Licensed to Case Western Reserve University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/20/2018 05:31 PM
                       SUNY-Geneseo vs. CWRU - 1/20/2018                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    1:48.51   11  
     1) VonFeldt, Catilyn A 18          2) Drohosky, Allison J 20         
     3) Moore, Inez M 22                4) Mestha, Suhan L 20             
                  27.54       58.32 (30.78)     1:24.72 (26.40)     1:48.51 (23.79)
  2 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    1:51.47    4  
     1) Lacourt, Natalie A 22           2) Staso, Noelle K 18             
     3) Hilt, Olivia Z 19               4) Osula, Deidra 17               
                  28.23     1:00.48 (32.25)     1:27.09 (26.61)     1:51.47 (24.38)
  3 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT    1:52.30    2  
     1) Siegel, Lauren S 18             2) Pace, Celeste A 18             
     3) Knight, Maddie P 18             4) Doherty, Kaitlin A 21          
                  28.51     1:00.41 (31.90)     1:27.71 (27.30)     1:52.30 (24.59)
  4 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT    1:52.64  
     1) Kumaran, Bhavya L 20            2) Taekman, Sarah A 19            
     3) Khare, Monica M 19              4) Eurich, Jenny T 22             
                  28.18     1:00.47 (32.29)     1:27.40 (26.93)     1:52.64 (25.24)
  5 Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT   x1:54.77  
     1) Singh, Sunita C 21              2) Thompson, Sophia C 20          
     3) Shemet, Nancy K 20              4) Anich, Annabelle K 19          
                  29.60     1:02.16 (32.56)     1:29.32 (27.16)     1:54.77 (25.45)
  6 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT   x1:57.19  
     1) Ver Voort, Julia R 20           2) Ye, Elizabeth L 19             
     3) Hixenbaugh, Aleah B 19          4) Decker, Renee A 20             
  7 Suny Geneseo-NI  'D'                                   NT   x1:59.58  
     1) Caldwell, Julia A 19            2) Allen, Arnelle                 
     3) Turcotte, Paige 18              4) Coates, Kiersten               
                  30.86     1:05.52 (34.66)     1:34.44 (28.92)     1:59.58 (25.14)
  8 Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT   x2:00.00  
     1) Love, Olivia M 18               2) Sept, Corri E 20               
     3) Miller, Mary Katherine K 22     4) Segel, Becca N 19              
                  30.14     1:04.31 (34.17)     2:00.00 (55.69)                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    1:36.20   11  
     1) Modelewski, Matthew 21          2) Sampson, Kaz R 19              
     3) Guyton, Scott 21                4) Secord, Derek R 21             
                  25.62       52.56 (26.94)     1:14.99 (22.43)     1:36.20 (21.21)
  2 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    1:36.32    4  
     1) McDonald, Will J 19             2) Kilbane, John T 21             
     3) Hudgins, Oliver E 21            4) Hamilton, Drew P 22            
                  25.36       51.84 (26.48)     1:14.98 (23.14)     1:36.32 (21.34)
  3 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT    1:39.59    2  
     1) Cole, Jacob W 21                2) Davis, Clark J 20              
     3) Wagner, Lyle C 21               4) Eng, Will 18                   
                  25.64       54.45 (28.81)     1:17.97 (23.52)     1:39.59 (21.62)
  4 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT    1:40.30  
     1) Weinman, Dakota E 18            2) Rose, Evan N 21                
     3) Kizek, Dominic J 21             4) Tomko, John S 23               
                  26.00       54.26 (28.26)     1:18.36 (24.10)     1:40.30 (21.94)
  5 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT   x1:41.59  
     1) Barclay, Kyle W 18              2) Quinn, A.J. J 19               
     3) Pang, Aaron Y 21                4) Twomey, Sean P 18              
  6 Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT   x1:43.04  
     1) Maxian, Ondrej S 22             2) Liu, Jonathan W 18             
     3) Woerner, Jakob A 18             4) Rose, Eli S 19                 
                  26.71       54.56 (27.85)     1:19.33 (24.77)     1:43.04 (23.71)
  7 Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT   x1:43.14  
     1) Phipps, Roy M 21                2) Buckingham, Erik K 20          
     3) Wilson, John D 19               4) Ruggiero, Joseph A 20          
                  27.18       56.86 (29.68)     1:21.37 (24.51)     1:43.14 (21.77)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasky, Nancy M            20 Suny Geneseo-NI           NT   10:43.20    9  
                  29.52     1:01.72 (32.20)     1:33.71 (31.99)     2:06.44 (32.73)
        2:39.08 (32.64)     3:11.88 (32.80)     3:44.47 (32.59)     4:16.97 (32.50)
        4:49.40 (32.43)     5:21.82 (32.42)     5:54.34 (32.52)     6:26.60 (32.26)
        6:58.86 (32.26)     7:31.07 (32.21)     8:03.56 (32.49)     8:35.98 (32.42)
        9:08.10 (32.12)     9:40.34 (32.24)    10:12.09 (31.75)    10:43.20 (31.11)
  2 Vaccaro, Sophia R         19 Case Western-OH           NT   11:10.79    4  
                  30.08     1:03.28 (33.20)     1:37.00 (33.72)     2:10.71 (33.71)
        2:44.38 (33.67)     3:18.10 (33.72)     3:51.83 (33.73)     4:25.50 (33.67)
        4:59.54 (34.04)     5:33.30 (33.76)     6:06.89 (33.59)     6:40.74 (33.85)
        7:14.77 (34.03)     7:48.78 (34.01)     8:22.64 (33.86)     8:56.48 (33.84)
        9:30.27 (33.79)    10:04.10 (33.83)    10:38.07 (33.97)    11:10.79 (32.72)
  3 Butler, Alex M            19 Suny Geneseo-NI           NT   11:11.62    3  
                  30.19     1:03.32 (33.13)     1:37.18 (33.86)     2:11.09 (33.91)
        2:44.95 (33.86)     3:18.70 (33.75)     3:52.58 (33.88)     4:26.66 (34.08)
        5:00.70 (34.04)     5:34.65 (33.95)     6:08.72 (34.07)     6:43.03 (34.31)
        7:17.06 (34.03)     7:51.25 (34.19)     8:25.38 (34.13)     8:58.97 (33.59)
        9:32.98 (34.01)    10:06.95 (33.97)    10:40.18 (33.23)    11:11.62 (31.44)
  4 Holmberg, Kelsey R        20 Case Western-OH           NT   11:18.23    2  
                  29.95     1:02.84 (32.89)     1:36.27 (33.43)     2:10.15 (33.88)
        2:44.09 (33.94)     3:18.24 (34.15)     3:52.42 (34.18)     4:26.74 (34.32)
        5:01.04 (34.30)     5:35.62 (34.58)     6:10.28 (34.66)     6:44.67 (34.39)
        7:19.07 (34.40)     7:53.36 (34.29)     8:28.11 (34.75)     9:02.69 (34.58)
        9:36.95 (34.26)    10:11.11 (34.16)    10:45.19 (34.08)    11:18.23 (33.04)
  5 Mooney, Alida C           21 Suny Geneseo-NI           NT   11:24.57    1  
                  30.60     1:03.85 (33.25)     1:38.04 (34.19)     2:12.55 (34.51)
        2:46.94 (34.39)     3:21.52 (34.58)     3:56.11 (34.59)     4:30.42 (34.31)
        5:05.03 (34.61)     5:39.99 (34.96)     6:14.82 (34.83)     6:49.51 (34.69)
        7:24.22 (34.71)     7:58.85 (34.63)     8:33.53 (34.68)     9:07.98 (34.45)
        9:42.48 (34.50)    10:16.82 (34.34)    10:51.18 (34.36)    11:24.57 (33.39)
  6 Mack, Megan R             21 Suny Geneseo-NI           NT  x11:27.78  
                  30.66     1:04.68 (34.02)     1:39.11 (34.43)     2:13.72 (34.61)
        2:47.99 (34.27)     3:22.79 (34.80)     3:57.43 (34.64)     4:32.42 (34.99)
        5:07.19 (34.77)     5:41.88 (34.69)     6:16.34 (34.46)     6:50.97 (34.63)
        7:25.62 (34.65)     8:00.37 (34.75)     8:34.75 (34.38)     9:09.49 (34.74)
        9:44.39 (34.90)    10:19.35 (34.96)    10:54.11 (34.76)    11:27.78 (33.67)
  7 Zeidan, Karine C          21 Case Western-OH           NT   11:46.08  
                  31.06     1:06.21 (35.15)     1:41.84 (35.63)     2:17.95 (36.11)
        2:53.77 (35.82)     3:29.38 (35.61)     4:04.99 (35.61)     4:40.85 (35.86)
        5:16.34 (35.49)     5:51.82 (35.48)     6:27.47 (35.65)     7:03.10 (35.63)
        7:38.24 (35.14)     8:13.91 (35.67)     8:49.97 (36.06)     9:25.56 (35.59)
       10:01.10 (35.54)    10:36.71 (35.61)    11:11.93 (35.22)    11:46.08 (34.15)
  8 Gorski, Kaitlyn M         22 Case Western-OH           NT  x11:51.15  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattera, Matthew B        19 Suny Geneseo-NI           NT    9:52.32    9  
                  26.88       56.34 (29.46)     1:26.05 (29.71)     1:55.93 (29.88)
        2:25.95 (30.02)     2:55.86 (29.91)     3:25.61 (29.75)     3:55.24 (29.63)
        4:25.07 (29.83)     4:54.88 (29.81)     5:24.70 (29.82)     5:54.74 (30.04)
        6:24.93 (30.19)     6:54.96 (30.03)     7:25.09 (30.13)     7:55.40 (30.31)
        8:25.44 (30.04)     8:55.13 (29.69)     9:24.48 (29.35)     9:52.32 (27.84)
  2 Erichsen, Keith W         20 Case Western-OH           NT    9:53.94    4  
                  26.55       55.61 (29.06)     1:25.05 (29.44)     1:54.77 (29.72)
        2:24.82 (30.05)     2:54.74 (29.92)     3:24.71 (29.97)     3:55.00 (30.29)
        4:25.22 (30.22)     4:55.39 (30.17)     5:25.29 (29.90)     5:55.24 (29.95)
        6:25.40 (30.16)     6:55.51 (30.11)     7:25.70 (30.19)     7:55.76 (30.06)
        8:25.48 (29.72)     8:55.38 (29.90)     9:25.23 (29.85)     9:53.94 (28.71)
  3 Merriman, David A         22 Case Western-OH           NT   10:12.09    3  
                  26.88       56.72 (29.84)     1:26.73 (30.01)     1:57.04 (30.31)
        2:27.68 (30.64)     2:58.19 (30.51)     3:28.75 (30.56)     4:00.19 (31.44)
        4:32.17 (31.98)     5:03.34 (31.17)     5:35.08 (31.74)     6:06.99 (31.91)
        6:37.97 (30.98)     7:08.80 (30.83)     7:40.05 (31.25)     8:11.44 (31.39)
        8:42.38 (30.94)     9:13.25 (30.87)     9:43.21 (29.96)    10:12.09 (28.88)
  4 Beene, Noah J             18 Case Western-OH           NT   10:21.03    2  
  5 Coleman, Harper J         20 Suny Geneseo-NI           NT   10:31.58    1  
                  27.51       57.59 (30.08)     1:28.27 (30.68)     1:59.51 (31.24)
        2:30.98 (31.47)     3:02.71 (31.73)     3:34.68 (31.97)     4:06.89 (32.21)
        4:39.15 (32.26)     5:11.49 (32.34)     5:43.64 (32.15)     6:16.01 (32.37)
        6:48.29 (32.28)     7:20.26 (31.97)     7:52.51 (32.25)     8:24.44 (31.93)
        8:56.60 (32.16)     9:28.76 (32.16)    10:00.81 (32.05)    10:31.58 (30.77)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ng, Sydney                20 Suny Geneseo-NI           NT    1:56.94    9  
                  26.82       55.86 (29.04)     1:26.08 (30.22)     1:56.94 (30.86)
  2 Nasky, Nancy M            20 Suny Geneseo-NI           NT    1:59.01    4  
                  27.82       57.75 (29.93)     1:28.55 (30.80)     1:59.01 (30.46)
  3 Wallisky, Rachel A        18 Suny Geneseo-NI           NT    1:59.46    3  
                  28.31       58.71 (30.40)     1:28.87 (30.16)     1:59.46 (30.59)
  4 Ruppart, Vanya S          18 Case Western-OH           NT    2:00.83    2  
                  27.69       58.16 (30.47)     1:29.28 (31.12)     2:00.83 (31.55)
  5 Doherty, Kaitlin A        21 Suny Geneseo-NI           NT   x2:02.18  
                  28.49       59.70 (31.21)     1:31.03 (31.33)     2:02.18 (31.15)
  6 Decker, Renee A           20 Case Western-OH           NT    2:04.53    1  
  7 Homack, Lauren E          20 Case Western-OH           NT    2:04.85  
                  28.63     1:00.10 (31.47)     1:32.41 (32.31)     2:04.85 (32.44)
  8 Dessart, Abby             21 Case Western-OH           NT   x2:07.08  
                  29.27     1:01.28 (32.01)     1:34.30 (33.02)     2:07.08 (32.78)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doser, Jeff W             21 Suny Geneseo-NI           NT    1:43.01    9  
                  24.33       50.62 (26.29)     1:16.89 (26.27)     1:43.01 (26.12)
  2 Hamilton, Drew P          22 Case Western-OH           NT    1:43.72    4  
                  24.28       50.87 (26.59)     1:17.39 (26.52)     1:43.72 (26.33)
  3 Schmidt, Brody B          20 Case Western-OH           NT    1:44.23    3  
                  24.24       50.92 (26.68)     1:18.35 (27.43)     1:44.23 (25.88)
  4 Harkins, Harry C          19 Suny Geneseo-NI           NT    1:46.56    2  
                  24.73       52.40 (27.67)     1:19.90 (27.50)     1:46.56 (26.66)
  5 Smith, Logan T            21 Case Western-OH           NT    1:48.35    1  
  6 Ruggiero, Joseph A        20 Suny Geneseo-NI           NT    1:51.31  
                  26.26       54.07 (27.81)     1:23.04 (28.97)     1:51.31 (28.27)
  7 Schlechter, Tom E         19 Case Western-OH           NT   x1:51.56  
                  25.64       54.35 (28.71)     1:23.55 (29.20)     1:51.56 (28.01)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mestha, Suhan L           20 Case Western-OH           NT      58.45    9  
                  28.45       58.45 (30.00)                                        
  2 VonFeldt, Catilyn A       18 Case Western-OH           NT      58.63    4  
                  28.70       58.63 (29.93)                                        
  3 Lacourt, Natalie A        22 Suny Geneseo-NI           NT      59.39    3  
                  28.69       59.39 (30.70)                                        
  4 Siegel, Lauren S          18 Suny Geneseo-NI           NT    1:00.76    2  
                  29.76     1:00.76 (31.00)                                        
  5 Lennon, Kelly             18 Suny Geneseo-NI           NT    1:02.84    0.5
                  30.76     1:02.84 (32.08)                                        
  5 Kumaran, Bhavya L         20 Case Western-OH           NT    1:02.84    0.5
  7 Singh, Sunita C           21 Suny Geneseo-NI           NT   x1:03.83  
                  31.09     1:03.83 (32.74)                                        
  8 Love, Olivia M            18 Case Western-OH           NT   x1:06.47  
                  32.04     1:06.47 (34.43)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Will J          19 Case Western-OH           NT      53.33    9  
                  26.24       53.33 (27.09)                                        
  2 Cole, Jacob W             21 Suny Geneseo-NI           NT      54.37    4  
                  26.78       54.37 (27.59)                                        
  3 Modelewski, Matthew       21 Suny Geneseo-NI           NT      55.73    3  
                  27.30       55.73 (28.43)                                        
  4 Maxian, Ondrej S          22 Case Western-OH           NT      55.97    2  
  5 Eng, Will                 18 Suny Geneseo-NI           NT      55.99    1  
                  27.04       55.99 (28.95)                                        
  6 Weinman, Dakota E         18 Case Western-OH           NT      56.48  
                  26.94       56.48 (29.54)                                        
  7 Callithen, Nathan A       19 Case Western-OH           NT     x57.00  
                  27.33       57.00 (29.67)                                        
 -- Okada da Silva, Vinicius  20 Case Western-OH           NT     X58.10  
                  27.53       58.10 (30.57)                                        
 -- Lemley, Christopher D     18 Case Western-OH           NT     X58.50  
                  27.63       58.50 (30.87)                                        
 -- Rose, Eli S               19 Case Western-OH           NT   X1:01.14  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staso, Noelle K           18 Suny Geneseo-NI           NT    1:09.28    9  
                  33.34     1:09.28 (35.94)                                        
  2 Pace, Celeste A           18 Suny Geneseo-NI           NT    1:09.66    4  
                  33.18     1:09.66 (36.48)                                        
  3 Taekman, Sarah A          19 Case Western-OH           NT    1:10.51    3  
  4 Drohosky, Allison J       20 Case Western-OH           NT    1:10.85    1.5
                  32.57     1:10.85 (38.28)                                        
  4 Simoneau, Alexa M         20 Case Western-OH           NT    1:10.85    1.5
                  33.30     1:10.85 (37.55)                                        
  6 Turcotte, Paige           18 Suny Geneseo-NI           NT    1:11.05  
                  33.69     1:11.05 (37.36)                                        
  7 Anich, Annabelle K        19 Suny Geneseo-NI           NT   x1:11.67  
                  33.84     1:11.67 (37.83)                                        
  8 Ye, Elizabeth L           19 Case Western-OH           NT   x1:13.52  
                  34.69     1:13.52 (38.83)                                        
 -- Dudenhoeffer, Caroline R  18 Case Western-OH           NT   X1:12.46  
                  33.87     1:12.46 (38.59)                                        
 -- Sept, Corri E             20 Case Western-OH           NT   X1:14.95  
                  35.67     1:14.95 (39.28)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilbane, John T           21 Case Western-OH           NT      59.83    9  
                  27.92       59.83 (31.91)                                        
  2 Sampson, Kaz R            19 Suny Geneseo-NI           NT      59.93    4  
                  28.06       59.93 (31.87)                                        
  3 Rose, Evan N              21 Case Western-OH           NT    1:01.41    3  
                  29.36     1:01.41 (32.05)                                        
  4 Liu, Jonathan W           18 Case Western-OH           NT    1:01.47    2  
  5 Quinn, A.J. J             19 Case Western-OH           NT   x1:02.25  
                  29.53     1:02.25 (32.72)                                        
  6 Davis, Clark J            20 Suny Geneseo-NI           NT    1:02.38    1  
                  29.77     1:02.38 (32.61)                                        
  7 Guyton, Scott             21 Suny Geneseo-NI           NT    1:04.21  
                  30.23     1:04.21 (33.98)                                        
  8 Buckingham, Erik K        20 Suny Geneseo-NI           NT   x1:05.67  
                  30.96     1:05.67 (34.71)                                        
 -- Roeseler, Stefan A        22 Case Western-OH           NT   X1:02.87  
                  28.93     1:02.87 (33.94)                                        
 -- Duffield, Andy J          18 Case Western-OH           NT   X1:03.96  
                  30.03     1:03.96 (33.93)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Picchione, Olivia G       19 Case Western-OH           NT    2:12.45    9  
                  29.08     1:01.32 (32.24)     1:36.52 (35.20)     2:12.45 (35.93)
  2 Khare, Monica M           19 Case Western-OH           NT    2:16.06    4  
                  30.33     1:05.09 (34.76)     1:40.46 (35.37)     2:16.06 (35.60)
  3 Shemet, Nancy K           20 Suny Geneseo-NI           NT    2:16.30    3  
                  30.31     1:04.53 (34.22)     1:39.65 (35.12)     2:16.30 (36.65)
  4 Hilt, Olivia Z            19 Suny Geneseo-NI           NT    2:17.54    2  
                  30.67     1:04.86 (34.19)     1:39.88 (35.02)     2:17.54 (37.66)
  5 Hixenbaugh, Aleah B       19 Case Western-OH           NT    2:22.90    1  
  6 Caldwell, Julia A         19 Suny Geneseo-NI           NT    2:23.62  
                  31.64     1:07.11 (35.47)     1:44.60 (37.49)     2:23.62 (39.02)
  7 Segel, Becca N            19 Case Western-OH           NT   x2:25.63  
                  31.90     1:08.35 (36.45)     1:47.03 (38.68)     2:25.63 (38.60)
  8 Thompson, Sophia C        20 Suny Geneseo-NI           NT   x2:26.17  
                  33.37     1:10.72 (37.35)     1:48.38 (37.66)     2:26.17 (37.79)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pang, Aaron Y             21 Case Western-OH           NT    1:56.94    9  
                  26.42       56.75 (30.33)     1:26.55 (29.80)     1:56.94 (30.39)
  2 Wagner, Lyle C            21 Suny Geneseo-NI           NT    1:59.16    4  
                  26.40       56.77 (30.37)     1:27.94 (31.17)     1:59.16 (31.22)
  3 Phelps, Mitchell L        19 Suny Geneseo-NI           NT    2:00.31    3  
                  26.17       56.58 (30.41)     1:27.59 (31.01)     2:00.31 (32.72)
  4 Woerner, Jakob A          18 Case Western-OH           NT    2:00.71    2  
                  26.58       57.40 (30.82)     1:29.32 (31.92)     2:00.71 (31.39)
  5 Fisher, Adam D            19 Case Western-OH           NT    2:03.43    1  
  6 Wilson, John D            19 Suny Geneseo-NI           NT    2:05.17  
                  28.03     1:00.73 (32.70)     1:33.26 (32.53)     2:05.17 (31.91)
  7 Anibal, James T           20 Case Western-OH           NT   x2:13.46  
                  27.74       59.88 (32.14)   2:13.46 (1:13.58)                    
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osula, Deidra             17 Suny Geneseo-NI           NT      24.72    9  
  2 Moore, Inez M             22 Case Western-OH           NT      24.76    4  
  3 Knight, Maddie P          18 Suny Geneseo-NI           NT      25.38    3  
  4 Doherty, Kaitlin A        21 Suny Geneseo-NI           NT      25.41    2  
  5 Reese, Rhiannon F         19 Case Western-OH           NT      25.51    1  
  6 Eurich, Jenny T           22 Case Western-OH           NT      25.79  
  7 Ver Voort, Julia R        20 Case Western-OH           NT     x25.82  
  8 Butler, Alex M            19 Suny Geneseo-NI           NT     x26.14  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doser, Jeff W             21 Suny Geneseo-NI           NT      21.52    9  
  2 Secord, Derek R           21 Suny Geneseo-NI           NT      21.59    4  
  3 Hudgins, Oliver E         21 Case Western-OH           NT      21.69    3  
  4 Harkins, Harry C          19 Suny Geneseo-NI           NT      21.96    2  
  5 Tomko, John S             23 Case Western-OH           NT      22.01    1  
  6 Kizek, Dominic J          21 Case Western-OH           NT      22.57  
  7 Phipps, Roy M             21 Suny Geneseo-NI           NT     x23.48  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vadala, Alyssa               Suny Geneseo-NI           NP     245.55    9  
  2 Reiter, Emily             21 Suny Geneseo-NI           NP     240.00    4  
  3 Coates, Kiersten             Suny Geneseo-NI           NP     184.87    3  
  4 Alkalay, Adi              19 Case Western-OH           NP     167.70    2  
  5 Reichman, Samantha        19 Suny Geneseo-NI           NP    x167.50  
  6 Bostwick, Vera               Case Western-OH           NP     156.60    1  
  7 Hortness, Brooke A        22 Case Western-OH           NP     149.45  
  8 Anderson, Sydney J        21 Case Western-OH           NP    x110.85  
 -- DeLavore, Emma M          19 Case Western-OH           NP    X148.05  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall, Samuel           21 Suny Geneseo-NI           NP     199.15    9  
  2 Yuzik, Cassiel S          17 Case Western-OH           NP     147.45    4  
  3 Fox, Mark J               18 Case Western-OH           NP     117.95    3  
  4 Shanks, Jared R           20 Case Western-OH           NP     112.25    2  
  5 Flowers, Denzel           20 Suny Geneseo-NI           NP     105.40    1  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Inez M             22 Case Western-OH           NT      54.81    9  
                  26.21       54.81 (28.60)                                        
  2 Anich, Annabelle K        19 Suny Geneseo-NI           NT      55.62    4  
                  26.41       55.62 (29.21)                                        
  3 Shemet, Nancy K           20 Suny Geneseo-NI           NT      55.77    3  
                  26.69       55.77 (29.08)                                        
  4 Osula, Deidra             17 Suny Geneseo-NI           NT      55.94    2  
                  26.97       55.94 (28.97)                                        
  5 Decker, Renee A           20 Case Western-OH           NT      56.96    1  
                  27.43       56.96 (29.53)                                        
  6 Reese, Rhiannon F         19 Case Western-OH           NT      56.99  
  7 Lennon, Kelly             18 Suny Geneseo-NI           NT     x57.42  
                  27.48       57.42 (29.94)                                        
  8 Homack, Lauren E          20 Case Western-OH           NT     x57.87  
                  27.38       57.87 (30.49)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doser, Jeff W             21 Suny Geneseo-NI           NT      47.26    9  
                  23.02       47.26 (24.24)                                        
  2 Harkins, Harry C          19 Suny Geneseo-NI           NT      48.01    4  
                  23.21       48.01 (24.80)                                        
  3 Eng, Will                 18 Suny Geneseo-NI           NT      48.08    3  
                  22.97       48.08 (25.11)                                        
  4 Hamilton, Drew P          22 Case Western-OH           NT      48.24    2  
                  23.38       48.24 (24.86)                                        
  5 Tomko, John S             23 Case Western-OH           NT      48.82    1  
                  23.49       48.82 (25.33)                                        
  6 Secord, Derek R           21 Suny Geneseo-NI           NT     x49.76  
                  23.77       49.76 (25.99)                                        
  7 Rose, Eli S               19 Case Western-OH           NT      52.32  
                  25.04       52.32 (27.28)                                        
  8 Kilbane, John T           21 Case Western-OH           NT     x53.25  
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ng, Sydney                20 Suny Geneseo-NI           NT    2:06.50    9  
                  30.01     1:01.73 (31.72)     1:34.12 (32.39)     2:06.50 (32.38)
  2 Mestha, Suhan L           20 Case Western-OH           NT    2:07.33    4  
                  30.01     1:02.14 (32.13)     1:34.46 (32.32)     2:07.33 (32.87)
  3 VonFeldt, Catilyn A       18 Case Western-OH           NT    2:07.42    3  
                  30.25     1:02.63 (32.38)     1:35.28 (32.65)     2:07.42 (32.14)
  4 Siegel, Lauren S          18 Suny Geneseo-NI           NT    2:11.68    2  
                  31.05     1:04.13 (33.08)     1:37.87 (33.74)     2:11.68 (33.81)
  5 Lacourt, Natalie A        22 Suny Geneseo-NI           NT    2:14.91    1  
                  30.65     1:04.63 (33.98)     1:39.36 (34.73)     2:14.91 (35.55)
  6 Kumaran, Bhavya L         20 Case Western-OH           NT    2:17.32  
  7 Singh, Sunita C           21 Suny Geneseo-NI           NT   x2:19.88  
                  33.00     1:07.73 (34.73)     1:43.81 (36.08)     2:19.88 (36.07)
  8 Love, Olivia M            18 Case Western-OH           NT   x2:23.96  
                  33.82     1:10.20 (36.38)     1:47.68 (37.48)     2:23.96 (36.28)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Will J          19 Case Western-OH           NT    1:56.78    9  
                  27.70       57.47 (29.77)     1:27.79 (30.32)     1:56.78 (28.99)
  2 Phelps, Mitchell L        19 Suny Geneseo-NI           NT    1:57.28    4  
                  27.19       57.02 (29.83)     1:27.72 (30.70)     1:57.28 (29.56)
  3 Hudgins, Oliver E         21 Case Western-OH           NT    1:58.27    3  
                  27.71       57.78 (30.07)     1:28.42 (30.64)     1:58.27 (29.85)
  4 Maxian, Ondrej S          22 Case Western-OH           NT    1:58.84    2  
  5 Modelewski, Matthew       21 Suny Geneseo-NI           NT    2:02.87    1  
                  28.34       59.86 (31.52)     1:31.49 (31.63)     2:02.87 (31.38)
  6 Cole, Jacob W             21 Suny Geneseo-NI           NT    2:03.40  
                  28.49       59.55 (31.06)     1:31.32 (31.77)     2:03.40 (32.08)
  7 Weinman, Dakota E         18 Case Western-OH           NT   x2:03.54  
                  28.50       59.86 (31.36)     1:32.02 (32.16)     2:03.54 (31.52)
  8 Phipps, Roy M             21 Suny Geneseo-NI           NT   x2:12.15  
                  30.84     1:03.97 (33.13)     1:38.06 (34.09)     2:12.15 (34.09)
 -- Barclay, Kyle W           18 Case Western-OH           NT   X2:02.48  
                  29.15     1:00.04 (30.89)     1:31.48 (31.44)     2:02.48 (31.00)
 -- Pierre, James J           19 Case Western-OH           NT   X2:03.61  
                  28.32       59.30 (30.98)     1:31.49 (32.19)     2:03.61 (32.12)
 -- Callithen, Nathan A       19 Case Western-OH           NT   X2:07.02  
                  28.80     1:00.82 (32.02)     1:34.09 (33.27)     2:07.02 (32.93)
 -- Okada da Silva, Vinicius  20 Case Western-OH           NT   X2:09.15  
                  29.80     1:02.44 (32.64)     1:35.54 (33.10)     2:09.15 (33.61)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pace, Celeste A           18 Suny Geneseo-NI           NT    2:30.27    9  
                  34.42     1:13.21 (38.79)     1:51.80 (38.59)     2:30.27 (38.47)
  2 Staso, Noelle K           18 Suny Geneseo-NI           NT    2:30.75    4  
                  34.00     1:12.06 (38.06)     1:51.06 (39.00)     2:30.75 (39.69)
  3 Dudenhoeffer, Caroline R  18 Case Western-OH           NT    2:32.60    3  
  4 Turcotte, Paige           18 Suny Geneseo-NI           NT    2:33.06    2  
                  35.10     1:14.77 (39.67)     1:54.54 (39.77)     2:33.06 (38.52)
  5 Caldwell, Julia A         19 Suny Geneseo-NI           NT   x2:35.53  
                  35.65     1:15.14 (39.49)     1:55.04 (39.90)     2:35.53 (40.49)
  6 Ver Voort, Julia R        20 Case Western-OH           NT    2:36.73    1  
                  35.22     1:15.69 (40.47)     1:56.65 (40.96)     2:36.73 (40.08)
  7 Ye, Elizabeth L           19 Case Western-OH           NT    2:37.51  
                  36.53     1:17.77 (41.24)     1:58.20 (40.43)     2:37.51 (39.31)
  8 Simoneau, Alexa M         20 Case Western-OH           NT   x2:39.94  
                  34.98     1:15.32 (40.34)     1:57.45 (42.13)     2:39.94 (42.49)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Brody B          20 Case Western-OH           NT    2:11.39    9  
                  30.16     1:03.22 (33.06)     1:37.45 (34.23)     2:11.39 (33.94)
  2 Rose, Evan N              21 Case Western-OH           NT    2:13.57    4  
                  30.90     1:05.52 (34.62)     1:39.85 (34.33)     2:13.57 (33.72)
  3 Davis, Clark J            20 Suny Geneseo-NI           NT    2:13.98    3  
                  30.67     1:04.47 (33.80)     1:39.05 (34.58)     2:13.98 (34.93)
  4 Liu, Jonathan W           18 Case Western-OH           NT    2:16.62    2  
                  30.30     1:05.16 (34.86)     1:40.98 (35.82)     2:16.62 (35.64)
  4 Quinn, A.J. J             19 Case Western-OH           NT   x2:16.62  
  6 Sampson, Kaz R            19 Suny Geneseo-NI           NT    2:20.00    1  
                  31.63     1:07.64 (36.01)     1:43.77 (36.13)     2:20.00 (36.23)
  7 Buckingham, Erik K        20 Suny Geneseo-NI           NT    2:22.01  
                  32.48     1:09.69 (37.21)     1:45.23 (35.54)     2:22.01 (36.78)
 -- Roeseler, Stefan A        22 Case Western-OH           NT   X2:21.77  
 -- Fraiman, Elad             18 Case Western-OH           NT   X2:30.46  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasky, Nancy M            20 Suny Geneseo-NI           NT    5:17.01    9  
                  29.10     1:00.66 (31.56)     1:32.79 (32.13)     2:05.09 (32.30)
        2:37.16 (32.07)     3:09.44 (32.28)     3:41.77 (32.33)     4:13.98 (32.21)
        4:45.82 (31.84)     5:17.01 (31.19)                                        
  2 Wallisky, Rachel A        18 Suny Geneseo-NI           NT    5:19.13    4  
                  29.88     1:01.79 (31.91)     1:34.01 (32.22)     2:06.58 (32.57)
        2:38.93 (32.35)     3:11.75 (32.82)     3:43.91 (32.16)     4:16.22 (32.31)
        4:47.70 (31.48)     5:19.13 (31.43)                                        
  3 Mack, Megan R             21 Suny Geneseo-NI           NT    5:29.89    3  
                  29.36     1:01.90 (32.54)     1:35.00 (33.10)     2:08.26 (33.26)
        2:41.97 (33.71)     3:15.50 (33.53)     3:48.96 (33.46)     4:22.53 (33.57)
        4:56.25 (33.72)     5:29.89 (33.64)                                        
  4 Holmberg, Kelsey R        20 Case Western-OH           NT    5:33.53    2  
  5 Ruppart, Vanya S          18 Case Western-OH           NT    5:35.31    1  
                  30.07     1:03.65 (33.58)     1:37.44 (33.79)     2:11.41 (33.97)
        2:45.30 (33.89)     3:19.38 (34.08)     3:53.76 (34.38)     4:27.84 (34.08)
        5:02.19 (34.35)     5:35.31 (33.12)                                        
  6 Mooney, Alida C           21 Suny Geneseo-NI           NT   x5:39.37  
                  30.74     1:04.71 (33.97)     1:39.75 (35.04)     2:14.91 (35.16)
        2:49.88 (34.97)     3:24.53 (34.65)     3:59.46 (34.93)     4:34.31 (34.85)
        5:07.70 (33.39)     5:39.37 (31.67)                                        
  7 Picchione, Sienna M       19 Case Western-OH           NT    5:42.03  
                  29.81     1:02.92 (33.11)     1:36.95 (34.03)     2:11.08 (34.13)
        2:45.65 (34.57)     3:20.87 (35.22)     3:56.28 (35.41)     4:31.88 (35.60)
        5:07.15 (35.27)     5:42.03 (34.88)                                        
  8 Dessart, Abby             21 Case Western-OH           NT   x5:54.64  
                  31.46     1:06.51 (35.05)     1:42.65 (36.14)     2:18.67 (36.02)
        2:55.10 (36.43)     3:31.55 (36.45)     4:07.49 (35.94)     4:43.59 (36.10)
        5:19.69 (36.10)     5:54.64 (34.95)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattera, Matthew B        19 Suny Geneseo-NI           NT    4:48.96    9  
                  25.68       54.14 (28.46)     1:23.40 (29.26)     1:53.08 (29.68)
        2:22.86 (29.78)     2:52.88 (30.02)     3:22.58 (29.70)     3:51.96 (29.38)
        4:21.19 (29.23)     4:48.96 (27.77)                                        
  2 Twomey, Sean P            18 Case Western-OH           NT    4:54.01    4  
                  25.41       54.14 (28.73)     1:23.43 (29.29)     1:53.44 (30.01)
        2:23.37 (29.93)     2:53.32 (29.95)     3:23.43 (30.11)     3:53.73 (30.30)
        4:24.17 (30.44)     4:54.01 (29.84)                                        
  3 Beene, Noah J             18 Case Western-OH           NT    4:57.55    3  
                  26.19       55.20 (29.01)     1:25.01 (29.81)     1:55.21 (30.20)
        2:25.65 (30.44)     2:56.07 (30.42)     3:26.71 (30.64)     3:57.50 (30.79)
        4:28.12 (30.62)     4:57.55 (29.43)                                        
  4 Duffield, Andy J          18 Case Western-OH           NT    4:57.65    2  
  5 Schlechter, Tom E         19 Case Western-OH           NT   x5:03.59  
                  27.16       57.71 (30.55)     1:28.97 (31.26)     1:59.98 (31.01)
        2:31.08 (31.10)     3:02.06 (30.98)     3:32.63 (30.57)     4:03.26 (30.63)
        4:33.56 (30.30)     5:03.59 (30.03)                                        
  6 Coleman, Harper J         20 Suny Geneseo-NI           NT    5:08.03    1  
                  26.38       55.29 (28.91)     1:25.41 (30.12)     1:56.70 (31.29)
        2:28.02 (31.32)     3:00.12 (32.10)     3:32.44 (32.32)     4:05.07 (32.63)
        4:37.51 (32.44)     5:08.03 (30.52)                                        
  7 Ruggiero, Joseph A        20 Suny Geneseo-NI           NT    5:11.70  
                  27.20       57.03 (29.83)     1:27.58 (30.55)     1:58.73 (31.15)
        2:30.14 (31.41)     3:01.81 (31.67)     3:34.10 (32.29)     4:06.53 (32.43)
        4:39.11 (32.58)     5:11.70 (32.59)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Khare, Monica M           19 Case Western-OH           NT      59.62    9  
                  28.07       59.62 (31.55)                                        
  2 Hilt, Olivia Z            19 Suny Geneseo-NI           NT    1:00.17    4  
                  28.51     1:00.17 (31.66)                                        
  3 Ng, Sydney                20 Suny Geneseo-NI           NT    1:00.66    3  
                  28.42     1:00.66 (32.24)                                        
  4 Knight, Maddie P          18 Suny Geneseo-NI           NT    1:01.84    2  
                  28.49     1:01.84 (33.35)                                        
  5 Vaccaro, Sophia R         19 Case Western-OH           NT    1:02.53    1  
  6 Miller, Mary Katherine K  22 Case Western-OH           NT    1:02.73  
                  29.38     1:02.73 (33.35)                                        
  7 Segel, Becca N            19 Case Western-OH           NT   x1:02.97  
                  29.07     1:02.97 (33.90)                                        
  8 Lennon, Kelly             18 Suny Geneseo-NI           NT   x1:06.21  
                  31.57     1:06.21 (34.64)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guyton, Scott             21 Suny Geneseo-NI           NT      51.76    9  
                  24.66       51.76 (27.10)                                        
  2 Wagner, Lyle C            21 Suny Geneseo-NI           NT      52.92    4  
                  24.78       52.92 (28.14)                                        
  3 Smith, Logan T            21 Case Western-OH           NT      53.70    3  
                  25.30       53.70 (28.40)                                        
  4 Kizek, Dominic J          21 Case Western-OH           NT      53.89    2  
                  25.33       53.89 (28.56)                                        
  5 Phelps, Mitchell L        19 Suny Geneseo-NI           NT      54.02    1  
                  25.32       54.02 (28.70)                                        
  6 Fisher, Adam D            19 Case Western-OH           NT      54.28  
  7 Wilson, John D            19 Suny Geneseo-NI           NT     x54.58  
                  25.86       54.58 (28.72)                                        
  8 Lemley, Christopher D     18 Case Western-OH           NT     x56.51  
                  25.45       56.51 (31.06)                                        
 -- Woerner, Jakob A          18 Case Western-OH           NT     X54.88  
                  25.72       54.88 (29.16)                                        
 -- Anibal, James T           20 Case Western-OH           NT     X57.69  
                  26.99       57.69 (30.70)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reichman, Samantha        19 Suny Geneseo-NI           NP     187.35    9  
  2 Vadala, Alyssa               Suny Geneseo-NI           NP     154.15    4  
  3 Hortness, Brooke A        22 Case Western-OH           NP     143.10    3  
  4 Coates, Kiersten             Suny Geneseo-NI           NP     141.65    2  
  5 Reiter, Emily             21 Suny Geneseo-NI           NP    x124.75  
  6 Anderson, Sydney J        21 Case Western-OH           NP     116.50    1  
  7 Bostwick, Vera               Case Western-OH           NP     106.85  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall, Samuel           21 Suny Geneseo-NI           NP     326.70    9  
  2 Yuzik, Cassiel S          17 Case Western-OH           NP     214.95    4  
  3 Shanks, Jared R           20 Case Western-OH           NP     187.13    3  
  4 Fox, Mark J               18 Case Western-OH           NP     179.70    2  
  5 Flowers, Denzel           20 Suny Geneseo-NI           NP     154.05    1  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Lauren S          18 Suny Geneseo-NI           NT    2:12.94    9  
                  29.48     1:03.08 (33.60)     1:41.83 (38.75)     2:12.94 (31.11)
  2 Pace, Celeste A           18 Suny Geneseo-NI           NT    2:13.82    4  
                  29.06     1:04.65 (35.59)     1:42.63 (37.98)     2:13.82 (31.19)
  3 Picchione, Olivia G       19 Case Western-OH           NT    2:15.11    3  
                  28.92     1:03.13 (34.21)     1:44.21 (41.08)     2:15.11 (30.90)
  4 Shemet, Nancy K           20 Suny Geneseo-NI           NT    2:16.58    2  
                  29.39     1:04.71 (35.32)     1:45.59 (40.88)     2:16.58 (30.99)
  5 Caldwell, Julia A         19 Suny Geneseo-NI           NT   x2:18.70  
                  30.72     1:06.38 (35.66)     1:46.22 (39.84)     2:18.70 (32.48)
  6 Hixenbaugh, Aleah B       19 Case Western-OH           NT    2:21.25    1  
  7 Taekman, Sarah A          19 Case Western-OH           NT    2:22.28  
                  30.85     1:09.04 (38.19)     1:48.78 (39.74)     2:22.28 (33.50)
  8 Miller, Mary Katherine K  22 Case Western-OH           NT   x2:24.24  
                  29.99     1:06.04 (36.05)     1:49.91 (43.87)     2:24.24 (34.33)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Twomey, Sean P            18 Case Western-OH           NT    1:58.61    9  
                  25.97       56.67 (30.70)     1:31.43 (34.76)     1:58.61 (27.18)
  2 Davis, Clark J            20 Suny Geneseo-NI           NT    1:58.64    4  
                  26.03       56.85 (30.82)     1:31.26 (34.41)     1:58.64 (27.38)
  3 Pang, Aaron Y             21 Case Western-OH           NT    1:58.79    3  
                  25.81       56.52 (30.71)     1:31.46 (34.94)     1:58.79 (27.33)
  4 Modelewski, Matthew       21 Suny Geneseo-NI           NT    2:00.84    2  
                  26.22       57.36 (31.14)     1:33.53 (36.17)     2:00.84 (27.31)
  5 Guyton, Scott             21 Suny Geneseo-NI           NT    2:02.07    1  
                  26.44       57.97 (31.53)     1:34.50 (36.53)     2:02.07 (27.57)
  6 Barclay, Kyle W           18 Case Western-OH           NT    2:02.95  
                  26.55       58.17 (31.62)     1:34.39 (36.22)     2:02.95 (28.56)
  7 Cole, Jacob W             21 Suny Geneseo-NI           NT   x2:04.76  
                  26.73       58.10 (31.37)     1:36.44 (38.34)     2:04.76 (28.32)
  8 Pierre, James J           19 Case Western-OH           NT   x2:05.55  
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    3:36.45   11  
     1) Mestha, Suhan L 20              2) Ruppart, Vanya S 18            
     3) VonFeldt, Catilyn A 18          4) Moore, Inez M 22               
                  25.15       53.22 (53.22)     1:19.62 (26.40)     1:48.87 (55.65)
        2:14.25 (25.38)     2:42.47 (53.60)     3:08.33 (25.86)     3:36.45 (53.98)
  2 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    3:37.11    4  
     1) Staso, Noelle K 18              2) Lacourt, Natalie A 22          
     3) Ng, Sydney 20                   4) Osula, Deidra 17               
                  25.85       54.20 (54.20)     1:19.65 (25.45)     1:48.58 (54.38)
        2:14.32 (25.74)     2:42.35 (53.77)     3:08.55 (26.20)     3:37.11 (54.76)
  3 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT    3:42.96    2  
     1) Anich, Annabelle K 19           2) Knight, Maddie P 18            
     3) Lennon, Kelly 18                4) Doherty, Kaitlin A 21          
                  26.52       55.70 (55.70)     1:50.59 (54.89)   2:17.29 (1:21.59)
        2:47.47 (30.18)                             3:13.80 ( )         3:42.96 ( )
  4 Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT   x3:49.41  
     1) Singh, Sunita C 21              2) Butler, Alex M 19              
     3) Wallisky, Rachel A 18           4) Thompson, Sophia C 20          
                  27.71       58.34 (58.34)     1:25.49 (27.15)     1:55.23 (56.89)
        2:22.84 (27.61)     2:52.84 (57.61)     3:19.62 (26.78)     3:49.41 (56.57)
  5 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT    3:51.46  
     1) Kumaran, Bhavya L 20            2) Homack, Lauren E 20            
     3) Reese, Rhiannon F 19            4) Holmberg, Kelsey R 20          
                  27.19       57.63 (57.63)     1:24.85 (27.22)     1:56.37 (58.74)
        2:22.90 (26.53)     2:53.05 (56.68)     3:21.05 (28.00)     3:51.46 (58.41)
  6 Suny Geneseo-NI  'D'                                   NT   x3:56.98  
     1) Mack, Megan R 21                2) Mooney, Alida C 21             
     3) Nasky, Nancy M 20               4) Hilt, Olivia Z 19              
                  28.25       58.92 (58.92)     1:27.98 (29.06)   2:00.78 (1:01.86)
        2:28.60 (27.82)     2:58.56 (57.78)     3:25.97 (27.41)     3:56.98 (58.42)
  7 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT   x3:58.13  
     1) Vaccaro, Sophia R 19            2) Zeidan, Karine C 21            
     3) Drohosky, Allison J 20          4) Dessart, Abby 21               
  8 Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT   x3:59.72  
     1) Simoneau, Alexa M 20            2) Gorski, Kaitlyn M 22           
     3) Sept, Corri E 20                4) Dudenhoeffer, Caroline R 18    
                  28.00       58.70 (58.70)     1:28.68 (29.98)   2:00.77 (1:02.07)
        2:29.29 (28.52)   3:01.89 (1:01.12)     3:29.84 (27.95)     3:59.72 (57.83)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    3:09.76   11  
     1) Eng, Will 18                    2) Secord, Derek R 21             
     3) Harkins, Harry C 19             4) Doser, Jeff W 21               
                  23.39       48.17 (48.17)     1:11.08 (22.91)     1:36.54 (48.37)
        1:58.96 (22.42)     2:23.36 (46.82)     2:45.44 (22.08)     3:09.76 (46.40)
  2 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    3:11.80    4  
     1) Hudgins, Oliver E 21            2) Schmidt, Brody B 20            
     3) Tomko, John S 23                4) Hamilton, Drew P 22            
                  23.43       48.45 (48.45)     1:11.20 (22.75)     1:35.96 (47.51)
        1:59.22 (23.26)     2:24.37 (48.41)     2:46.95 (22.58)     3:11.80 (47.43)
  3 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT    3:17.37    2  
     1) Phelps, Mitchell L 19           2) Sampson, Kaz R 19              
     3) Wagner, Lyle C 21               4) Ruggiero, Joseph A 20          
                  23.87       48.77 (48.77)     1:12.15 (23.38)     1:39.19 (50.42)
        2:02.36 (23.17)     2:29.02 (49.83)     2:51.52 (22.50)     3:17.37 (48.35)
  4 Suny Geneseo-NI  'C'                                   NT   x3:21.10  
     1) Mattera, Matthew B 19           2) Coleman, Harper J 20           
     3) Wilson, John D 19               4) Phipps, Roy M 21               
                  24.28       50.58 (50.58)     1:14.12 (23.54)     1:39.99 (49.41)
        2:03.92 (23.93)     2:29.82 (49.83)     2:53.71 (23.89)     3:21.10 (51.28)
  5 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT    3:22.72  
     1) Kizek, Dominic J 21             2) Smith, Logan T 21              
     3) Pierre, James J 19              4) Twomey, Sean P 18              
                  24.55       50.50 (50.50)     1:14.24 (23.74)     1:39.95 (49.45)
        2:04.42 (24.47)     2:32.22 (52.27)     2:55.99 (23.77)     3:22.72 (50.50)
  6 Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT   x3:27.44  
     1) Fisher, Adam D 19               2) Merriman, David A 22           
     3) Okada da Silva, Vinicius 20     4) Roeseler, Stefan A 22          
                  24.54       50.88 (50.88)     1:15.99 (25.11)     1:43.47 (52.59)
        2:08.66 (25.19)     2:36.59 (53.12)     3:00.53 (23.94)     3:27.44 (50.85)
  7 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT   x3:31.43  
     1) Lemley, Christopher D 18        2) Duffield, Andy J 18            
     3) Callithen, Nathan A 19          4) Erichsen, Keith W 20           
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Suny Geneseo                      185.5   2. Case Western Reserve Universit    114.5
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Suny Geneseo                        158   2. Case Western Reserve Universit      142