 Linn, Nikki                  John Carroll           1.62m     J1.55m    5-01.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    O   XO   XO  XXX 
  4 Robinson, Megan              Oberlin                1.53m      1.50m    4-11.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    O    O  XXX 
  5 Elliott, Kaylee              Oberlin                1.51m     J1.50m    4-11.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    O   XO   XO  XXX 
  6 Kelts, Sam                   Case Western                      1.45m    4-09.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O  XXO   XO   XX 
  7 Taylor, Kimberly             Muskingum              1.39m      1.40m    4-07.00 
     1.35 1.40 1.45 
        O   XO  XXX 
  8 Flint, Bailey                Case Western                     J1.40m    4-07.00 
     1.35 1.40 1.45 
      XXO   XO  XXX 
 -- Skatzes, Justine             Muskingum                            NH            
     1.35 
      XXX 
 -- Moore, Tiffany               Ohio Wesleya                         NH            
     1.35 1.40 
        P  XXX 
 
Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Finney, Grace                Oberlin                           3.20m   10-06.00 
     2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 Cook-Gist, Imani             Oberlin                3.25m     J3.20m   10-06.00 
     2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 
        P    P    O    O    O    O  XXX 
  2 Rozsa, Nicole                Ohio Wesleya           3.46m     J3.20m   10-06.00 
     2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 
        P    P    P    P    P    O  XXX 
  4 Steinmetz, Kelsie            Ohio Wesleya           3.33m      3.05m   10-00.00 
     2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 
        P    P    P   XO   XO  XXX 
  5 Martin, Reannah              Muskingum              2.62m      2.75m    9-00.25 
     2.45 2.60 2.75 2.90 
        O   XO    O  XXX 
  6 Mason, Malayna               Case Western                     J2.75m    9-00.25 
     2.45 2.60 2.75 2.90 
        O   XO  XXO  XXX 
  7 Weiland, Abby                Muskingum              2.76m      2.60m    8-06.25 
     2.45 2.60 2.75 
       XO    O  XXX 
  8 Shomon, Alexis               Ohio Wesleya                     J2.60m    8-06.25 
     2.45 2.60 2.75 
        O   XO  XXX 
 -- Ioffe, Brittany              John Carroll           2.59m         NH            
     2.45 
      XXX 
 -- Mitchem, Mallorie            Case Western                         NH            
     2.45 
      XXX 
 
Women Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Goodridge, Annie             Oberlin                5.46m      5.38m   17-08.00 
      5.14m  5.32m  5.38m  PASS  PASS  5.13m
  2 Brown, Emily                 Ohio Wesleya           5.65m      5.35m   17-06.75 
      5.35m  5.32m  5.35m  FOUL  5.23m  5.13m
  3 McGregor, Jade               John Carroll           5.25m      5.24m   17-02.25 
      5.13m  5.13m  5.10m  4.95m  5.14m  5.24m
  4 Frandanisa, Katelyn          John Carroll           4.98m      5.09m   16-08.50 
      4.90m  4.94m  5.09m  4.94m  5.05m  4.89m
  5 Acevedo, Alyssa              Ohio Wesleya           5.58m      4.89m   16-00.50 
      FOUL  4.89m  FOUL  4.73m  PASS  PASS
  6 Brady, Anna                  John Carroll           4.92m      4.83m   15-10.25 
      4.83m  4.47m  4.54m  4.52m  4.80m  4.71m
  7 Braga, Skylar                Case Western           4.82m      4.79m   15-08.75 
      4.76m  4.60m  4.79m  FOUL  4.67m  FOUL
  8 Martin, Reannah              Muskingum              4.82m      4.72m   15-06.00 
      4.56m  4.72m  4.72m  4.42m  4.58m  4.49m
  9 Pilewski, Nicole             John Carroll           4.74m      4.57m   15-00.00 
      4.55m  4.32m  4.57m  4.50m  4.55m  4.49m
 10 Schaefer, Jillian            John Carroll           4.92m      4.39m   14-05.00 
      FOUL  FOUL  4.39m           
 11 Flint, Bailey                Case Western                      4.35m   14-03.25 
      4.20m  4.29m  4.35m           
 12 Prall, Jordan                Muskingum                         4.31m   14-01.75 
      4.18m  FOUL  4.31m           
 
Women Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Willard, Rachel              Case Western                     10.37m   34-00.25 
      FOUL  FOUL  9.79m  9.98m  9.93m  10.37m
  2 Goodridge, Annie             Oberlin               11.35m     10.26m   33-08.00 
      10.26m  10.15m  10.18m  PASS  PASS  PASS
  3 Frandanisa, Katelyn          John Carroll          10.05m     10.01m   32-10.25 
      9.99m  9.90m  9.70m  9.74m  10.01m  9.49m
  4 Brady, Anna                  John Carroll          10.20m      9.92m   32-06.50 
      9.15m  9.48m  9.92m  9.34m  9.12m  9.61m
  5 Woods, Olivia                Oberlin                9.94m      9.76m   32-00.25 
      9.39m  9.55m  9.76m  9.45m  9.50m  9.55m
  6 Kelts, Sam                   Case Western                      9.62m   31-06.75 
      9.13m  FOUL  9.24m  9.25m  9.62m  9.57m
  7 Flint, Bailey                Case Western                      9.38m   30-09.25 
      FOUL  9.23m  FOUL  FOUL  9.38m  FOUL
 
Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Newton, Monique              Oberlin               14.16m     13.67m   44-10.25 
      FOUL  13.67m  FOUL  12.70m  13.58m  FOUL
  2 Richardson, Ana              Oberlin               13.01m     13.04m   42-09.50 
      FOUL  13.04m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Laios, Cassandra             Case Western          12.21m     12.33m   40-05.50 
      10.87m  11.11m  11.01m  11.59m  11.71m  12.33m
  4 Keegan, Jasmine              Oberlin                          11.07m   36-04.00 
      10.86m  10.73m  10.81m  10.36m  10.47m  11.07m
  5 Cuellar, Melissa             Case Western                     11.03m   36-02.25 
      9.87m  10.54m  10.69m  10.04m  11.03m  10.43m
  6 Longo, Cecelia               Oberlin                          10.97m   36-00.00 
      10.50m  10.97m  10.91m  9.50m  10.02m  10.28m
  7 Haggerty, Madison            Ohio Wesleya                     10.75m   35-03.25 
      10.23m  10.69m  10.48m  10.51m  10.63m  10.75m
  8 Dayringer, Meghan            Case Western          10.44m     10.28m   33-08.75 
      10.11m  FOUL  10.04m  9.38m  FOUL  10.28m
  9 Weaver, Gretchen             Ohio Wesleya                      9.90m   32-05.75 
      9.19m  9.71m  9.42m  8.43m  9.46m  9.90m
 10 English, Maya                Oberlin                           9.38m   30-09.25 
      FOUL  9.38m  FOUL           
 11 Johnson, Alexis              John Carroll           9.18m      9.33m   30-07.50 
      FOUL  9.33m  FOUL           
 12 Gupta, Nimi                  Case Western           8.60m      9.05m   29-08.25 
      8.51m  8.21m  9.05m           
 13 Price, Mikhaylan             Case Western          10.74m      8.98m   29-05.50 
      8.98m  8.56m  8.78m           
 14 Garrett, Dominique           Ohio Wesleya           8.31m      8.64m   28-04.25 
      8.20m  8.41m  8.64m           
 15 Mounts, Veronica             John Carroll           9.75m      8.54m   28-00.25 
      8.11m  8.24m  8.54m           
 16 Morin, Alyssa                Ohio Wesleya                      8.29m   27-02.50 
      FOUL  7.06m  8.29m           
 17 Yu, Marina                   Case Western                      7.59m   24-11.00 
      FOUL  7.59m  7.44m           
 18 Burrow, Skylea               Muskingum                         7.49m   24-07.00 
      6.94m  7.49m  6.44m           
 
Women Weight Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Richardson, Ana              Oberlin               17.68m     16.75m   54-11.50 
      FOUL  16.68m  16.16m  FOUL  16.41m  16.75m
  2 Newton, Monique              Oberlin               16.07m     16.45m   53-11.75 
      FOUL  15.91m  16.45m  16.38m  FOUL  FOUL
  3 Laios, Cassandra             Case Western                     14.11m   46-03.50 
      FOUL  12.84m  FOUL  13.12m  FOUL  14.11m
  4 Longo, Cecelia               Oberlin                          13.95m   45-09.25 
      13.85m  13.78m  13.45m  12.61m  13.70m  13.95m
  5 Keegan, Jasmine              Oberlin                          13.28m   43-07.00 
      12.74m  FOUL  11.19m  12.47m  FOUL  13.28m
  6 Gupta, Nimi                  Case Western          13.64m     13.15m   43-01.75 
      FOUL  FOUL  12.56m  12.05m  12.92m  13.15m
  7 Miller, Mikenna              John Carroll          10.18m     12.20m   40-00.50 
      10.62m  12.20m  11.98m  10.98m  10.89m  11.83m
  8 Rose, Abby                   Muskingum             10.84m     12.06m   39-07.00 
      11.31m  FOUL  11.99m  FOUL  FOUL  12.06m
  9 Yu, Marina                   Case Western                     11.97m   39-03.25 
      9.81m  11.97m  11.73m  FOUL  11.73m  11.31m
 10 Johnson, Alexis              John Carroll          12.65m     11.96m   39-03.00 
      FOUL  FOUL  11.96m           
 11 Haggerty, Madison            Ohio Wesleya                     11.94m   39-02.25 
      11.94m  11.08m  11.05m           
 12 Price, Mikhaylan             Case Western          14.00m     11.61m   38-01.25 
      11.11m  FOUL  11.61m           
 13 English, Maya                Oberlin                          11.58m   38-00.00 
      11.58m  10.83m  FOUL           
 14 Landrum, Angela              Ohio Wesleya          11.71m     11.52m   37-09.50 
      11.31m  11.52m  11.06m           
 15 Dayringer, Meghan            Case Western                     10.91m   35-09.50 
      10.91m  10.58m  9.89m           
 16 Cuellar, Melissa             Case Western                     10.49m   34-05.00 
      10.48m  10.49m  10.06m           
 17 Morin, Alyssa                Ohio Wesleya                      9.72m   31-10.75 
      FOUL  9.72m  FOUL           
 -- Mounts, Veronica             John Carroll                       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Morrow, Delontaye            Ohio Wesleya            7.17       7.22Q  2 
  2 Snow, Hayden                 John Carroll            7.20       7.26Q  1 
  3 Radney, Jonathan             John Carroll            7.09       7.30Q  3 
  4 Peyton, Griffin              Ohio Wesleya            7.02       7.32q  3 
  5 Friday, Justin               Ohio Wesleya            7.15       7.35q  1 
  6 Ericksen-Deriso, Nico        Case Western                       7.36q  3  7.357
  6 Zelkin, Ben                  Case Western            7.21       7.36q  3  7.357
  8 Hurd, Zak                    Case Western            7.20       7.40q  1  7.393
  9 Haling, Jonathan             Case Western                       7.40   1  7.395
 10 Ibibo, Andrew                Case Western                       7.40   3  7.397
 11 Jackson, Nick                Ohio Wesleya            7.15       7.42   2 
 12 Fu, Tom                      Case Western                       7.43   1  7.425
 13 Dong, Jason                  Case Western                       7.43   3  7.430
 14 Briggs, Darrell              Muskingum                          7.51   3  7.507
 15 Stinson, Fred                Muskingum               7.50       7.51   2  7.509
 16 Murphy, Tristan              Muskingum                          7.69   1 
 17 Abel, Isaiah                 Muskingum                          7.84   3 
 18 Burnett, Brian               Ohio Wesleya            6.98       7.89   2 
 19 Harrison, Cjai               Muskingum                          7.96   2 
 20 Fraley, Nick                 Ohio Wesleya            7.76       7.98   1 
 21 Short, Westin                Ohio Wesleya                       8.21   2 
 
Men 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Morrow, Delontaye            Ohio Wesleya            7.22       7.10  
  2 Radney, Jonathan             John Carroll            7.30       7.25  
  3 Friday, Justin               Ohio Wesleya            7.35       7.33   7.326
  4 Peyton, Griffin              Ohio Wesleya            7.32       7.33   7.329
  5 Zelkin, Ben                  Case Western            7.36       7.34   7.333
  6 Ericksen-Deriso, Nico        Case Western            7.36       7.34   7.337
  7 Snow, Hayden                 John Carroll            7.26       7.41  
  8 Hurd, Zak                    Case Western            7.40       7.42  
Preliminaries
  9 Haling, Jonathan             Case Western            7.40             
 10 Ibibo, Andrew                Case Western            7.40             
 11 Jackson, Nick                Ohio Wesleya            7.42             
 12 Fu, Tom                      Case Western            7.43             
 13 Dong, Jason                  Case Western            7.43             
 14 Briggs, Darrell              Muskingum               7.51             
 15 Stinson, Fred                Muskingum               7.51             
 16 Murphy, Tristan              Muskingum               7.69             
 17 Abel, Isaiah                 Muskingum               7.84             
 18 Burnett, Brian               Ohio Wesleya            7.89             
 19 Harrison, Cjai               Muskingum               7.96             
 20 Fraley, Nick                 Ohio Wesleya            7.98             
 21 Short, Westin                Ohio Wesleya            8.21             
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Morrow, Delontaye            Ohio Wesleya           22.39      23.23   1 
  2 McIlvaine, Austin            John Carroll           22.75      23.44   2 
  3 Tanford, James               Oberlin                23.76      23.55   3 
  4 Woods, Nicholas              John Carroll           22.58      23.60   1 
  5 Ericksen-Deriso, Nico        Case Western           23.01      23.61   2 
  6 Iannetta, John               John Carroll           23.02      23.65   2 
  7 Friday, Justin               Ohio Wesleya           23.58      23.82   3 
  8 Davis, Tommy                 Ohio Wesleya           22.62      23.96   1 
  9 Peyton, Griffin              Ohio Wesleya           22.68      24.04   2 
 10 Zelkin, Ben                  Case Western           24.00      24.25   3 
 11 Clemons, Jabari              Oberlin                23.89      24.28   3 
 12 Jackson, Nick                Ohio Wesleya           23.50      24.52   3 
 13 Walker, Marty                John Carroll           23.20      24.58   2 
 14 Stinson, Fred                Muskingum                         24.66   5 
 15 Boyer, Devan                 Muskingum              24.47      24.78   4 
 16 Wheatley, Jahkeem            Oberlin                           25.30   6 
 17 Murphy, Tristan              Muskingum                         25.32   6 
 18 Glaze, Jimmy                 Muskingum              24.74      25.64   4 
 19 Harrison, Cjai               Muskingum                         26.00   5 
 20 Mukasa, Daniel               Oberlin                           26.19   6 
 21 Abel, Isaiah                 Muskingum                         26.28   5 
 22 Wallace, Jordan              Muskingum              25.41      26.32   4 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ibibo, Andrew                Case Western           49.27      50.70   1 
  2 Haling, Jonathan             Case Western                      52.22   4 
  3 Rogers, Dylan                Oberlin                           52.24   4 
  4 McShane, Colin               Ohio Wesleya           49.18      52.49   1 
  5 Ericksen-Deriso, Nico        Case Western           50.78      52.60   1 
  6 Coldren, Stephen             Unattached             51.24      53.04   2 
  7 Broomfield, Quinton          Ohio Wesleya           52.16      53.73   2 
  8 Davis, Tommy                 Ohio Wesleya           51.20      53.80   1 
  9 Olsen, John                  Oberlin                54.60      54.32   3 
 10 Stinson, Fred                Muskingum              52.23      54.72   2 
 11 Reinhart, Austin             John Carroll           56.12      56.09   3 
 12 Samuel, Daniel               Case Western           54.77      56.54   3 
 13 He, Neil                     Case Western           56.00      57.20   3 
 14 Glaze, Jimmy                 Muskingum              56.05      59.29   3 
 15 Boyer, Devan                 Muskingum                         59.35   4 
 16 McManus, Cody                Muskingum                       1:04.58   4 
 
Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cabral, Joseph               Case Western         1:54.47    1:59.83  
  2 Hradesky, Mike               Case Western                    2:00.25  
  3 Ledger, Joe                  Case Western         1:53.55    2:00.46  
  4 Knorz, Nick                  Case Western         2:00.74    2:04.67  
  5 Leo, Patrick                 Case Western         2:00.60    2:06.02  
  6 Bailey, Nathaniel            Case Western                    2:06.48  
  7 Baller, Mitch                Case Western         2:01.69    2:11.58  
 
Men 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coldren, Stephen             Unattached                      4:49.68  
  2 Baller, Mitch                Case Western         4:39.29    5:00.55  
 
Men 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Abduljelil, Ifa              Ohio Wesleya            8.45       8.59Q  2 
  2 Mlack, Grant                 Case Western            8.40       8.94Q  1 
  3 Broomfield, Quinton          Ohio Wesleya            8.51       8.69Q  2 
  4 Oddo, Dominic                Case Western                       9.22Q  1 
  5 Blankenship, Jayson          Ohio Wesleya                       9.11Q  2 
  6 Webb, Mitchell               Case Western                       9.41Q  1 
 -- Briggs, Darrell              Muskingum               8.52         DQ   2 
 
Men 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Abduljelil, Ifa              Ohio Wesleya            8.59       8.51  
  2 Mlack, Grant                 Case Western            8.94       8.58  
  3 Broomfield, Quinton          Ohio Wesleya            8.69       8.68  
  4 Oddo, Dominic                Case Western            9.22       9.19  
  5 Webb, Mitchell               Case Western            9.41       9.32  
Preliminaries
  5 Blankenship, Jayson          Ohio Wesleya            9.11             
 -- Briggs, Darrell              Muskingum                DQ              
 
Men 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Case Western  'A'                                 1:33.00    1:33.98  
     1) Haling, Jonathan                2) Ibibo, Andrew                  
     3) Ericksen-Deriso, Nico           4) Wahner, Nathan                 
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Oberlin  'A'                                      3:29.84    3:32.23  
     1) Rogers, Dylan                   2) Tanford, James                 
     3) Clemons, Jabari                 4) Olsen, John                    
  2 John Carroll  'A'                                 3:27.23    3:34.22  
     1) Iannetta, John                  2) Woods, Nicholas                
     3) McIlvaine, Austin               4) Walker, Marty                  
 
Men High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Weidner, Blake               Muskingum              1.84m      1.90m    6-02.75 
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 
        P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Fraley, Nick                 Ohio Wesleya           1.98m     J1.90m    6-02.75 
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 
        P    P    P  XXO    O  XXO  XXO  XXP 
  3 Oddo, Dominic                Case Western                      1.80m    5-10.75 
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        P    O    O   XO   XO  XXX 
  4 Wallace, Jordan              Muskingum              1.79m      1.70m    5-07.00 
     1.60 1.65 1.70 1.75 
        P  XXO    O  XXX 
 -- Guadagnino, Sam              Case Western                         NH            
     1.60 1.65 
        P  XXX 
 
Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kulinski, K                  Unattached                        4.57m   15-00.00 
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.35 4.57 4.73 
        P    P    P    P    P    P    P    O  XXO   XO  XXX 
  2 Short, Westin                Ohio Wesleya           4.11m      3.95m   12-11.50 
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 
        P    P    P    P    P    O   XO  XXX 
  3 Mukasa, Daniel               Oberlin                4.30m     J3.95m   12-11.50 
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 
        P    P    P    P    O   XO  XXO  XXX 
  4 Prigg, David                 Case Western           4.00m      3.65m   11-11.75 
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 
        P    P    P    P    O  XXX 
  5 Dockery, Reuben              Case Western                      3.20m   10-06.00 
     3.05 3.20 3.35 
        O    O  XXX 
 -- Blankenship, Jayson          Ohio Wesleya                         NH            
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 
        P    P    P    P  XXX 
 -- Wheatley, Jahkeem            Oberlin                4.35m         NH            
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 
        P    P    P    P    P  XXX 
 
Men Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Morrow, Delontaye            Ohio Wesleya           6.16m      6.45m   21-02.00 
      5.86m  6.28m  6.45m  6.16m  6.13m  6.18m
  2 Weidner, Blake               Muskingum              6.41m      6.27m   20-07.00 
      6.27m  6.12m  5.86m  6.00m  PASS  PASS
  3 Tanford, James               Oberlin                6.48m      6.23m   20-05.25 
      6.01m  FOUL  6.19m  6.18m  FOUL  6.23m
  4 Peyton, Griffin              Ohio Wesleya           6.36m      6.18m   20-03.50 
      6.05m  6.04m  6.07m  5.98m  5.81m  6.18m
  5 Oddo, Dominic                Case Western                      6.14m   20-01.75 
      6.12m  6.08m  5.93m  6.01m  6.09m  6.14m
  6 Briggs, Darrell              Muskingum              6.26m     J6.14m   20-01.75 
      FOUL  6.14m  6.00m  5.93m  FOUL  6.03m
  7 Fu, Tom                      Case Western                      6.06m   19-10.75 
      6.03m  5.62m  5.44m  5.59m  5.61m  6.06m
  8 Dong, Jason                  Case Western                      6.02m   19-09.00 
      6.02m  FOUL  PASS  5.49m  5.48m  5.47m
  9 Glowacki, Zach               John Carroll           5.80m      5.92m   19-05.25 
      5.92m  FOUL  5.70m  FOUL  PASS  PASS
 10 Guadagnino, Sam              Case Western           5.50m      5.54m   18-02.25 
      5.52m  5.54m  FOUL           
 
Men Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Tanford, James               Oberlin               12.40m     12.55m   41-02.25 
      11.36m  11.94m  12.55m  12.04m  12.35m  12.33m
  2 Jew, Tyler                   John Carroll          11.86m     11.96m   39-03.00 
      FOUL  FOUL  11.87m  11.63m  11.96m  11.93m
  3 Webb, Mitchell               Case Western                     11.64m   38-02.25 
      11.48m  11.64m  FOUL  11.44m  11.34m  FOUL
 -- Guadagnino, Sam              Case Western          10.93m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Burkholder, Jeff             Muskingum             14.84m     14.77m   48-05.50 
      14.36m  13.03m  FOUL  14.11m  14.40m  14.77m
  2 Bost, J.J.                   John Carroll          13.36m     14.50m   47-07.00 
      14.33m  14.50m  FOUL  FOUL  13.26m  14.35m
  3 Sinn, Hank                   Oberlin               13.27m     12.89m   42-03.50 
      FOUL  FOUL  12.73m  12.40m  12.30m  12.89m
  4 Waldon, John                 Ohio Wesleya          12.95m     12.73m   41-09.25 
      FOUL  12.31m  12.73m  FOUL  12.23m  FOUL
  5 Simmons, Chauncey            Oberlin               12.11m     12.27m   40-03.25 
      12.07m  12.27m  12.06m  FOUL  12.02m  FOUL
  6 Floyd, Wade                  Muskingum             10.93m     11.98m   39-03.75 
      11.98m  11.66m  11.51m  11.78m  11.94m  11.57m
  7 Slykas, JP                   Case Western                     11.93m   39-01.75 
      11.93m  11.12m  11.59m  9.84m  11.15m  10.85m
  8 Bushman, Tyler               Case Western          11.43m     11.81m   38-09.00 
      10.86m  11.55m  FOUL  11.23m  11.22m  11.81m
  9 Sullivan, Alex               Muskingum                        11.75m   38-06.75 
      11.69m  10.23m  11.75m  10.95m  11.26m  11.04m
 10 Markovich, Nick              Case Western                     11.46m   37-07.25 
      FOUL  11.46m  FOUL           
 11 Meads, Sam                   Oberlin               10.33m     10.86m   35-07.75 
      10.03m  10.35m  10.86m           
 12 Lawrence, William            Muskingum                        10.63m   34-10.50 
      10.63m  10.63m  10.17m           
 13 Reznik, Justin               Ohio Wesleya                      9.25m   30-04.25 
      9.25m  7.22m  8.04m           
 14 Cary, Gino                   Muskingum                         7.95m   26-01.00 
      6.81m  7.26m  7.95m           
 15 Deem, Nicholas               Ohio Wesleya           8.99m      7.83m   25-08.25 
      7.83m  7.71m  FOUL           
 
Men Weight Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sinn, Hank                   Oberlin               14.41m     14.62m   47-11.75 
      14.02m  FOUL  14.62m  13.59m  FOUL  13.45m
  2 Colby, Nick                  John Carroll          13.09m     14.59m   47-10.50 
      13.11m  FOUL  12.78m  FOUL  14.10m  14.59m
  3 Bushman, Tyler               Case Western          12.50m     13.61m   44-08.00 
      FOUL  0.13m  13.61m  FOUL  12.67m  FOUL
  4 Meads, Sam                   Oberlin               13.38m     13.57m   44-06.25 
      13.52m  13.57m  FOUL  12.45m  FOUL  12.93m
  5 Bost, J.J.                   John Carroll          13.49m     13.41m   44-00.00 
      FOUL  FOUL  13.41m  FOUL  13.29m  12.72m
  6 Wade, Dan                    Case Western                     12.24m   40-02.00 
      FOUL  11.04m  FOUL  12.24m  FOUL  FOUL
  7 Waldon, John                 Ohio Wesleya          11.30m     11.08m   36-04.25 
      11.08m  FOUL  10.41m  FOUL  FOUL  9.74m
  8 Markovich, Nick              Case Western                     10.21m   33-06.00 
      9.40m  10.07m  10.07m  9.05m  10.21m  9.92m
  9 Reznik, Justin               Ohio Wesleya                    J10.21m   33-06.00 
      FOUL  10.21m  9.36m  FOUL  8.81m  8.87m
 10 Deem, Nicholas               Ohio Wesleya                      8.31m   27-03.25 
      7.98m  FOUL  8.31m           
 -- Buffington, Andre            Muskingum             15.21m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL