Licensed to Case Western Reserve University
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/3/2018 04:37 PM
                        BWU vs. UC vs. CWRU - 2/3/2018                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT    1:46.38  
     1) Love, Olivia M 18               2) Dudenhoeffer, Caroline R 18    
     3) Miller, Mary Katherine K 22     4) Ver Voort, Julia R 20          
  2 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    1:50.07  
     1) VonFeldt, Caitlyn A 18          2) Drohosky, Allison J 20         
     3) Moore, Inez M 22                4) Mestha, Suhan L 20             
  3 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT   x1:55.17  
     1) Kumaran, Bhavya L 20            2) Taekman, Sarah A 19            
     3) Picchione, Olivia G 19          4) Ruppart, Vanya S 18            
  4 Baldwin Wallace University-LE  'A'                     NT    1:58.16  
     1) Kural, Marissa D 18             2) Clymer, Ellie * 20             
     3) Nockengost, Erika M 19          4) Kortis, Magdalena G 21         
  5 Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT   x2:02.04  
     1) Decker, Renee A 20              2) Ye, Elizabeth L 19             
     3) Segel, Becca N 19               4) Sept, Corri E 20               
  6 Case Western Reserve Universit-OH  'E'                 NT   x2:02.16  
     1) Simoneau, Alexa M 20            2) Dessart, Abby 21               
     3) Reese, Rhiannon F 19            4) Zeidan, Karine C 21            
  7 Ursuline College Arrows-OH  'A'                   2:03.53    2:09.54  
     1) Hastings, Emma A 20             2) Biss, Jana 18                  
     3) Fogel, Rachael 22               4) Nestor, Hope 19                
 -- Baldwin Wallace University-LE  'B'                     NT        XDQ  
     1) Mahle, Alyssa R 19              2) Severns, Courtney 22           
     3) Krupp, Sarah L 20               4) Ball, Jenna M 19               
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    1:36.98  
     1) Pang, Aaron Y 21                2) Kilbane, John T 21             
     3) Hudgins, Oliver E 21            4) Hamilton, Drew P 22            
                  25.19       52.20 (27.01)     1:15.31 (23.11)     1:36.98 (21.67)
  2 Baldwin Wallace University-LE  'A'                     NT    1:40.09  
     1) Morsch, Michael 19              2) Thompson, Tyler A 22           
     3) Shaw, Greg * 19                 4) Lockhart, Austin * 20          
  3 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT    1:41.84  
     1) Barclay, Kyle W 18              2) Liu, Jonathan W 18             
     3) Pierre, James J 19              4) Twomey, Sean P 18              
                  27.26       54.85 (27.59)     1:19.45 (24.60)     1:41.84 (22.39)
  3 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT   x1:41.84  
     1) Maxian, Ondrej S 22             2) Rose, Evan N 21                
     3) Kizek, Dominic J 21             4) Smith, Logan T 21              
                  26.95       55.62 (28.67)     1:19.44 (23.82)     1:41.84 (22.40)
  5 Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT   x2:15.17  
     1) Roeseler, Stefan A 22           2) Yuzik, Cassiel S 17            
     3) Fox, Mark J 18                  4) Shanks, Jared R 20             
                  28.04     1:04.52 (36.48)     1:32.68 (28.16)     2:15.17 (42.49)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vaccaro, Sophia R         19 Case Western-OH           NT   11:09.35  
                                                    6:08.17 ( )     6:41.44 (33.27)
        7:14.27 (32.83)     7:48.07 (33.80)     8:21.94 (33.87)     8:55.64 (33.70)
        9:29.05 (33.41)    10:02.79 (33.74)    10:36.46 (33.67)    11:09.35 (32.89)
  2 Holmberg, Kelsey R        20 Case Western-OH           NT   11:11.39  
                  30.07     1:03.46 (33.39)     1:36.93 (33.47)     2:10.58 (33.65)
        2:44.48 (33.90)     3:18.26 (33.78)     3:52.27 (34.01)     4:26.14 (33.87)
        5:00.15 (34.01)     5:33.98 (33.83)     6:08.07 (34.09)     6:41.75 (33.68)
        7:15.67 (33.92)     7:49.44 (33.77)     8:23.39 (33.95)     8:57.25 (33.86)
        9:31.26 (34.01)    10:05.16 (33.90)    10:39.00 (33.84)    11:11.39 (32.39)
  3 Hixenbaugh, Aleah B       19 Case Western-OH           NT   11:31.44  
                  30.84     1:04.27 (33.43)     1:38.43 (34.16)     2:12.54 (34.11)
        2:46.83 (34.29)     3:21.13 (34.30)     3:55.25 (34.12)     4:29.75 (34.50)
        5:04.26 (34.51)     5:39.21 (34.95)     6:14.68 (35.47)     6:50.13 (35.45)
        7:25.94 (35.81)     8:01.64 (35.70)     8:37.55 (35.91)     9:12.94 (35.39)
        9:48.26 (35.32)    10:23.18 (34.92)    10:57.58 (34.40)    11:31.44 (33.86)
  4 Homack, Lauren E          20 Case Western-OH           NT  x11:35.45  
                  31.16     1:05.01 (33.85)     1:39.32 (34.31)     2:13.95 (34.63)
        2:48.48 (34.53)     3:23.46 (34.98)     3:58.91 (35.45)     4:34.38 (35.47)
        5:09.88 (35.50)     5:45.10 (35.22)     6:20.49 (35.39)     6:55.67 (35.18)
        7:31.26 (35.59)     8:06.70 (35.44)     8:41.72 (35.02)     9:16.61 (34.89)
        9:51.47 (34.86)    10:26.17 (34.70)    11:01.23 (35.06)    11:35.45 (34.22)
  5 Thorson, Allie M          19 Baldwin Wallace-LE        NT   11:44.37  
                  30.39     1:03.49 (33.10)     1:37.42 (33.93)     2:11.66 (34.24)
        2:46.29 (34.63)     3:21.48 (35.19)     3:57.07 (35.59)     4:32.34 (35.27)
        5:08.13 (35.79)     5:44.12 (35.99)     6:20.47 (36.35)     6:56.33 (35.86)
        7:32.55 (36.22)     8:08.86 (36.31)     8:45.00 (36.14)     9:21.42 (36.42)
        9:57.66 (36.24)    10:34.09 (36.43)    11:09.98 (35.89)    11:44.37 (34.39)
  6 Gordnier, Shari E         20 Baldwin Wallace-LE        NT   12:20.05  
                  33.10     1:09.29 (36.19)     1:46.42 (37.13)     2:23.67 (37.25)
        3:00.89 (37.22)     3:38.34 (37.45)     4:16.08 (37.74)     4:53.52 (37.44)
        5:31.13 (37.61)     6:08.35 (37.22)     6:46.05 (37.70)     7:23.73 (37.68)
        8:01.52 (37.79)     8:39.34 (37.82)     9:16.53 (37.19)     9:54.19 (37.66)
       10:31.74 (37.55)    11:09.01 (37.27)    11:45.93 (36.92)    12:20.05 (34.12)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Drew P          22 Case Western-OH           NT    9:50.54  
                  26.03       54.98 (28.95)     1:24.61 (29.63)     1:54.78 (30.17)
        2:25.31 (30.53)     2:55.54 (30.23)     3:25.96 (30.42)     3:56.40 (30.44)
        4:27.06 (30.66)     4:57.77 (30.71)     5:27.52 (29.75)     5:57.23 (29.71)
        6:26.79 (29.56)     6:56.41 (29.62)     7:25.92 (29.51)     7:55.39 (29.47)
        8:24.62 (29.23)     8:53.67 (29.05)     9:22.37 (28.70)     9:50.54 (28.17)
  2 Schmidt, Brody B          20 Case Western-OH           NT    9:53.39  
                  26.48       55.93 (29.45)     1:25.73 (29.80)     1:56.33 (30.60)
        2:26.82 (30.49)     2:57.36 (30.54)     3:27.93 (30.57)     3:58.26 (30.33)
        4:28.54 (30.28)     4:58.75 (30.21)     5:29.21 (30.46)     5:59.04 (29.83)
        6:29.41 (30.37)     6:59.12 (29.71)     7:29.23 (30.11)     7:58.83 (29.60)
        8:28.37 (29.54)     8:57.58 (29.21)     9:25.93 (28.35)     9:53.39 (27.46)
  3 Beene, Noah J             18 Case Western-OH           NT   10:12.30  
                  27.41       57.69 (30.28)     1:28.71 (31.02)     1:59.75 (31.04)
        2:30.63 (30.88)     3:01.70 (31.07)     3:32.85 (31.15)     4:03.94 (31.09)
        4:34.93 (30.99)     5:06.10 (31.17)     5:37.02 (30.92)     6:08.05 (31.03)
        6:39.10 (31.05)     7:09.95 (30.85)     7:40.86 (30.91)     8:11.33 (30.47)
        8:41.83 (30.50)     9:12.46 (30.63)     9:42.90 (30.44)    10:12.30 (29.40)
  4 Duffield, Andy J          18 Case Western-OH           NT  x10:26.89  
                  26.94       57.12 (30.18)     1:27.85 (30.73)     1:58.50 (30.65)
        2:29.78 (31.28)     3:01.09 (31.31)     3:32.42 (31.33)     4:04.21 (31.79)
        4:36.08 (31.87)     5:08.36 (32.28)     5:40.32 (31.96)     6:12.45 (32.13)
        6:44.65 (32.20)     7:16.55 (31.90)     7:48.17 (31.62)     8:19.81 (31.64)
        8:51.64 (31.83)     9:23.57 (31.93)     9:55.47 (31.90)    10:26.89 (31.42)
  5 Hartup, Conner            18 Baldwin Wallace-LE        NT   11:46.52  
                  29.48     1:02.49 (33.01)     1:36.57 (34.08)     2:11.37 (34.80)
        2:46.83 (35.46)     3:22.04 (35.21)   4:33.70 (1:11.66)                    
            5:09.70 ( )     5:46.10 (36.40)                             6:58.57 ( )
                                8:11.18 ( )                             9:24.48 ( )
       10:00.64 (36.16)    10:37.08 (36.44)  11:46.52 (1:09.44)                    
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mestha, Suhan L           20 Case Western-OH           NT    1:57.18  
  2 Dudenhoeffer, Caroline R  18 Case Western-OH           NT    2:03.48  
                  29.39     1:00.45 (31.06)     1:32.12 (31.67)     2:03.48 (31.36)
  3 Picchione, Sienna M       19 Case Western-OH           NT    2:05.05  
                  27.94       58.86 (30.92)     1:31.89 (33.03)     2:05.05 (33.16)
  4 Jacob, Olivia R           19 Baldwin Wallace-LE        NT    2:06.70  
                  28.91     1:00.96 (32.05)     1:34.38 (33.42)     2:06.70 (32.32)
  5 Gorski, Kaitlyn M         22 Case Western-OH           NT   x2:06.88  
                  29.58     1:01.44 (31.86)     1:34.61 (33.17)     2:06.88 (32.27)
  6 Miller, Jordyn R          22 Baldwin Wallace-LE        NT    2:07.81  
                  28.45     1:00.38 (31.93)     1:33.91 (33.53)     2:07.81 (33.90)
  7 Ball, Jenna M             19 Baldwin Wallace-LE        NT    2:14.24  
                  30.19     1:03.83 (33.64)     1:39.01 (35.18)     2:14.24 (35.23)
  8 Krupp, Sarah L            20 Baldwin Wallace-LE        NT   x2:14.26  
                  30.72     1:04.63 (33.91)     1:39.78 (35.15)     2:14.26 (34.48)
 -- Nestor, Hope              19 Arrows-OH            2:33.14         DQ  
                  33.94     1:15.06 (41.12)     1:57.05 (41.99)          DQ (42.49)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erichsen, Keith W         20 Case Western-OH           NT    1:48.06  
                  24.60       51.83 (27.23)     1:19.77 (27.94)     1:48.06 (28.29)
  2 McDonald, Will J          19 Case Western-OH           NT    1:48.84  
                  25.22       52.56 (27.34)     1:20.93 (28.37)     1:48.84 (27.91)
  3 Tomko, John S             23 Case Western-OH           NT    1:49.96  
                  25.17       52.55 (27.38)     1:21.25 (28.70)     1:49.96 (28.71)
  4 Butt, Matt                19 Baldwin Wallace-LE        NT    1:52.83  
  5 Rose, Eli S               19 Case Western-OH           NT   x1:55.73  
                  26.38       55.50 (29.12)     1:25.13 (29.63)     1:55.73 (30.60)
  6 Beyer, John M             21 Baldwin Wallace-LE        NT    2:00.40  
                  25.68       54.98 (29.30)     1:27.23 (32.25)     2:00.40 (33.17)
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VonFeldt, Caitlyn A       18 Case Western-OH           NT      27.34  
  2 Ver Voort, Julia R        20 Case Western-OH           NT      28.88  
  3 Love, Olivia M            18 Case Western-OH           NT      30.71  
  4 Martello, Lauren K        19 Baldwin Wallace-LE        NT      31.49  
  5 Mahle, Alyssa R           19 Baldwin Wallace-LE        NT      32.07  
  6 Taekman, Sarah A          19 Case Western-OH           NT     x32.13  
  7 Gladish, Nicole M         21 Baldwin Wallace-LE        NT      32.47  
  8 Onchuck, Claire E         20 Baldwin Wallace-LE        NT     x33.24  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weinman, Dakota E         18 Case Western-OH           NT      25.68  
  2 Okada da Silva, Vinicius  20 Case Western-OH           NT      26.84  
  3 Morsch, Michael           19 Baldwin Wallace-LE        NT      27.26  
  4 Callithen, Nathan A       19 Case Western-OH           NT      27.35  
  5 Kizek, Dominic J          21 Case Western-OH           NT     x27.43  
  6 Allison, Tyler J          21 Baldwin Wallace-LE        NT      27.65  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drohosky, Allison J       20 Case Western-OH           NT      31.30  
  2 Simoneau, Alexa M         20 Case Western-OH           NT      32.79  
  3 Reese, Rhiannon F         19 Case Western-OH           NT      33.86  
  4 Severns, Courtney         22 Baldwin Wallace-LE        NT      34.32  
  5 Clymer, Ellie *           20 Baldwin Wallace-LE        NT      34.70  
  6 Hastings, Emma A          20 Arrows-OH                 NT      35.82  
  7 Zeidan, Karine C          21 Case Western-OH           NT     x35.90  
  8 Biss, Jana                18 Arrows-OH              36.78      36.40  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Tyler A         22 Baldwin Wallace-LE        NT      27.05  
  2 Quinn, A.J. J             19 Case Western-OH           NT      27.83  
  3 Liu, Jonathan W           18 Case Western-OH           NT      28.13  
  4 Roeseler, Stefan A        22 Case Western-OH           NT      28.28  
  5 Twomey, Sean P            18 Case Western-OH           NT     x28.93  
  6 Rinaldi, Evan *           19 Baldwin Wallace-LE        NT      35.61  
 -- Maxian, Ondrej S          22 Case Western-OH           NT     X30.48  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Picchione, Olivia G       19 Case Western-OH           NT      59.52  
  2 Nockengost, Erika M       19 Baldwin Wallace-LE        NT    1:00.42  
                  28.20     1:00.42 (32.22)                                        
  3 Segel, Becca N            19 Case Western-OH           NT    1:01.74  
                  28.74     1:01.74 (33.00)                                        
  4 Johnson, Taylor N         21 Case Western-OH           NT    1:05.19  
                  30.03     1:05.19 (35.16)                                        
  5 Kortis, Magdalena G       21 Baldwin Wallace-LE        NT    1:05.37  
                  30.35     1:05.37 (35.02)                                        
  6 Sept, Corri E             20 Case Western-OH           NT   x1:06.12  
                  30.66     1:06.12 (35.46)                                        
  7 Plunkett, Olivia C        20 Baldwin Wallace-LE        NT    1:08.96  
                  32.57     1:08.96 (36.39)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaw, Greg *              19 Baldwin Wallace-LE        NT      52.73  
                  24.88       52.73 (27.85)                                        
  2 Smith, Logan T            21 Case Western-OH           NT      53.27  
                  25.09       53.27 (28.18)                                        
  3 Fisher, Adam D            19 Case Western-OH           NT      54.38  
                  25.29       54.38 (29.09)                                        
  4 Woerner, Jakob A          18 Case Western-OH           NT      55.00  
                  26.02       55.00 (28.98)                                        
  5 Barclay, Kyle W           18 Case Western-OH           NT     x55.28  
                  25.85       55.28 (29.43)                                        
  6 Lockhart, Austin *        20 Baldwin Wallace-LE        NT      56.28  
                  26.14       56.28 (30.14)                                        
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kumaran, Bhavya L         20 Case Western-OH           NT      25.69  
  2 Decker, Renee A           20 Case Western-OH           NT      26.19  
  3 Fogel, Rachael            22 Arrows-OH                 NT      26.37  
  4 Dessart, Abby             21 Case Western-OH           NT      26.57  
  5 Onchuck, Claire E         20 Baldwin Wallace-LE        NT      26.72  
  6 Martello, Lauren K        19 Baldwin Wallace-LE        NT      26.82  
  7 Ball, Jenna M             19 Baldwin Wallace-LE        NT      27.70  
  8 Ye, Elizabeth L           19 Case Western-OH           NT     x29.19  
  9 Nestor, Hope              19 Arrows-OH              30.56      29.40  
 10 Gattis, Sarah             22 Baldwin Wallace-LE        NT     x34.40  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lemley, Christopher D     18 Case Western-OH           NT      22.56  
  2 Pierre, James J           19 Case Western-OH           NT      22.87  
  3 Beyer, John M             21 Baldwin Wallace-LE        NT      23.22  
  4 Allison, Tyler J          21 Baldwin Wallace-LE        NT      23.66  
  5 Merriman, David A         22 Case Western-OH           NT      23.68  
  6 Morsch, Michael           19 Baldwin Wallace-LE        NT      23.90  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hortness, Brooke A        22 Case Western-OH           NP     214.20  
  2 Alkalay, Adi              19 Case Western-OH           NP     181.95  
  3 Anderson, Sydney J        21 Case Western-OH           NP     178.27  
  4 Bostwick, Vera M          20 Case Western-OH           NP    x171.60  
  5 Clymer, Ellie *           20 Baldwin Wallace-LE        NP     166.87  
  6 Franz, Lauren             18 Baldwin Wallace-LE        NP     161.10  
  7 Lapaglia, Brianna R       18 Baldwin Wallace-LE        NP     158.85  
  8 Peto, Alyssa *            19 Baldwin Wallace-LE        NP     x97.95  
 -- DeLavore, Emma M          19 Case Western-OH           NP    X135.75  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yuzik, Cassiel S          17 Case Western-OH           NP     249.60  
  2 Fox, Mark J               18 Case Western-OH           NP     204.30  
  3 Shanks, Jared R           20 Case Western-OH           NP     184.27  
  4 Rinaldi, Evan *           19 Baldwin Wallace-LE        NP     176.25  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VonFeldt, Caitlyn A       18 Case Western-OH           NT      54.86  
                  26.22       54.86 (28.64)                                        
  2 Reese, Rhiannon F         19 Case Western-OH           NT      56.95  
                  27.11       56.95 (29.84)                                        
  3 Kortis, Magdalena G       21 Baldwin Wallace-LE        NT      57.47  
                  27.33       57.47 (30.14)                                        
  4 Dessart, Abby             21 Case Western-OH           NT      58.42  
                  28.69       58.42 (29.73)                                        
  5 Thorson, Allie M          19 Baldwin Wallace-LE        NT      58.83  
                  28.01       58.83 (30.82)                                        
  6 Homack, Lauren E          20 Case Western-OH           NT     x59.99  
                  27.95       59.99 (32.04)                                        
  7 Martello, Lauren K        19 Baldwin Wallace-LE        NT    1:00.45  
                  28.32     1:00.45 (32.13)                                        
  8 Ball, Jenna M             19 Baldwin Wallace-LE        NT   x1:01.45  
                  29.35     1:01.45 (32.10)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Brody B          20 Case Western-OH           NT      48.05  
                  23.55       48.05 (24.50)                                        
  2 Twomey, Sean P            18 Case Western-OH           NT      48.76  
                  23.34       48.76 (25.42)                                        
  3 Shaw, Greg *              19 Baldwin Wallace-LE        NT      49.81  
                  23.90       49.81 (25.91)                                        
  4 Weinman, Dakota E         18 Case Western-OH           NT      49.93  
                  23.69       49.93 (26.24)                                        
  5 Butt, Matt                19 Baldwin Wallace-LE        NT      50.29  
                  24.10       50.29 (26.19)                                        
  6 Lockhart, Austin *        20 Baldwin Wallace-LE        NT      50.59  
                  24.13       50.59 (26.46)                                        
  7 Fisher, Adam D            19 Case Western-OH           NT     x50.94  
                  24.50       50.94 (26.44)                                        
 -- McDonald, Will J          19 Case Western-OH           NT     X50.16  
                  24.05       50.16 (26.11)                                        
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mestha, Suhan L           20 Case Western-OH           NT      58.82  
                  28.41       58.82 (30.41)                                        
  2 Ruppart, Vanya S          18 Case Western-OH           NT    1:03.56  
                  30.66     1:03.56 (32.90)                                        
  3 Love, Olivia M            18 Case Western-OH           NT    1:03.97  
                  31.32     1:03.97 (32.65)                                        
  4 Miller, Jordyn R          22 Baldwin Wallace-LE        NT    1:05.69  
                  31.57     1:05.69 (34.12)                                        
  5 Mahle, Alyssa R           19 Baldwin Wallace-LE        NT    1:08.59  
                  33.55     1:08.59 (35.04)                                        
  6 Hixenbaugh, Aleah B       19 Case Western-OH           NT   x1:08.72  
                  33.69     1:08.72 (35.03)                                        
  7 Hastings, Emma A          20 Arrows-OH            1:12.95    1:09.36  
                  33.38     1:09.36 (35.98)                                        
  8 Onchuck, Claire E         20 Baldwin Wallace-LE        NT    1:13.13  
                  34.68     1:13.13 (38.45)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maxian, Ondrej S          22 Case Western-OH           NT      56.54  
                  27.74       56.54 (28.80)                                        
  2 Morsch, Michael           19 Baldwin Wallace-LE        NT      58.34  
                  28.61       58.34 (29.73)                                        
  3 Callithen, Nathan A       19 Case Western-OH           NT      58.55  
                  28.12       58.55 (30.43)                                        
  4 Kilbane, John T           21 Case Western-OH           NT      59.21  
                  28.84       59.21 (30.37)                                        
  5 Beyer, John M             21 Baldwin Wallace-LE        NT    1:02.03  
                  29.91     1:02.03 (32.12)                                        
  6 Rose, Eli S               19 Case Western-OH           NT   x1:02.56  
                  30.01     1:02.56 (32.55)                                        
 -- Quinn, A.J. J             19 Case Western-OH           NT     X58.63  
                  28.29       58.63 (30.34)                                        
 -- Duffield, Andy J          18 Case Western-OH           NT   X1:00.80  
                  29.81     1:00.80 (30.99)                                        
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taekman, Sarah A          19 Case Western-OH           NT    1:10.59  
                  33.16     1:10.59 (37.43)                                        
  2 Simoneau, Alexa M         20 Case Western-OH           NT    1:10.67  
                  33.17     1:10.67 (37.50)                                        
  3 Ye, Elizabeth L           19 Case Western-OH           NT    1:11.14  
                  33.94     1:11.14 (37.20)                                        
  4 Johnson, Taylor N         21 Case Western-OH           NT   x1:13.83  
                  34.76     1:13.83 (39.07)                                        
  5 Nockengost, Erika M       19 Baldwin Wallace-LE        NT    1:13.89  
                  34.50     1:13.89 (39.39)                                        
  6 Clymer, Ellie *           20 Baldwin Wallace-LE        NT    1:15.02  
                  35.67     1:15.02 (39.35)                                        
  7 Severns, Courtney         22 Baldwin Wallace-LE        NT    1:17.33  
                  35.45     1:17.33 (41.88)                                        
  8 Biss, Jana                18 Arrows-OH            1:19.06    1:18.74  
                  36.76     1:18.74 (41.98)                                        
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Jonathan W           18 Case Western-OH           NT    1:00.96  
                  28.84     1:00.96 (32.12)                                        
  2 Hamilton, Drew P          22 Case Western-OH           NT    1:01.01  
                  28.56     1:01.01 (32.45)                                        
  3 Pang, Aaron Y             21 Case Western-OH           NT    1:01.41  
                  28.98     1:01.41 (32.43)                                        
  4 Smith, Logan T            21 Case Western-OH           NT   x1:01.92  
                  29.10     1:01.92 (32.82)                                        
  5 Hartup, Conner            18 Baldwin Wallace-LE        NT    1:18.47  
                  36.41     1:18.47 (42.06)                                        
 -- Tomko, John S             23 Case Western-OH           NT   X1:06.45  
                  30.51     1:06.45 (35.94)                                        
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob, Olivia R           19 Baldwin Wallace-LE        NT    5:27.32  
                  29.88     1:02.19 (32.31)     1:35.05 (32.86)     2:08.18 (33.13)
        2:41.38 (33.20)     3:14.59 (33.21)     3:48.10 (33.51)     4:21.72 (33.62)
        4:55.22 (33.50)     5:27.32 (32.10)                                        
  2 Picchione, Sienna M       19 Case Western-OH           NT    5:31.72  
                  29.37     1:01.90 (32.53)     1:35.25 (33.35)     2:08.48 (33.23)
        2:42.22 (33.74)     3:15.67 (33.45)     3:49.26 (33.59)     4:23.27 (34.01)
        4:57.51 (34.24)     5:31.72 (34.21)                                        
  3 Moore, Inez M             22 Case Western-OH           NT    5:38.17  
                  28.06       59.84 (31.78)     1:33.62 (33.78)     2:09.65 (36.03)
        2:45.10 (35.45)     3:20.25 (35.15)     3:55.51 (35.26)     4:30.16 (34.65)
        5:04.50 (34.34)     5:38.17 (33.67)                                        
  4 Zeidan, Karine C          21 Case Western-OH           NT    5:47.04  
                  30.12     1:03.20 (33.08)     1:37.61 (34.41)     2:13.36 (35.75)
        2:49.38 (36.02)     3:25.25 (35.87)     4:01.24 (35.99)     4:36.92 (35.68)
        5:12.39 (35.47)     5:47.04 (34.65)                                        
  5 Drohosky, Allison J       20 Case Western-OH           NT   x5:53.43  
                  30.36     1:04.40 (34.04)     1:39.64 (35.24)     2:15.24 (35.60)
        2:50.67 (35.43)     3:26.06 (35.39)     4:03.12 (37.06)     4:40.39 (37.27)
        5:17.31 (36.92)     5:53.43 (36.12)                                        
  6 Plunkett, Olivia C        20 Baldwin Wallace-LE        NT    5:58.77  
                  32.27     1:08.25 (35.98)     1:45.13 (36.88)     2:22.08 (36.95)
        2:58.81 (36.73)     3:36.23 (37.42)     4:13.15 (36.92)     4:49.81 (36.66)
        5:24.87 (35.06)     5:58.77 (33.90)                                        
  7 Gordnier, Shari E         20 Baldwin Wallace-LE        NT    6:04.35  
                  32.90     1:08.64 (35.74)     1:44.29 (35.65)     2:20.75 (36.46)
        2:57.71 (36.96)     3:35.14 (37.43)     4:13.47 (38.33)     4:51.35 (37.88)
        5:29.55 (38.20)     6:04.35 (34.80)                                        
  8 Gladish, Nicole M         21 Baldwin Wallace-LE        NT   x6:12.69  
                  32.47     1:09.46 (36.99)     1:47.72 (38.26)     2:26.65 (38.93)
        3:05.16 (38.51)     3:43.11 (37.95)     4:21.33 (38.22)     4:59.01 (37.68)
        5:36.33 (37.32)     6:12.69 (36.36)                                        
  9 Nestor, Hope              19 Arrows-OH            6:48.81    7:08.13  
                  34.90     1:16.56 (41.66)     1:59.51 (42.95)     2:42.92 (43.41)
        3:27.43 (44.51)     4:12.48 (45.05)     4:57.07 (44.59)     5:41.56 (44.49)
        6:25.81 (44.25)     7:08.13 (42.32)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erichsen, Keith W         20 Case Western-OH           NT    4:52.22  
                  26.18       54.79 (28.61)     1:24.36 (29.57)     1:54.07 (29.71)
        2:23.74 (29.67)     2:53.51 (29.77)     3:23.33 (29.82)     3:53.27 (29.94)
        4:23.34 (30.07)     4:52.22 (28.88)                                        
  2 Beene, Noah J             18 Case Western-OH           NT    4:57.99  
                  26.52       56.02 (29.50)     1:25.75 (29.73)     1:56.07 (30.32)
        2:26.52 (30.45)     2:57.40 (30.88)     3:28.00 (30.60)     3:58.49 (30.49)
        4:28.84 (30.35)     4:57.99 (29.15)                                        
  3 Okada da Silva, Vinicius  20 Case Western-OH           NT    5:09.57  
                  27.61       58.30 (30.69)     1:29.48 (31.18)     2:00.70 (31.22)
        2:32.09 (31.39)     3:03.74 (31.65)     3:35.50 (31.76)     4:07.37 (31.87)
        4:38.82 (31.45)     5:09.57 (30.75)                                        
  4 Butt, Matt                19 Baldwin Wallace-LE        NT    5:25.14  
                  27.88       59.38 (31.50)     1:31.53 (32.15)     2:03.99 (32.46)
        2:36.89 (32.90)     3:10.62 (33.73)     3:44.15 (33.53)     4:18.05 (33.90)
        4:51.97 (33.92)     5:25.14 (33.17)                                        
  5 Hartup, Conner            18 Baldwin Wallace-LE        NT    5:42.03  
                  29.53     1:02.87 (33.34)     1:37.03 (34.16)     2:11.86 (34.83)
        2:46.92 (35.06)     3:22.34 (35.42)     3:57.57 (35.23)     4:32.92 (35.35)
        5:08.36 (35.44)     5:42.03 (33.67)                                        
 
Event 25  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmberg, Kelsey R        20 Case Western-OH           NT      27.42  
  2 Ver Voort, Julia R        20 Case Western-OH           NT      27.83  
  3 Vaccaro, Sophia R         19 Case Western-OH           NT      28.59  
  4 Miller, Mary Katherine K  22 Case Western-OH           NT     x28.81  
  5 Fogel, Rachael            22 Arrows-OH                 NT      28.92  
  6 Kortis, Magdalena G       21 Baldwin Wallace-LE        NT      29.55  
  7 Mahle, Alyssa R           19 Baldwin Wallace-LE        NT      30.13  
  8 Krupp, Sarah L            20 Baldwin Wallace-LE        NT      31.17  
 
Event 26  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hudgins, Oliver E         21 Case Western-OH           NT      23.31  
  2 Shaw, Greg *              19 Baldwin Wallace-LE        NT      24.23  
  3 Lemley, Christopher D     18 Case Western-OH           NT      24.75  
  4 Lockhart, Austin *        20 Baldwin Wallace-LE        NT      25.13  
  5 Woerner, Jakob A          18 Case Western-OH           NT      25.21  
  6 Rose, Evan N              21 Case Western-OH           NT     x25.80  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hortness, Brooke A        22 Case Western-OH           NP     226.35  
  2 Alkalay, Adi              19 Case Western-OH           NP     168.90  
  3 Bostwick, Vera M          20 Case Western-OH           NP     164.70  
  4 Franz, Lauren             18 Baldwin Wallace-LE        NP     164.02  
  5 Anderson, Sydney J        21 Case Western-OH           NP    x150.30  
 -- DeLavore, Emma M          19 Case Western-OH           NP     X86.25  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yuzik, Cassiel S          17 Case Western-OH           NP     237.15  
  2 Fox, Mark J               18 Case Western-OH           NP     186.97  
  3 Shanks, Jared R           20 Case Western-OH           NP     186.60  
  4 Rinaldi, Evan *           19 Baldwin Wallace-LE        NP     117.37  
 
Event 29  Women 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Picchione, Olivia G       19 Case Western-OH           NT    1:02.23  
                  28.97     1:02.23 (33.26)                                        
  2 Moore, Inez M             22 Case Western-OH           NT    1:05.43  
                  29.72     1:05.43 (35.71)                                        
  3 Nockengost, Erika M       19 Baldwin Wallace-LE        NT    1:05.73  
                  30.76     1:05.73 (34.97)                                        
  4 Fogel, Rachael            22 Arrows-OH                 NT    1:06.82  
                  31.30     1:06.82 (35.52)                                        
  5 Miller, Mary Katherine K  22 Case Western-OH           NT    1:08.55  
                  31.42     1:08.55 (37.13)                                        
  6 Gorski, Kaitlyn M         22 Case Western-OH           NT   x1:10.07  
                  33.19     1:10.07 (36.88)                                        
  7 Hastings, Emma A          20 Arrows-OH                 NT    1:10.65  
                  32.96     1:10.65 (37.69)                                        
  8 Krupp, Sarah L            20 Baldwin Wallace-LE        NT    1:11.37  
                  32.38     1:11.37 (38.99)                                        
  9 Severns, Courtney         22 Baldwin Wallace-LE        NT    1:12.92  
                  34.61     1:12.92 (38.31)                                        
 
Event 30  Men 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pang, Aaron Y             21 Case Western-OH           NT      54.54  
                  24.78       54.54 (29.76)                                        
  2 Hudgins, Oliver E         21 Case Western-OH           NT      55.16  
                  24.68       55.16 (30.48)                                        
  3 Kizek, Dominic J          21 Case Western-OH           NT      56.64  
                  25.66       56.64 (30.98)                                        
  4 Roeseler, Stefan A        22 Case Western-OH           NT     x57.30  
                  27.07       57.30 (30.23)                                        
  5 Allison, Tyler J          21 Baldwin Wallace-LE        NT    1:01.41  
                  27.90     1:01.41 (33.51)                                        
 -- Rose, Evan N              21 Case Western-OH           NT     X57.60  
                  27.38       57.60 (30.22)                                        
 -- Kilbane, John T           21 Case Western-OH           NT   X1:00.13  
                  28.29     1:00.13 (31.84)                                        
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    1:45.21  
     1) Kumaran, Bhavya L 20            2) Decker, Renee A 20             
     3) Homack, Lauren E 20             4) Holmberg, Kelsey R 20          
                  25.97       51.85 (25.88)     1:18.89 (27.04)     1:45.21 (26.32)
  2 Case Western Reserve Universit-OH  'E'                 NT    1:47.31  
     1) Vaccaro, Sophia R 19            2) Dudenhoeffer, Caroline R 18    
     3) Love, Olivia M 18               4) Ruppart, Vanya S 18            
                  26.91       54.33 (27.42)     1:21.54 (27.21)     1:47.31 (25.77)
  3 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT   x1:47.60  
     1) Moore, Inez M 22                2) Dessart, Abby 21               
     3) Gorski, Kaitlyn M 22            4) Johnson, Taylor N 21           
                  26.27       52.61 (26.34)     1:20.55 (27.94)     1:47.60 (27.05)
  4 Baldwin Wallace University-LE  'A'                     NT    1:47.96  
     1) Onchuck, Claire E 20            2) Martello, Lauren K 19          
     3) Thorson, Allie M 19             4) Miller, Jordyn R 22            
                  26.93       54.52 (27.59)     1:21.08 (26.56)     1:47.96 (26.88)
  5 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT   x1:49.25  
     1) Hixenbaugh, Aleah B 19          2) Picchione, Sienna M 19         
     3) Segel, Becca N 19               4) Sept, Corri E 20               
                  27.44       54.33 (26.89)     1:21.45 (27.12)     1:49.25 (27.80)
  6 Baldwin Wallace University-LE  'B'                     NT    1:53.59  
     1) Ball, Jenna M 19                2) Mahle, Alyssa R 19             
     3) Jacob, Olivia R 19              4) Severns, Courtney 22           
                  28.34       56.55 (28.21)     1:25.70 (29.15)     1:53.59 (27.89)
  7 Baldwin Wallace University-LE  'C'                     NT   x2:00.17  
     1) Gladish, Nicole M 21            2) Gordnier, Shari E 20           
     3) Plunkett, Olivia C 20           4) Krupp, Sarah L 20              
                  29.31       59.61 (30.30)     1:30.54 (30.93)     2:00.17 (29.63)
  8 Baldwin Wallace University-LE  'D'                     NT   x2:23.98  
     1) Gattis, Sarah 22                2) Peto, Alyssa * 19              
     3) Lapaglia, Brianna R 18          4) Franz, Lauren 18               
                  34.22     1:15.62 (41.40)     1:50.78 (35.16)     2:23.98 (33.20)
 -- Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT         DQ  
     1) Hortness, Brooke A 22           2) DeLavore, Emma M 19            
     3) Bostwick, Vera M 20             4) Anderson, Sydney J 21          
                  36.33     1:17.87 (41.54)     1:47.66 (29.79)          DQ (38.10)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Universit-OH  'C'                 NT    1:30.25  
     1) Quinn, A.J. J 19                2) Pierre, James J 19             
     3) Rose, Eli S 19                  4) Tomko, John S 23               
                  23.09       45.30 (22.21)     1:08.59 (23.29)     1:30.25 (21.66)
  2 Case Western Reserve Universit-OH  'A'                 NT    1:30.32  
     1) Hamilton, Drew P 22             2) Smith, Logan T 21              
     3) Kizek, Dominic J 21             4) Hudgins, Oliver E 21           
                  22.49       44.96 (22.47)     1:08.21 (23.25)     1:30.32 (22.11)
  3 Case Western Reserve Universit-OH  'D'                 NT   x1:31.99  
     1) McDonald, Will J 19             2) Lemley, Christopher D 18       
     3) Duffield, Andy J 18             4) Weinman, Dakota E 18           
                  23.31       46.23 (22.92)     1:09.41 (23.18)     1:31.99 (22.58)
  4 Case Western Reserve Universit-OH  'B'                 NT   x1:32.01  
     1) Schmidt, Brody B 20             2) Okada da Silva, Vinicius 20    
     3) Erichsen, Keith W 20            4) Beene, Noah J 18               
                  21.93       45.78 (23.85)     1:08.89 (23.11)     1:32.01 (23.12)
  5 Baldwin Wallace University-LE  'A'                     NT    1:35.52  
     1) Beyer, John M 21                2) Butt, Matt 19                  
     3) Allison, Tyler J 21             4) Hartup, Conner 18              
                  23.02       46.10 (23.08)     1:09.78 (23.68)     1:35.52 (25.74)
 -- Case Western Reserve Universit-OH  'E'                 NT   X1:35.46  
     1) Fisher, Adam D 19               2) Callithen, Nathan A 19         
     3) Barclay, Kyle W 18              4) Woerner, Jakob A 18            
                  23.98       48.27 (24.29)     1:11.24 (22.97)     1:35.46 (24.22)