2017 Individual Results

Tim Andrews

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:08.4/15th place (Team Finish: 6th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/21:25/34th place (Team Finish: 8th)

Dmytro Blundell

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:15.4/20th place (Team Finish: 10th)
  • OWU Invitational: 8K/26:58.3/35th place (Team Finish: 7th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/21:27/35th place (Team Finish: 9th)

Joseph Cabral

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:52.9/38th place (Team Finish: 18th)
  • OWU Invitational: 8K/28:10.4/99th place (Team Finish: 21st)
  • Allegheny Classic: 4 miles/22:39/72nd place (Team Finish: 17th)

James De La Cruz

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:31.5/25th place (Team Finish: 12th)
  • OWU Invitational: 8K/26:59.7/38th place (Team Finish: 8th)

Aidan DeSanto

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/19:33.8/2nd place (Team Finish: 1st)
  • OWU Invitational: 8K/26:13.5/10th place (Team Finish: 1st)
  • Allegheny Classic: 4 miles/20:48/17th place (Team Finish: 2nd)

James Gibson

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:38.1/32nd place (Team Finish: 15th)
  • OWU Invitational: 8K/27:17.7/57th place (Team Finish: 12th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/21:24/32nd place (Team Finish: 7th)

Michael Girbino

  • OWU Invitational: 8K/29:19.3/155th place (Team Finish: 26th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/23:09/88th place (Team Finish: 21st)

Jacob Goldberg

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/21:21.4/46th place (Team Finish: 21st)
  • OWU Invitational: 8K/28:43.0/133rd place (Team Finish: 23rd)
  • Allegheny Classic: 4 miles/23:08/87th place (Team Finish: 20th)

Daniel Grasing

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:32.4/27th place (Team Finish: 13th)
  • OWU Invitational: 8K/27:22.9/61st place (Team Finish: 13th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/22:01/55th place (Team Finish: 12th)

Andrew Green

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/19:56.2/8th place (Team Finish: 3rd)
  • OWU Invitational: 8K/26:27.4/20th place (Team Finish: 4th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/21:21/28th place (Team Finish: 5th)

David Hall

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:12.7/18th place (Team Finish: 9th)
  • OWU Invitational: 8K/27:12.1/50th place (Team Finish: 10th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/22:25/65th place (Team Finish: 13th)

Paul Halliday

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/22:17.7/58th place (Team Finish: 24th)
  • OWU Invitational: 8K/29:45.0/167th place (Team Finish: 28th)

Michael Hradesky

  • OWU Invitational: 8K/29:31.2/162nd place (Team Finish: 27th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/23:31/101st place (Team Finish: 24th)

Robert Iriye

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:58.1/42nd place (Team Finish: 20th)
  • OWU Invitational: 8K/27:57.7/89th place (Team Finish: 20th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/22:30/68th place (Team Finish: 16th)

Michael Klein

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:54.8/39th place (Team Finish: 19th)
  • OWU Invitational: 8K/28:22.3/107th place (Team Finish: 22nd)
  • Allegheny Classic: 4 miles/22:46/77th place (Team Finish: 18th)

Nicholas Knorz

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:10.9/16th place (Team Finish: 7th)
  • OWU Invitational: 8K/27:56.7/88th place (Team Finish: 18th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/22:25/66th place (Team Finish: 14th)

Nathan Mack

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/19:57.6/9th place (Team Finish: 4th)
  • OWU Invitational: 8K/26:22.3/16th place (Team Finish: 3rd)
  • Allegheny Classic: 4 miles/21:12/23rd place (Team Finish: 4th)

Sam Merriman

  • OWU Invitational: 8K/26:30.2/22nd place (Team Finish: 5th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/20:29/8th place (Team Finish: 1st)

Rory Owens

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:49.5/37th place (Team Finish: 17th)
  • OWU Invitational: 8K/27:41.4/75th place (Team Finish: 16th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/23:01/83rd place (Team Finish: 19th)

Ian Parker

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:40.2/33rd place (Team Finish: 16th)
  • OWU Invitational: 8K/27:35.6/72nd place (Team Finish: 15th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/21:55/47th place (Team Finish: 10th)

Thomas Patton

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/21:35.0/50th place (Team Finish: 22nd)
  • OWU Invitational: 8K/29:03.6/150th place (Team Finish: 25th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/23:11/90th place (Team Finish: 20th)

Yoshmar Pinal-Alfaro

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:36.9/30th place (Team Finish: 14th)
  • OWU Invitational: 8K/27:49.8/83rd place (Team Finish: 17th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/22:29/67th place (Team Finish: 15th)

Eric Rachita

  • OWU Invitational: 8K/27:30.5/69th place (Team Finish:14th)

Karthik Ravichandran

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:16.15/21st place (Team Finish: 11th)

Ben Resnick

  • OWU Invitational: 8K/27:13.8/51st place (Team Finish: 11th)

Luke Robbins

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:11.8/17th place (Team Finish: 8th)
  • OWU Invitational: 8K/27:04.2/41st place (Team Finish: 9th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/21:58/52nd place (Team Finish: 11th)

Zach Roshon

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/19:36.3/4th place (Team Finish: 2nd)
  • OWU Invitational: 8K/26:20.9/15th place (Team Finish: 2nd)
  • Allegheny Classic: 4 miles/20:58/20th place (Team Finish: 3rd)

Ryan Tatton

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/21:38.6/51st place (Team Finish: 23rd)
  • OWU Invitational: 8K/29:01.0/147th place (Team Finish: 24th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/23:28/98th place (Team Finish: 23rd)

Joseph Volpe

Ben Whitman

  • Sudeck Sundown Classic: 6K/20:02.5/13th place (Team Finish: 5th)
  • OWU Invitational: 8K/26:49.2/32nd place (Team Finish: 6th)
  • Allegheny Classic: 4 miles/21:24/30th place (Team Finish: 6th)

Xavier Yozwiak